Skocz do zawartości


Zdjęcie

Passo Tonale - luty 2016


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 30 styczeń 2016 - 07:38

My już jesteśmy. Mąż mówi,że jest mgła bo otworzył okiennice i lepiej żebym nie patrzyła. Na pewno się rozejdzie:)
Podobno trasy są w niezłym stanie ale tutaj bo jest wysoko, a w Ponte i Madonnie jest gorzej. Zapowiadają najbliższy opad śniegu na sobotę, ale za tydzień.
Jednak poszłam zobaczyć tę mgłę, dość gęsta jest :). Na razie tyle. Piszę z komórki bo mam tylko neta w roamingu, więc dostęp okresowy i może w jakiejś knajpie dorwę wf za free, to sobie włączę.

Użytkownik hintertux edytował ten post 30 styczeń 2016 - 07:42

  • 3

#2 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 styczeń 2016 - 09:47

Nigdy nie jest tak zle zeby nie isc jezdzic, miłego dnia :)


Pozdrawiam
Michał

U nas jutro 40cm :)
A w poniedziałek deszcz i +6 LOL
  • 2

#3 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 30 styczeń 2016 - 12:46

Mamy przerwę. Jest ok, nawet widzę słońce za oknem właśnie wyszło. Powoli się rozkręcamy, kolana są grzeczne.
  • 1

#4 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 01 luty 2016 - 19:00

Dalej się rozkręcamy:) śnieg znika i nie wiadomo czy spadnie. Dzisiaj było plus 9 stopni. Pierwszy raz widziałam kamienie na trasie Paradiso. I też jest częściowo zlodzona. Wczoraj snieg w Ponte był w porządku. Dxisiaj jeździliśmy tylko w Tonale to nie wiem jak tam wyglada. Ale widzieliśmy ciężarówkę ze śniegiem w drodze do Ponte...
Kolana żyją, narty Lusti bardzo w porzo. Czuję mięśnie 4 głowe:)

Użytkownik hintertux edytował ten post 01 luty 2016 - 19:18

  • 3

#5 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 01 luty 2016 - 20:11

....Na razie tyle. Piszę z komórki bo mam tylko neta w roamingu, więc dostęp okresowy i może w jakiejś knajpie dorwę wf za free, to sobie włączę.

 

Hejka :)

Justyna, polecam Bar Monticelli. Od parkingu głównego jakieś 150m, w kierunku marketu i włoskiego spar. Hasło do wifi Nikola99.

http://www.route2ita...asso-del-tonale


Użytkownik jea edytował ten post 01 luty 2016 - 20:13

  • 2

#6 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 02 luty 2016 - 12:58

Dzięki. Dzisiaj dostałam hasło w nszej restauracji ale nie mam czasu pisać, bo slonce świeci i nam trasy rozmięka plus te tlumy rozjezdzaja kiedy my jemy, slowem kijki w dłoń i zjezdzamy do Ponte.
  • 2

#7 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 05 luty 2016 - 11:52

Żyjemy, jest fajnie ale mam chyba zawirusowaną komórkę i wyłączyłam neta całkiem. Napiszę więcej w niedzielę.
  • 1

#8 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 07 luty 2016 - 14:51

Już wyjechaliśmy z Tonale. Wysyłam  nowy widok z górnej stacji kolejki na Presenę:Załączony plik  20160131_110056.jpg   132,13 KB   2 Ilość pobrań

 

Wyjechaliśmy w pełnym opadzie śniegu (niedziela przed południem). Dzielni narciarze jednak zjawili się tłumnie. Fajnie, że następni będą mieli świeżą warstwę :)

Wczoraj był dzień różnych zawodów. Aż przyjemnie było patrzeć na tylu świetnie jeżdżących narciarzy. Bardzo mi się podoba ta aktywność sportowa we Włoszech. Dużo też było polskich wyjazdów zorganizowanych, może ktoś z uczestników nawet czyta nasze forum :)

Wyjazd był bardzo udany, trochę mi przeszkadzała ilość ludzi na trasach. Moje narty zasadniczo potrzebują dużo miejsca na pokazanie pełnego wachlarza możliwości. Wczoraj rano na pustej trasie dawały czadu. Jeździliśmy z rozgrzewającymi się ścigantami, starając się jeździć pojedynczo. A potem zrobiło się niebezpiecznie, bo to były już za duże prędkości, na przykład przy 3 narciarzach we wzajemnym zasięgu "rażenia".

W każdym razie jestem zadowolona, bo udało mi się osiągnąć stan cięcia pół-lodu krawędziami (dopiero wczoraj, w ostatni dzień wyjazdu!), a dzień wcześniej zsuwałam się na czymś takim w Ponte di Legno, klnąc w duchu :D. Czyli krawędzie nie były tępe, tylko zbyt słabo dociśnięte, a narty pochylone :D Niestety udało mi się to na pustym stoku i przy prędkości, której nie umiem w pełni kontrolować manewrując między tłumem narciarzy :(

Przy mniej nachylonych stokach i na miękkim śniegu wystarczają mniejsze prędkości.

Aaaaa, ale na Presenie dalej się jeździ bardzo szybko, tylko że tam jest tak fajnie, że jakoś  niestrasznie nawet przeturlać się w razie upadku.

No i nie wiem jak to wyjdzie "w praniu" ale nie bardzo się moim zdaniem sprawdza kubełek na Presenę jako wyciąg narciarski. Na samym szczycie duje jak pieron, trasa zjazdu jest identyczna jaka była przy orczykach. Zjazd jest szybki, potem trzeba odpiąć narty, wejść na stację pośrednią, .....i czekać na pusty kubełek - w naszym przypadku na 3 miejsca, co wydłuża czekanie. Potem pewnie byśmy się dzielili na grupy :D  (1 osobową i 2-osobową), ale nie robiliśmy tego, bo nas ten cały proceder zniechęcał. Kiedy się jeździ ciągiem na nogach (trasa-orczyk-trasa) bez odpinania nart, to się chce, a kiedy trzeba za każdym razem odpiąć narty, targać je (moje są ciężkie), machać nimi, żeby trafić w tę dziurę przy drzwiach kabinki, ogrzać się w kabince, a potem zderzyć z zimnym wiatrem, dojechać do trasy, no......trochę się odechciewa, bo trasa jest krótka. 


Użytkownik hintertux edytował ten post 07 luty 2016 - 16:08

  • 5

#9 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 luty 2016 - 16:08

Mój jedyny filmik z tego pobytu :)

 

 


  • 3

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 luty 2016 - 09:36


Mój jedyny filmik z tego pobytu

 

Justynko, trzeba sobie kupic prawdziwa kamerke handycam i kazac mezowi krecic. Nie zadne atrapy w rodzaju smartfonu. :) I zoom by sie przydal.

 

Piekna pogoda. Snieg sztuczny tak jak wszedzie w Alpach w tym sezonie. Troche za bardzo rotujesz tulowiem, kolana za bardzo po kobiecemu (typu kolana razem, a stopy osobno). I krawedzie nie chca trzymac za bardzo, choc trasa stosowna do skretow cietych. Ale to drobiazgi. Bo calosc bardzo ladnie wyglada. :)


  • 2

#11 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 10 luty 2016 - 10:37

:) dzięki, pewnie już lepiej to nie będzie wyglądać:)
  • 1

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2016 - 11:53


nie bardzo się moim zdaniem sprawdza kubełek na Presenę jako wyciąg narciarski

Na górze jest tylko stacja kolejki?

Nie postawili żadnej knajpy z tarasem ?

 

ps.

(Justyna - pozwiliłem sobie wydzielić z innego tematu  jako relację)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 10 luty 2016 - 12:30

Nie postawili a nawet zburzyli poprzednie Rifugio które stało tam, gdzie teraz stacja pośrednia. Na górze nie bardzo jest miejsce na knajpę ale może tak mi się wydaje tylko. Mam krotki filmik ze szczytu, tylko go muszę przesłać na trąbę:)
  • 1

#14 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2016 - 13:12

Cześć

Popatrz na syna - idealnie prezentuje Twoje błędy.

Pozdrowienia


  • 0

#15 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 12 luty 2016 - 13:32

Wiem że jeździ podobnie, też to zauważyłam:)
  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 kwiecień 2016 - 07:25


Wiem że jeździ podobnie
jeśli to nie tajemnica - ile syn ma lat ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 kwiecień 2016 - 08:19

Nie tajemnica, teraz ma 7 i pół lat, 137cm wzrostu.


  • 0

#18 Paola355

Paola355
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 styczeń 2017 - 14:35

Ja z mężem zeszłej zimy byłam na nartach w Bergamo, widoczki super, trasy też fajne, od nas można dojechać busem. Byliśmy tydzień, warunki bardzo fajne, można poznać ciekawych ludzi. Polecam.


  • 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 styczeń 2017 - 15:41


na nartach w Bergamo
Rozumiem że autobusy podwoziły Was pod stoki narciarskie bo w samym Bergamo to raczej kiepsko z jazdą na nartach :ciacho:
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 Hatcher

Hatcher
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2021 - 17:02

Akurat tam jest polska szkółka (................)moje dzieciaki stawiały z nimi pierwsze kroki na nartach. Bardzo fajne uczą.


Użytkownik J@n edytował ten post 20 styczeń 2021 - 18:40
edit -link komercyjny

  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych