Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój pierwszy raz... na zakupach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikiomah

mikiomah
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 08 styczeń 2016 - 12:29

Jak w temacie - planuję kupić narty i buty. Pierwsze. Wiem już na pewno, że z racji umiejętności (według tutejszej skali - zauroczony) musi to być jakiś allround. Przewidywany budżet na te dwa elementy to jakis 1000 zł (czy to za mało?). Co wziąć pod uwagę, na czym się skupić, czego unikać?

 

Dotychczas jeździłem po przygotowanych stokach i raczej na puszyste, alpejskie, leśne trasy wybierać się nie zamierzam :D. Zjazd krótką, czerwoną trasą póki co był moim szczytem osiągnięć (i to z duszą na ramieniu..)

 

 

Wzrost: 188 cm

Waga: 75 kg

Wiek: 29 lat

 

 

Z racji że człowiek najlepiej uczy się na przykładach, to znalazłem coś takiego 

http://allegro.pl/Sh...ef=last-visited

Dlaczego te? Albo dlaczego nie?


Użytkownik mikiomah edytował ten post 08 styczeń 2016 - 12:34

  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2016 - 13:42


Dlaczego te? Albo dlaczego nie?

bo musisz najpierw kupić buty, twardość minimum 80 i aby nie były za duże

 

1000pln to trochę mało na nowe narty i buty


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 mikiomah

mikiomah
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 08 styczeń 2016 - 22:29

I dopiero pod buty kupować narty, ok. A twardość im wyższa tym lepsza? Czy w którymś momencie przestaje być but komfortowy?


  • 0

#4 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 styczeń 2016 - 14:26

Te narty fajne się wydają i nie za krótkie (174cm jak w tytule aukcji). Buty to 80-90, jeżeli są tańsze od 100-110. Tu mi trudno doradzić, ale mój mąż zaczynał na Langach 80 i nartach badziewnych i dopiero po półtora sezonu stwierdził, że coś mu nie pasi. Jak wypożyczył buty lepiej trzymające, to było pierwsze WOW, a jak mu oddałam moje narty, to przestał marudzić w ogóle :) Wizualnie też duuużo zyskał ( w sensie tego jak wygląda jego styl jazdy).

U Ciebie może być tak, że narty od razu  będziesz miał porządniejsze i do nich dorośniesz, a buty sobie zmienisz za te 2 sezony, jak już będziesz wiedział jak sobie dobrać.


  • 0

#5 mikiomah

mikiomah
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 09 styczeń 2016 - 16:11

Te narty fajne się wydają i nie za krótkie (174cm jak w tytule aukcji). Buty to 80-90, jeżeli są tańsze od 100-110. Tu mi trudno doradzić, ale mój mąż zaczynał na Langach 80 i nartach badziewnych i dopiero po półtora sezonu stwierdził, że coś mu nie pasi. Jak wypożyczył buty lepiej trzymające, to było pierwsze WOW, a jak mu oddałam moje narty, to przestał marudzić w ogóle :) Wizualnie też duuużo zyskał ( w sensie tego jak wygląda jego styl jazdy).

U Ciebie może być tak, że narty od razu  będziesz miał porządniejsze i do nich dorośniesz, a buty sobie zmienisz za te 2 sezony, jak już będziesz wiedział jak sobie dobrać.

Tańsze = twardsze? Twardsze = lepsze? A więc im tańsze tym lepsze??


  • 0

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 styczeń 2016 - 17:35

Buty to 80-90, jeżeli są tańsze od 100-110

Dobrze zrozumiałeś?

Na przecenach można wyhaczyć flex 80 za ok. 500zł, a 100 i wyżej za ok.1000zł.

Jest szansa, że na początku nie będziesz wiedział, w jaki sposób się czuje różnicę w trzymaniu nogi przez but.

Jest również duża szansa, że postanowisz zainwestować od razu w porządny but, z flexem setką, i wywalisz kasę w błoto, bo nie będziesz umiał ocenić w sklepie, co to znaczy, że but jest dobrze dobrany. W każdym z tych przypadków czeka Cię wymiana butów za max. 2 lata.


  • 0

#7 mikiomah

mikiomah
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 12 styczeń 2016 - 16:25

Pojeździłem, pomierzyłem i mam dwa typy butów:

http://www.salomon.c...?article=378155

 

http://esklep.inters...edge-85x-605157

 

Obie opcje w granicach 750 zł. Heady przekonują mnie termoformowaniem póki co. Które lepsze? Ktoś może korzysta z tego obuwia?


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:10


Heady przekonują mnie termoformowaniem póki co.
przed kilku laty miałem buty firmy Haed - używałem 7 sezonów i byłem b.zadowolony.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych