Skocz do zawartości

Zdjęcie

SkiArena Andermatt-Sedrun

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1141 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 marzec 2015 - 16:30

Jeden raz w sezonie również i my jedziemy na małą wycieczkę na narty  :) w tym roku SkiArena Andermatt Sedrun.

andermatt_sedrun.jpg

Ciężko nam dojechać do Andermatt zimą, zresztą wszędzie ciężko :D Zaczęliśmy więc z drugiej strony, Sedrun z zamiarem przebicia się do Andermatt i wjazdu na Gemsstock 2961mnpm. Minus tego rozwiązania jest taki, że wyciągi po tej stronie startują o 9.00. Plus jest taki, że można zjeść śniadanie bez ciśnienia  :D

Parking i dolna stacja wyciągu krzesełkowego w Dieni 1500mnpm.

dieni01.jpg

Chwilę później jedziemy już krzesłami na Milez 1900mnpm. Jednodniowy Karnet na cały ośrodek kosztował 58CHF, a 6letni gość jeździł gratis.

dieni02.jpg

Szybki zjazd czerwoną 15 do następnego krzesła.

dieni03.jpg

I już jedziemy do góry. Tutaj widok na czerwoną 15 z krzesła.

dieni04.jpg

Cuolm Val 2215mnpm.

dieni05.jpg

A my jedziemy dalej.

dieni06.jpg

Czerwona 5.

dieni07.jpg

Val Val 1900mnpm.

dieni08.jpg

Calmut 2350mnpm. 

dieni09.jpg

I zjazd czerwoną 2 na Oberalppass 2044mnpm.

dieni10.jpg

Byliśmy trochę za wcześnie, więc największy fan orczyków zarządził powrót na Calmut 2350mnpm.

dieni11.jpg

I zjazd czarną 4 do Val Val 1900mnpm.

dieni13.jpg

Mają tam trochę śniegu  :D

dieni14.jpg

Powrót na krzesła.

dieni15.jpg

I zjazd na Oberalppass 2044mnpm.

dieni16.jpg

Czekamy na pociąg. Teraz już wiem, że to oni ukradli nasz śnieg  :D

dieni17.jpg

cdn...

Pazolastock 2739mnpm. Tam szurało tego dnia...... dużo ludzi.

dieni12.jpg

Użytkownik Michał edytował ten post 09 marzec 2015 - 16:33

• 6

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6843 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 marzec 2015 - 21:01

Czekamy na pociąg. Teraz już wiem, że to oni ukradli nasz śnieg 
chyba nie przyjechał bo tory zasypane ? :)

od lat planuję Gemsstock i ciągle mi nie wychodzi :zeby:

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 09 marzec 2015 - 21:04

Piękne widoki, podziękował.

• 2

#4 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 marzec 2015 - 21:36

No ja nie wiem, czego nie pokażesz, to bym tam chciała pojechać :D Tam zawsze takie tłumy?

• 2

#5 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 22:55

No ja nie wiem, czego nie pokażesz, to bym tam chciała pojechać :D Tam zawsze takie tłumy?

Kiedyś może się spotkamy to Ci "pokaże" jak jeździć żeby mieć takie tłumy na trasie. A tak poważnie to ludzi było sporo jak to w niedzielę. A na pierwsze to ja też nie wiem  :zeby:

chyba nie przyjechał bo tory zasypane ?

Pociąg jednak przyjechał.

dieni18.jpg

Podjechaliśmy jedną stację do Naetschen 1842mnpm. Skipass upoważnia również do darmowej podróży pociągiem na tej trasie.

dieni19.jpg

A tam taki widok. Znaczy, że jesteśmy już blisko.

dieni20.jpg

Żeby nie było za łatwo szybki wjazd krzesłami do góry, na Gütsch.

dieni21.jpg

I tam krótka przerwa.

dieni22.jpg

Z widokiem na ratraki, bo ile to można na te góry patrzeć  :hysterical:

dieni23.jpg

Posiedzieli, to jedziemy kolejną czarną, tym razem bez numeru.

dieni24.jpg

dieni25.jpg

dieni26.jpg

Andermatt. Niestety skibus odjechał. Do następnego 20minut. Idziemy z buta.

dieni27.jpg

Mijamy Birdos.

birdos.jpg

Robimy przerwę relaksacyjną.

dieni27a.jpg

I już po 15 minutach.....

dieni28.jpg

Jesteśmy przy dolnej stacji (1444mnpm) kolei linowej na Gemsstock (2961mnpm).

dieni29.jpg

cdn...

Użytkownik Michał edytował ten post 09 marzec 2015 - 22:58

• 3

#6 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 21:15

Ostatnia część, mojej przydługiej relacji z jednego dnia na nartach, w całości poświęcona naszemu głównemu celowi, czyli Gemsstock.

Zdjęcia bez większego komentarza.

dieni36.jpg

Stacja pośrednia Gurschen 2212mnpm.

dieni30.jpg

Sporo ludzi.

dieni33.jpg

dieni31.jpg

Panorama ze szczytu.

dieni34.jpg

dieni35.jpg

dieni37.jpg

dieni38.jpg

dieni39.jpg

dieni40.jpg

dieni41.jpg

dieni42.jpg

Jedzyne krzesło, mega stare, mega wolne. W sam raz by złapać trochę promieni słonecznych  :D

dieni43.jpg

oraz popatrzeć na jedyną niebieską trasę.

dieni44.jpg

dieni46.jpg

Widok w stronę mojej ulubionej przełęczy, Furkapass.

dieni45.jpg

dieni47.jpg

Spójrzcie ile tam jest śniegu na bramce do orczyka  :eek:

dieni48.jpg

Orczyk jest oczywiście odpowiednio długi.

dieni32.jpg

On jeździ sam i bardzo to lubi.

dieni49.jpg

dieni50.jpg

dieni51.jpg

Czas na ostatni zjazd do Andermatt.

dieni52.jpg

dieni53.jpg

Koniec.

dieni54.jpg

Udana wycieczka, super dzień. Nie wiem czy zauważyliście, ale tu trasy mają jeden kolor. To się zgadza, Gemsstock jest prawdziwie czarną górką.

Andermatt.

dieni55.jpg

Pozdrawiam

Michał

• 7

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 22:20

Nadal mi się baaaardzo podoba. Sprawdzaliście wcześniej prognozę pogody?

• 2

#8 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 22:48

Oczywiście, że sprawdzaliśmy. Każdy przecież wie, że połowa sukcesu to odpowiednia pogoda  :)

Pojechaliśmy w sobotę po pracy do Disentis. Łatwiej było o hotel w rozsądnej cenie. W pokoju mieliśmy telewizor, w domu nie mamy, więc milimer w niebo wzięty. Z Disentis 10minut jazdy autem do Dieni, wyciągi tam otwierają o 9 więc gościu wyspany i zadowolony, że bajki w telewizji z rana oglądał. Rodzice śniadanie na spokojnie zjedli, to też zadowoleni. Wieczorem powrót z Andermatt do Dieni pociągiem. Karnet na narty upoważnia do darmowego przejazdu na tej trasie. Pewnie znowu wyjdziemy na kosmitów, ale dla nas i dla W. to kolejna wielka atrakcja taka podróż pociągiem. Często, jeżdżąc u nas, specjalinie kończymy jazdę w Klosters, albo Kublis tylko po to by wracać pociągiem do Davos. I na koniec powrót bez korka, bo już wszyscy dawno pojechali, do domu.

Troszke za mało czasu spędziliśmy na Gemsstock, zdecydowanie warty całego dnia. A może i kilku. Problemem jest tam na pewno przepustowość gondoli. Czas oczekiwania na wjazd na szczyt 3 gondole, ile to minut nie wiem. Na pewno na tyle dużo, że W. wolał jeździć na orczyku.

Pozdrawiam

Michał

• 2

#9 jea

jea
  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 12 marzec 2015 - 20:32

Pojechaliśmy w sobotę po pracy do Disentis. Łatwiej było o hotel w rozsądnej cenie. W pokoju mieliśmy telewizor, w domu nie mamy, więc milimer w niebo wzięty. Z Disentis 10minut jazdy autem do Dieni,...

To jest właśnie "być w czepku urodzonym" i jeździć do pracy tam, gdzie można pośmigać na nartach :)

• 2

#10 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 21:15

Michał, bo może to głupie pytanie, ale jak to w praktyce wygląda, czy masz możliwość w miarę sensownego (w sensie drogi) wyboru miejsca z lepszą pogodą, jeżeli to co sobie wcześniej zaplanowałeś, ma akurat nieciekawą?

Na przykład, planujesz wyjazd na narty, jesteś w miarę spakowany, ale sprawdzasz w ostatniej chwili pogodę i jedziesz tam, gdzie Ci najbardziej pasuje?

• 2

#11 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 21:55

Justyna, nie wiem jak Ci na to pytanie odpowiedzieć. My jeździmy na narty tylko jeden raz w sezonie. Jeśli za sezon przyjmujemy czas od otwarcia wyciągów u nas na wsi w połowie listopada do zamknięcia na koniec kwietnia. Ten jeden raz wypada w marcu i wygląda np tak:

- chciałbym zobaczyć Andermatt. w radiu mówili, że mega teren a nigdy zimą nie byliśmy. może w niedzielę? zobacz jaka będzie pogoda.

- spoko, ale pogoda ma być słaba.

- no to zobaczymy za tydzień teraz pójdziemy na Pischa, albo gdzie tam będzie Wojtek chciał.

i tu bez owijania w bawełne. nie ma takiej pogody, nie ma takiej opcji, żebyśmy nie poszli jeździć. Wojtek nie ma lekko :zeby: ** nie po to się w góry wyprowadziliśmy żeby siedzieć w domu.

- i jak jedziemy jutro?

- pogoda ma być fajna moźemy jechać.

- to sprawdź gdzie śpimy i spytaj Wojtasa.

Wojtek chcesz jechać jutro do hotelu spać a potem jeździć cały dzień na nartach?

TAK

- to jutro pójdziecie pojeździć na Rinerhorn przyjdziecie po 4. wsadzicie sprzęt do auta, ja wrócę z pracy przebiorę się  i pojedziemy.

- ok.

Chciałem przez to powiedzieć, że jest to planowane spontanicznie. Mamy wszędzie blisko bo nawet te 3 czy nawet 5 godzin w aucie są niczym w porównaniu do podróży z Polski, a mieszkając tu jesteś w pewnym sensie cały czas spakowany  :zeby: więc jeden problem odpada.

czy masz możliwość w miarę sensownego (w sensie drogi) wyboru miejsca z lepszą pogodą, jeżeli to co sobie wcześniej zaplanowałeś, ma akurat nieciekawą?

Tak pół żartem pół serio to mam.

Myślimy sobie, że pójdziemy dziś na Parsenn. Wychodzimy z domu na przystanek a tam nad Parsenn wisi chmura a nad Pischa czysto. Jedziemy na Pischa. 

Pozdrawiam

Michał

**gość właśnie oświadczył, że jutro po szkole idzie jeździć.

Użytkownik Michał edytował ten post 12 marzec 2015 - 22:00

• 2

#12 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 22:16

No właśnie o to mi chodziło, dzięki. 

U nas jest tak - w sobotę jedziemy na narty

- a ile godzin będziemy jechać? ( w pamięci ma do wyboru ilość godzin: 1,5;  2,5;  3,5;  11; 13).

Nocleg zazwyczaj zwiększa atrakcyjność propozycji + jedzenie w restauracji :)

Ja po pracy kilka razy próbowałam pojechać najbliżej na wieczorną (ok. 1,5 godziny od domu) , ale nie dałam rady, przychodzę zbyt wypluta. Mam wrażenie, że bardzo łatwo mi się by było zagapić albo za kierownicą albo na stoku. Może gdybym miała pod nosem stok, to by inaczej wyglądało, bo np na rower w lecie jakoś mam siłę po pracy.

A wiesz co, coś czuję, że by ze mną mojemu lekko nie było, jeżeli chodzi o narty, tym bardziej, że chłop ma wszystko co trzeba, żeby dobrze jeździć. 

Użytkownik hintertux edytował ten post 12 marzec 2015 - 22:44

• 2

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6843 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 07:46

chciałbym zobaczyć Andermatt.

Tak właśnie coś planowałem na przyszły sezon i nie mogę znaleźć cennika skipasów 1 dniowych w kasie

Mają jakiś dziwny system "Dynamic Pricing"

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:22

Dokladnie nie wiem jak to dziala, ale mniej wiecej tak, ze kazdego dnia taki bilet kosztuje inaczej. W zaleznosci od pogody, ilosci osob itd. Przynajmniej tak to zrozumialem jak w Radiu o tym mowili w zeszlym roku.

A Twoje planowanie mojej wsi nie obejmuje przypadkiem? 

Pozdrawiam

Michal

• 1

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6843 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 07:35

A Twoje planowanie mojej wsi nie obejmuje przypadkiem?

cały czas o Was myślimy ale chciałbym pochechać z małą i trzeba będzie chyba ją wyrwać na kilka dni ze szkoły

• 0
Dołączona grafika

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6843 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 22:40

na początku listopada Andermatt jeszcze mocno jesienny

gallery_10_445_560341.jpg

podobno ośrodek został kupiony przez arabskich inwestorów

- widać ciekawą instalację energetyczną, pięknie wkomponowaną w krajobraz

gallery_10_445_294250.jpg

także nowe hotele mało przypominają Szwajcarię

gallery_10_445_122311.jpg

kolejki startują z centrum

gallery_10_445_736492.jpg

.

• 3
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych