Skocz do zawartości


Zdjęcie

GOGLE. Doradzcie , podpowiedzcie ładnie prosze.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buddhini

Buddhini
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 11 sierpień 2015 - 08:50

Witam,

 

potrzebuje gogli. Moje Carrery ktore mialem od ladnych paru lat w zeszlym roku zastapilem tanią Brendą ktora paruje jak cholera, a nawet wiecej, zbiera wode. Dlatego postanowilem kupic sobie porzadne gogle. Chodzi mi o gogle najlepiej z dwoma rodzajami szybek. Jaka marke , za nie duze pieniadze byscie doradzili? Nie ukrywam ze chcialbym miec gogle z szybka tą w nowym stylu i nowej modzie, odbijajaca swiatlo , w kolorze benzyny albo podobnym. Fajnie by bylo jakby w zestawie do gogli byla druga szybka poprawiajaca widocznosc w kiepskich warunkach mgły albo sniezycy.

 

Ktos jakies modele moze podpowiedziec?

 

I powiedzmy ze w przedziale cenowym do 500 zł...


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:16

Oakley Splice,Smith I/O
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 sierpień 2015 - 13:18


 

I powiedzmy ze w przedziale cenowym do 500 zł...

prawdopodobnie w takim przedziale  cos mozna znalezc

po powocie z wakacji wysle Ci nazwe


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 sierpień 2015 - 12:39

Witam,

 

potrzebuje gogli. Moje Carrery ktore mialem od ladnych paru lat w zeszlym roku zastapilem tanią Brendą ktora paruje jak cholera, a nawet wiecej, zbiera wode. Dlatego postanowilem kupic sobie porzadne gogle. Chodzi mi o gogle najlepiej z dwoma rodzajami szybek. Jaka marke , za nie duze pieniadze byscie doradzili? Nie ukrywam ze chcialbym miec gogle z szybka tą w nowym stylu i nowej modzie, odbijajaca swiatlo , w kolorze benzyny albo podobnym. Fajnie by bylo jakby w zestawie do gogli byla druga szybka poprawiajaca widocznosc w kiepskich warunkach mgły albo sniezycy.

 

Ktos jakies modele moze podpowiedziec?

 

I powiedzmy ze w przedziale cenowym do 500 zł...

 

 

Jest tylko jedna odpowiedz na Twoje pytanie. Spelniaja WESZYSTKIE Twoje kryteria. Masz narty tej firmy :)  Sprawdz ich sklep internetowy. Nie moge przyslac Ci linka bo mam zablokowany dostep z "mojego kraju". W cenie sie zmiescisz spokojnie nawet z dwoma parami. Jakoscia nie ustepuja a nawet ...... Zreszta nie wazne bo zaraz uslysze, ze sie nie znam. A tego bym nie chcial, bo to jedyna rzecz na jakiej sie znam  :zeby:

 

Ladnie odpowiadam  :D

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 1

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 sierpień 2015 - 13:52

 

Witam,

 

potrzebuje gogli. Moje Carrery ktore mialem od ladnych paru lat w zeszlym roku zastapilem tanią Brendą ktora paruje jak cholera, a nawet wiecej, zbiera wode. Dlatego postanowilem kupic sobie porzadne gogle. Chodzi mi o gogle najlepiej z dwoma rodzajami szybek. Jaka marke , za nie duze pieniadze byscie doradzili? Nie ukrywam ze chcialbym miec gogle z szybka tą w nowym stylu i nowej modzie, odbijajaca swiatlo , w kolorze benzyny albo podobnym. Fajnie by bylo jakby w zestawie do gogli byla druga szybka poprawiajaca widocznosc w kiepskich warunkach mgły albo sniezycy.

 

Ktos jakies modele moze podpowiedziec?

 

I powiedzmy ze w przedziale cenowym do 500 zł...

 

 

Jest tylko jedna odpowiedz na Twoje pytanie. Spelniaja WESZYSTKIE Twoje kryteria. Masz narty tej firmy :)  Sprawdz ich sklep internetowy. Nie moge przyslac Ci linka bo mam zablokowany dostep z "mojego kraju". W cenie sie zmiescisz spokojnie nawet z dwoma parami. Jakoscia nie ustepuja a nawet ...... Zreszta nie wazne bo zaraz uslysze, ze sie nie znam. A tego bym nie chcial, bo to jedyna rzecz na jakiej sie znam  :zeby:

 

Ladnie odpowiadam  :D

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

nie badz taki tajemniczy - chociaz do sprzetu pomocniczego, firmowanego przez firme produkujaca narty , mam podejscie z natury podejrzliwe

np mimo, ze w narciarni prawie wylacznie volkl'e nie mam ani kurtki, ani spodni czy czegokolwiek innego tej firmy (za wyj kijow...)


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 13 sierpień 2015 - 16:05


Jest tylko jedna odpowiedz na Twoje pytanie. Spelniaja WESZYSTKIE Twoje kryteria. Masz narty tej firmy

 

Nie tylko nartki. Ostatnio kupiłem kurtke i spodnie z tej samej marki. Ale co do gogli to sie zastanawiałem. Problem jest taki ze mam kask pełny ( bez miekkich uszu) i nie kazde gogle przez to mieszczą się ... Gogle majesty są kompatybilne z kaskami pełnymi? czy tylko z tymi z miekkimi uszami?


  • 0

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#7 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 sierpień 2015 - 07:07

Ja mam taki zestaw:

gogle2.jpg

 

Nie wiem jaki masz kask, ale pasuja nawet do takiego, z zakrytymi uszami  :) :

gogle1.jpg

 

 

Ja kupilem sobie 2 szt. takich gogli, zeby nie zmieniac szkiel. Kazda zmiana to dotkniecie wewnetrznej strony. A kazde dotkniecie i przetarcie to oslabienie dzialania powloki hydrofobowej. 

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 2

#8 Levvy123

Levvy123
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Mariusz

Napisano 15 sierpień 2015 - 15:14

nie wierze michał ;D mamy ten sam zestaw.. wrzuce później fotki jak porobię ;P ale sie uśmiałem widząc swój zestaw na kimś innym ;)


  • 0

#9 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 17 sierpień 2015 - 08:22

No to chyba faktycznie trzeba bedzie kupic gogle majesty. :) Ale swoja drogą to już bede wyglądał jak jeżdżaca reklama naszej rodzimej firmy. Tyle dobrze ze nie robią kasków i rękawic. Bo pewnie tez bym sie na nie skusił.


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 sierpień 2015 - 16:13

No to chyba faktycznie trzeba bedzie kupic gogle majesty. :) Ale swoja drogą to już bede wyglądał jak jeżdżaca reklama naszej rodzimej firmy. Tyle dobrze ze nie robią kasków i rękawic. Bo pewnie tez bym sie na nie skusił.

nieznana firma

Dye

nabylem w koncu sezonu na przecenie -  polaryzowane, z BEZBARWNA, wymienna szyba

 

 

 konkretnie  takie:

 

T1-Black-BlueIcePol.png?itok=muoMiG2i


Użytkownik jan koval edytował ten post 22 sierpień 2015 - 16:17

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 27 sierpień 2015 - 08:32

Dobra, po wielu godzinach zastanawiania się zdecydowałem sie na dwie pary gogli firmy Majesty ( uległem w to lato tej firmie w stu procentach :D )  i teraz pytanie które z nich byscie wybrali?

 

Opcja numer 1  ,  ( Wzorowane na motocyklowych i dostosowane do kasku)

 

http://sklep.majesty...paz-mirror.html

 

CZy Opcja numer 2    ( Tutaj nic nie ma o dopasowaniu do kasku :/ dlatego sie waham )

 

http://sklep.majesty...paz-mirror.html


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#12 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 28 sierpień 2015 - 21:36

Dobra, po wielu godzinach zastanawiania się zdecydowałem sie na dwie pary gogli firmy Majesty ( uległem w to lato tej firmie w stu procentach :D )  i teraz pytanie które z nich byscie wybrali?

 

Opcja numer 1  ,  ( Wzorowane na motocyklowych i dostosowane do kasku)

 

http://sklep.majesty...paz-mirror.html

 

CZy Opcja numer 2    ( Tutaj nic nie ma o dopasowaniu do kasku :/ dlatego sie waham )

 

http://sklep.majesty...paz-mirror.html

nie-polaryzowane

maja przezroczysta szybe zapasowa?


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#13 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:38

 


 

I powiedzmy ze w przedziale cenowym do 500 zł...

prawdopodobnie w takim przedziale  cos mozna znalezc

po powocie z wakacji wysle Ci nazwe

 

podpinam się pod temat. Też potrzebuję gogli najlepiej na mglistą pogodę i możliwie z poprawą ostrości "jako i wzrok już nie ten" cóż kilkadziesiąt lat mineło "jak jeden dzień" . Z wiedzą na ten temat u mnie nie tęgo.

pozdro


  • 1

#14 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 wrzesień 2015 - 20:41

Transparentne.
  • 0

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 wrzesień 2015 - 21:26


możliwie z poprawą ostrości
to chyba lepsze będą dobre okulary i kask z szybą
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 wrzesień 2015 - 08:40


Też potrzebuję gogli najlepiej na mglistą pogodę i możliwie z poprawą ostrości

 

Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

Generalnie śmiało polecam Ci gogle z Majesty. Stosunek jakości do ceny jest wręcz świetny.

Mi kolor filtra na słabą widoczność pasuje zdecydowanie i odczuwam znaczna poprawę komfortu jazdy w takich warunkach. Porównanie mam dosyć duże, bo testowałem prawie wszystkie modele z oferty Oakleya, Adidasa, Alpiny, Dragona i Zeissa. I już chciałem sobie wziąść Zeissa, ale..... kupiłem Majesty. Jak będzie w Twoim przypadku..... ciężko powiedzieć. Szkło szkłem, ale tutaj dużo zależy też od ogólnego komfortu dopasowania i powłoki hydrofobowej. Bo jak gogle zaczynają parować to w zasadzie komfortu nie ma już żadnego.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 


Transparentne.

 

;)


  • 0

#17 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:36

Michal jakis namiar na europejski sklep(online) z goglami Majesty, please.

Użytkownik pytek45 edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 12:36

  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#18 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:50

Pytek, nie mam pojęcia. Sprawdź na ich stronie. Podejrzewam, że wyślą Ci bez problemu z polskiego oficjalnego sklepu internetowego. Nam przysłali.


  • 0

#19 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:45

 


Też potrzebuję gogli najlepiej na mglistą pogodę i możliwie z poprawą ostrości

 

Odpowiedz jest o tyle trudna, że każdy reaguje trochę inaczej na różne długości fal i ich odcięcie. Niby niewielka z pozoru niezauwaalna różnica w zabarwieniu filtra dla jednego może być fantasyczną, a dla kogoś innego wręcz nie do przyjęcia.

Generalnie śmiało polecam Ci gogle z Majesty. Stosunek jakości do ceny jest wręcz świetny.

Mi kolor filtra na słabą widoczność pasuje zdecydowanie i odczuwam znaczna poprawę komfortu jazdy w takich warunkach. Porównanie mam dosyć duże, bo testowałem prawie wszystkie modele z oferty Oakleya, Adidasa, Alpiny, Dragona i Zeissa. I już chciałem sobie wziąść Zeissa, ale..... kupiłem Majesty. Jak będzie w Twoim przypadku..... ciężko powiedzieć. Szkło szkłem, ale tutaj dużo zależy też od ogólnego komfortu dopasowania i powłoki hydrofobowej. Bo jak gogle zaczynają parować to w zasadzie komfortu nie ma już żadnego.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

 


Transparentne.

 

;)

 

Michal - prawdopodobnie nie testowales Smith'a - ten najdrozszy model  majesty to zerzniety Smith - wlaczajac sposob mocowania  szyb......................


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#20 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:43

Dotychczas korzystam z chyba standartowych UWEKSÓW z jasnobrązową szybą pojedyńczą.Nie parują i podczas słonecznej pogody i lekiego zamglenia jest ok.Problem wystepuje podczas opadów śniegu .Próbowałem jechać bez gogli ale to też nie jest wyjście. Może czysta bezbarwna szyba?

Załączony plik  zima 2014 028.jpg   70,73 KB   1 Ilość pobrań to zdjęcie nie do końca obrazuje pogodę o której wspominam.

Zamglenie wieksze plus opady śniegu. Wydaje się że zupełnie bezbarwna szyba byłaby najlepszym rozwiązaniem.No jeszcze można przesiedzieć cały dzień w knajpce? Jeżdził ktoś w takich warunkach?

Pewnie można odpuścić dzień ale może nie trzeba.

pozdro. :okulary: :okulary:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych