Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup kasku ze sztywnymi uszami i gogli z polaryzacja??


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 04 listopad 2015 - 18:44


12 -15 dni w sezonie...

 

30-40 dni w sezonie............ chyba zapomniałeś gdzie mieszkam  :) 

 


Człowieku kup cokolwiek co Cię bawi a jak w końcu pojedziesz na narty to coś Ci tam dadzą do zabawy.

 

Dzięki, wiedziałem że na Ciebie można liczyć  :thumbsup:

 

Pozdrawiam


  • 1

#22 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:01

Do kasków Wetze Stream 550 jaki posiadam - twarde uszy i przyłbica dla okularników, pojawiły się zapasowe szyby w kat.S1 czyli żółte. Ja nie używam okularów i w razie słońca mogę dołożyć do środka kasku zwykłe okulary przeciwsłoneczne.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 grudzień 2017 - 23:46

Do kasków Wetze Stream 550 jaki posiadam - twarde uszy i przyłbica dla okularników, pojawiły się zapasowe szyby w kat.S1 czyli żółte. Ja nie używam okularów i w razie słońca mogę dołożyć do środka kasku zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

A to już woła o lekarza...:)

Pozdro


  • 0

#24 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 grudzień 2017 - 00:02

Daruj sobie takie uwagi nie życzę sobie. Nie musisz mnie czytać.


  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#25 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 grudzień 2017 - 00:20

Daruj sobie takie uwagi nie życzę sobie. Nie musisz mnie czytać.

To pisz do siebie na priv. Pisząc publicznie zmuszasz mnie do czytania takich enigmatycznych treści. ja sobie czegoś nie życzysz to zadbaj o to aby nie prowokować oczywistości.

Pozdro


  • 0

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:18


Pisząc publicznie zmuszasz mnie do czytania takich enigmatycznych treści. ja sobie czegoś nie życzysz to zadbaj o to aby nie prowokować oczywistości.

 

Nikt cię do czytania nie zmusza. Nie ma takiego obowiązku. A Maciek pisze bardzo z sensem. Merytorycznie, poparte wiedzą. Czasami w przeciwieństwie do Ciebie. Zdecydowanie radzę przeczytać Ci kilka książek o narciarstwie. Wtedy być może łatwiej Ci będzie czytać, i zrozumieć!, posty Maćka. 


  • 1

#27 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 grudzień 2017 - 11:06

 

Daruj sobie takie uwagi nie życzę sobie. Nie musisz mnie czytać.

To pisz do siebie na priv. Pisząc publicznie zmuszasz mnie do czytania takich enigmatycznych treści. ja sobie czegoś nie życzysz to zadbaj o to aby nie prowokować oczywistości.

Pozdro

 

Nie musisz mnie czytać, możesz sobie mnie wyłączyć. Zrób to, Proszę.

 

Pisze o kasku z przyłbicą, wybawienie dla okularników. Stosunkowo tani i dobry model z podwójną szybą, świetne pole widzenia, zero parowania. Akceptowalny nawiew na twarz ( trochę zależy od kształtu twarzy) Brakowało  mi do szczęścia szyby S1 lub SO. Właśnie pokazały się S1, szkoda że nie SO. Wkładając do tego okulary S2, S3 w razie pojawienia się słońca prawdopodobnie zachowam komfort bez konieczności zmiany przyłbicy. Łatwiej wozić małe okularki niż całą szybę.

 

Mitek nie używasz kasku, pewnie nie masz nic do powiedzenia na temat zalet takiego czy innego modelu.

Jeździsz w czapeczce, napisz coś o czapeczkach na narty. Pewnie jeszcze ktoś jeździ w czapeczkach to chętnie poczyta


Użytkownik Maciej S edytował ten post 20 grudzień 2017 - 11:15

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#28 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 grudzień 2017 - 13:55

 

 

Daruj sobie takie uwagi nie życzę sobie. Nie musisz mnie czytać.

To pisz do siebie na priv. Pisząc publicznie zmuszasz mnie do czytania takich enigmatycznych treści. ja sobie czegoś nie życzysz to zadbaj o to aby nie prowokować oczywistości.

Pozdro

 

Nie musisz mnie czytać, możesz sobie mnie wyłączyć. Zrób to, Proszę.

 

Pisze o kasku z przyłbicą, wybawienie dla okularników. Stosunkowo tani i dobry model z podwójną szybą, świetne pole widzenia, zero parowania. Akceptowalny nawiew na twarz ( trochę zależy od kształtu twarzy) Brakowało  mi do szczęścia szyby S1 lub SO. Właśnie pokazały się S1, szkoda że nie SO. Wkładając do tego okulary S2, S3 w razie pojawienia się słońca prawdopodobnie zachowam komfort bez konieczności zmiany przyłbicy. Łatwiej wozić małe okularki niż całą szybę

 

Mitek nie używasz kasku, pewnie nie masz nic do powiedzenia na temat zalet takiego czy innego modelu.

Jeździsz w czapeczce, napisz coś o czapeczkach na narty. Pewnie jeszcze ktoś jeździ w czapeczkach to chętnie poczyta

 

Cześć

Temat ma dwa lata i dla mnie post był zupełnie od czapki (he he tak wyszło bo dalej będzie też o czapce). Po tym wyjaśnieniu rozumiem o co chodzi.

Mam dwa kaski - jakby co ;) - i używam jak widzę taką konieczność aczkolwiek nie lubię. Najchętniej jeżdżę z gołą głową - dużo czasu spędziłem w Włoszech. :)

Dobrych czapek na narty raczej nie ma a przynajmniej ja takiej nie namierzyłem bo nie przywiązuję do tego specjalnej wagi. Mam jedną czapkę do wszystkiego.

Dobra czapka na narty to taka, która nie spadnie Ci z głowy w czasie jazdy a przy przekroczeniu pewnej prędkości po każdą trzeba się wracać dlatego jak schodzę z wyciągu to wkładam czapkę do kieszeni i jadę. Takie ma rozwiązanie na idealną narciarską czapkę. :)

Pozdro


  • 1

#29 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 grudzień 2017 - 15:55

No dobra, nie żreć się przed świętami, lepiej napiszcie mi coś o goglach z szybkami polaryzacyjnymi..... mam już dość problemów z błędnikiem jak kolor śniegu staje się kolorem nieba. 

Jakie są dobre, na co uważać i - spytam jako krakus - ile moga kosztować najmniej :)

 

wygrałam bon do skiteamu.....


  • 1

#30 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 grudzień 2017 - 17:16

No dobra, nie żreć się przed świętami, lepiej napiszcie mi coś o goglach z szybkami polaryzacyjnymi..... mam już dość problemów z błędnikiem jak kolor śniegu staje się kolorem nieba. 

Jakie są dobre, na co uważać i - spytam jako krakus - ile moga kosztować najmniej :)

 

wygrałam bon do skiteamu.....

Nie używałem, ale szkła polaryzacyjne to raczej na słońce bo eliminują odblaski od śniegu. Na mgłę to szkła cat 0 lub cat 1


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#31 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 grudzień 2017 - 18:10

na slońce to ja mam okulary....szkła cat 0 lub 1..... co to za cholerstwo? Gdzie szukać więcej informacji na ten temat?


  • 1

#32 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:00

na slońce to ja mam okulary....szkła cat 0 lub 1..... co to za cholerstwo? Gdzie szukać więcej informacji na ten temat?

Kategoria 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła
Kategoria 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła
Kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43 % światła
Kategoria 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła
Kategoria 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#33 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:24


Kategoria 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła
Kategoria 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła
Kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43 % światła
Kategoria 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła
Kategoria 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła

 

jak tak, to chodzi o stopień przyciemnienia szybki? Od kompletnie przeźroczystej do ciemnej? Ja potrzebuję taką, aby móc  rozpoznawać nierówności terenu, i to nawet nie we mgle tylko jak nagle się zlewa kolor nieba ze śniegiem. Nie wiem, czy dobrze to zjawisko opisuję... Są takie szybki?


  • 1

#34 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:00

 


Kategoria 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła
Kategoria 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła
Kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43 % światła
Kategoria 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła
Kategoria 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła

 

jak tak, to chodzi o stopień przyciemnienia szybki? Od kompletnie przeźroczystej do ciemnej? Ja potrzebuję taką, aby móc  rozpoznawać nierówności terenu, i to nawet nie we mgle tylko jak nagle się zlewa kolor nieba ze śniegiem. Nie wiem, czy dobrze to zjawisko opisuję... Są takie szybki?

 

Nie znam rozwiązania tego problemu problemu, ja stosuje wtedy jak najjaśniejszą szybę. Dlatego napisałem, że pojawiły się  S1 jako alternatywa dla standardowej S2  s to odpowiedniki kategorii.


  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#35 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:16

Web, problem polega na tym, ze im bardziej znasz sie na temacie tym trudnije cos napisac i doradzic.

 

 

Kup takie:

http://majestyskis.c...pl.html#/patrol

 

Jesli sie nic nie zmienilo w ostatniej oslonie to "szyba" na zle warunki jest swietna. Zamontujesz "jasna" a druga odlozysz do szuflady. Czemu? zeby nie zmieniac, bo wtedy dotykasz wewnetrzna strone i niszczysz powloke hydrofobowa.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 2

#36 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:08


Kup takie:

http://majestyskis.c...pl.html#/patrol


Jesli sie nic nie zmienilo w ostatniej oslonie to "szyba" na zle warunki jest swietna. Zamontujesz "jasna" a druga odlozysz do szuflady. Czemu? zeby nie zmieniac, bo wtedy dotykasz wewnetrzna strone i niszczysz powloke hydrofobowa.

 

 

Michał, używasz tych gogli ? Jakie wrażenia ?

Też szukam czegoś na słabszą pogodę bo wzrok już nie ten co kiedyś...

Aktualnie tak piszą o szybkach w zestawie dla tego modelu:

 

 Właściwości szybek - transmission 33% - cat.2 +  clear citrine - transmission 85% - cat.0

 

Pozdrawiam
Wojtek


  • 1

#37 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 grudzień 2017 - 21:22

Ciechowy, w odpowiedzi na Twoje pytanie ponizsze posty z innego tematu o goglach.

 

 

Ja mam taki zestaw:

gogle2.jpg

 

Nie wiem jaki masz kask, ale pasuja nawet do takiego, z zakrytymi uszami  :) :

gogle1.jpg

 

 

Ja kupilem sobie 2 szt. takich gogli, zeby nie zmieniac szkiel. Kazda zmiana to dotkniecie wewnetrznej strony. A kazde dotkniecie i przetarcie to oslabienie dzialania powloki hydrofobowej. 

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

 

 


Też potrzebuję gogli najlepiej na mglistą pogodę i możliwie z poprawą ostrości

 

Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

Generalnie śmiało polecam Ci gogle z Majesty. Stosunek jakości do ceny jest wręcz świetny.

Mi kolor filtra na słabą widoczność pasuje zdecydowanie i odczuwam znaczna poprawę komfortu jazdy w takich warunkach. Porównanie mam dosyć duże, bo testowałem prawie wszystkie modele z oferty Oakleya, Adidasa, Alpiny, Dragona i Zeissa. I już chciałem sobie wziąść Zeissa, ale..... kupiłem Majesty. Jak będzie w Twoim przypadku..... ciężko powiedzieć. Szkło szkłem, ale tutaj dużo zależy też od ogólnego komfortu dopasowania i powłoki hydrofobowej. Bo jak gogle zaczynają parować to w zasadzie komfortu nie ma już żadnego.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

 


Transparentne.

 

;)

 

 

 

 


Michal - prawdopodobnie nie testowales Smith'a - ten najdrozszy model  majesty to zerzniety Smith - wlaczajac sposob mocowania  szyb......................

 

Testowałem, też mamy. Zapomniałem napisać. Pwenie jeszcze kilku innych marek też zapomniałem. Uwierz Kuba, co byś nie napisał najlepszy i tak jest Zeiss. Nawet jak ma ewentualnie coś z kogoś zerżnięte.

Poza tym ja nie sprzedaje Majesty, nie mam u nich prowizji ani nic takiego. Kolega zapytał się ładnie co kupić do 500pln więc odpowiedziałem. Uważam, że lepiej kupić gogle od nich niż cokolwiek innego w tej cenie. Sam moge mieć cokolwiek za darmo. Kupiłem Majesty. Frajer?

 

 

 


Jeżdził ktoś w takich warunkach?

 

Jeździłem w każdych warunkach, nigdy nie odpuszczam. Choć tak jak już pisałem.

 

 


Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

 

Z tego też powodu niektórzy używają też transparentnych i żółtych. Choć wg mnie np w żółtych można co najwyżej zwymiotować, a transparentnych nie toleruje nawet po zmroku w takich warunkach. Tyle, że w tej materii każdy jest inny. Każdy i to o wiele bardziej niż się wydaje.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

 


  • 1

#38 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:38

Hej Michał

leń ze mnie, że nie poszukałem.

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Wojtek


  • 1

#39 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 22 grudzień 2017 - 10:14

fajne, kupuje się je bez mierzenia?


  • 1

#40 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:24

fajne, kupuje się je bez mierzenia?

 

Zasadniczo gogle powinno sie kupowac majac kask. Bo inaczej moze sie okazac, ze srednio to razem pasuje.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 2



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych