Skocz do zawartości


Zdjęcie

GOGLE. Doradzcie , podpowiedzcie ładnie prosze.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 wrzesień 2015 - 17:10

Od czasu jak  cztery lata temu zakupiłem gogle z szybą transparentną okazały się uniwersalne i używam ich w każdych warunkach. W samochodzie wożę jeszcze gogle z różową i żółtą szybą gdyby trzeba było je użyć, ale jak dotąd nie było potrzeby ich zakładać.


  • 0

#22 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 wrzesień 2015 - 19:09


Michal - prawdopodobnie nie testowales Smith'a - ten najdrozszy model  majesty to zerzniety Smith - wlaczajac sposob mocowania  szyb......................

 

Testowałem, też mamy. Zapomniałem napisać. Pwenie jeszcze kilku innych marek też zapomniałem. Uwierz Kuba, co byś nie napisał najlepszy i tak jest Zeiss. Nawet jak ma ewentualnie coś z kogoś zerżnięte.

Poza tym ja nie sprzedaje Majesty, nie mam u nich prowizji ani nic takiego. Kolega zapytał się ładnie co kupić do 500pln więc odpowiedziałem. Uważam, że lepiej kupić gogle od nich niż cokolwiek innego w tej cenie. Sam moge mieć cokolwiek za darmo. Kupiłem Majesty. Frajer?

 


Jeżdził ktoś w takich warunkach?

 

Jeździłem w każdych warunkach, nigdy nie odpuszczam. Choć tak jak już pisałem.


Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

 

Z tego też powodu niektórzy używają też transparentnych i żółtych. Choć wg mnie np w żółtych można co najwyżej zwymiotować, a transparentnych nie toleruje nawet po zmroku w takich warunkach. Tyle, że w tej materii każdy jest inny. Każdy i to o wiele bardziej niż się wydaje.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 0

#23 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 wrzesień 2015 - 01:25

 


Michal - prawdopodobnie nie testowales Smith'a - ten najdrozszy model  majesty to zerzniety Smith - wlaczajac sposob mocowania  szyb......................

 

Testowałem, też mamy. Zapomniałem napisać. Pwenie jeszcze kilku innych marek też zapomniałem. Uwierz Kuba, co byś nie napisał najlepszy i tak jest Zeiss. Nawet jak ma ewentualnie coś z kogoś zerżnięte.

Poza tym ja nie sprzedaje Majesty, nie mam u nich prowizji ani nic takiego. Kolega zapytał się ładnie co kupić do 500pln więc odpowiedziałem. Uważam, że lepiej kupić gogle od nich niż cokolwiek innego w tej cenie. Sam moge mieć cokolwiek za darmo. Kupiłem Majesty. Frajer?

 

 

 


Jeżdził ktoś w takich warunkach?

 

Jeździłem w każdych warunkach, nigdy nie odpuszczam. Choć tak jak już pisałem.

 

 


Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

 

Z tego też powodu niektórzy używają też transparentnych i żółtych. Choć wg mnie np w żółtych można co najwyżej zwymiotować, a transparentnych nie toleruje nawet po zmroku w takich warunkach. Tyle, że w tej materii każdy jest inny. Każdy i to o wiele bardziej niż się wydaje.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

nigdy nie mialem do czynienia z Zeiss - z historii wynika, ze powinien byc debesciak...

 

z kolorami szyb jest jak mowiles - chociaz, jezeli chodzi o pochlanianie swiatla, to nawet te "contrast enhancing" pochlaniaja ok 30% swiatla

tylko transparent maja ok 10%.......

mi to obojetne, co kogo podrabia - po prostu mam takie smith , ktore sa identyczne z tymi majesty

a w tym sezonie mam inne...........


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#24 blondyna222

blondyna222
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:49

A co powiesz na takie - http://www.gosnow.pl...LUE-CHROME-2016 jak dla mnie mają wszystko czego trzeba;
 

  • 0

#25 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 grudzień 2015 - 14:33

mowisz  o BLUE chrome f-my electric?


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#26 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:58

 

A co powiesz na takie - http://www.gosnow.pl...LUE-CHROME-2016 jak dla mnie mają wszystko czego trzeba;
 

 

Produkt nie został znaleziony!

 

drodzy praktykanci portali handlowych - czy Wyjuż kurna nawet spamować nie potraficie ? :russian:

 

ps. Blondynka, może napisz coś sensownego, przedstaw się, na nartach jeździć potrafisz ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#27 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2015 - 00:39

Doszla dzis do mnie przesylka z takimi: http://www.majestysk...rum-black-ruby/

 

Do kasku http://www.westige.c...-143&setlang=en pasuja bardzo dobrze. Kask jest mega-prosty i lekki, wbrew temu, co podaja na stronie nie ma w nim zadnej regulacji kolkiem - po prostu tak mi sie szczesliwie dobral, jakby odlany. Gogle nralem w ciemno i pelny sukces w spasowaniu.

 

Fajnie sie przez nie patrzy na monitor :-)

Testy na stoku za 9 dni.


  • 0

#28 ArmadaGunner

ArmadaGunner
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Armada
  • Imię :Piotr

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:42

Temat już trochę archiwalny, ale jeśli nadal czegoś szukasz to polecam Ci gogle Anon Helix, w tym zestawiku w rozsądnej cenie dostajesz 2 szybki, na słońce i dni pochmurne. Sam śmigam w tym modelu i zaskakuje mnie jego trwałość, wytrzymuje bardzo wiele. Dodam, że głównie śmigam we FS więc gleby na gębę nie są mi obce, a na goglach 0 śladów.
 


Użytkownik J@n edytował ten post 27 lipiec 2016 - 19:51
- edit : link do sklepu

  • 0

#29 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 lipiec 2016 - 18:43


głównie śmigam we FS więc gleby na gębę nie są mi obce
napisz gdzie to śmigasz bo nie lubię takich gleb i może uda mi się ominąć to tajemnicze miejsce FS
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 lipiec 2016 - 06:19

 


głównie śmigam we FS więc gleby na gębę nie są mi obce
napisz gdzie to śmigasz bo nie lubię takich gleb i może uda mi się ominąć to tajemnicze miejsce FS

 

Cześć

Gość nawet na nartach nie stał a FS widział tylko na filmach. Znowu reklamka niestety.

Pozdrowienia


  • 1

#31 SklepBiker

SklepBiker
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 październik 2016 - 10:04

Akurat jeżeli chodzi o dobre gogle narciarskie, które będą charakteryzować się wysoka jakością to polecam najpierw sprecyzować jaki budżet posiadasz na ten cel, poniekąd jest to uzależnione od wyboru konkretnej marki, firmy. Polecam poszukać wśród modeli Arctica.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych