Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup pierwszych nart - nowe czy używane


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal19801

michal19801
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 marzec 2015 - 00:19

Bardzo proszę o pomoc w wyobrze nart pod poniższe parametry:
 
płeć - mężczyzna,
wiek - 24 lata,
waga - 80kg,
wzrost - 185 cm,
Na nartach jeździłem tylko przez jeden sezon (5 dni), jestem więc początkującym narciarzem i znam podstawy - jazda pługiem, zatrzymywanie się. Moje buty to Fischer Soma Viron 65, aktualnie nie posiadam żadnych nart, jeździłem na wypożyczonych.
 
Mój budżet na narty to ok. 600 zł.
 
Zastanawiam się nad dwoma poniższymi modelami nart (jedna para nowa, jedna używana). Czy to dobry wybór i które z nich będą dla mnie najodpowiedniejsze:
 
 

  • 0

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2015 - 15:24

 

Zastanawiam się nad dwoma poniższymi modelami nart (jedna para nowa, jedna używana). Czy to dobry wybór i które z nich będą dla mnie najodpowiedniejsze:
 
 

Obie propozycje bardzo do siebie podobne. Dobry wybor, dobra dlugosc. MSZ kup nowe Blizzardy, ale kupujac K2 tez bledu nie zrobisz, bo widac, ze malo uzywane.


  • 0

#3 SklepBiker

SklepBiker
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2015 - 14:25

Zdjęcie też nie odda pełni stanu nart,więc radze przed zakupem używanych,dokładnie im sie przyjrzeć co do jakości,z tym bywa różnie. Zdjęcia robią generlanie dobre wrażenie. Wybrałbym jednak nowe Blizzard.


  • 0

#4 Parsi

Parsi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:22

Również zastanawiam się nad zakupem nart - pierwszych! Zapowiada się sroga zima, oby tylko sypnęło śniegiem. Jestem trochę wyższy od kolegi - 194cm, a budżet tak do 500zł chciałbym przeznaczyć.


Użytkownik Parsi edytował ten post 03 grudzień 2015 - 22:22

  • 0

to to, co lubię najbardziej :)


#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:09

Również zastanawiam się nad zakupem nart - pierwszych! Zapowiada się sroga zima, oby tylko sypnęło śniegiem. Jestem trochę wyższy od kolegi - 194cm, a budżet tak do 500zł chciałbym przeznaczyć.

witam na forum KN

poczytaj tu:

http://www.kochamnar...zeczytaj/?p=389

 

ps. na link w podpisie trzeba sobie zapracować


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 marekch2

marekch2
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2015 - 07:53

Również przymierzam się do zakupu pierwszych nart , znalazłem używane Atomic 7-18 160cm . Mam 176 wzrostu i 78kg wagi, czy będą dobre?

http://olx.pl/oferta...67-ID8DwoX.html

Lub te:

http://olx.pl/oferta...67-IDacagR.html

Oczywiście to jest alternatywa dla wypożyczenia nart.
Na początek nie chce inwestować zbyt dużo, nie wiem czy podejdzie mi ten sport.
Buty mi sklep proponuje używane Salomony , zapięcia alu za 300 zł.
Z butami mam problem bo mam dużą stopę nr 45.

Użytkownik marekch2 edytował ten post 12 grudzień 2015 - 08:22

  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 grudzień 2015 - 08:28


160cm . Mam 176 wzrostu i 78kg wagi, czy będą dobre?
za krótkie
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2015 - 10:17

Pozwolę sobie na ogólny komentarz do Panow poszukujących nart (szczególnie tych początkujących, do których poniekąd sam się zaliczam).

 

Nie kupujcie nart dla "początkujących". Mam na myśli za krótkich, wypełnionych jakaś "pianą" zamiast solidnego rdzenia drewnianego - jednym słowem takich, które przeskoczycie po jednym sezonie. Moim zdaniem takie narty sa w zasadzie dla... nikogo. Sprzedaja sie marketingiem i tylko dzieki niemu. Przy jezdzeniu kilka dni w sezonie wogole nie kupowalbym nart - wypozyczajac ma sie (zazwyczaj) gwarancje nowosci i przyjemnosc z testowania nowych modeli o roznych szerokosciach, dlugosciach itd. Zaczynajac jezdzic wiecej, przesiadlbym sie od razu na cos bardziej wymagajacego, czyli twardszego i dluzszego - moim zdaniem firma nie odgrywa wiekszej roli.

 

Pisze tak po kolejnym doświadczeniu na stoku z kolega, który przyłączył się do nas jako bardzo świeży narciarz (10 dni jazdy) i z nartami 160 cm (on, 180 cm, 80 kg)... Poswiecilismy troche czasu na podpowiedzi i uwagi. Po dwoch dniach zamienilem sie z nim na narty - dostalo moje Elanki 182 cm... i nie chcial oddac :-) Nie dziwie sie, bo zjezdzajac rownolegle a tych jego lyzwach, nie moglem uwierzyc jakie to g..no! Az mialem z tego perwersyjny nieco ubaw. Zaznaczam, nie mam za soba dekad historii narciarskiej - to tylko moje subiektywne osobiste doswiaczenia. Dziewczyna, ktora jezdzi od skonczenie dwoch lat (170 cm wzrostu, po trasie jeździ na 170 twardych nartach), tez sprobowala tych uniwersalnych, szybkich i pelnych inowacyjnych systemow nart - rzucala bardzo pocieszne czeskie przeklenstwa :-)

 

Zgarniajac do kupy: miekkie i krotkie - nie! Wypozyczac, lub dodac kasy/staran w poszukiwaniach i kupic cos rozwojowego o twardości i dlugosci przynoszacej zadowolenie!

 

Choc nie jestem reżyserem, taka mam koncepcje :-)


Użytkownik Bolek74 edytował ten post 15 grudzień 2015 - 10:18

  • 2

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:23

Bolek, zgadzam sie z Toba w wielu punktach. Faktycznie kupowanie lichych, miekkich nart "dla poczatkujacych" mija sie z celem. Kiedys zrobilem blad kupujac dla niezle jezdzacej malzonki jakies srednie Volkle. I to byl blad. Potem dostala juz porzadne slalomki z wyzszej polki i narzekania sie skonczyly. Dzis chce zmienic narty, ale glownym argumentem jest "znudzily mi sie". Pol biedy narty, gorzej ze znudzil sie jej wciaz calkiem dobry samochod. :) Co lub kto bedzie nastepny? ;)

 

Ale z dlugoscia nart bym popolemizowal. Na krotkich nartach trzeba, wbrew pozorom, trzeba umiec jezdzic w tym sensie nie sa one dla kazdego. 


  • 3

#10 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 grudzień 2015 - 09:29

Ale z dlugoscia nart bym popolemizowal. Na krotkich nartach trzeba, wbrew pozorom, trzeba umiec jezdzic w tym sensie nie sa one dla kazdego.

Prawda, i ja sie z Toba zgadzam - chodzilo mi o taka klasyczna w moim pojeciu sciezke rozwoju, gdzie wywijanie slalomowych lukow czy jazda "karuzelowa" jak na fun-carvach, czy jak sie to tam zwie :-) przychodzi na pozniejszym etapie. Argument "znudzenia sie" tez znam ;-)

Moim zdaniem zupelnie poczatkujacy ale zdecydowany na nauke narciarz o przykladowych parametrach 180cm/80kg, nie zrobilby bledu kupujac twarde narty o dlugosci nie mniejszej niz 170cm i szerokosci okolo 80 mm.
 


  • 1

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 grudzień 2015 - 09:53


Moim zdaniem zupelnie poczatkujacy ale zdecydowany na nauke narciarz o przykladowych parametrach 180cm/80kg, nie zrobilby bledu kupujac twarde narty o dlugosci nie mniejszej niz 170cm i szerokosci okolo 80 mm.

 

Ano. Choc z ta twardoscia roznie bywa. Troche tak jak z flexem w butach. Nie do konca wiadomo o co chodzi.


  • 1

#12 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 grudzień 2015 - 17:25

WIADOMO


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#13 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 grudzień 2015 - 18:51

Ja bym sie jeszcze poprawil, ze nie o TWARDOSC, a o SZTYWOSC chodzi, choc jakby tak dalej drazyc temat…

 

Ale, nie robiąc z tego metafizyki, doświadczony narciarz i dobry sprzedawca wiedza, o co w "twardości" chodzi. Chcialem tym moim komentarzem zwrocic uwagę, zeby przy zakupie nart kierowac się solidnoscia konstrukcji (drewniany rdzen i warstwy usztywniające) a nie firma, kolorem, czy iloscia jakichś tam "systemow" co to same inicjują skret itp.

 

Mysle, ze dobra narta dla poczatkujacych byłaby np.:

http://www.sierrades...lkl/code-l.html

lub cos w podobie. (link przypadkowy)

 

Teraz da sie je kupic w dobrych cenach (sezon 13/14).


  • 1

#14 polecacz

polecacz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2016 - 09:41

Generalnie zgadzam się z Bolkiem, a odnośnie tego, jakie narty kupić to raczej skłaniam się ku nowym.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych