Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sölden - wiosenny raj dla narciarzy!

#skiholidayblog #Sölden

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:05

A, właśnie, wracając do "adremu" też mi się jej relacje podobają, bo to jest spojrzenie młodej osoby, z pokolenia mojej córki, i to zawsze jest dla mnie ciekawe.

Mały przykład tego, jak bardzo nasze światy są różne - córka w wieku jakichś 5-6 lat, spytała mnie, czy jak ja byłam mała, to w Mc Donaldzie też były zestawy z postaciami z filmów Disneya :D :D :D Taaaaa, jak byłam w jej wieku to nie rozumiałam czemu mi każą siedzieć cicho, jak tow. Gierek w telewizji pytał :"Pomożecie"?

 

Ale, Marto, mam jedną dygresję - nie podoba mi się promowanie jazdy samochodem w stanie niewystarczającego odpoczynku (po 3,5 godzinach snu) a także jazda na nartach po takiej podróży. Jesteście niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale dla towarzyszy na drodze i na stoku.


  • 1

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:25

 

 

 


Takich relacji, blogów, stron i organizatorów wyjazdów jest teraz na pęczki. To zazwyczaj osoby o niewielkim narciarskim doświadczeniu i piszą dla sobie podobnych Kuba.

Wybacz, ale przemawia przez Ciebie zaawansowana geriatria...

Dzięki takim wpisom jak Twój - niektórzy przestaną tutaj cokolwiek zamieszczać. Brawo TY!

 

Cześć

Taka jest prawda i koniec.

O zaawansowanej geriatrii rozmawiam tylko na stoku.

Pozdro

 

Nie mam nic przeciwko geriatrii, zwłaszcza na stoku. Ta jest godna podziwu. Jednak geriatria to coś więcej niż wydolność, stan wiązadeł, mięśni czy koordynacja sensoryczno - motoryczna. Zrzędzisz...

Młoda osoba gdzieś jedzie, coś przeżywa, jest zachwycona oraz znajduje czas i ochotę aby się tym TU podzielić...

Pewno nie zdajesz sobie z tego sprawy - ale Twój wpis  w wątku założonym przez Martę jest obraźliwy. Jak widać powyżej, nie tylko ja to dostrzegłem.

Nie wiem dla kogo Ty piszesz.  Dla sobie podobnych? Może tak. Chętnie zobaczę jak powinna wyglądać prawdziwa relacja osoby o wielkim doświadczeniu narciarskim. Zapodaj swoją.

Twe dogmaty "ex cathedra" o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy nie wnoszą niczego do tego tematu i sprowadzają autorkę do parteru. Staję więc po jej stronie. Marta - :thumbsup:.

Tyle. Załapiesz czy nie - Twoja brocha. Ja mogę z tym żyć.

:hi:

 

Cześć

Po pierwsze:

Mój post był odpowiedzią na post Kuby - złapałeś - nie?! to zapytaj o co chodzi.

Po drugie jeżeli w moim poście wskażesz choć jedno słowo nieprawdy to jestem gotów się pokajać - choć jedno słowo! Tam są tylko dwa zdania na ten temat więc chyba dasz radę geniuszku.

Relacji nie piszę bo nigdy nie miałem szczęścia zrobić na nartach czegoś naprawdę wyjątkowego a dzielenie się byle czym uważam za obciach. czasami opisuje jakąś historie ale zazwyczaj służy to jako przykład jak postępować lub jak nie postępować.

Wrażeń z jazdy opisywać nie będę  bo nie umiem ładnie pisać a resztę można sobie znaleźć w sieci na tysiącach stron ośrodków portalach itd. Zresztą zdecydowanie fajniej było jak nie można było znaleźć nic - wtedy wyjazdy były znacznie ciekawsze.

Nikomu nie bronię pisać ale nie zmuszaj mnie żebym się zachwycał każdym napisanym słowem. To czy się to komuś podoba czy nie to zdecydowanie nie moja brocha koleś.;)

Pozdrowienia

 

Pozdrowienia


  • 0

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:09


nigdy nie miałem szczęścia zrobić na nartach czegoś naprawdę wyjątkowego a dzielenie się byle czym uważam za obciach.

Co Twoim zdaniem należy zrobić na nartach aby było to godne opisania na forum ?
 
 
 


Nikomu nie bronię pisać ale nie zmuszaj mnie żebym się zachwycał każdym napisanym słowem

Nie musisz się zachwycać,
jeśli już zabierasz głos w temacie to mógłbyś chociaż krótko podzielć się Twoimi osobistymi wrażeniami z jazdy na nartach w Sölden


 
 


Ale, Marto, mam jedną dygresję - nie podoba mi się promowanie jazdy samochodem w stanie niewystarczającego odpoczynku (po 3,5 godzinach snu) a także jazda na nartach po takiej podróży. Jesteście niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale dla towarzyszy na drodze i na stoku.

Justyna cośty ?   :)

jakie niebezpieczeństwo ? toż to wszyscy tak robią, nawet powżne szkoły narciarskie i dyplomowani instruktorzy, nocą jadą, rano szkolą.
Jak byłem młodszy - normalka
Nocny pociąg do Zakopanego, PKS do Kuźnic, podejście z worem i nartami na Goryczkową,
zjazd do Murowańca, nocleg na podłodze, jazda na Gąsienicowej, nocny pociąg do domu.


  • 5
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:46

Cześć

Jestem za kiepski żeby coś naprawdę spektakularnego wymyślić.

Ale Jędrzej Dobrowolski na przykład mógłby coś ciekawego napisać. Andrzej Bargiel pewnie też.

Kuba R ma stronę na których opisał parę ciekawych wypraw.

Ja mógłbym jedynie opisać jak się tułałem przez dwa i pół miecha po różnych włoskich dolomitowych ośrodkach - to dla mnie fajne wspomnienia ale kogo to mogłoby obchodzić??? Nie wiem.

 

W Solden... szczerze mówiąc nawet nie pamiętam czy byłem czy nie. Wszędzie jest tak samo chyba, że pogoda da popalić - wtedy pamięta się dłużej

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 17 kwiecień 2016 - 20:48

  • 2

#25 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 kwiecień 2016 - 23:54

 


Tez wysoko stawiam Solden, ale w porownaniu z Ischgl i Cervina/Zermattem jest ciut gorzej. 
 

 

Andrzej, dziękuję! A w Ischgl i Cervinie jeszcze nie byłam - wpisuję na listę obowiązkową! :)

 

M.

 

 

Marta: nie czytaj mnie zle - ja uwielbiam, jak ludzie maja fun na nartach

ze moje preferencje sa inne? takie moje prawo i na to przeznaczam swoje pieniadze - nie znaczy o, ze Ty nie masz prawa lubic tego, co lubisz

Zycze Ci WIELU wyjazdow z podobnym wskaznikiem satysfakcji!!!!

Nie przesadzajcie z tym niepisaniem. Zawsze sie znajdzie ktos, ktoremu nasze pisanie, relacja z wyjazdu czy nasza opinia w tym czy innym, sie nie podoba, a nawet bardzo nie podoba. I maja prawo wyrazac wlasne zdane, a inni maja je prawo krytykowac. Nalezy tylko pietnowac obrazliwe, a zwlaszcza chamskie odzywki. Ani Mitek ani Koval takich nie stosuja, chyba ze w afekcie. :) Nie jest zle. Swoja droga trzeba brac poprawke na zachowanie niektorych, bo obu zaliczylbym do bardzo charakterystycznych typow. :) Zreszta kazdemu zdarzy sie napisac cos glupiego czy przesadnego.

 

A wracajac do adremu, mnie sie relacje Marty bardzo podobaja i chetnie je czytam. Przypuszczam, ze nie tylko mnie. Autentyczne, entuzjastyczne, swieze i bardzo ladnie podane.

zostalem zakwalifikowany jako "charakterystyczny typ" - ico? podoba mi sie to....

czasami przesadzam, to fakt - ale zwykle w imie  "wiekszego dobra"


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 kwiecień 2016 - 11:55


zostalem zakwalifikowany jako "charakterystyczny typ" - ico? podoba mi sie to....
czasami przesadzam, to fakt - ale zwykle w imie  "wiekszego dobra"

 

Slusznie zwrociles uwage, ze to co napisalem, nie ma w sobie nic obrazliwego ani nawet urazliwego. Moze lepszym okresleniem byloby "oryginal". Mowimy o kims "niezly oryginal" w cale nie majac niczego zlego na mysli. Raczej myslimy o tym kims pozytywnie, z domieszka zaciekawienia i niedowierzania. Obaj tacy z Mitkiem jestescie. :) Kazdy na swoj sposob. Ja pewnie zreszta tez. 


  • 2

#27 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 kwiecień 2016 - 12:28

 


zostalem zakwalifikowany jako "charakterystyczny typ" - ico? podoba mi sie to....
czasami przesadzam, to fakt - ale zwykle w imie  "wiekszego dobra"

 

Slusznie zwrociles uwage, ze to co napisalem, nie ma w sobie nic obrazliwego ani nawet urazliwego. Moze lepszym okresleniem byloby "oryginal". Mowimy o kims "niezly oryginal" w cale nie majac niczego zlego na mysli. Raczej myslimy o tym kims pozytywnie, z domieszka zaciekawienia i niedowierzania. Obaj tacy z Mitkiem jestescie. :) Kazdy na swoj sposob. Ja pewnie zreszta tez. 

 

Cześć

Tego typu krótka charakterystyka może być tylko powodem do dumy.

Pozdrowienia


  • 0

#28 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 18 kwiecień 2016 - 14:20

 

 

 

 


Takich relacji, blogów, stron i organizatorów wyjazdów jest teraz na pęczki. To zazwyczaj osoby o niewielkim narciarskim doświadczeniu i piszą dla sobie podobnych Kuba.

Wybacz, ale przemawia przez Ciebie zaawansowana geriatria...

Dzięki takim wpisom jak Twój - niektórzy przestaną tutaj cokolwiek zamieszczać. Brawo TY!

 

Cześć

Taka jest prawda i koniec.

O zaawansowanej geriatrii rozmawiam tylko na stoku.

Pozdro

 

Nie mam nic przeciwko geriatrii, zwłaszcza na stoku. Ta jest godna podziwu. Jednak geriatria to coś więcej niż wydolność, stan wiązadeł, mięśni czy koordynacja sensoryczno - motoryczna. Zrzędzisz...

Młoda osoba gdzieś jedzie, coś przeżywa, jest zachwycona oraz znajduje czas i ochotę aby się tym TU podzielić...

Pewno nie zdajesz sobie z tego sprawy - ale Twój wpis  w wątku założonym przez Martę jest obraźliwy. Jak widać powyżej, nie tylko ja to dostrzegłem.

Nie wiem dla kogo Ty piszesz.  Dla sobie podobnych? Może tak. Chętnie zobaczę jak powinna wyglądać prawdziwa relacja osoby o wielkim doświadczeniu narciarskim. Zapodaj swoją.

Twe dogmaty "ex cathedra" o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy nie wnoszą niczego do tego tematu i sprowadzają autorkę do parteru. Staję więc po jej stronie. Marta - :thumbsup:.

Tyle. Załapiesz czy nie - Twoja brocha. Ja mogę z tym żyć.

:hi:

 

Cześć

Po pierwsze:

Mój post był odpowiedzią na post Kuby - złapałeś - nie?! to zapytaj o co chodzi.

Po drugie jeżeli w moim poście wskażesz choć jedno słowo nieprawdy to jestem gotów się pokajać - choć jedno słowo! Tam są tylko dwa zdania na ten temat więc chyba dasz radę geniuszku.

Relacji nie piszę bo nigdy nie miałem szczęścia zrobić na nartach czegoś naprawdę wyjątkowego a dzielenie się byle czym uważam za obciach. czasami opisuje jakąś historie ale zazwyczaj służy to jako przykład jak postępować lub jak nie postępować.

Wrażeń z jazdy opisywać nie będę  bo nie umiem ładnie pisać a resztę można sobie znaleźć w sieci na tysiącach stron ośrodków portalach itd. Zresztą zdecydowanie fajniej było jak nie można było znaleźć nic - wtedy wyjazdy były znacznie ciekawsze.

Nikomu nie bronię pisać ale nie zmuszaj mnie żebym się zachwycał każdym napisanym słowem. To czy się to komuś podoba czy nie to zdecydowanie nie moja brocha koleś. ;)

Pozdrowienia

 

Pozdrowienia

 

Mitek! Dalej wciskasz pedał gazu. Przyhamuj i zmień już odzież:

Załączony plik  d7ed53615948763680392fccfb2ecfc5.jpg   22,85 KB   1 Ilość pobrań

Wchodzisz w niej do czyjegoś domu (temat Marty), rozglądasz się, po czym zwracasz się do kogoś, kto już tam jest i mówisz mu (na oczach właścicielki): nie podoba mi się wystrój wnętrz, a właścicielka jest brzydka i ma krzywe nogi... Po czym głośno bekasz i wychodzisz...

Następnie przybierasz pozę upierdliwego belfra, który z uporem maniaka stara się edukować, że 2+2=4. Doceń IQ osób tu piszących. Większość jest już w następnej klasie, niektórzy robią doktoraty. Sądzisz, że nikt nie zna Twych prawd objawionych? Miej litość...

Kto i gdzie zarzuca Ci nieprawdę?

Kto i gdzie zmusza Cię do zachwycania się każdym napisanym słowem?

Jedyny zarzut co do Twego wpisu dotyczy formy w jakiej to robisz: AROGANCJI i BRAKU KULTURY.

Skoro tak, nie dziw się że jesteś (i będziesz) odbierany jak nieokrzesany ludożerca. Chyba, że potrafisz się opanować i stać Cię na szacunek do innych.

Człowieku – wciągnij kreskę lub dwie, pogłaszcz psa, idź na spacer, przytul drzewo – zrób cokolwiek - może coś Ci pomoże...

I jeszcze ślicznie Cię proszę, z cukrem na wierzchu – nie pisz do mnie per: „geniuszku„ czy „koleś”.

 

P.S. Jeśli poczułeś lekkie ukłucie - to Twa urażona duma i ambicja. Chrzań to!  Powiedz sobie: „Marsellus Wallace miał rację”.

 Z mojej strony to wszystko. Nie mam nic więcej do dodania. Idę napisać jakąś obciachową relację, by dodać ją na forum.

:hi:


Użytkownik bum edytował ten post 18 kwiecień 2016 - 14:24

  • 7

**********************************ŚNIEGU!


#29 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 kwiecień 2016 - 15:13

Cześć

1. Forum nie jest Marty tylko ogólnodostępne.

2. Marta nie napisała tu żadnej relacji tylko otworzyła temat, żeby zlinkować swoja stronę. Od tamtej pory nawet tu pewnie nie zajrzała a nawet jak zajrzała to się nie odzywa tylko cieszy bo ruch w temacie gwarantuje większą oglądalność zlinkowanej treści.

3. Moje reakcje i wpisy są jakie są i inne nie będą. Wolę prostotę graniczącą z chamstwem niż lukrowane sugestie o głupocie.

Pozdrowienia


  • 1

#30 marta_ski

marta_ski
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 18 kwiecień 2016 - 15:53


Blog Marty znajduje jako co najmniej sympatyczny. Przebija z niego entuzjazm i swiezosc spojrzenia. Do tego wszystko jest w ladnej oprawie. Ze niekonicznie narciarstwo i tylko narciarstwo, ale takze sprawy okolonarciarskie, jak knajpy i inne rozrywki? I bardzo dobrze. Im starszy jestem tym bardziej je doceniam.

 


Staję więc po jej stronie. Marta - .

Ale daję z czasem, bo zauważyłam, że są wartościowe dla mnie samej. Inaczej wielu rzeczy bym nie pamiętała. 

 

Panowie, dziękuję za wsparcie:) Mój blog jest tworzony z autentycznej radości narciarskiego podróżowania, ale w pełni zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może taki styl odpowiadać. Grunt, żeby wszyscy bylio zadowoleni, ja nie zmuszam do czytania bloga;) O ważnej kwestii napisała Justyna - blog to też moje wspomnienia, do których sama lubię wracać, a mam je spisane w formie SkiHolidayowego pamiętnika.

 

A Kocham Narty traktuję jako forum eksperckie, nie widzę absolutnie konfliktu z moim blogiem:) Te dwie kwestie są komplementarne!

 

Pozdrawiam wszystkich!

Marta


  • 2

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#31 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 kwiecień 2016 - 08:47


O ważnej kwestii napisała Justyna - blog to też moje wspomnienia, do których sama lubię wracać, a mam je spisane w formie SkiHolidayowego pamiętnika.

 

Tez sie pod tym podpisuje. Lubie wracac do swoich zapiskow i zdjec, nie tylko z wyjazdow narciarskich. Nawet przez moment myslalem, by pisac wlasnego bloga, oczywiscie nie tak ladnego jak Twoj, bo tak nie potrafilbym, ale jakis tam wg. typowych schimmeli. Ale zostalem przy osobnej galerii i opisie bezobrazkowym.


  • 2

#32 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:49


Nawet przez moment myslalem, by pisac wlasnego bloga, oczywiscie nie tak ladnego jak Twoj

Moim zdaniem na bloga trzeba mieć dużo czasu i regularnie aktualizować bo będzie martwy i popadnie w zapomnienie

a na żyjącym forum zawsze ktoś jeszcze temat odkopie.

Dla przykładu zobacz świetnego bloga Kuby R

http://wyrypy.net/

od 3 lat brak jakichkolwiek nowych wpisów

 

 

 


Ale zostalem przy osobnej galerii i opisie bezobrazkowym.

Jednak mimo wszystko podoba mi się test przeplatany obrazkami-

by zostać w temacie Sölden taki waśnie jak ten : :) :thumbsup:

http://www.kochamnar...c-2004/?p=39797


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#33 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2016 - 16:38

Jednak mimo wszystko podoba mi się test przeplatany obrazkami


Masz racje. Przekonales mnie. Zastanawialem sie w jaki sposob, poza KN, a raczej niezaleznie od KN, moglbym to zrobic. Myslalem nawet o blogu, ale to nadmiar mozliwosci. Ostatecznie stworzylem sobie strone w google. Google moze juz prawie wszystko i jest to troche niepokojace. ;) Na pierwszy ogien wzialem wlasnie moja stara relacje z Soelden. Dopisze jeszcze inne relacje w ten lub podobny sposob. A w przszlosci, obiecuje, bede wkladal na swoja googlowa strone, ale i do KN. O ile mnie choroby nie wykoncza, bo wlasnie lewe biodro mi mocno zaczelo dokuczac. :(
  • 1

#34 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2016 - 20:32

Marta, zobaczylem, ze dopisalas II czesc. Przeczytalem z zainteresowaniem m.in. dlatego, ze sam tworze cos w rodzaju wlasnej strony "podrozniczej". BTW robie to troche pod wplywem Twoim i Jana. I poprawiajac moja relacje z Solden, porownalem ja z Twoja. Zadziwiajaca zgodnosc preferencji odnosnie tras.


  • 0

#35 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 kwiecień 2016 - 20:37


że pogoda da popalić - wtedy pamięta się dłużej
no i może dać popalić, nawet warunki Kovalowe się wtedy robią

 

wtedy nawet w ciągu dnia na trasy ruszają ratraki

gallery_10_41_51566.jpg

 

 

a ten to dosłownie uratował nam życie we mgle i śnieżnej zawierusze

gallery_10_41_493980.jpg

:na narty:


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#36 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:27

Cześć

A gdzie ta mgła i zawierucha??

Pozdrowienia


  • 1

#37 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 kwiecień 2016 - 14:37

 


że pogoda da popalić - wtedy pamięta się dłużej
no i może dać popalić, nawet warunki Kovalowe się wtedy robią

 

wtedy nawet w ciągu dnia na trasy ruszają ratraki

gallery_10_41_51566.jpg

 

 

a ten to dosłownie uratował nam życie we mgle i śnieżnej zawierusze

gallery_10_41_493980.jpg

:na narty:

 

Jedyna rzecz, co trzeba w tych warunkach zrobic, to  …..wykrecic swiece ze WSZYSTKICH ratrakow - czy ludzie musza PSUC przyrode????

 

nie chce byc nudny, ale w, ……ze tak powiem……….,  preferowanych przez nas osrodkach, ratraki wyjezdzaja  po zamknieciu wyciagow i  ubijaja jedynie pare wybranych tras… moze jakies 0,5 procenta powierzchni danego osrodka? moze mniej……czasami swietnie to widac , jak jezdza na swiatlach w zmroku…. ale to jest jedyna dobra strona  ratraka - efekty wizualne

oczywiscie poza  wzieciem ratraka i  dojazdem do niedostepnego terenu


Użytkownik jan koval edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 14:42

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#38 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2016 - 23:05

Janie, jak rozumiem, te zdjecia sa z Soeden. Tak?


  • 0

#39 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 24 kwiecień 2016 - 15:05

Kuba i Mitek, przeginacie.  Gdybym takie komentarze czytała 3 lata temu, w życiu bym się tu nie zarejestrowała. 


  • 2

#40 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:07

Kuba i Mitek, przeginacie.  Gdybym takie komentarze czytała 3 lata temu, w życiu bym się tu nie zarejestrowała. 

ja traktje moje wypowiedzi serio - mam pewein obraz "idealnego narciarstwa" i sie tego trzymam - ratraki sa poza moim poziomem preferencji i nic na to nie poradze.......

tak samo jak "dobrze przygototwane trasy" to dla mnie znak, ze nie powinno sie tam jechac - jeszcze raz - niczego nie narzucam i niczego nie zabraniam - bo nie mam do tego prawa i poza tym chcialbym, zeby wsszyscy na nartach mieli fun - nie obchodzi mnie, czy ktos jezdzi tak czy inaczej - wqazne, zeby to bylo troche trescia zycia i  wylacznie radoscia obcowania z przyroda...

moje obcowanie jest nieco inne, ale nie znaczy, ze inne sa zle............po prostu....INNE


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych