Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2016


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
468 odpowiedzi w tym temacie

#421 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 07:16

Cześć

Mitek - wiadomo jest, ze lodeczkowata jest jedna z 3 kosci, ktore maja klopoty ze zrostem (lod, 5th metatsal i 2/3 1/3 tibia) ale nie znaczy, ze nie trzeba tego zaleczyc!!!

 

A jest to możliwe do zaleczenia?? Jak pisałem ja mam ten problem już  lat. Czy jest to możliwe i jak?

Pozdrowienia


  • 0

#422 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2016 - 11:07


Przyznam sie : nie zrozumialem 99% Twojego post'a

 

Janku, czego nie zrozumiałeś? Radek pisze o górskiej wycieczce rowerowej na pożyczonym rowerze typu enduro (full suspension z dużym skokiem 160 mm przód/tył). Prawdopodobnie 27.5" z oponami typu 2.3-2.4. Pisze o wadach i zaletach. Np. regulowana wysokość sztycy jednym przyciskiem -fajna rzecz, zwłąszcza na zjazdach. Pedałowanie w stójce, czyli d... nie siedzi na siodełku (BTW, stójka to MSZ stojący w miejscu rower, kiedyś torowcy masowo stawali w stójce, ale im tego jakiś czas temu zakazano). Sam się do takiego roweru ostatnio przymierzałem (KTM), za drobne 7000 zł (mimo wszystko dobra cena). Ale zrezygnowałem z różnych powodów, m.in. kiepskiego zachowania takiego roweru w jeździe po asfalcie.

 

Radek, nie trzeba wozić missing linka. Wystarczy zwykły zakuwacz. Skracasz w razie kolejności łańcuch o parę oczek. Swoją drogą tylko raz w życiu zerwałem łańcuch i to w Wigry 3. :) BTW było to groźne, bo straciłem jedyny hamulec.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 11:08

  • 1

#423 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 wrzesień 2016 - 12:24

Andrzej - dziekuje za przetlumaczenie na polski

 

BTW - rozmiar M dla 190cm?????

Jaki jest odp[owiednik w jez polskim na "seat dropper"? regulowana sztyca?

missing link jest wskazany - skracanie lancucha moze negatywnie wplynac na przerzutke - po dojezdzie do dom,u powinno sie wymienic  lancuch na odopwiedniej dlugosci

 

Mitek - jezeli nie ma  AVN (brak doplywu krwi z martwica kosci) to  zespala sie to specjalna sruba  (herbet screw) z ew dodaniem  przeszczepow kostnych


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#424 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 wrzesień 2016 - 12:31

Tak wygląda MTB po  zamianie opon na szosowe. Na wakacje zabieram jeden rower ale dwa zestawy opon.

Załączone pliki


Użytkownik Maciej S edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 12:33

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#425 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 wrzesień 2016 - 13:17

opon czy kol?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#426 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2016 - 13:49


BTW - rozmiar M dla 190cm?????
Jaki jest odp[owiednik w jez polskim na "seat dropper"? regulowana sztyca?
missing link jest wskazany - skracanie lancucha moze negatywnie wplynac na przerzutke - po dojezdzie do dom,u powinno sie wymienic  lancuch na odopwiedniej dlugosci

 

Radek pozyczyl za maly. Taki widac byl dostepny. Pisze o tym, że M jest za male dla niego.

 

Niestety tak, "regulowana sztyca". "Seat dropper" jest lepszy, bo wiadomo o co chodzi. Powinno byc cos w rodzaju "obniżacz sztycy".


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 13:49

  • 2

#427 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 wrzesień 2016 - 14:36

opon czy kol?

Opon i dętek,  zmieniam opony, koło to samo. Nie ma problemu z regulacją przerzutek. Na focie roweru  w samochodzie były szerokie opony.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 14:37

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#428 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 12 wrzesień 2016 - 20:44

no i na koniec...
- kcę enduraka!

 

Tez tak sobie powiedzialem,sprzedalem mojego Trance i przygarnalem nowa zabawke:Załączony plik  P1050490.JPG   517,3 KB   4 Ilość pobrań

 

Plany na nastepny sezon to troche amatorskiego scigania enduro z kulminacja na Ard Rock Enduro

https://youtu.be/hyu6-OjbNyc


  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#429 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 12 wrzesień 2016 - 22:26


Radek, nie trzeba wozić missing linka. Wystarczy zwykły zakuwacz. Skracasz w razie kolejności łańcuch o parę oczek. Swoją drogą tylko raz w życiu zerwałem łańcuch i to w Wigry 3. BTW było to groźne, bo straciłem jedyny hamulec.

Przy łańcuchu 10-biegowym mam inne doświadczenie, z nieco krótszej trasy (Sącz-Łabowa-Hala Łabowska-Cyrla-Żeleźnikowa-Sącz). Łańcuch musiałem skracać 3 razy, później już słyszałem moment rozkucia i poprawiałem sworzeń łańcucha (na dokładkę złapałem dwa razy snejka wtedy). Po powrocie sprawdziłem w czym rzecz i okazało się, że przy 10-biegowych powinno się używać specjalnych sworzni, inaczej pasowanie jest tak dokładne, że się bankowo rozkuje. Dlatego też mam przy sobie missing linka i pina Shimano. Choć znajomi ze sklepu rowerowego mówią, że przy precyzyjnym skuwaczu przeznaczonym do 10x nie trzeba używać tego szpecjalnego pina. Więc to tak trochę dla wygody i spokoju ducha missing linka wożę, a pina redundantnie. ;) :P

 


BTW - rozmiar M dla 190cm?????

Mój rower był w Bielsku, kumpel ma 168 cm wzrostu, na niego ta M-ka jest nawet tyćkę duża, ja tam nie marudziłem, wręcz odwrotnie, ubaw miałem po pachy.  :P

 


Jaki jest odp[owiednik w jez polskim na "seat dropper"? regulowana sztyca?

Tak, „myk-myk” lub regulowana sztyca, jak napisał Andrzej.

 


Tez tak sobie powiedzialem,sprzedalem mojego Trance i przygarnalem nowa zabawke:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! To poszedłeś szeroko. :D Napaliłem się na ten rower jak fiks, jak go podlinkowałeś. No i widzę że wyszła na 2017 rok wersja nieco bardziej przystępna cenowo. Fiu, fiu, fiu. Jak wrażenia?


Użytkownik Jadzia edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 22:36

  • 1

#430 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 12 wrzesień 2016 - 22:40

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! To poszedłeś szeroko. Napaliłem się na ten rower jak fiks, jak go podlinkowałeś. No i widzę że wyszła na 2017 rok wersja nieco bardziej przystępna cenowo. Fjiu, fjiu, fjiu. Jak wrażenia?

Mialem brac model wyzej ale stwierdzilem,że jesli kiedykolwiek potrzebowac bede 50zebow z tylu to odpuszcze mtb.
Pierwsze wrazenie:to jest dluuugi rower dzieki temu niezwykle stabilny przy duzych predkosciach.To czego brakowalo mi w Giancie to sztywnosc,z G160 tego problemu nie ma.Pomimo braku mozliwosci blokowania dampera i mostka 40mm rower bardzo fajnie zachowuje sie na podjazdach.Jedyne co zmienilem to przednia opone oryginalna 2.5 wts convict to ciezki potwor i skrocilem kierownice na 750.Swietny widelec Yari z progresywnym oporem daje rade w kazdych warunkach.
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#431 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 wrzesień 2016 - 00:22

 

opon czy kol?

Opon i dętek,  zmieniam opony, koło to samo. Nie ma problemu z regulacją przerzutek. Na focie roweru  w samochodzie były szerokie opony.

 

 

no tak - przy tubeless bylo by sporo slime

 

 

no i na koniec...
- kcę enduraka!

 

Tez tak sobie powiedzialem,sprzedalem mojego Trance i przygarnalem nowa zabawke:attachicon.gifP1050490.JPG

 

Plany na nastepny sezon to troche amatorskiego scigania enduro z kulminacja na Ard Rock Enduro

https://youtu.be/hyu6-OjbNyc

 

 

a co to za rower?

nie chce mi sie grzebac w net

 

 


Radek, nie trzeba wozić missing linka. Wystarczy zwykły zakuwacz. Skracasz w razie kolejności łańcuch o parę oczek. Swoją drogą tylko raz w życiu zerwałem łańcuch i to w Wigry 3. BTW było to groźne, bo straciłem jedyny hamulec.

Przy łańcuchu 10-biegowym mam inne doświadczenie, z nieco krótszej trasy (Sącz-Łabowa-Hala Łabowska-Cyrla-Żeleźnikowa-Sącz). Łańcuch musiałem skracać 3 razy, później już słyszałem moment rozkucia i poprawiałem sworzeń łańcucha (na dokładkę złapałem dwa razy snejka wtedy). Po powrocie sprawdziłem w czym rzecz i okazało się, że przy 10-biegowych powinno się używać specjalnych sworzni, inaczej pasowanie jest tak dokładne, że się bankowo rozkuje. Dlatego też mam przy sobie missing linka i pina Shimano. Choć znajomi ze sklepu rowerowego mówią, że przy precyzyjnym skuwaczu przeznaczonym do 10x nie trzeba używać tego szpecjalnego pina. Więc to tak trochę dla wygody i spokoju ducha missing linka wożę, a pina redundantnie. ;) :P

 


BTW - rozmiar M dla 190cm?????

Mój rower był w Bielsku, kumpel ma 168 cm wzrostu, na niego ta M-ka jest nawet tyćkę duża, ja tam nie marudziłem, wręcz odwrotnie, ubaw miałem po pachy.  :P

 


Jaki jest odp[owiednik w jez polskim na "seat dropper"? regulowana sztyca?

Tak, „myk-myk” lub regulowana sztyca, jak napisał Andrzej.

 


Tez tak sobie powiedzialem,sprzedalem mojego Trance i przygarnalem nowa zabawke:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! To poszedłeś szeroko. :D Napaliłem się na ten rower jak fiks, jak go podlinkowałeś. No i widzę że wyszła na 2017 rok wersja nieco bardziej przystępna cenowo. Fiu, fiu, fiu. Jak wrażenia?

 

 

do lancuchow 10 i 11  musisz  miec stosowny  link - inaczej nie pojedziesz


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#432 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 wrzesień 2016 - 17:52


a co to za rower?
nie chce mi sie grzebac w net

Whyte g 160s


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#433 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 wrzesień 2016 - 13:36

Jak wrazenia?

czemu nie 29-er?

 

W piatek po pracy  jade do Snowshoe, WV

 

maja tam serwice  wyciagowy....chyba pozycze DH rower, zeby nie rozwalic swoich...........

sa tam niezle trasy - typowe DH

jak bede mogl, zamieszcze jakies zdjecia


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#434 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2016 - 17:22


Jak wrazenia?
czemu nie 29-er?

 

Janku, bo jak to mowia Francuzi, 29 jest demodee. ;) 


  • 1

#435 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 14 wrzesień 2016 - 20:56


ak wrazenia?
czemu nie 29-er?
 

Zeby nie byc ignorantem przymierzylem 29ra,Whyte T129 dokladnie i choc wrazenia calkiem pozytywne to jednak 27.5 to jest to.


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#436 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 15 wrzesień 2016 - 02:36

 


Jak wrazenia?
czemu nie 29-er?

 

Janku, bo jak to mowia Francuzi, 29 jest demodee. ;)

 

 

Andrzej - masz syndrom urodzonego w latach 40/50-tych - jak moj przyjaciel Rich, kory uwaza, ze jego 20 letni 26, kupiony za prawie 2k $$$$  20 lat temu jest stale swietny

 

dostosowujac sie do fali - You R ...pasee

 

A: wiesz, ze nie jestem zlosliwy z natury - ale lubie wykorzysdac podteksty "przeciwnika" - a wlasciwie, to jestem  zlosliwy.....

 

Ale pisanie ,,ze 29 jest paseee...........................jest bledne

przpomina mi wypowiedzi niektorych "wytrawnych" narciarzy nt  "rocker jest zly z definicji".....

 

 


ak wrazenia?
czemu nie 29-er?
 

Zeby nie byc ignorantem przymierzylem 29ra,Whyte T129 dokladnie i choc wrazenia calkiem pozytywne to jednak 27.5 to jest to.

 

dlaczego od razu ignorantem? zalezy w jakim terenie jezdzisz - na latwy 27.5 jest wystarczajacy..........

chociaz w sobote i niedziele bede ujezdzal 26-ry................


Użytkownik jan koval edytował ten post 15 wrzesień 2016 - 02:39

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#437 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 15 wrzesień 2016 - 06:46

27.5 w trudnym tez daje rade choc wiekszosc moich znajomych,ktorzy scigaja sie amatorsko twierdza ze 29er ze 130mm travel to jest to.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#438 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 15 wrzesień 2016 - 09:31

Dwa tygodnie całkowitego luzu bez treningu i dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę rowerem. Nie spodziewałem się że noga będzie tak podawać :), gdyby nie zatrzymania na światłach i ustąpienie pierwszeństwa przejazdu średnia oscylowałaby około 35 km/h. Jak na amatora i jazdę w pojedynkę to jestem zadowolony z formy:

 

Cześć.

To się sprawdza.Mięśnie się regenerują i jest większa świeżość.Z perspektywy patrząc na moje wyczyny w kolarstwie szosowym gdy byłem zawodnikiem odnoszę wrażenie że po prostu się zajechałem i tu upatruję braku :)  wyników.Ale w tamtym czasie mało wiedziałem o swoim organizmie.Próbowałem też biegów sprinterskich i kolejny błąd. Kolarstwo rozwija mięśnie krótkie a w sprincie ważne są długie rozciągnięte.Myślę że wykorzystam tą wiedzę w następnym wcieleniu. :D

Pozdrawiam.


  • 1

#439 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:30

 

Dwa tygodnie całkowitego luzu bez treningu i dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę rowerem. Nie spodziewałem się że noga będzie tak podawać :), gdyby nie zatrzymania na światłach i ustąpienie pierwszeństwa przejazdu średnia oscylowałaby około 35 km/h. Jak na amatora i jazdę w pojedynkę to jestem zadowolony z formy:

 

Cześć.

To się sprawdza.Mięśnie się regenerują i jest większa świeżość.Z perspektywy patrząc na moje wyczyny w kolarstwie szosowym gdy byłem zawodnikiem odnoszę wrażenie że po prostu się zajechałem i tu upatruję braku :)  wyników.Ale w tamtym czasie mało wiedziałem o swoim organizmie.Próbowałem też biegów sprinterskich i kolejny błąd. Kolarstwo rozwija mięśnie krótkie a w sprincie ważne są długie rozciągnięte.Myślę że wykorzystam tą wiedzę w następnym wcieleniu. :D

Pozdrawiam.

 

 

Po 2 tygodniach odpoczynku Twoje VO2 max spada o okolo 6%.

Niby male piwo ale jednak da sie odczuc. Odpoczynek jak najbardziej jest wskazany, ale raczej zaden z zawodowcow przed TdF nie wezmie 2 tygodnie urlopu od roweru na plazy, co innego w grudniu :)

 

Lepiej cofnac sie do tylu niz wierzyc w reinkarnacje. Majac dzisiejsza wiedze jesli chodzi o trening, diete etc latwiej byloby o dobre wyniki w przeszlosci. Przynajmniej tak nam sie wydaje :)


Użytkownik Jack edytował ten post 15 wrzesień 2016 - 20:39

  • 0

#440 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:38

Od roweru odpocząłem to fakt, ale w tym czasie za to pochodziłem trochę po górach :), no i ja ścigam się tylko sam ze sobą :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych