Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygotowanie do sezonu narciarskiego


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 09 sierpień 2009 - 16:43

Panowie,
może powinniśmy to jakoś sensownie podzielić, tzn. trening przygotowawczy dla początkującego narciarza i dla już wytrawnego... Zgadzam się, że przy ostrej jeździe po muldach dolne mięśnie kręgosłupa dają o sobie znać, ale nikt mi nie powiem, bo znam to z autopsji :) , że uda, które trzymają narty i prowadzą je po w.w. nie pracują, zatem mamy dwa w jednym. Czy natomiast osoba, która zaczynająca naukę jazdy, czyli podchodzi, zjeżdża pługiem itp, czy aż tak bardzo używa obręczy czy raczej mięśni nóg? :rolleyes:

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#22 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2009 - 17:02

Im bardziej pocztkująca osoba tym więcej grup mięśniowych angażuje w utrzymaniu sylwetki.Kwestia tylko tonusu,czyli napięcia mięśniowego poszczególnych grup.Zaawansowany przy mocnym wychyleniu będzię potrzebował większej siły statycznej,do utrzymania sylwetki.Początkujący, większą część swojej energii zużyje dla utrzymania równowagi.Nie zmienia to jednak faktu dbania o dobrą formę mm. brzucha i grzbietu u każdego, nie zależnie od poziomu.
  • 0

#23 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 11 sierpień 2009 - 08:22

Nie zmienia to jednak faktu dbania o dobrą formę mm. brzucha i grzbietu u każdego, nie zależnie od poziomu.



Zatem bez względu na poziom zaawansowania promujemy "sucha zaprawę"! :) Może ktoś ma propozycje ćwiczeń zarówno dla tych z większą ilością czasu i dostępem np. do siłowni, roweru itp oraz dla tych, którzy chcą ćwiczyć z pozycji swojej podłogi :)

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#24 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2009 - 09:08

Zamiast opisywać lepiej pooglądać i wybrać coś dla siebie,jest tego sporo:
http://www.youtube.c...r..._type=&aq=f
  • 0

#25 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2009 - 16:15

A tu coś dla starszych panów "ku pokrzepieniu serc":
http://wp.tv/i,74-le...ml?ticaid=68cb1
  • 0

#26 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 listopad 2009 - 16:47

W dzisiejszym newsweeku jest troszkę informacji co do przygotowań na nowy sezon narciarski 09/10. kilka ciekawych ofert, warto oko zawiesić :thumbsup:

Załączone pliki


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#27 anka

anka
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 listopad 2009 - 12:37

To ja dorzucam do tego wszystkiego jeszcze Bansko (w Bułgarii) bo dosyć głośno o nim w tym sezonie
  • 0

#28 czarny1999

czarny1999
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:PL / UK
  • Ulubiony stok:BANSKO, BG

Napisano 10 listopad 2009 - 14:27

To ja dorzucam do tego wszystkiego jeszcze Bansko (w Bułgarii) bo dosyć głośno o nim w tym sezonie



zaraz po Nowym Roku dorzuce troche zdjec i uaktualnione opisy z Bansko - moze komus sie przyda
  • 0

#29 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 12 listopad 2009 - 08:40

To ja dorzucam do tego wszystkiego jeszcze Bansko (w Bułgarii) bo dosyć głośno o nim w tym sezonie



zaraz po Nowym Roku dorzuce troche zdjec i uaktualnione opisy z Bansko - moze komus sie przyda


Czarny 1999,
nie wiem, czy kiedyś to wykorzystam, choć mam nadzieję, że tak..., ale liczę na Twoje informacje. Jak do tej pory, a w zasadzie do momentu, jak tutaj coś poczytałam, to Bułgaria kojarzyła mi się z morzem, plażą i świetnym winem... i szefem :thumbsup: , który właśnie jest bułgarski... ;)

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#30 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2009 - 16:52

W zasadzie trochę późno żeby zacząć,ale zawsze można trochę urozmaicić dotychczasowe ćwiczenia przedsezonowe:
http://www.skionline...=...d=829&cid=3
  • 0

#31 anka

anka
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 listopad 2009 - 09:34

Jak do tej pory, a w zasadzie do momentu, jak tutaj coś poczytałam, to Bułgaria kojarzyła mi się z morzem, plażą i świetnym winem...

Widać, że dzielenie się informacjami na forum nie idzie na marne! Chyba wszyscy powinni sobie teraz uświadomić, że Bansko położone w południowo-wschodniej Bułgarii jest jednym z najlepszych, niedawno powstałych ośrodków narciarskich w Europie Wschodniej! Sezon już tuż, tuż aby patrzeć jak będzie grudzień i przyjdzie długo oczekiwany czas wylotu na narty z itaką. Oby tylko pogoda dopisała, czego oczywiście sobie i Wam życzę! :D
  • 0

#32 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 listopad 2009 - 09:41

Widać, że dzielenie się informacjami na forum nie idzie na marne!

Oczywiście że tak.

Chyba wszyscy powinni sobie teraz uświadomić, że Bansko położone w południowo-wschodniej Bułgarii jest jednym z najlepszych, niedawno powstałych ośrodków narciarskich w Europie Wschodniej!

Łatwiej będzie sobie uświadamiać po Twojej/Waszej foto relacji po powrocie :D
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#33 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:35

A dziś dostałem zdjęcia mojego sprzętu. Tak to właśnie wyglądają przygotowania do sezonu, w kącie wszystko stoi i woła!
Ja tu, one tam, zima w Austrii :hysterical:
Nie tak miało być, nie tak się umawiałem z nimi w zeszłym roku :hysterical:

Załączone pliki


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#34 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2009 - 18:10

Jak sie tak chwalimy zdjeciami nart to wlasnie dzis dotarl do mnie moj nowy zakup, ktorego dokonalem w oczekiwaniu na snieg a mianowicoe Nordica Hot Rod Nitrous.Dlugosc zeby Mitek sie nie czepial 178cm :hysterical:

Załączone pliki

  • Załączony plik  nor.JPG   321,37 KB   22 Ilość pobrań

  • 0

#35 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2009 - 18:17

Jak sie tak chwalimy zdjeciami nart to wlasnie dzis dotarl do mnie moj nowy zakup, ktorego dokonalem w oczekiwaniu na snieg a mianowicoe Nordica Hot Rod Nitrous.Dlugosc zeby Mitek sie nie czepial 178cm :hysterical:


I tak za krótkie, może się czepiać

Pazur
  • 0

#36 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2009 - 18:50

Jak sie tak chwalimy zdjeciami nart to wlasnie dzis dotarl do mnie moj nowy zakup, ktorego dokonalem w oczekiwaniu na snieg a mianowicoe Nordica Hot Rod Nitrous.Dlugosc zeby Mitek sie nie czepial 178cm :hysterical:


I tak za krótkie, może się czepiać

Pazur

+5 do wzrostu to w normie Mitka sie mieszcze.
  • 0

#37 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 04 grudzień 2009 - 21:34

Jak sie tak chwalimy zdjeciami nart to wlasnie dzis dotarl do mnie moj nowy zakup, ktorego dokonalem w oczekiwaniu na snieg a mianowicoe Nordica Hot Rod Nitrous.Dlugosc zeby Mitek sie nie czepial 178cm :buziak:



ale Ładne!!!!! Śliczne!!! Piękne!!!!! :hysterical:

Ola

P.S. i takie lekko wyszczuplające, bo lekko czarne... :hysterical: :cheers:
  • 0

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2009 - 08:11

Jak sie tak chwalimy zdjeciami nart to wlasnie dzis dotarl do mnie moj nowy zakup, ktorego dokonalem w oczekiwaniu na snieg a mianowicoe Nordica Hot Rod Nitrous.Dlugosc zeby Mitek sie nie czepial 178cm :hysterical:



Bardzo uniwersalna narta all mountain z ukłonem w stronę rasowego freeridu, przeznaczona dla dobrych, świadomych swoich oczekiwań wobec sprzętu narciarzy. Bardzo dobra do stylowej jazdy z dużymi prędkościami, raczej w długich, niż krótkich łukach. Świetna podczas jazdy na wprost. Efekt myszkowania jest jej zupełnie obcy. Producent definiuje jej przeznaczenie jako 50% trasa, 50% poza trasą. Znacznie lepiej daje sobie jednak radę poza trasą szczególnie w miękkim lub świeżym śniegu. Średnio sztywna, łatwo „wyłapuje” nierówności. Bezproblemowa, przyjazna, łatwa w sterowaniu i okiełznaniu. Umożliwia jazdę każdą techniką, w tym klasyczną. Niestety nie najlepiej trzyma na lodzie, za to nawet w płytkim puchu lub średnio ubitym śniegu przewyższa odpowiedniki z konkurencji. Elegancka, gustowna szata graficzna.

No no będzie się działo widzę :hysterical:
Bardzo proszę o informacje po pierwszych testach.... koniecznie :cheers:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2009 - 13:10

Hihi dołącze do grona chwalipięt:

Mój zestaw narciarski od 2 tygodni się pręży tak jak na fotce niżej:






ale najgorsze, że od 2 tygodni gdy się krzątam koło nich, kijki przecieram, buty mierzę setny już raz, to mój kot leży tak:



a to mi wygląda na to, że on ze mnie drwi i myśli "a mi to loto, a nawet leży " :hysterical:

Mój Szokobons mówi, że ona olewa wszystko "na Małysza" :hysterical:

Użytkownik kiedar edytował ten post 05 grudzień 2009 - 13:22

  • 0

#40 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2009 - 13:31

Deska to kota?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,




Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych