Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentatory RTV i inne dziwadła


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 25 marzec 2015 - 23:43

Rzadko było słychać pana Kurdziela w Eurosporcie w tym sezonie. Witold Domański zdominował komentowanie.

Ale w sumie już wole jego pomyłki niż ciągłe najeżdżanie na FIS :)
Pozdr
Marcin

PS: Ciekawe jak by brzmiała Monika Lechowska w Eurosporcie. W TVP ją dają strasznie głośno w stosunku do dźwięku ze stoku, przez co ma sie wrażenie że słychać tylko ją. Dźwiękowcy robią jej krzywde, moim zdaniem.

 

Bez pisania wielkich analiz powiem jedynie na podstawie wieloletniego doświadczenia, że najsłabszym gadającym w ES jest Kurdziel, choć jak go kiedyś chyba w tym sezonie słuchałem to spuścił trochę z napinki i przestał filozofować i "trenerować", a owa trenerka i analiza błędów zawodników PŚ live nie była (mówiąc delikatnie) jego mocną stroną.

To wszystko jednak jest niczym, przy tym co zapodała niejaka Lechowska w Soczi. Pomijając fakt, ze zepsuła mi całą przyjemność oglądania zawodów zrobiła to w takim stylu, że...  zdębiałem.

Kobieta owa sprawiała wrażenie, że nie wie gdzie jest, co i dlaczego "komentuje". Jej piskliwy podniesiony głosik ciąle przerywajacy partnerowi działał podobnie jak wyjący przez godzinę pod oknem autoalarm. No i perełki, które powinny przejść do historii światowej komentatorki.

Aleksis Pinturo

Bendżamin Rajch

Bodjego Milera

i absolutny hicior: Bit Fiz. Zgadnie ktoś kto to taki? :blush:

Te cztery dość znane w narciarskim świecie imiona i nazwiska wypowiadała wielokrotnie. Dla mnie i raczej nie tylko obecność tej baby dłużej niż jeden (pierwszy) dzień przed mikrofonem to był zwykły skandal.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 25 marzec 2015 - 23:46

  • 4

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 marzec 2015 - 00:19

nie mogę się przyzwyczaić do : "podał futboluffke do ......"

 

niestety nie ma następców Bohdana Tomaszewskiego i Jana Ciszewskiego


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 26 marzec 2015 - 09:44

Aleksis Pinturo
Bendżamin Rajch
Bodjego Milera
i absolutny hicior: Bit Fiz. Zgadnie ktoś kto to taki? :blush:
Te cztery dość znane w narciarskim świecie imiona i nazwiska wypowiadała wielokrotnie. Dla mnie i raczej nie tylko obecność tej baby dłużej niż jeden (pierwszy) dzień przed mikrofonem to był zwykły skandal.


Żeby być jednak uczciwym, to trzeba dodać, że kłopoty z nazwiskami mieli tez panowie z ES. Umlauty zaczeli poprawnie czytać dopiero w zeszłym sezonie, aczkolwiek dalej zdarza sie im przeczytać fonetycznie nazwisko Patricka Kuenga czy też Klausa Kroel'a.
Nazwisko Gisin pewni też powinno być czytanie z francuska (zzyli coś w rodzaju Gizę) a nie z niemiecka (Gisin).
O nazwiskach skandynawskich nie wspomnę ;)
Pozdr
Marcin
  • 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 marzec 2015 - 10:09


Nazwisko Gisin pewni też powinno być czytanie z francuska (zzyli coś w rodzaju Gizę) a nie z niemiecka (Gisin).

no nie koniecznie :)

dziewczyna jest z Engelbergu więc można i z niemiecka

 

ale jeszcze lepsi są komentatorzy niemieckojęzyczni, gdy próbują wymawiać polskie nazwiska

 

na początku kariery naszej najlepszej biegaczki mówili : Dżastina Kofalszik,

teraz już się poprawili

 

a co do tego szwajcarskiego narciarza

1218821_m3w560h330q75v51952_beat_feuz_fu

 

to powinno być (fonetycznie):

Beat Fojc - z wyraźnie zaznaczonymi e-a w imieniu

choć niemcy centralni także wymawiają Byjat

(po konsultacji z Niemką oryginalną)


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 marzec 2015 - 10:21

Cześć

Ja się na niuansach językowych nie znam i nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Jedyna rzeczą, która tak naprawdę mnie denerwuje w komentarzach to brak orientacji komentatora w tym co się dzieje w komentowanym przez niego wydarzeniu. Mylenie miejsc, czasów, zawodników, przyczyn różnych zdarzeń, które widać na ekranie i widać co i dlaczego się stało. takie rzeczy mnie denerwują ale nie za bardzo. Pana Tomka Kurdziela nie lubię ale nie ze względu na komentarz taki czy inny ale ze względu na zło jakie uczynił naszemu narciarstwu lansując pewne tezy w NTN przez lata ale to jego pismo i ma prawo. Dla Pani Lechowskiej żywię szacunek ze względu na karierę zawodniczą i tyle.

Pozdrowienia


  • 2

#6 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 26 marzec 2015 - 10:24

bocian74, dnia 26 Marz 2015 - 09:44, napisał:


Nazwisko Gisin pewni też powinno być czytanie z francuska (zzyli coś w rodzaju Gizę) a nie z niemiecka (Gisin).

no nie koniecznie :)

dziewczyna jest z Engelbergu więc można i z niemiecka


Z drugiej strony imiona rodzeństwa Gisin:

Dominique
Marc
Michelle

wskazują na korzenie francuskie.

Jak ktoś będzie miał okazję bezpośrednią- niech zapyta :)
Pozdr
Marcin
  • 0

#7 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 marzec 2015 - 00:54

niestety nie ma następców Bohdana Tomaszewskiego i Jana Ciszewskiego

 

ale jest sporo naprawdę solidnych, a nawet świetnych komentatorów, specjalistów od konkretnych dyscyplin. Nawet TVP ma bardzo kumatego komentatora narciarstwa. Nie wiem jak się nazywał, bardzo dobrze komentował zawody drużynowe na ostatnich MŚ. Zdecydowanie lepiej niż komentatorzy ES razem wzięci, co akurat nie jest trudne do uzyskania no może z wyłączeniem Domańskiego, który też ostatnio popadł w lekką manierę wyszukiwania mikro błędów u zawodników, ale przynajmniej w większości przypadków miał rację.

na początku kariery naszej najlepszej biegaczki mówili : Dżastina Kofalszik,

teraz już się poprawili

 

a co do tego szwajcarskiego narciarza

 

to powinno być (fonetycznie):

Beat Fojc - z wyraźnie zaznaczonymi e-a w imieniu

choć niemcy centralni także wymawiają Byjat

(po konsultacji z Niemką oryginalną)

 

 

Kofalszik przełknę bez kłopotu, bo to trochę niełatwe nazwisko... R. Kubikę już z kłopotem.

Bit Fiz natomiast świadczy o zupełnym nieprzygotowaniu się do pracy. Benjamin R. jeździ już w PŚ jakieś 200 lat więc powinno się jej gdzieś obić o uszy jak się jego imię wymawia.

No i powinna paniena wcześniej gdzieś poczytać, że wyjechanie poza niebieską linię to nie wypadnięcie (prawie) z trasy i pogrzebanie szans na dobry wynik. Jeśli tego nie wiedziała mogła dojść drogą dedukcji po 10 zawodniku, który wyjechał za linię w skręcie, ale z dedukcją u niej raczej słabo jak zresztą ze wszystkim dotyczącym komentowania.

 

 

Dla Pani Lechowskiej żywię szacunek ze względu na karierę zawodniczą i tyle.

 

Oczywiście, kariera zawodnicza może skłaniać do szacunku. Znam sporo fajnych, porządnych ludzi fachowców w swoich dziedzinach, ale to nie powód, żeby zostawali nędznymi pseudo komentatorami z których będzie się śmiało pół Polski, a drugie pół w tym ja będzie zdegustowane i wkurzone za zepsucie przyjemności obejrzenia transmisji,


  • 1

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 marzec 2015 - 11:34

Cześć

 

 


 

Oczywiście, kariera zawodnicza może skłaniać do szacunku. Znam sporo fajnych, porządnych ludzi fachowców w swoich dziedzinach, ale to nie powód, żeby zostawali nędznymi pseudo komentatorami z których będzie się śmiało pół Polski, a drugie pół w tym ja będzie zdegustowane i wkurzone za zepsucie przyjemności obejrzenia transmisji,

 

 

Jakoś Ci nie wierzę, że takie pierdoły są Cię w stanie zdenerwować. Pozdrowienia


  • 1

#9 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 30 marzec 2015 - 12:12

W tym problem, że nie zdenerwować, ale... gorzej :D

Na razie czekam cierpliwie na czas gdy "ależ" przestanie być najczęściej używanym słowem w relacji z zawodów PŚ na ES


  • 0

#10 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 27 październik 2015 - 16:54

Cześć

Ja się na niuansach językowych nie znam i nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Jedyna rzeczą, która tak naprawdę mnie denerwuje w komentarzach to brak orientacji komentatora w tym co się dzieje w komentowanym przez niego wydarzeniu

 

Jedyne co mnie denerwuje?   to że komentują ludzie którzy na nartach byli ostatni raz 3-5 lat temu i wogóle nie wiedzą jak się dzisiaj jeździ. O ile przy transmisji Tour De France lubię smęcenie laików to przy relacjach narciarcich wkurza mnie to.


  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#11 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 18 czerwiec 2021 - 07:48

Wczoraj czy przedwczoraj zmuszony byłem oglądać siatkówkę w TVP jakże się "ucieszyłem" widząc w studio Babiarza - ten facet nie może przejść spokojnie koło dyscypliny w której Polacy są dobrzy, przejawia nieodparte pragnienie grzania się w ich blasku..strasznie mnie to denerwuje. Pamiętam jak szybciutko położył lapę na skokach przejmując schedę po Szaraniewiczu - śmialiśmy się z żoną do rozpuku wysłuchując bredni jakimi próbował zabłysnąć na początku - a pewnie mamy jedynie wiedze podobną do tej którą ma większość polskich kibiców - on jakby skoków wcześniej nigdy nie widział. Wcześniej komentował sukcesy Justyny - skończyły się sukcesy i jakoś teraz biegów nie komentuje.

Zna się na lekkoatletyce - wolałbym żeby przy niej pozostał ... następny karierowicz w tym brudnym "ekosystemie".

(telewizor muszę zmienić bo coraz częściej mi się ipla nie ładuje a Eurosport player przestał całkiem)


  • 1

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 czerwiec 2021 - 08:08

Wczoraj czy przedwczoraj zmuszony byłem oglądać siatkówkę w TVP jakże się "ucieszyłem" widząc w studio Babiarza - ten facet nie może przejść spokojnie koło dyscypliny w której Polacy są dobrzy, przejawia nieodparte pragnienie grzania się w ich blasku..strasznie mnie to denerwuje. Pamiętam jak szybciutko położył lapę na skokach przejmując schedę po Szaraniewiczu - śmialiśmy się z żoną do rozpuku wysłuchując bredni jakimi próbował zabłysnąć na początku - a pewnie mamy jedynie wiedze podobną do tej którą ma większość polskich kibiców - on jakby skoków wcześniej nigdy nie widział. Wcześniej komentował sukcesy Justyny - skończyły się sukcesy i jakoś teraz biegów nie komentuje.

Zna się na lekkoatletyce - wolałbym żeby przy niej pozostał ... następny karierowicz w tym brudnym "ekosystemie".

(telewizor muszę zmienić bo coraz częściej mi się ipla nie ładuje a Eurosport player przestał całkiem)

Cześć

Wykorzystuje swoje 5 minut jak każdy sługus czarnej zarazy bo wie, że później nastąpi już tylko nicość.

Pozdrowienia


  • 1

#13 Gość_Moner2831_*

Gość_Moner2831_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2021 - 21:17

Nie wiem czy takie rzeczy powinno sie robić.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych