Skocz do zawartości


Zdjęcie

2016.03.02 Czarna Góra


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wardziu

Wardziu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2016 - 23:49

Na taką zimę można czekać cały sezon :D Było bajecznie.

 

Dam po prostu zdjęcia, które wszystko opiszą ;) Chyba z dobre 200-250 zdjęć zrobiłem. Ciężko było przejechać obok takich choinek i nie zrobić zdjęcia ;)

 

6xLEeRu.jpg

 

K21HNzc.jpg

 

qGYvhbE.jpg

 

HWnhkYD.jpg

 

3AkR6zW.jpg

 

czFJqTH.jpg

 

pcIQzku.jpg

 

lDM8kaf.jpg

 

4GthssO.jpg


Użytkownik Wardziu edytował ten post 03 marzec 2016 - 00:16

  • 3

#2 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 00:17

0109AbS.jpg

 

enGxO1k.jpg

 

nR62gho.jpg

 

lRuDk62.jpg

 

bZhucil.jpg


  • 4

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 marzec 2016 - 09:25

SUPER - no to nareszcie zima zawitała w Karkonosze

 

wygląda lepiej jak u Kovala w Ameryce :)

będzie filmik z jazdy w puchu ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 13:15

Puchu nie było, temperatura była na pograniczu 0, -1, więc śnieg robił się twardy i ubity. Kadr wycięte z filmów. W sumie nie było co za bardzo nagrywać, ponieważ w górnych partiach była taka mgła, że ho ho :D

Jeżeli chodzi o pogodę, to był ten, ten jedyny idealny moment, kiedy szczęka opada jak wjeżdżasz wyciągiem na górę, między takimi choinkami, cudo po prostu!

 

lisXymW.png

hFhw2Hb.png
6arpMer.jpg

Użytkownik Wardziu edytował ten post 03 marzec 2016 - 13:42

  • 1

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 15:03

Lukasz, piekne te Twoje choinki, ale ja mam lepsze. :) Z 2006 z Kubinskiej Holi. Nigdy w swoim zyciu czegos takiego nie widzialem. Zwlaszcza ostatnie dwa zdjecia. A na ostatnim, ta po prawej to Pieta (czyli Matka Boska trzymajaca na kolanach syna)

Załączony plik  08012006 014.jpg   120,85 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  08012006 016.jpg   185,16 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  08012006 020.jpg   156,86 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  08012006 022.jpg   136,63 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  08012006 023.jpg   123,23 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 03 marzec 2016 - 15:04

  • 2

#6 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 15:12

Niesamowite ;) Pierwszy raz widzę choinki ośnieżone w taki sposób. Super :D Może gdybym zaczął jeździć kilka sezonów wcześniej, to też na takie widoki bym się załapał. W tym roku zima nie rozpieszcza, ale jak ktoś się zaweźmie to śnieg znajdzie ;)


  • 1

#7 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2016 - 01:07

2016.03.05

 

Dziś było epicko ;) szkoda, że dużo ludzi, ale warto było stać w kolejce na wyciąg "Babcia" aby zobaczyć takie widoki.

 

gkcYZgI.jpg
lBdcYFd.jpg
8YauyLo.jpg
iHHZ2Q3.jpg

 


  • 1

#8 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2016 - 01:20

p7E50tI.jpg
5CPIXJW.jpg
1yKltMu.jpg
F1YK1IF.jpg
lveNkEi.jpg
4By8yDH.jpg
 

Użytkownik Wardziu edytował ten post 06 marzec 2016 - 01:22

  • 2

#9 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 06 marzec 2016 - 12:14

 

p7E50tI.jpg
5CPIXJW.jpg
1yKltMu.jpg
F1YK1IF.jpg
lveNkEi.jpg
4By8yDH.jpg
 

 

Cześć.

Byłem na Czarnej Górze 28.02-05.03.2016 pogoda sprawiła miłą niespodziankę.Dosypało sporo śniegu i warunki zrobiły się najlepsze w tym sezonie. Ostatni dzień spędziłem na Kamienicy stok niewielki ale pusty.Były momenty że sam byłem na wyciągu.

Jeżeli chodzi o Czarną Górę to luty ubiegłego roku był zdecydowanie lepszy. Czynne były wszystkie trasy z w wyjątkiem A która była dostępna od wysokości łącznika.Jest fajnie gdy można korzystać z łączników można szybko zmieniać trasy i jest to duże uatrakcyjnienie. Był to mój dziewiąty pobyt w Siennej ,cieszy to że ośrodek się rozwija. W stosunku do ubiegłego roku niewiele ale przybyły porządne sanitariaty i to cieszy.Przez chwilę myślałem że w tej niebieskiej kurtce to ja wpadłem Tobie przed obiektyw jednak po dokładniejszym obejrzeniu zdjęcia to jednak nie ja. :boogie:


  • 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 marzec 2016 - 09:47

może wiecie kiedy wymienią te potwornie wolno jadące krzesła na szczyt ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2016 - 11:32

Sądzę, że jeżeli zimy dalej takie będą, to jeszcze długi czas minie zanim to wymienią.

 

Tak wyglądała w sobotę kolejka o 9.30. Natomiast o godzinie 12-13, kolejka zaczynała się od tej niebieskiej siatki po prawej stronie. Oczywiście, mówię tutaj o skupisku ludzi, którzy dźgają siebie kijami i stają nartami na twoje, zastanawiając się dlaczego nie idziesz do przodu, a nie o kolejce dwuosobowej ;)

 

YMRABVU.jpg

 

Gratulacje 5 tysięcy postów ;)


Użytkownik Wardziu edytował ten post 07 marzec 2016 - 11:33

  • 2

#12 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 marzec 2016 - 11:38

Jak na moje standardy to już tłoczno jest na tej force, ale realnie nie wygląda to źle. Do zniesienia.

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#13 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 marzec 2016 - 14:44

Będzie ktoś w weekend 12-13 marca na Czarnej Górze? Jeszcze się waham Kouty czy Czarna Góra, pewnie decyzję podejmę w piątek w oparciu o warunki na stoku.


  • 1

#14 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 07 marzec 2016 - 19:52

może wiecie kiedy wymienią te potwornie wolno jadące krzesła na szczyt ?

Zapowiadają już od kilku sezonów.Ostatnio była wersja że przestawią babcię jako kolejka dojazdowa z apartamentów po prawej.Dwa lata temu pokazywano na mapie przerywaną linią nową trasę Biała  Woda. Jak zwykle papier przyjmuje wszystko. :ciisza:


  • 1

#15 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 07 marzec 2016 - 19:55

 

może wiecie kiedy wymienią te potwornie wolno jadące krzesła na szczyt ?

Zapowiadają już od kilku sezonów.Ostatnio była wersja że przestawią babcię jako kolejka dojazdowa z apartamentów po prawej.Dwa lata temu pokazywano na mapie przerywaną linią nową trasę Biała  Woda. Jak zwykle papier przyjmuje wszystko. :ciisza:

 

Babcia ma też zalety - mniej zjeżdżających na stoku.


  • 1

#16 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2016 - 01:19

Tak to wygląda, chyba drugi zjazd. Zaznajomiłem się już ze stokiem. Wiem, w którym miejscu mogę spodziewać się wzniesień i górek, więc sądzę, że można już tam pofruwać fajnie ;)

 

 


  • 1

#17 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 08 marzec 2016 - 06:40

Wardziu zauwaz jak sekunde po starcie "siadasz" na wiesz czym blokujac sobie ruch gora/dol.Zejscie w dol jest zupełnie niepotrzebne zamiast tego ugnij lekko kolana i spróbuj przesunac ciezar ciala na palce poprzez pochylenie sylwetki (nie garbienie sie). Z glebszym zejsciem w dol poczekaj kiedy miniesz linie spadku stoku.

Użytkownik pytek45 edytował ten post 08 marzec 2016 - 06:42

  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#18 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2016 - 11:20

Wardziu zauwaz jak sekunde po starcie "siadasz" na wiesz czym blokujac sobie ruch gora/dol.Zejscie w dol jest zupełnie niepotrzebne zamiast tego ugnij lekko kolana i spróbuj przesunac ciezar ciala na palce poprzez pochylenie sylwetki (nie garbienie sie). Z glebszym zejsciem w dol poczekaj kiedy miniesz linie spadku stoku.

 

Wiem, że nie był to przejazd technicznie dobry, ale miałem to gdzieś. Za mną stała brygada 20 osób z  małymi dziećmi, która miała zaraz startować.

To był dzień, w którym chciałem sobie po prostu pojeździć. Jadąc na nowym stoku, nie mam zamiaru zastanawiać się "czy moje plecy są proste", "czy moja sylwetka jest prawidłowa", "czy ręce mam z przodu", "czy robię wszystko zgodnie z NWN", "gdzie jest linia spadku" i wiele wiele innych myśli, które są w tym momencie mi niepotrzebne i psują tylko przyjemność, z samej jazdy.

Moim zdaniem trzeba umieć rozgraniczyć przyjemność, zabawę i frajdę od treningu, nauki techniki i pracy nad stylem. Nie można ciągle jazdy na nartach postrzegać jako obowiązku nauki, a przy okazji nakładać na siebie niepotrzebnych problemów podczas samej jazdy.

Są dni, kiedy się pilnuję i ćwiczę to co powinienem, ale wtedy jeżdżę w innym miejscu. Tutaj chciałem mieć czystą przyjemność z jazdy, o którą sądzę najbardziej chodzi w jeździe na nartach. ;) (Pamiętajcie, że jeżdżę dopiero od lutego tamtego roku ;))


Użytkownik Wardziu edytował ten post 08 marzec 2016 - 11:25

  • 3

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 marzec 2016 - 11:36


(Pamiętajcie, że jeżdżę dopiero od lutego tamtego roku ;))
Łukasz przecież to dobre rady a nie krytyka,

fajnie jeździsz - ja tak nie potrafię choć już na nartach od wielu sezonów.

 

ps. mała prośba - wstaw jakiś obrazek do Twojego avatara


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 Wardziu

Wardziu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2016 - 11:44

 


(Pamiętajcie, że jeżdżę dopiero od lutego tamtego roku ;))
Łukasz przecież to dobre rady a nie krytyka,

fajnie jeździsz - ja tak nie potrafię choć już na nartach od wielu sezonów.

 

ps. mała prośba - wstaw jakiś obrazek do Twojego avatara

 

 

Wiem, że rada, a przy tak oczywistych błędach to byłby grzech nie doradzić (sam je wyłapałem na filmach) ;) To forum posiada specyficzną atmosferę, ponieważ nikt tutaj nikomu nie wypomina, a stara się doradzić. Dlatego zarejestrowałem się tutaj i tutaj się wypowiadam ;)

Avatar dodany. Zdjęcie z lata, ponieważ moją pierwszą miłością była koszykówka ;)


Użytkownik Wardziu edytował ten post 08 marzec 2016 - 12:03

  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych