Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardonecchia 2015


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek07

Tomek07
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 19 luty 2015 - 13:44

Obiecałem napisac garść moich wrażeń z pobytu w Bardonecchi, więc piszę.

Bardonecchia leży około 70 km od Turynu, przy autostradzie łączącej Turyn z Grenoble więc dojazd jest znakomity. Można się tam dostać też koleją co jest istotne przy organizacji wyjazdu na własną rękę z uwzględnieniem lotów Polska Mediolan. Właśnie tam zaczyna się pierwszy kolejowy tunel zbudowany w Alpach łączący Włochy z Francją. Bardonecchia położona jest w dolinie na wysokości 1300 m n.p.m., a najwyższy szczyt gór położony na wysokości 3500 m n.p.m.. Stacja narciarska składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to Les Arnauds e Melezet, przy wybudowanym na olompiadę ośrodkiem Campo Smith (1330 m n.p.m.) ze stacja końcową na Vallon Cros (2400 m n.p.m.), druga część to stacji  Jafferau z wyciągami poprowadzonymi na wysokość ponad 2800 m n.p.m.Pomiędzy tymi dwoma ośrodkami kursują skibusy dość regularnie, więc nie ma najmniejszych problemów z komunikacją.Bardonecchia to miejscowość o ciekawej historii, sportowe korzenie sięgają już IX wieku. Tutaj odbyły się pierwsze włoskie mistrzostwa narciarskie w 1909 roku. Miejscowość ta była pierwszym miejsem w którym odbyły sie wszystkie konkurencje zawodów snowboardowych podczas Igrzysk Olimpijskich. Była wioską olimpijską w której rozgrywane były alpejskie konkurencje podczas igrzysk w Turynie w 2006 roku.

Dwie stacje narciarskie jakie znajdują się w tym osrodku to dwa odrębne światy, jeśli chodzi o klimat i wrażenia z jazdy. Ośrodek Les Arnauds e Melezet rozciąga się na stokach doliny wśrod modrzewiowych lasów, natomiast Jafferau to już stacja położona wyżej i większość tras usyuowana jest powyżej lini lasu.Jeśli miałbym porównywać moje odczucia, to w tej pierwszej czułem się trochę jak w polskich górach i byłem  zachwycony, natomiast Jafferau to klimat np takiego Val Thorens.

Mieszkałem w Campo Smith, w części apartamentowj, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ośrodek zaprojektowany pod narciarzy, sporo klatek schodowych wraz z windą, tak że na jednym poziomie było tylko trzy apartamenty.Na środku dzidzińca była narciarnia, ale jak się szybko okazało dzięki windom najwygodniej narty bylo trzymać w apartamencie.Ośrodek jest położony prawie na stoku więc rano podchodziło się dosłownie 10m pod baby lift i za chwilę było się na trasie dojazdowej do głównego wyciągu, a z powrotem to już luksus bo na nartach pod same drzwi recepcji.

Bardonecchia 2015
Ostatnia aktualizacja 19 lut 2015 14:35


Użytkownik Tomek07 edytował ten post 19 luty 2015 - 14:37

  • 4

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 luty 2015 - 14:57

Dzieki  za opis.Bralem Bardonecchie pod uwage w tym sezonie ale sie pozmienialo.Moze za rok...


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 luty 2015 - 15:10

dzięki za opis :uklon2:

przeważają stare krzesła i talerzyki ? (bo gdześ w necie taką opinię czytałem)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Tomek07

Tomek07
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 19 luty 2015 - 17:19

Zgadza się, infrastruktura jeśli chodzi o wyciągi nie powala na kolana. Wyciągi w ośrodku Les Arnauds e Melezet to od dołu krzesełka a na górze to na ogół orczyki. Nawet krzesełka przy olimpijskiej trasie to tylko czteroosobowe kanapy bez osłon, a pewnie było to modernizowane w 2006r. Natomiast atmosfera tych tras dla mnie była niepowtarzalna. Coś mnie ciągneło by w tym roku posmakować Tatr w Alpach i się nie zawiodłem. Jak bym miał porównywać wyciągi to tak mniej więcej na poziomie Val Thorens, Chyba teraz najlepsze wyciągi są w Austri, ale Austria to nie Italia i tam dobrej pizzy nie zjem i dobrego wina się nie napiję, a to jest dla mnie tak samo ważne jak jazda na nartach. Stoki Jafferau wyposażone są trochę lepiej, są tam prawie same kanapy, ale oprócz początkowej kolei linowej to wszystko trochę trąci myszką, ale to wszystko nie było ważne bo jazda  byla wspaniala a jedzenie w knajpach wyśmienite.


  • 2

#5 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 19 luty 2015 - 17:30

Bardzo fajna miejscówka! Dzięki za opis. Byliście samochodem?


  • 1

#6 Tomek07

Tomek07
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 19 luty 2015 - 20:26

Wyjazd był zorganizowany przez biuro podróży. Jest nas dwoje, tak że ceny w biurach wybijają z głowy wszelkie  przymiarki żeby wsiadać do swojego samochodu.Myślę że sam przejazd samochodem w obydwie strony kosztowałby tyle ile płaciłem za pobyt jednej osoby wraz ze skipasem.


  • 1

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 19 luty 2015 - 22:19

Aha, ale mieliście transport autobusem czy samolotem (czy może jeszcze inaczej)?


  • 0

#8 Tomek07

Tomek07
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 20 luty 2015 - 08:36

Aha, ale mieliście transport autobusem czy samolotem (czy może jeszcze inaczej)?

My jechaliśmy autobusem. Nie chciałem tego pisać, by nie reklamować biur podróży, ale zdradzę z jakimi biurami podróżuję. Francja to Espace Trans, Włochy to Olimp a inne kierunki to Itaka.Jaka forma podróżowania to już indywidualne upodobania, moja żona preferuje autokar, bo trochę boi się latania, więc gdzie nie musimy wybieramy transport lądowy.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych