Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paradiski - kwiecien 2016


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:37

Postaram sie tym razem krotko i do rzeczy.

 

Nocowalismy w Plagne Centre (1970m npm). Pokoj jak to pokoj we Francji, maly, ciasny, ale z takim widokiem (Kuba nie patrz na to):

 
DSC 0854
DSC 0853

 

Oczywiscie hotel ski in, ski out i chyba na tym koncza sie zalety tego **** hotelu (OK, jeszcze sok z swiezych pomaranczy rano byl, wiec to kolejna zaleta).

Najwieksza wada to zimny ski room - codziennie przemycalismy buty do pokoju zeby miec w nich sucho rano.

 

Osrodek spory, widoki piekne, szczegolnie jak sie leniwym Francuzom chcialo uruchomic zabytkowa kolejke (dzialala tylko jednego dnia) na lodowiec (to tez niezly skansen w porownaniu do Austryjackich lodowcow). 

XXI wiek a tam dalej 3 smierdzace kible, szalas w ktorym mozna kupic herbate no ale jest grota lodowcowa - nota bene trzeba doplacic za ta przyjemnosc 5Euro.

A co najbardziej wnerwiajace to trasy czarne ktorymi niby mozna by zjechac w dol pozamykane.... Zreszta tam malo ktora czarna trasa byla otwarta (A mlody wlasnie najwiecej radochy mial zjezdzajac czarna harakiri tam).

 

Widoczki ze skansenu:

DSC 0871
DSC 0873
DSC 0877
DSC 0887
 
Udalo tez sie wyjechac na Aiguille Rouge (najwyzszy dostepny szczyt w Les Arc 3226m).
DSC 0917
DSC 0910
DSC 0904
DSC 0902

 

W drodze na dol pogubilismy sie we mgle (zreszta nie tylko my) dzieki wspanialemu oznakowaniu tras i wyladowalismy duzo nizej niz planowalismy.
Na cale szczescie udalo sie jakos wrocic, mimo ze Francuzi z powodu mgly pozamykali prawie wszystkie trasy w piatek, wiec zamiast jechac trasami ktore znalismy musielismy niezle kombinowac... 
 
Ogolnie to osrodek sprawia wrazenie dosc mocno zmeczonego... Moze 30 lat temu nalezal do nowoczesnych, ale teraz zostaje sporo w tyle za osrodkami w Austri, Szwajcarii, czy Wloszech jesli chodzi o infrastrukture narciarska.
 

Niestety ci ktorzy zarzadaja tym osrodkiem wola wydawac kase na wielblady, igla z rzezbami lodowymi, wesole miasteczka na szczytach gorskich i malowanie grafiti na starych rozlatujacych sie gondolkach. 

 

DSC 0782
DSC 0795
DSC 0817

 

 
Jadac w gory na narty nie oczekuje spotkac tam wielbladow na 2500m npm. Jak chce zobaczyc wielblada to pojde sobie do Zoo.
Tak samo nie potrzebuje tam parkow zabaw, karuzel etc. O wiele bardziej zalezy mi na tym zeby jak najwiecej tras bylo otwartych, zeby wyciagi jezdzilu nawet przy mgle i wietrze no i zeby toalety byly czyste.
 
Zeby nie bylo ze czepiam sie Francuzow to 3 lata temu bylismy w  Espace Killy (Tignes, Val d'Isere) i ten osrodek bardzo przypadl nam do gustu. Z 3 dolin, czy Chamonix tez mam bardzo mile wspomnienia i chetnie bym tam wrocil, a tu czegos po prostu zabraklo...
 

 


  • 5

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 kwiecień 2016 - 03:10

Zeby nie bylo ze czepiam sie Francuzow to 3 lata temu bylismy w  Espace Killy (Tignes, Val d'Isere) i ten osrodek bardzo przypadl nam do gustu. Z 3 dolin, czy Chamonix tez mam bardzo mile wspomnienia i chetnie bym tam wrocil, a tu czegos po prostu zabraklo...

zdjecia 5, 7 i 9 wskazuja na swietne opcje doo jazdy…….

 

Jacek - co bylo to bylo - na pewno znalazles cos szczegolnie dobrego!!!!


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:08

Fajne widoki, te z okna hotelu też :) I jakiś kolejny facet ma moją kurtkę! 


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 kwiecień 2016 - 07:14


a tu czegos po prostu zabraklo...
e tam - fajny śnieg miałeś nie marudź choć osobiście też uważam

że po stronie Les Arcs jest lepiej a ten lodowczyk w La Plagne to raczej taki symboliczny jest.

Nietety po świętach wielkanocnych cała obsługa już ma dosyć i nie przygotowują ośrodka jak należy.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 kwiecień 2016 - 14:53


Nietety po świętach wielkanocnych cała obsługa już ma dosyć i nie przygotowują ośrodka jak należy.

 

To niech w takim razie ceny skipasow obniza a nie charguja tak jak w sezonie (6 dni, 2 dorosle osoby + 8 latek, Cena  809 Euro).

 

Dla porownania  Kitzbüheler Alpen AllStarCard ktora mielismy tej zimy ktora obejmuje 1040km a nie 400km jak Paradiski (jezdzilismy w SkiWelt, Kitzstainhorn, Kitzbuhel) to 640 Euro.


  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 kwiecień 2016 - 07:15


o niech w takim razie ceny skipasow obniza a nie charguja tak jak w sezonie (6 dni, 2 dorosle osoby + 8 latek, Cena 809 Euro).

racja - dlatego napisałem "niestety"

Kiedy byłem na Sylwestra w La Plagne to było czynnych może 30% tras i też nikt nie pomyślał o obniżeniu cen skipasa.

Przez wszystkie lata wyjazdów do Francji tylko raz przeżyłem w Valfrejus w 2002roku gdy obniżono cenę skipasa o 50% - za 2 tygodnie zapłaciłem 128 euro.

 

Jeśli masz to wrzuć proszę jeszcze trochę zdjęć z niższych rejonów ośrodka bo jestem ciekaw  jak daleko w dół dało się zjechać?

Pod kabiną Vanoise Express był jeszcze śnieg czy już błotko ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:17


Jeśli masz to wrzuć proszę jeszcze trochę zdjęć z niższych rejonów ośrodka bo jestem ciekaw  jak daleko w dół dało się zjechać?
Pod kabiną Vanoise Express był jeszcze śnieg czy już błotko ?

 

Fotek nizej nie robilem, zajety jazda na nartach bylem. Wystarczajacu duzo czasu zmarnowalismy na fotografowaniu syna z wielbladem i tlumaczeniu mu ze karuzele to ma u siebie:(

 

Snieg mielismy caly czas do Vanoise Express i nawet troche nizej. Spokojnie mozna bylo zjezdzac do 1600 mnpm.

Dlatego wlasnie marudze na to ze trasy ktore byly wyzej i nak ktorych sniegu nie brakowalo byly pozamykane (glownie czarne).

Nie mialbym problemu zeby byl utrzymane jako 'Natur' i byly nie ratrakowane, ale Zabojady cale oznakowanie tych tras pozdejmowali, wiec wolalem sie tam z ogonami nie pchac...


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:53


duzo czasu zmarnowalismy na fotografowaniu syna z wielbladem i tlumaczeniu mu ze karuzele to ma u siebie
:hysterical:

w ubiegłym sezonie były tylko wyliniałe renifery, w przyszłym może być słoń albo żyrafa :zab:

 

a zdjęcie z Yeti ? :)

 

gallery_10_349_24505.jpg

 

były jeszcze dmuchane zamki na 2400 ?

gallery_10_349_112567.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:17

Skutecznie mnie zniechęcacie do odwiedzin tego miejsca :D


  • 1

#10 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:19


a zdjęcie z Yeti ?

 

Yeti w tym roku podobno byl na szycie Rossa. 

Dwa razy tam sie wybralismy i za kazdym razem te bydle poszlo na lunch. Dmuchane zamki tez byly...

Na cale szczescie te wyprawy do Rossa (rejon Champagny) nie byly kompletna strata czasu, bo odkrylismy fajna knajpke przy dolnej stacji wyciagu Rossa, ktora bardzo nam spasowala. Bardzo dobre zarcie, tam daja i pusto tam (na stokach tez). Malo ktory wedeziak sie wybiera w te rejony, no i fajny widok na Courchevel. Szkoda tylko ze tak plasko tam.


Użytkownik Jack edytował ten post 14 kwiecień 2016 - 11:58

  • 1

#11 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 14 kwiecień 2016 - 18:51

Skutecznie mnie zniechęcacie do odwiedzin tego miejsca :D

to ja w wolnej chwili zachęcę i napisz swoją relację z trzech wyjazdów w to miejsce - jest tam rewelacyjnie, może niekoniecznie w kwietniu........

(a atrakcji w marcu sporo - choćby przejazd przez wodę - zerknij na filmik "les Arc na luzaka"


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 kwiecień 2016 - 16:20


no i fajny widok na Courchevel
dziwnym zbiegiem okoliczności była to także nasza ulubiona knajpa

 

gallery_10_349_501726.jpg

:D


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2016 - 12:14

dziwnym zbiegiem okoliczności była to także nasza ulubiona knajpa

 

 

Nic dziwnego :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  food.jpg   86,33 KB   0 Ilość pobrań

  • 1

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:30

Skutecznie mnie zniechęcacie do odwiedzin tego miejsca :D

mnie tez

Jak rower????


Użytkownik jan koval edytował ten post 16 kwiecień 2016 - 15:30

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:23

Ja chyba do Francji nigdy nie dotrę, bo jeszcze tyle włoskich i austriackich miejsc jest do zwiedzenia.

Rower może będzie w poniedziałek w sklepie. Mam go wypróbować, dopasować i w ogóle, mogę coś od razu wymienić - napisałam w wątku o rowerach.


  • 1

#16 smir_noff

smir_noff
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:41

Witam.

 

Właśnie wróciłem z Les Coches. Czy gdzieś można sprawdzić statystyki zjazdów ? Na skiline.cc i str. La Plagne nie znalazłem. Skipass miałem na Paradiski. Będę wdzięczny za stosowny link :) Pozdrawiam. 


  • 1

#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 styczeń 2019 - 23:18


La Plagne nie znalazłem.
też szukałem i nie znalazłem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:24

Witam.

 

Właśnie wróciłem z Les Coches. Czy gdzieś można sprawdzić statystyki zjazdów ? Na skiline.cc i str. La Plagne nie znalazłem. Skipass miałem na Paradiski. Będę wdzięczny za stosowny link :) Pozdrawiam. 

Ja od paru lat liczę na siebie (swój smartfon)  polecam aplikację Skitracs - nie dość że podaje przejechane km, różnice wysokości to jeszcze można pooglądać informacje o każdym zjeździe (profil, prędkość, czas itp.)

 

A do zapisu trasy  ( i orientacji w terenie) używam też OSMAND

 

Pozdraiwiam.

 

PS - 1 lutego też będę w Les Coches - będzie ktoś????


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych