Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stubaier Gletscher 25 maj 2015


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 maj 2015 - 20:31


nawet oglądałam dzisiaj kamerki na Hintertuxie ale ja pierdzielę, mgła i -3 stopnie   trzeba sie mentalnie przygotować na taki wypad w lecie

 

Jak by to ująć....... trzeba to zrobić  :zeby:

 

stubaier01.jpg

 

 

Pozdrawiam

Michał

 


  • 2

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 maj 2015 - 23:01


Jak by to ująć.

bardzo prosto - Ty jeździsz a my oglądamy kamerki i przygotowujemy się mentalnie  :stres:

 

proszę o więcej zdjęć


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 maj 2015 - 23:53

Ja myślałam o lipcu :) Chyba się jeździ? Ktoś był?

Tak na 3 dni, weekend i poniedziałek na przykład.


  • 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 maj 2015 - 07:38


o lipcu :) Chyba się jeździ? Ktoś był?

w lipcu to jeździłem jedynie w Saas Fee i od 8 do 11 były wyśmienite warunki

ale tam się jeździ pomiędzy 3150 a 3560m n.p.m. czyli piętro wyżej jak na Stubaju

 

relacja z sierpnia

http://www.kochamnar...erpniu/?p=41124


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 maj 2015 - 15:16

Ale ekstra  :thumbsup:


  • 0

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 maj 2015 - 15:18

 


nawet oglądałam dzisiaj kamerki na Hintertuxie ale ja pierdzielę, mgła i -3 stopnie   trzeba sie mentalnie przygotować na taki wypad w lecie

 

Jak by to ująć....... trzeba to zrobić  :zeby:

 

stubaier01.jpg

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Napisz, ja Wam się podobało? Jak długo jechaliście? 


  • 1

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 maj 2015 - 22:20


proszę o więcej zdjęć

 

Proszę bardzo :)  Nie wiem tylko, czy te pare Cię usatysfakcjonuje, ale więcej nie mam. Jakoś tak ani pogody, ani klimatu, ani umiejętności na ich robienie nie było.

 

 

 

 


Napisz, ja Wam się podobało? Jak długo jechaliście? 

 

Nasze plany były dużo większe, ale pogoda je nieco zmieniła. Przez prawie tydzień padał śnieg z deszczem i do tego wiał taki wiatr, że np. Kaunertaler Gletscher był zamknięty. Poniedziałek w prognozie zapowiadał się też słabo, ale dla nas to była praktycznie ostatnia szansa. Tak więc zdecydowaliśmy się mimo wszystko, choć może...... zresztą nie ważne. Pojechaliśmy i już po 3 godzinach spokojnej jazdy dojechaliśmy na parking przed dolną stacją.

 

stubaier02.jpg

 

Pogoda wyglądała na wręcz bajeczną, jak się szybko okazało jak to w bajce zmieniała się dość dynamicznie  ;)

stubaier03.jpg

 

Poszliśmy więc jeździć niezwłocznie.

stubaier04.jpg

 

Przez ostatni tydzień napadało dużo. Można powiedzieć, że za dużo, bo nie byli w stanie przygotować pożądnie tras. Chyba, że odbywał się tam kurs na kierowców ratraków i to były ich pierwsze jazdy :zeby:  Mimo to jeździło się całkiem nieźle. 

stubaier05.jpg

 

Poza trasą praktycznie nie jeździliśmy.

stubaier06.jpg

 

Jak już wspomniałem pogoda zmieniała się dość dynamicznie. Niestety kierunek tej zmiany był jeden, nie bardzo korzystny dla nas.

stubaier07.jpg

 

Rekompensowały to podgrzewane orczyki  :zeby: żartowałem mieli tylko podgrzewane kanapy. To skandal  :sarcastic_hand:

stubaier08.jpg

 

Nie byłem w wielu ośrodkach narciarskich. Generalnie Szwajcarsko/Francuska monotonia. W Austrii byłem na nartach ostatni raz w 1999r na Molltaler Gletscher. To co teraz zobaczyłem to był dla mnie szok. Szczerze mówiąc czułem się jak w strefie przemysłowej. 

stubaier09.jpg

 

Na koniec zjechaliśmy nieczynną już trasą nr 3 na stacje pośrednią. Miny uczestników wycieczki sugerują, że się podobało. Tak też jest w rzeczywistości. Mamy jednak kilka spostrzeżeń.

stubaier10.jpg

 

 

 

Jedno z tych spostrzeżeń:

"wszędzie fajnie, ale w domu w davos jeszcze fajniej  :zeby: "

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Naszło mnie też takie porównanie do Corvatsch, Mt.Fort czy Grand Montets: Stubaier nawet fajny jest, jak reszta jest zamknięta. 


Użytkownik Michał edytował ten post 27 maj 2015 - 22:22

  • 2

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 maj 2015 - 07:16


Szczerze mówiąc czułem się jak w strefie przemysłowej. 

no Twoi "rodacy" też nie gorsi, jak trzeba to koparka i na 3500 wyjedzie

gallery_10_318_338550.jpg

 

relacja świetna :uklon2: ,

widać że na upartego można było zjechać nawet na parking


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 29 maj 2015 - 21:23


no Twoi "rodacy" też nie gorsi, jak trzeba to koparka i na 3500 wyjedzie

 

Nie zaprzeczam. I choć na zdjęciu jest koparka to nie o koparkach pod hasłem "strefa przemysłowa" mowa. 

 

 

Chodzi mi o to, że tam góry to przemysł. Prawdopodobnie nie umiem tego ująć tak by było czytelnie, ale poczułem się tam jak w fabryce. W takim miejscu, gdzie nie ma miejsca na radość z wykonywanej pracy, nie ma miejsca na uśmiech, nie ma też miejsca na te góry. Bo one są tylko taśmą produkcyjną.

Wiem, że to wszystko zależy od punktu widzenia, odniesienia itd. Zdaje sobie sprawę, że mieszkając w Warszawie, Berlinie czy Londynie przyzwyczajamy się do otaczającego nas tłoku, niedociągnięć, szarości itd. Po czasie nawet tego nie zauważamy przechodząc obojętnie obok szarych ścian, śmieci na ulicy mijając nieuśmiechniętych ludzi goniących za czymś. Mój punkt widzenia jest najprawdopodobniej nieco skrzywiony przez Mamę, która pokazała mi prawdziwe góry i miłość do nich. Również przez miejsce w którym mieszkam i miejsca w których byłem. Widzę to po prostu inaczej. Może trochę tak jak Kuba przez piękno "rodzinnej samotności" w lesie. Nie wiem. Po prostu inaczej.

Na tyle inaczej by nazwać to miejsce strefą przemysłową.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

stubaier11.jpg


  • 3

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 maj 2015 - 18:59

Michale, nie znam dobrze szwajcarskich osrodkow. Bylem kiedys w Crans-Montana (krotko) no i w Samnaun przy okazji Ischgl. I cos w tym co piszesz jest. Strona szwajacarska w Ischgl, czyli wlasnie od strony Samnaun, wydawala mi sie spokojniejsza i znacznie mnie przemyslowa, jak to ujales. Zreszta po wyjechaniu z Ischl do gory, szybko przenosilismy sie na strone szwajcarska i tam glownie jezdzilismy. Nawet knajpy znacznie sympatyczniejsze i bardziej gorskie. Nie znam dobrze Szwajcarow, choc mam tam dobrego znajomego w okolicach Lozanny (a wiec frankojezyczny) no i znam wielu rodakow mieszkajacych w Genewie lub okolicach z racji moich wizyt w CERN. Troche tez jestem przesiakniety opiniami Francuzow, wg ktorych Szwajcarzy sa troche nudni. I zasadniczy. :) Ciekaw jestem Twojej opinii.
  • 2

#11 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 maj 2015 - 20:01

 


no Twoi "rodacy" też nie gorsi, jak trzeba to koparka i na 3500 wyjedzie

 

Nie zaprzeczam. I choć na zdjęciu jest koparka to nie o koparkach pod hasłem "strefa przemysłowa" mowa. 

 

 

Chodzi mi o to, że tam góry to przemysł. Prawdopodobnie nie umiem tego ująć tak by było czytelnie, ale poczułem się tam jak w fabryce. W takim miejscu, gdzie nie ma miejsca na radość z wykonywanej pracy, nie ma miejsca na uśmiech, nie ma też miejsca na te góry. Bo one są tylko taśmą produkcyjną.

Wiem, że to wszystko zależy od punktu widzenia, odniesienia itd. Zdaje sobie sprawę, że mieszkając w Warszawie, Berlinie czy Londynie przyzwyczajamy się do otaczającego nas tłoku, niedociągnięć, szarości itd. Po czasie nawet tego nie zauważamy przechodząc obojętnie obok szarych ścian, śmieci na ulicy mijając nieuśmiechniętych ludzi goniących za czymś. Mój punkt widzenia jest najprawdopodobniej nieco skrzywiony przez Mamę, która pokazała mi prawdziwe góry i miłość do nich. Również przez miejsce w którym mieszkam i miejsca w których byłem. Widzę to po prostu inaczej. Może trochę tak jak Kuba przez piękno "rodzinnej samotności" w lesie. Nie wiem. Po prostu inaczej.

Na tyle inaczej by nazwać to miejsce strefą przemysłową.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

stubaier11.jpg

 

nic dodac..........................widzialem te , niektore, koszmary wybudowane  np we Francji - co z tego, ze sa "ekologiczne" w sensie zuzycia energii skoro sam wyglad jest nieekologiczny - dla mnie ekologia to nie tylko  brak spalin, ale takze brak smieci - a takie budynki smieciami sa w najwyzszym stopniu!!!!!!

Ja w Ch bylem tylko w Valbella- Lenzrheide i po pobycie w Ziller bylem  lekko zbulwersoany - bo spodziewalem sie takiej atmosfery jak w Valbella


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 01 czerwiec 2015 - 07:57

ok. pozostawmy koparki

 

 


Chodzi mi o to, że tam góry to przemysł

hej Michale, całe Alpy to przemysł i źródło utrzymania milionów ludzi.

Dolina Stubai (moim zdaniem) wcale nie jest najbardziej "uprzemysłowiona" w porównaniu

do innych części Alp, niezależnie od tego jaka nacja jest tam akurat gospodarzem.

Na temat Ameryki nie mogę się wypowiadać bo nie byłem ale jak już kiedyś Kuba potwierdził

-narciarstwo jest tam rozrywką bardziej elitarną a obszar górski znacznie większy niż w Europie.

Architektura pozostaje sprawą gustu,

 

 

takie budynki smieciami

w zasadzie każdy większy budynek zaśmieca krajobraz naturalny gór, niezależnie od tego

czy ma płaski czy stromy dach.

Tak na szybko wygooglowane w amerykańskich centrach przemysłu turystycznego

pre_1433140662__whistler-creekside.jpg

 

pre_1433140643__ritz_vail_p032_1220x520.

 

 

francuzi też tak potrafią

pre_1433140633__arc1950.jpg

.

a Polak jaknajbardziej

pre_1433142136__karpacz.jpg

:)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 czerwiec 2015 - 21:37


wydawala mi sie spokojniejsza i znacznie mnie przemyslowa, jak to ujales. Zreszta po wyjechaniu z Ischl do gory, szybko przenosilismy sie na strone szwajcarska i tam glownie jezdzilismy. Nawet knajpy znacznie sympatyczniejsze i bardziej gorskie.

 

Sam widzisz, w pewnym sensie nieświadomie wybierałeś inną, "właściwą", stronę. A tera spróbuj sobie wyobrazić wycieczkę w drugą stronę, uwierz po paru latach nie jest to takie łatwe, jak po przyjeździe tam z wielkiego miasta. 

 


Ciekaw jestem Twojej opinii

 

Słaby temat na moje opinie. Na pewno zasadniczy, jeśli rozumiemy przez to trzymanie się swoich zasad. Na pewno też niemieckojęzyczna część jest inna od francuskiej i włoskiej. To trochę inne światy, mimo wszystko. Moźe kiedyś będe miał więcej wenny to opowiem więcej jeśli Cię to interesuje.

 


nic dodac.......

 

Kuba, może to przez te nasze lasy. Tam człowiek sam a tu..... w towarzystwie  :rolleyes:

 


hej Michale, całe Alpy to przemysł i źródło utrzymania milionów ludzi.

 

Jan, wiem! Sam żyję dzięki temu, że mam po kim posprzątać..... i też mam czasem zły dzień. Tylko.....


Prawdopodobnie nie umiem tego ująć tak by było czytelnie, ale poczułem się tam jak w fabryce. W takim miejscu, gdzie nie ma miejsca na radość z wykonywanej pracy, nie ma miejsca na uśmiech, nie ma też miejsca na te góry. Bo one są tylko taśmą produkcyjną.

A te 110 osób na minutę jakie mogą wjechać do jednej biednej trasy..... to już na inną opowieść. Nie moją. 

 

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 0

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2015 - 11:13


Słaby temat na moje opinie. Na pewno zasadniczy, jeśli rozumiemy przez to trzymanie się swoich zasad. Na pewno też niemieckojęzyczna część jest inna od francuskiej i włoskiej. To trochę inne światy, mimo wszystko. Moźe kiedyś będe miał więcej wenny to opowiem więcej jeśli Cię to interesuje.

 

Interesuje z roznych wzgledow. M.in. i takich, ze podziwiam i troche zazdroszcze Szwajcarom. Ich dojrzalosci. Utworzyli panstwo zlozone z roznych nacji, kultur, jezykow. Biedne, poczatkowo nawet bardzo. I udalo sie im stworzyc z tych dziwnych zlepkow jeden z najbogatszych krajow na swiecie. Jakos udaje im sie pokonac, na pewno istniejace, napiecia wynikajace z roznorodnosci i wszelkich tendencji osrodkowych dazacych do rozsadzenia panstwa. I do tego ta demokracja bezposrednia, blizsza Stanom niz Europie.


  • 2



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych