Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzis Snowbird


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 luty 2016 - 02:29

OK

to ja juz nie wiem, co robic z tymi zdjeciami - obecnie wysylam do swojego mail'a z telefonu w  rozmiarze large, czyli nastepnej opcji po "pelnej rozdzielczosci"

i to wklejam tu

wiec, pytam powaznie, co wolicie???

 

dzis Snowbird

Jako, ze zapowiadano pogode, w niektorych kregach okreslanych jako "barowa"

zapakowalem moja niezawodna bron - mantra - i dodalem "barowa" narte.....

 

pre_1456190486__img_1988.jpg

 

 

 

prognoza sie sprawdzila i "musialem" caly dzien sie meczyc w glebokim sniegu

na szczescie ratrakow tuta nie uzywaja

moje Two wygraly konkurs na szerokosc i dlugosc

 

pre_1456190509__img_1991.jpg

 

sypalo zdrowo, jak opuszczalem  gory po zamknieciu wyciagow

wiec jutro bedzie JAZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

pre_1456190534__img_1992.jpg

 

 

A teraz troche ujec

prosze - naprawde - o krytyke

 

zdjecia w "nieprzetartym "  terenie , 30-37 stopni, swiezy/przewiany snieg

 

pre_1456191494__img_1927.png

 

 

nastepne

pre_1456191464__img_1925.png

 

 

pre_1456191429__img_1921.png

 

 

pre_1456191396__img_1971.png

 

 

 

 

nie mam filmow

kiedys w skiforum cos tam  wplatalem...

czas goni - jak sie ma fun nie ma czasu na filmy


  • 8
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9812 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2016 - 08:00


A teraz troche ujec

prosze - naprawde - o krytyke

 

Kuba - nie ma co krytykować , wielkość zdjęć jest teraz perfect :thumbsup:

 

śnieg wygląda jak by był mokry

 

ja  myślałem że w Ameryce śnieg jest zawsze taki :)

Whistler-Mountain-Skier-steeps-pc-Eric-B

 

z mapy widać że jest tam wystarczająco ternu do jazdy

pre_1456211704__snowbird.jpg

 

(ps. wydzieliłem z tematu plose Plose)


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 23 luty 2016 - 08:47


A teraz troche ujec

prosze - naprawde - o krytyke


pre_1456191464__img_1925.png

 

 

 

 

 

 

 

Skoro prosisz o krytykę : Jak można jeździć w niedopiętej kurtce :chair: ;)

A na poważnie - zazdroszczę tych terenów.

Może kiedyś...
 (jak nie będzie wiz)

Pozdrwiam


Użytkownik moris edytował ten post 23 luty 2016 - 09:04

  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#4 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 23 luty 2016 - 09:41

morisie, nie uzależniałbym wyjazdu do Stanów od wprowadzenia dla Polski ruchu bezwizowego. Bardzo wiele osób ma nieco skrzywione zdanie na ten temat. Oprócz usunięcia potrzeby wybrania się do konsulatu ruch bezwizowy nie ma żadnych zalet:

- wymogi względem podróżujących w ruchu wizowym i bezwizowym są identyczne, w ruchu wizowym w konsulacie robią wstępną kontrolę, osoby które nie otrzymają wizy w Polsce i tak zostaną zawrócone w ruchu bezwizowym (wolałbym otrzymać tę informację bez wydania kilku tysięcy na bilet),

- przy jakichkolwiek problemach na lotnisku w USA osoba posiadająca wizę może skonsultować się z konsulatem, w ruchu bezwizowym nie ma żadnych praw,

- przed wylotem w ruchu bezwizowym trzeba i tak zarejestrować swoją podróż przez stronę internetową i uiścić opłatę.

 

Przyznaję, że procedura starania się o wizę nie jest może najlepszą rozrywką, ale na tę chwilę w żaden sposób nie przypomina tego, co działo się ponad piętnaście lat temu ani przed konsulatem (to widać już po liczbie osób na Stolarskiej) ani też w środku (ogólny popłoch wśród ludzi). Wniosek o wizę składałem dwukrotnie, raz jako nastolatek, raz jako dorosły bez stałego źródła dochodu (wolny zawód). Za pierwszym razem rozmawiałem o planach edukacyjnych na przyszłość, za drugim o sporcie. Nie licząc momentu podejścia do okienka, bo atmosfera pewnego stresu udziela się wszystkim, a ludziska potrafią być tam bardzo nerwowe, bardzo dobrze wspominam obie rozmowy.

 

Złóż podanie, odbierz wizę na 10 lat i zacznij zabawę w ośrodkach amerykańskich. Ruch bezwizowy nie jest wytłumaczeniem. :)


  • 2

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9812 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2016 - 12:10

tak z ciekawości - dojazd

pre_1456225760__waw-slc.jpg

 

nawet szybciej jak autobusem do Les Menuires


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 luty 2016 - 13:06


- wymogi względem podróżujących w ruchu wizowym i bezwizowym są identyczne, w ruchu wizowym w konsulacie robią wstępną kontrolę, osoby które nie otrzymają wizy w Polsce i tak zostaną zawrócone w ruchu bezwizowym (wolałbym otrzymać tę informację bez wydania kilku tysięcy na bilet),
- przy jakichkolwiek problemach na lotnisku w USA osoba posiadająca wizę może skonsultować się z konsulatem, w ruchu bezwizowym nie ma żadnych praw,
- przed wylotem w ruchu bezwizowym trzeba i tak zarejestrować swoją podróż przez stronę internetową i uiścić opłatę.

Dodałbym do powyższego jeszcze, że gdy posiadamy wizę, to możemy otrzymać prawo pobytu na trzy miesiące lub pół roku, nie wiem od czego to zależy, pewnie od widzimisię pogranicznika, bo raz miałem na pół roku innym na trzy miesiące. Dla osób z krajów dla których wiza nie jest wymagana, ten okres obligatoryjnie wynosi trzy miesiące.


  • 2

#7 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 23 luty 2016 - 13:09

Dodałbym do powyższego jeszcze, że gdy posiadamy wizę, to możemy otrzymać prawo pobytu na trzy miesiące lub pół roku, nie wiem od czego to zależy, pewnie od widzimisię pogranicznika, bo raz miałem na pół roku innym na trzy miesiące. Dla osób z krajów dla których wiza nie jest wymagana, ten okres obligatoryjnie wynosi trzy miesiące.

Napisałem to pod postem J@na, ale mnie chyba wymoderowano, bo w sumie trochę offtop. :P

Użytkownik Jadzia edytował ten post 23 luty 2016 - 13:10

  • 1

#8 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 23 luty 2016 - 13:11

morisie, nie uzależniałbym wyjazdu do Stanów od wprowadzenia dla Polski ruchu bezwizowego. Bardzo wiele osób ma nieco skrzywione zdanie na ten temat. Oprócz usunięcia potrzeby wybrania się do konsulatu ruch bezwizowy nie ma żadnych zalet:


 

Złóż podanie, odbierz wizę na 10 lat i zacznij zabawę w ośrodkach amerykańskich. Ruch bezwizowy nie jest wytłumaczeniem. :)

To nie chodzi o to czy dostane wizę czy nie - z tym na pewno nie miałbym problemu. Chodzi o zasady (chodzi mi po głowie tu cytat z Psów ..."w imię zasad s......"

 

Osobiście nie podoba mi się traktowanie nas Polaków jako osób drugiej kategorii (chyba jako jedynych w Unii Europejskiej).

 

Wśród moich znajomych mamy zdanie, że należałoby w trybie natychmiastowym w ramach wzajemności wprowadzić dokładnie takie same procedury dla obywateli USA jak mamy my (czyli - wizy plus weryfikacja na granicy. I tyle).

 

W każdym innym przypadku pozwalamy traktować się tak, jak nas traktują

 

Ale chyba wkraczamy w OT

 

Narty i Stany - chyba na razie poza moim zasięgiem finansowym. Może kiedyś......

Na razie mam jeszcze kilka miejsc w Europie gdzie jeszcze nie byłem.

 

Pozdrawiam, Mietek


  • 2

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9812 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2016 - 14:07

ale mnie chyba wymoderowano

nic nie moderowałem Jadźka :) może zapomniałeś kliknąć

 

 

Może kiedyś......

też już się przymierzam od pewnego czasu ale myśle że raczej będzie to Kanada


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 23 luty 2016 - 14:31

J@n, nastąpiła zatem najpewniej automoderacja, hehehe. :D

moris, doskonale to rozumiem. Gdy ostatni raz interesowałem się tematyką Polska miała zbyt dużą liczbę wniosków imigracyjnych, co blokowało nam wejście do programu bezwizowego, była to zdaje się liczba 100 tys. wniosków rocznie. Czechy spełniły ten wymóg, dlatego im się dostało. Generalnie warto mieć świadomość, że te wizy nie są aż takie złe i nie świadczą o ignorowaniu naszego kraju przez USA. Musimy też pamietać, że Jackowem i Greenpointem, czyli w dużej mierze nielegalną imigracją, sami sobie zapracowaliśmy na przeszkody, na które teraz dość licznie się narzeka. Ale te utrudnienia faktycznie nie są fair, bo jesteśmy karani za cudze błędy. Ponoć znowu nam tą marchewką ruchu bezwizowego machają i bez względu na rezultat trzeba będzie się dostosować (albo zbuntować ;) )..

Chętnie wybrałbym się do Stanów na nartowanie. Trzeba by to uczynić głównym punktem programu na kilka najbliższych lat. :)
  • 1

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 luty 2016 - 15:34

A mnie do Stanow na narty zupelnie nie ciagnie. Tyle jeszcze nieznanego w Alpach. Zycia nie starczy. Ale rozmawialem z kolezanka z Norwegii. Twierdzi, ze jej znajomi Norwegowie wyszukuja rozne ciekawe miejsca poza Europa. Taki trynd.


  • 1

#12 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 luty 2016 - 21:06


To nie chodzi o to czy dostane wizę czy nie - z tym na pewno nie miałbym problemu. Chodzi o zasady (chodzi mi po głowie tu cytat z Psów ..."w imię zasad s......"

 

Mam to samo zdanie. Dotyczy całego posta.

 


Gdy ostatni raz interesowałem się tematyką Polska miała zbyt dużą liczbę wniosków imigracyjnych, co blokowało nam wejście do programu bezwizowego, była to zdaje się liczba 100 tys. wniosków rocznie.

 

Jasne, tylko, że kolejne 100tysięcy rocznie przyjechało by na wakacje zobaczyć czy rzeczywiście w tych Stanach tak fajnie. Takich ludzi jak ja, którzy dla zasady tam nie pojadą bo nie będą się prosić o możliwość wydania swoich pieniędzy u nich.

 

Wracając do tematu,

 


prosze - naprawde - o krytyke

 

Nie widać na tych zdjęciach....

- głębokiego śniegu,

- mega opadu,

- ani tych cali leżącego.  :D

 

Poza tym BAJKA!

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 1

#13 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 luty 2016 - 22:06


z mapy widać że jest tam wystarczająco ternu do jazdy

 

Odnosnie tej mapki. Jak jest w zimie z przejazdem przez Guardsman Pass Road? Czy ona jest zamknieta na stale w zimie, czy tylko kiedy jest wiekszy opad?

 

Myslalem zeby np zatrzymac sie w Park City, ale jesli stamtad do Alta, Brighton czy Solitude trzeba jezdzic przez SLC to troche bez sensu i lepiej juz na baze wybrac SLC.


  • 1

#14 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 luty 2016 - 22:15


Jasne, tylko, że kolejne 100tysięcy rocznie przyjechało by na wakacje zobaczyć czy rzeczywiście w tych Stanach tak fajnie. Takich ludzi jak ja, którzy dla zasady tam nie pojadą bo nie będą się prosić o możliwość wydania swoich pieniędzy u nich.

 

Dla US turystyka nie jest tak wazna jak dla CH. To nie jest ich glowne zrodlo dochodu. Osobiscie nie dziwie im sie ze maja tak restykcyjne zasady. Zreszta Europa wczesniej niz pozniej tez zacznie te zasady wdrazac...

Swobodny przeplyw towarow jest OK, ale ludzi juz juz jakis czas temu przestal miec sens... nawet w Europie...


  • 1

#15 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 24 luty 2016 - 00:53

Jasne, tylko, że kolejne 100tysięcy rocznie przyjechało by na wakacje zobaczyć czy rzeczywiście w tych Stanach tak fajnie. Takich ludzi jak ja, którzy dla zasady tam nie pojadą bo nie będą się prosić o możliwość wydania swoich pieniędzy u nich.

Proszę nie weźcie tego, co napiszę poniżej, jako krytykę, ale wydaje mi się, że warto to powiedzieć.

W ruchu bezwizowym prosi się dokładnie tak samo, tylko na granicy, bo brak wizy jest wyłącznie w teorii, a jedyne, czego ma się więcej, to obawy, czy nie zostanie się zawróconym na kontroli paszportowej ze względu na brak wstępnego screeningu w konsulacie/ambasadzie. Ryzyko zawrócenia na granicy w ruchu bezwizowym jest większe, podróżującemu nie przysługują żadne prawa, maksymalny pobyt jest krótszy (3 miesiące bez wizy, 6 miesięcy z wizą) i korzyści z tego rozwiązania są dla podróżującego wyłącznie pozorne (i bardzo często wykorzystywane do gierek politycznych). Nie odbieram procedury wizowej jako proszenie się, a jedynie jako niezbędną procedurę, którą zawdzięczamy nielegalnym wyjazdom zarobkowym m.in. naszych krajan. Do domu nie zapraszamy byle przybłędów, chcemy wiedzieć kim są nasi goście, a procedura wizowa to właśnie taka forma przedstawienia się i zaprezentowania kim się jest. Nawiasem mówiąc, jak pokazują ostatnie wydarzenia, Europie również taka procedura by się przydała. Wolę mieć w paszporcie wbitą informację „według mnie gość może wjechać, nie jest terrorystą, ma czystą kartotekę, więzy z krajem i fundusze, aby utrzymać się podczas pobytu w USA”, którą urzędnik na lotnisku jedynie weryfikuje niż przechodzić całą procedurę na miejscu. Jeszcze słowo o logice „nie będę się prosił, bo” ma sporą wadę. Idąc do pracy trzeba przejść procedurę rekrutacji. Czyli co, nie prosimy się, bo... Nie zaproszę dziewczyny na randkę, nie będę się prosił, bo... Szybko brakuje argumentów. ;)

Wypominanie wprowadzenia wiz dla Amerykanów świadczy o pewnego rodzaju unikaniu całościowego ujęcia problemu. USA nie próbuje zniechęcić turystów, aby chronić swój kraj usiłuje zminimalizować nielegalną imigrację z krajów, z których napływają nielegalni imigranci, co było, jest i będzie dla tego państwa gigantycznym problemem (ale z drugiej strony też pewnego rodzaju ratunkiem w przypadku najgorzej opłacanych prac, których wielu miejscowych nie będzie wykonywać za tak niskie pieniądze). Wprowadzenie wiz do Polski dla obywateli USA byłoby czystą zemstą polityczną, która zemściłaby się wyłącznie na polskim budżecie, ponieważ Amerykanie przyjeżdżają do Polski, poza nielicznymi wyjątkami, głównie w celach turystycznych. Dlatego zawsze bardzo dziwi mnie, dlaczego tę kwestię wiz dla Amerykanów się w ogóle podnosi.

Co ciekawe takie ostre podejście do wiz mają w moim doświadczeniu dwa typy osób, bo takie rozmowy pojawiają się nader często wśród znajomych i rodziny, a rozmówcy są zawsze święcie przekonani, że w ruchu bezwizowym kupujemy bilet, lecimy i nas przyjmują z otwartymi ramionami. Nie można być w większym błędzie. Te dwa typy osób to osoby, którym kiedyś odmówiono wizy (co nieco zrozumiałe, bo w ich mniemaniu wizę powinni otrzymać, ale nie potrafią się zdystansować i zrozumieć, dlaczego została im odmówiona, np. ponieważ pod względem wieku, sprawności fizycznej, pochodzenia społecznego i wykształcenia spełniali parametry typowego imigranta zarobkowego) lub osoby, które o wizę nigdy się nie starały. Nigdy nie słyszałem, aby jakakolwiek osoba, która wcześniej otrzymała wizę, narzekała na procedurę wizową.

Zawsze bardzo chętnie wracam do Stanów ze względu na rodzinę, ludzi i krajobrazy, niestety przez relacje Kuby coraz bardzie wygląda na to, że będę musiał do planowanych wycieczek letnich dodać kilka zimowych.
  • 2

#16 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2016 - 01:41

 


z mapy widać że jest tam wystarczająco ternu do jazdy

 

Odnosnie tej mapki. Jak jest w zimie z przejazdem przez Guardsman Pass Road? Czy ona jest zamknieta na stale w zimie, czy tylko kiedy jest wiekszy opad?

 

Myslalem zeby np zatrzymac sie w Park City, ale jesli stamtad do Alta, Brighton czy Solitude trzeba jezdzic przez SLC to troche bez sensu i lepiej juz na baze wybrac SLC.

 

Ten pass jest zamkniety na zime.....

co do regionu SLC - deeer Valley, Park City i czesciowo the Canyons sa uwazane za osrodki dla ludzi lubiacych groomers (zwlaszcza te dwie pierwsze) - czyli my tego nie odwiedzamy...

nie wiem, jak Ty i Rodzina sobie radzicie na nartach. jezeli, tak jak nas, ciagnie Cie do dzikiego, nieratrakowanego narciarstwa to Park City nei ma sensu.

my zawsze biwakujemy w Sandy (czesc SLC blisko Canyons)

W okolicy Gwiazdki wszedzie na swiecie jest szansa, ze warunki beda takie sobie.....nie znaczy, ze tutaj nie pojezdzisz..

 

 

Bakkz:
Zawsze bardzo chętnie wracam do Stanów ze względu na rodzinę, ludzi i krajobrazy, niestety przez relacje Kuby coraz bardzie wygląda na to, że będę musiał do planowanych wycieczek letnich dodać kilka zimowych.

 

nie ma sprawy - podaj termin zawczasu...

 

Michal - te zdjecia byly "przed " opadem - wiecej zdjec "akcji" nie bedzie bo moj fotograf juz polecial do domu..

wiec troche innych

 

Wiec troche zdjec z dzis: napracowlaem si etroche, przewalajac 20 cm , ktore spadlo w nocy

do lunch'u praktycznie kazdy zjazd to fresh line

 

pre_1456275327__img_2001.jpg

 

pre_1456275352__img_2003.jpg

 

i nastepne: Andrzej - nie powiesz, ze nie czujesz roznicy w porownaniu do Europy

A propos : spotkalem na wyciagu dwoch Niemcow : narty jakies takie ..... male, kurtki oczywiscie Spyder z "podpinka"......

Pytaja mnie : do they groom the trails here? (czy trasy sa ratrakowane?)

ja mowie - there is a ONE trail from the top to the base, which is groomed (jest jedna trasa ratrakowana, od szczytu do bazy)

 

i dodalem - You come here not to ski groomers...............You ski snow.....(tutaj ludzie nie przyjezdzaja, zeby jezdzic na trasach, tutaj sie przyjezdza, zeby jezdzic w sniegu)

 

pre_1456275373__img_2004.jpg

 

troche retro:

bardzo mi sie podoba zdjecie Chicago, w momencie , kiedy ladowalem w piatek w nocy, w drodze do SLC

 

pre_1456275480__img_1901.jpg

 

 

a tutaj dwa zdjecia z "mojej" zimy - zrobione 2 tyg temu, w sobote, gdy jechalem na wizyte do szpitala.... - lubie te gre swiatla slonecznego, sniegu i chmur

 

pre_1456275444__img_1888.png

 

 

i nastepne - to chyba lubie bardziej

dusza artystyczna wychodzi ze mnie (just kidding)

 

pre_1456275416__img_1887.png


Użytkownik jan koval edytował ten post 24 luty 2016 - 02:27

  • 6
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 24 luty 2016 - 08:56

Jadzia, masz racje! To wszystko prawda, ale... może kiedy indziej, nie umiem tak długo i ładnie pisać.


Kuba no jak bum cyk cyk. Wy tam inaczej ten śnieg liczycie? Za nic to na 20cm nie wygląda do tego drzewa bez jednego płatka? Na drzewa nie pada?
Sorry, że się czepiam, ale chciałbym te liczby zobaczyć.

Poza tym super, też bym sobie pojeździł.


Pozdrawiam
Michał
  • 1

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 luty 2016 - 13:09


Andrzej - nie powiesz, ze nie czujesz roznicy w porownaniu do Europy

 

Znaczy sie Alpy lepsze? :) 


  • 1

#19 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 24 luty 2016 - 13:15

Michał, problem jest bardzo złożony, a procedura jest trochę żmudna i niekomfortowa, szczególnie dla osób, które mają kawał drogi do konsulatu/ambasady, nie ma tutaj wątpliwości, choć ta procedura jest już bardziej przyjazna. Doskonale rozumiem pewną niechęć związaną z rozpoczynaniem procesu wizowego, a tą moją całą bazgraniną staram się jedynie wyjaśnić, że ruch bezwizowy nie zmienia na dobrą sprawę niczego poza koniecznością udania się do konsulatu/ambasady. Reszta wymagań pozostaje bez zmian.

Michał, ciekawa uwaga z drzewami, nie zauważyłem tego wcześniej na zdjęciach. Może kwestia słońca? Mega dziwne.
  • 2

#20 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 24 luty 2016 - 15:58

Jadzia, Twoje argumenty mnie przekonują, mają sens itd, ale...
Większość moich szwajcarskich znajomych była w Stanach i Kanadzie... Pracować, nielegalnie w ramach tak zawanego poznawania świata.
Większość moich polskich znajomych była w Stanach... Na wakacjach za ciężko zarobione pieniądze w Europie.
Taka ciekawostka na zakończenie tematu pobocznego z mojej strony.

Pozdrawiam
Michał
  • 2



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych