Skocz do zawartości


Zdjęcie

GDZIE JEST MOJ SNIEG!?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 luty 2015 - 19:36

 Teraz jestesmy w malej knajpce na stoku w Ponte a w Tonale wichura sniezna. Spadlo chyba z 70Cm i ciagle pada.jak ktos ciekawy niech sobie zobaczy kamerke. Mamy frirajd w cenie karnetu na zwyklych trasach.tigersharki sa gites.


A ja sie pytam GDZIE JEST MOJ SNIEG!?


Pozdrawiam serdecznie zyczac szybkiego powrotu na orczyki.
Michał


  • 2

#2 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 luty 2015 - 11:13


A ja sie pytam GDZIE JEST MOJ SNIEG!?

 

Justyna zaimała :laughing:


  • 2

#3 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 luty 2015 - 12:33

:D, sorry.....


  • 3

#4 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 11 luty 2015 - 07:08

cześć Justyna, czyżby to był Valbiolo w stronę Contrabandieri? Ten "domek" po prawej taki charakterystyczny :) czekam na rekację z Tonale :) pozdrowienia.


  • 2

#5 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 12:07

cześć Justyna, czyżby to był Valbiolo w stronę Contrabandieri? Ten "domek" po prawej taki charakterystyczny :) czekam na rekację z Tonale :) pozdrowienia.

Zgadza się, dolny wyciąg, potem w prawo jest Contrabbandieri a w lewo  Valbiolo Malga z trasą Tonale Occidentale.

Kiepsko mi idzie obróbka, bo to strasznie dużo zajmuje czasu. Przed chwilą chyba z godzinę mi zajęło zwykłe przycięcie filmu, i już słyszałam komentarze o uzależnieniu od neta :mad:


  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2015 - 15:02

wybaczcie - trochę pomoderowałem tworząc nowy temat :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 15:14

Spoko, ja zawsze jakoś zaoofffffuję :) Na nartach to równiutko po trasie, a w necie mnie ciągnie na boki :D


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2015 - 15:19


ciągnie na boki :D
teraz ja zaofftopuję - rewelacyjny kosmiczny avatar Justyna :thumbsup:
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 15:21

Dzięki :D


Użytkownik hintertux edytował ten post 11 luty 2015 - 15:22

  • 0

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2015 - 15:22


Tamten był lepszy?
wyglądałaś młodziej :D
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 15:24

 


Tamten był lepszy?
wyglądałaś młodziej :D

 

Ok, zmieniłąm z powrotem, bo właśnie wychodze, to nie miałam czasu na czekanie na odp. :)


Użytkownik hintertux edytował ten post 11 luty 2015 - 15:24

  • 1

#12 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 luty 2015 - 16:41

:D, sorry.....

tYLE DOBREGO SNIEGU POD WYCIAGIEM I NIERUSZONY?????????????


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#13 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 17:01

Ha, no wiedziałam, że to zauważysz :) Zrobiłam specjalnie dla Ciebie takie jeszcze produkcje, trochę przydługie, ale raz można obejrzeć...

http://youtu.be/YAY1JZvX3qQ

Tam zaraz po prawej stronie jest niby off piste, który szybko się zrównuje z normalnym piste


Użytkownik hintertux edytował ten post 11 luty 2015 - 17:02

  • 1

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 luty 2015 - 14:23

 

Tam zaraz po prawej stronie jest niby off piste, który szybko się zrównuje z normalnym piste

ten pierwszy  - niezly

na drugim - w ten teren bym sie nie zapuszczal (pod wyciagiem) - nie chce byc Schumacher'em.... wysyla ostrzegawcze sygnaly!!!!


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 luty 2015 - 19:11

 

 

Tam zaraz po prawej stronie jest niby off piste, który szybko się zrównuje z normalnym piste

ten pierwszy  - niezly

na drugim - w ten teren bym sie nie zapuszczal (pod wyciagiem) - nie chce byc Schumacher'em.... wysyla ostrzegawcze sygnaly!!!!

 

Cześć

Znacznie lepsze tereny do Off masz po drugiej stornie przełęczy. Grań pocięta jest pięknymi źlebami. Jutro postaram się dać jakieś zdjęcie bo może mam w pracy a jak nie to Justyna pewnie ma i może będzie taka miła i dołączy.

Pozdroowienia


  • 0

#16 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 12 luty 2015 - 22:01

Widziałam ludzi tutaj:

Załączony plik  Tonale luty 2015 168.jpg   125,43 KB   0 Ilość pobrań

Tutaj pod grzebieniem są ślady

Załączony plik  Tonale luty 2015 113.jpg   133,62 KB   0 Ilość pobrań

i idą

mniej więcej tutaj:

Załączony plik  Tonale luty 2015 115.jpg   130,56 KB   0 Ilość pobrań

i w drugą stronę:

Załączony plik  Tonale luty 2015 118.jpg   143,67 KB   0 Ilość pobrań

Tu masz stosunek trasy do możliwości off-piste przytrasowego

Załączony plik  Tonale luty 2015 121.jpg   78,22 KB   0 Ilość pobrań

To jest szczyt Bleis, a po przeciwnej stronie, na zdjęciu nr 3, masz w prawym górnym pasie gondolke (Paradiso), która wyciąga w okolice Preseny i tych żlebów, o których pisał Mitek. Była kiedyś nawet trasa górą z Preseny częściowo w lewo patrząc na zdjęcie, a w prawo patrząc z góry w kierunku Tonale, a potem ponoć ostro w dół między drzewami albo żlebami i się kończyła za blokami w Tonale (zdjęcie nie obejmuje tego miejsca).


Użytkownik hintertux edytował ten post 12 luty 2015 - 22:25

  • 3

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 luty 2015 - 10:16

Cześć

Ja mam coś takiego:

Załączony plik  Tonale 2008 112.jpg   158,45 KB   0 Ilość pobrań - Tutaj masz widok na Presenę i trasę na dół. Zwróć uwagę jak zmniejszył się zasięg tras na lodowczyku.

 

Załączony plik  Tonale 2008 099.jpg   120,38 KB   0 Ilość pobrań - Tutaj jest widok zdecydowanie na lewo - widać piękne pola

 

Załączony plik  Tonale 2008 129.jpg   139 KB   0 Ilość pobrań - Tutaj jest pierwszy żleb na lewo od Preseny - dojście jest jednak z tego co pamiętam słabe

 

Załączony plik  TAK JECHALISMY.JPG   205,26 KB   0 Ilość pobrań - Tutaj jest żleb, którym kiedyś jechałem. Dojście luzackie po drugiej stronie grani

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 13 luty 2015 - 10:31

  • 4

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 luty 2015 - 10:56


Ja mam coś takiego:

hej :)

ciekawe  foty - proszę o więcej i zrobi się z tego tematu fajna relacja o freerajdzie w rejonie Passo Tonale

 

 

 


Na nartach to równiutko po trasie, a w necie mnie ciągnie na boki :D

zastanawiam się tylko dlaczego wybrałaś sobie taki twardy nick a nie na przykład dźwięczną włoską "Presena" , albo jeszcze lepiej "Presanella" :D


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 13 luty 2015 - 11:27

 


Ja mam coś takiego:

hej :)

ciekawe  foty - proszę o więcej i zrobi się z tego tematu fajna relacja o freerajdzie w rejonie Passo Tonale

 

 

 


Na nartach to równiutko po trasie, a w necie mnie ciągnie na boki :D

zastanawiam się tylko dlaczego wybrałaś sobie taki twardy nick a nie na przykład dźwięczną włoską "Presena" , albo jeszcze lepiej "Presanella" :D

 

Hmmm, no ciekawe by było, w tym kontekście, że mój mąż kiedyś zdobył Presanellę jako skiturowiec :D

On tak słabo się prezentuje na zjazdówkach, bo zajmował się skialpinizmem podczas pobytu w Tonale i sobie zwiedzał te górki w odwrotną stronę :) .

Hintertux to był symbol moich zdobyczy narciarskich wtedy kiedy się logowałam na forum, i też symbol tęsknoty, bo miałam 6 lat przerwy.

Na Hintertuxie przeżyłam nagłe załamanie pogody w momencie kiedy się rozdzieliliśmy na kilka zjazdów z ówczesnym mężem (byliśmy na wyjeździe tylko we dwójkę). Jakieś apokaliptyczne, bo była mgła i zamieć śnieżna jednocześnie i nie wiem czemu jechały po trasie ratraki, naliczyłam ich chyba 8, obok zatrzymanych orczyków :blink:

Miałam taką myśl, że mnie nie mają szans zobaczyć i podeszłam na wyczucie do najbliższej podpory wyciągu, z drugiej strony trasy, i ją chyba nawet objęłam rękami. Kiedy usłyszałam, że ratraki już zjechały, ja też zjechałam w dół wyciągu, po trasie, między orczykami (jedyne w miarę równe podłoże bez kopnego śniegu), i dotarłam ciągle "na azymut" do umówionego punktu w małej chatce - schronisku. Schronisko było "gesschlossen"! Stała przed drzwiami para amerykańsko-francuska, i rozmawiałam z nimi po francusku. Postanowili czekać ze mną na męża, który za jakiś czas doszedł (musiał podchodzić). Pogoda się zmieniła i mogliśmy spokojnie zjechać na dół. Bywałeś w wysokich górach, to wiesz jak może być. Dla mnie to jedno z ciekawszych przeżyć, dlatego Hintertux jest dla mnie ważny, i oznacza też nieprzewidywalność, ale i siłę (sam określiłeś nick jako "twardy" - coś w tym jest). Presena jest bardziej łagodna, i piękniejsza! Dla równowagi maila mam hintertuxpresena :D


  • 4

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 luty 2015 - 11:46

 

 


Ja mam coś takiego:

hej :)

ciekawe  foty - proszę o więcej i zrobi się z tego tematu fajna relacja o freerajdzie w rejonie Passo Tonale

 

 

 


Na nartach to równiutko po trasie, a w necie mnie ciągnie na boki :D

zastanawiam się tylko dlaczego wybrałaś sobie taki twardy nick a nie na przykład dźwięczną włoską "Presena" , albo jeszcze lepiej "Presanella" :D

 

Hmmm, no ciekawe by było, w tym kontekście, że mój mąż kiedyś zdobył Presanellę jako skiturowiec :D

On tak słabo się prezentuje na zjazdówkach, bo zajmował się skialpinizmem podczas pobytu w Tonale i sobie zwiedzał te górki w odwrotną stronę :) .

Hintertux to był symbol moich zdobyczy narciarskich wtedy kiedy się logowałam na forum, i też symbol tęsknoty, bo miałam 6 lat przerwy.

Na Hintertuxie przeżyłam nagłe załamanie pogody w momencie kiedy się rozdzieliliśmy na kilka zjazdów z ówczesnym mężem (byliśmy na wyjeździe tylko we dwójkę). Jakieś apokaliptyczne, bo była mgła i zamieć śnieżna jednocześnie i nie wiem czemu jechały po trasie ratraki, naliczyłam ich chyba 8, obok zatrzymanych orczyków :blink:

Miałam taką myśl, że mnie nie mają szans zobaczyć i podeszłam na wyczucie do najbliższej podpory wyciągu, z drugiej strony trasy, i ją chyba nawet objęłam rękami. Kiedy usłyszałam, że ratraki już zjechały, ja też zjechałam w dół wyciągu, po trasie, między orczykami (jedyne w miarę równe podłoże bez kopnego śniegu), i dotarłam ciągle "na azymut" do umówionego punktu w małej chatce - schronisku. Schronisko było "gesschlossen"! Stała przed drzwiami para amerykańsko-francuska, i rozmawiałam z nimi po francusku. Postanowili czekać ze mną na męża, który za jakiś czas doszedł (musiał podchodzić). Pogoda się zmieniła i mogliśmy spokojnie zjechać na dół. Bywałeś w wysokich górach, to wiesz jak może być. Dla mnie to jedno z ciekawszych przeżyć, dlatego Hintertux jest dla mnie ważny, i oznacza też nieprzewidywalność, ale i siłę (sam określiłeś nick jako "twardy" - coś w tym jest). Presena jest bardziej łagodna, i piękniejsza! Dla równowagi maila mam hintertuxpresena :D

 

Cześć

Na Tuxie pogoda zmienną jest niestety. Sam to parę razy przeżyłem np. zamknięcie orczyków z powodu ...wiatru.

Ale na Presenie tez potrafi być wesoło. Swego czasu byłem tam na kursie prowadzonym przez Włochów. Naszą grupą opiekowała się nijaka Fiorella (około 50 lat, była zawodniczka, sporo startów w PŚ itd.) Zajęcia odbywały się na dolnej części, w cieniu. To był tzw, Bronze level czyli ewolucje kątowe upraszczając. Katowaliśmy więc łuki płużne po włosku w teperaturze -26. W pewnym momencie jedne z kolegów (znakomity instruktor i zawodnik amator) który nie znał angielskiego poprosił, żebym wytłumaczył Fiorelli, że On juz nie może wytrzymać bo zamarzły mu nogi do kolan i musi się zwolnić z zajęć.

Fiorella popatrzyła obojętnym wzrokiem za odjeżdżającym i zapytała:

Ale przecież Wy jesteście z Polski?

No tak! - padła odpowiedź

No to przecież na północy jest, prawa? - upewniła się Fiorella. :)

Pozdrowienia


  • 3






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych