Skocz do zawartości


Zdjęcie

Val di Fassa / Cortina w lutym


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 smir_noff

smir_noff
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 13 marzec 2015 - 13:30

W drugiej połowie lutego wybrałem się w rejon Val di Fassa, zamieszkałem w hotelu w miejscowości Pera, ok. 200 metrów od  wyciągu Vajolet – rejon Catinaccio. Wyjazd z zachodniej Polski w niedzielę, przez Niemcy, minimalny korek pod Monachium, czas jazdy 10 h.

 

1 dzień słonecznie bezchmurnie, 8:15 jazda samochodem do Canazei, widoki super. Wjazd w rejon Belvedere i tu dopiero jest pięknie, widać Sassolungo, masyw Sella, Marmoladę. Korzystając z dobrej pogody krótka decyzja-jadę na Marmoladę. Na Punta Rocca dotarłem po 11, z góry dobra widoczność delikatne chmurki. Zjazd ze szczytu dość zmuldzony, jak się później przekonałem to typowe dla okolic Sellarondy i samej Selli. Na każdym bardziej stromym odcinku trasy tworzą się spore muldy, co nieco odbiera przyjemność z jazdy. Z Marmolady pojechałem na Passo Pordoi, tu krótki spacer z nartami i wjazd wagonem na Sass Pordoi. Na dole warto zostawić narty w zamykanym schowku za 1 E. Na górze znów piękne widoki na okolice i wijącą się przez Passo Pordoi drogę, po której jechali kolarze Giro d’ Italia i Tour de Pologne. Na zakończenie dnia przejechałem samochodem pod wyciąg Vajolet i wjechałem w rejon Catinaccio. Tu warto pojechać żeby z bliska zobaczyć pionowe ściany skalne masywu Catinaccio.

 

 

2 dzień opady śniegu, pochmurno, test wodoszczelności odzieży … mało jeździłem.

 

3 dzień lekkie zachmurzenie dobra widoczność. Start z Pery skibusem 8:30, koszt skibusa za jeden dzień to 3 E. Następnie wjazd gondolą w rejon Belvedere i jazda na nartach w kierunku Val Gardeny – Sella pomarańczowa. Przez Piz Sella pojechałem do Monte Pana. Po drodze koniecznie warto zaliczyć kanapę nr 53, która prowadzi wprost na Sassolungo – widok super. Generalnie w tej okolicy cały czas towarzyszy nam panorama Sassolungo ale z innej strony niż w Fasie. Następnie pojechałem na Ciampinoi i obowiązkowo zaliczyłem Saslong (trasa zjazdu mężczyzn w pucharze świata). Na dole podjazd ruchomą taśmą i parominutowy przejazd kolejką podziemną Val Gardena Ronda Expres pod S.Cristina. Wjazd na Col Raiser. Mało było czasu na wjazd na Secadę i Alpe di Siusi, więc powrót bardzo przyjemną trasą z Col Raiser. Po drodze do Campitello (Col Rodella) warto zjechać do dolnej stacji kolejki Piz Sella na Plan de Gralba - ciekawa trasa czerwona. Powrót to Sella zielona, z wyciągu nr 53 trzeba pojechać do orczyka nr 50 jest tu złe oznakowanie, przez co 53 zaliczyłem w drodze powrotnej dwa razy, ale widok na ścianę Sassolungo wynagrodził małą stratę czasu.

 

 

4 dzień, dobra prognozy pogody, śniadanie 7:30 wyjazd do Cortiny d’Ampezzo. 70 kilometów pokonałem samochodem w 1.20 h. Po drodze przejazd przez Passo Pordoi i Passo Falzarego, serpentyny, zakręty, ale to przyjemność jechać autem w takich miejscach. W Cortinie zaparkowałem na początku miejscowości w dzielnicy Pocol, parking przy głównej drodze, bezpłatny. Przejście przez jezdnię zapięcie nart i zjazd do kanapy Olympia. Przejechałem wszystkie trasy w Rejonie Tofana łącznie z pucharową trasą zjazdu kobiet. Następnie pojechałem kolejką w rejon Ra Valles, są tam wysoko położne i ciekawe trasy, które obowiązkowo trzeba zaliczyć. Cały czas towarzyszą tu piękne widoki. Na koniec jazdy w tym rejonie zjechałem interesującą czarna nr 51. Zaplanowałem na ten dzień wypad w rejon Cristallo, więc trzeba było spadać do samochodu. Po przejechaniu 18 km dotarłem na parking w rejonie Rio Gere. Niestety pojawiły się chmury i czarny odcinek trasy Staunies był zamknięty i trzeba było wysiąść na stacji pośredniej wyciągu. Po odcinku czerwonym jechałem sam. Były plany na 5 Torii, ale pogoda się popsuła i mając przed sobą jazdę powrotną do Pery odpuściłem. W Cortinie bardzo mi się podobało, na trasie pucharowej momentami jechałem sam . W przeciwieństwie do Selli było tu mało ludzi a trasy znakomicie przygotowane, szerokie, bez muld, widoki równie interesujące jak w Fasie czy Gardenie.

 

 

5 dzień piątek, pochmurno ale coś widać. 8:30 skibus do Canazei, pół godziny stania w kolejce do kolejki i tradycyjnie wjazd w rejon Belvedere. Trochę pokręciłem się w tej okolicy, następnie zjechałem do Canazei i skibusem pojechałem do Alby. Tu pół godziny kolejka do kolejki na Ciampac. Było pochmurno wiec postanowiłem zjeść pizzę … dobra, cena 9,5 E. Następnie udałem się na nartach w kierunku Pozza di Fassa. Podobała mi się tu czerwona trasa 1a, która kończy się w miasteczku obok przystanku skibusa.

 

 

Podsumowując najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Cortina i Val Gardena, pewnie tam wrócę. 

Załączone pliki


Użytkownik smir_noff edytował ten post 13 marzec 2015 - 14:35

  • 7

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 marzec 2015 - 13:44


pewnie tam wrócę.
tego jestem pewien :)  nie byłem tam 2 sezony i znowu mnie ciągnie

piękne foty, pewnie masz więcej to wrzuć do albumu

http://www.kochamnarty.pl/gallery/

 

miło Cię  znowu widzieć na forum KN :uklon2:


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 marzec 2015 - 13:45

Cześć

Aleś pozwiedzał. Chyba pierwszy raz widzę, że karnet Superski można naprawdę wykorzystać jak się chce.

czy próbowałeś zjazdu z Sass Pordoi?

Pozdrowienia


  • 2

#4 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 13 marzec 2015 - 13:47

Cześć

Aleś pozwiedzał. Chyba pierwszy raz widzę, że karnet Superski można naprawdę wykorzystać jak się chce.

czy próbowałeś zjazdu z Sass Pordoi?

Pozdrowienia

 

 

 

Nie próbowałem, ale przy mnie jakaś para pojechała. Czy jest tam bardzo stromo ? 


Użytkownik smir_noff edytował ten post 13 marzec 2015 - 13:48

  • 1

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 marzec 2015 - 13:50


próbowałeś zjazdu z Sass Pordoi?
a w Cortinie z Forcella Staunies w masywie Cristallo ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 13 marzec 2015 - 13:53

 


próbowałeś zjazdu z Sass Pordoi?
a w Cortinie z Forcella Staunies w masywie Cristallo ?

 

 

Było pochmurno, górna część był nieczynna, jechałem tylko czerwonym odcinkiem ... więc jest powód by tam wrócić :)  


  • 0

#7 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 marzec 2015 - 13:59

a dlaczego nie kupiłeś tygodniowego biletu na skibusy za 6 euro?


  • 1

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 marzec 2015 - 14:05

 

Cześć

Aleś pozwiedzał. Chyba pierwszy raz widzę, że karnet Superski można naprawdę wykorzystać jak się chce.

czy próbowałeś zjazdu z Sass Pordoi?

Pozdrowienia

 

 

 

Nie próbowałem, ale przy mnie jakaś para pojechała. Czy jest tam bardzo stromo ? 

 

Cześć

Nie, raczej nie. Na pierwszym zdjęciu w Twoje kolekcji widać linie zjazdu. Ten wybitny żleb po prawej schodzący z pierwszej przełęczy pod Sass. Jest dość szeroko i równo. Troszkę gorzej jest niżej bo trzeba trawersować w lewo żeby nie wyjechać na skały. Wrażeni robi sama przełęcz - a właściwie przełączka z taką skalną żyletką z której się startuje.

Reszta jest raczej ogarnialna.

Pozdrowienia


  • 1

#9 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 13 marzec 2015 - 14:15

a dlaczego nie kupiłeś tygodniowego biletu na skibusy za 6 euro?

 

Myślałem o tym, ale nie wiedziałem czy będzie mi potrzebny, były plany na wypady autem ... w sumie mogłem kupić :) 


  • 0

#10 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 13 marzec 2015 - 16:16

Dzięki za relację. Piękne ściany, ciekawe czy można tam łoić ?


  • 1

#11 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 13 marzec 2015 - 21:08

Dzięki za relację. Piękne ściany, ciekawe czy można tam łoić ?

 

Czy można łoić to nie wiem, ale między trasami i wyciągami czas na grappę się znajdzie :) 


  • 1

#12 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 marzec 2015 - 15:20

potrzebuję szybkiej podpowiedzi. Jeżeli mieszka się w Pera, to skąd się startuje na Marmoladę? I nie chodzi mi o parking pod gondolą w Malga Ciapela..

Jak tam dojechać wyciągami i trasami.... a potem wrócić...


  • 1

#13 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:06

potrzebuję szybkiej podpowiedzi. Jeżeli mieszka się w Pera, to skąd się startuje na Marmoladę? I nie chodzi mi o parking pod gondolą w Malga Ciapela..

Jak tam dojechać wyciągami i trasami.... a potem wrócić...

 

 

Nie Malga ... start z Canazei gondolą w rejon Belvedere a potem na nartach do Arabby (Sellaronda zielona - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) z Arabby gondola albo wagon do góry tam już są znaki na Marmoladę. Mi zajęło to ok 2,5h, były dwie kolejki do krzesełek. Kolejka pod dolną stacją w Malga był spora. 


Użytkownik smir_noff edytował ten post 20 marzec 2015 - 16:07

  • 2

#14 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:13

Powrót na nartach podobnie. Z Marmolady kierować się w kierunki Passo Fedaia, potem Arabby (oznakowanie dobre), następnie na Passo Pordoi a stamtąd na Canazei albo Col Rodella(do Campitello) i w dół do miasta do skibusa albo na parking.  Jak masz mapkę w kieszeni kurtki i patrzysz na znaki, to się nie pomylisz i na czas dojedziesz co celu. 


  • 1

#15 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 marzec 2015 - 16:18

czyli musimy autami do Penii, czy jest gdzie wcześniej wczepić ze skibusa?


  • 1

#16 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:19

czyli musimy autami do Penii, czy jest gdzie wcześniej wczepić ze skibusa?

Gdzie mieszkacie ? Nie do Peni, trzeba dostać się do Canazei i tu wjechać gondolą (12 osobową) do góry i zapiąć narty ....


Użytkownik smir_noff edytował ten post 20 marzec 2015 - 16:35

  • 1

#17 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:24

Skibusy chyba jadą bezpośrednio z Vigo ...

 

www.fassa.com/EN-Skibus-service 

 

W najgorszym wypadku musisz dojechać autem do Pery pod wyciąg Vajolet na Catinaccio, to jest przy głównej drodze, łatwo zobaczyć, bo wyciąg ją przecina. Tam jest parking i przystanek skibusa w kierunku Canazei. 


Użytkownik smir_noff edytował ten post 20 marzec 2015 - 16:37

  • 2

#18 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 marzec 2015 - 16:31

tak ja Ty, w Perze :)
  • 1

#19 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:36

tak ja Ty, w Perze :)

No tak :) 


  • 0

#20 smir_noff

smir_noff
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 20 marzec 2015 - 16:40

Z Pery macie wszędzie blisko, nawet na Passo Rolle bym się stamtąd autem  wybrał. 


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych