Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOPA KARPACZ 7 luty 2015


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 10 luty 2015 - 10:30

Aj... postanowiłam nadrobic zaległości, i poopowiadać troszke, bo mam jeszcze kilka baz noclegowych do opisania..
to byl niestety mój pierwszy w tym sezonie wypad na narty... mielismy wyjazd umowiony ze znajomymi do Swieradowa, ktorzy nagle zrezygnowali i...wybralismy zatem jednodniową opcję bliziutko KOPE.
Jak nigdy droga sie nam dłużyła, dziwny stres, najazd na masakryczny wypadek w Trzebnicy pod Wrockiem.... a czas naszego dojazdu był chyba najdłuższy jaki zrobilismy w tamtą strone, bo tylko 4 godziny, z 1 postojem na zakup kawy...
no ale dobra.... dojechalismy przed 11, ludzi masakra, a jedyne miejsce parkingowe jakies pol km... moje narty warzą Chyba z 50 kg!!! Masakra.
przed kasą kolejka z 10 metrowa...ale opłacało się stać bo karnet jednodniowy w cenie 60zł. Od 1 marca 30zł.
wszystko było pootwierane oprócz prawej strony stoków czyli grosika i złotówki.
śniegu bylo duzo od połowy Kopy (na wysokosci Euro) Załączony plik  DSCF0202.jpeg   415,12 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  DSCF0207.jpeg   386,89 KB   1 Ilość pobrań stok zratrakowany, w miare szeroki, ludzi na samym stoku nie za duzo, bo wiekszosc ludzikow przy kasie czekało bez nart tylko na rekreacyjny wjazd na samą góre.
od samej góry warunki nie ciekawe,bo ogolnie ta trasa była zamknięta z powodu braku wystarczającej ilości śniegu ale zjezdżali. Stok był oblodzony.
na Euro, zawody slalomowe, i lewa częsc stoku zamknięta, a prawa oblodzona . Załączony plik  DSCF0188.jpeg   112,57 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  DSCF0186.jpeg   117,63 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  DSCF0176a.jpg   223,87 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  DSCF0170a.jpg   234,29 KB   1 Ilość pobrań Liczykrupa, warunki najlepsze, Załączony plik  DSCF0166.jpeg   570,35 KB   1 Ilość pobrań choc stok dla mnie nie za bardzo satysfakcjonujacy :( Załączony plik  DSCF0163.jpeg   152,77 KB   1 Ilość pobrań o 14:30 skonczyly sie zawody, ludzi ogolnie już na stoku nie było za wiele wiec mogliśmy poszaleć.
pogoda przez cały dzien byla sliczna, sloneczko, temperatura wahała sie w granicach -7 do 0.
o 16 skonczyliśmy jazde, bo był to niestety ostatni wjazd, no i... zaczeliśmy jechac do domku....
zanim napisze najgorsze... zapomniałam napisać ze to była moja pierwsza dziewicza jazda na nowych nartach salomon enduro rxt800 ti...
hmm...powiem szczerze ze szału niema!
Nie są za szybkie (no chyba ze są tempe), takie są...normalne, nie zaskoczyły mnie za bardzo. Powiem szczerze ze np. NORDICA DOBERMAN na ktorych jeździłam w tamtym roku, albo salomony rxm800 były szybsze i tak pewniej sie na nich czułam.
czy możliwe ze te moje narty są tempe (podobno 6 dni w austri tylko) albo dla mnie zaciężkie?
...dobra lece dalej...
jedziemy sobie, jakies 40km za karpaczem, 4km od bolkowa (bo nawigacja poprowadzila nas inna droga), jest ładna czysta droga, sniegu praktycznie wogole, i nagle zamieć, górka , wokol tylko pole i las, i pełno lodu niewiadomo z kad! Jechaliśmy i się modliłam zebyśmy tylko szczesliwie zjechali na dol, i nagle auto na srodku drogi, w wiekszosci na naszym pasie... hamowaliśmy przez jakies 30m ale nic... ostatnie co usłyszałam to AŚKA TRZYMAJ SIE, ZAJ...MY! i czołóweczka na lodzie.
my wYlądowaliśmy w rowie, drugie auto zlecialo ze skarpy tyłem. I oto finał naszego wyjazdu na narty! Z naszego auta juz raczej nic nie bedzie, bo poduchy, pasy wszystko wystrzelilo, przod caly skasowany, najważniejsze ze nikomu się nic nie stalo! Jestesmy troche poobijani, i kark boli no i jak widac ściemniam na odpoczywaniu -ale przynajmniej pozytecznie mając czas na tą dziwną opowiesc.
a co w tym wszystkim najgorsze, to ze jeszcze my dostalismy mandat, bo to nasza wina i koniec! Nie wazne ze auto z naprzeciwka stalo na srodku drogi, nie wazne ze hamowaliśmy, ze nie szlo sie zatrzymac, nie wazne ze policjant idac zabiłby sie na tym lodzie, niewazne ze nie mieliśmy gdzie zjechac, a do wyboru mielismy row z drzewami albo skarpe... głupie polskie prawo.

Filmikow zadnych nie mamy, bo nie bede jeździc z dużym aparatem w rece, a zdjęcia głupkowate na pamiątke :)
Załączony plik  DSCF0205.jpeg   379,28 KB   1 Ilość pobrań
to tyle mojej opowieści.... śpicie?
  • 3

#2 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 10 luty 2015 - 12:05


to tyle mojej opowieści.... śpicie?

 

już nie :russian: Dobrze, że się Wam nic nie stało. Dostaliście mandat "za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze"-cokolwiek to znaczy :alegosc:


  • 1

#3 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 10 luty 2015 - 12:50


głupie polskie prawo

 

Wiem, że po takim zdarzeniu ma się inne odczucia ale nic tutaj nie poradzisz. Generalnie jeśli najeżdża się na coś / kogoś to zawsze jest to wina najeżdżającego spowodowana niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy. Nie dotyczy sytuacji w której ktoś wtargnął na jezdnię lub wymusił pierwszeństwo przejazdu (np. wyjeżdżając z podporządkowanej drogi). Chociaż i w takich sytuacjach bywają przypadki problematyczne i dyskusyjne - jeśli np. ktoś jedzie z niedozwoloną prędkością to może zostać uznany za winnego jeśli uderzył w samochód wyjeżdżający nagle z drogi podporządkowanej.

Jest w tym jakaś logika - obojętnie czy nam się to podoba czy nie. Tak po prostu jest.


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2015 - 14:45

Z naszego auta juz raczej nic nie bedzie, bo poduchy, pasy wszystko wystrzelilo, przod caly skasowany, najważniejsze ze nikomu się nic nie stalo! Jestesmy troche poobijani, i kark boli no i jak widac ściemniam na odpoczywaniu -ale przynajmniej pozytecznie mając czas na tą dziwną opowiesc.

 

świetnie że humor Cię nie opuszcza :)  , auto to tylko przedmiot, dobrze żw Wam się nic nie stało


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2015 - 15:00

Wiadomość automatyczna

Ten temat został przeniesiony z forum: "forum.kochamnarty.plO forum. Ogłoszenia i uwagi / forum narciarskie "
do forum: "Relacje z naszych wyjazdów - oceny ośrodków narciarskichPolska - relacje po powrocie z nart / forum narciarskie Sudety".


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 10 luty 2015 - 15:31

Najważniejsze, że nic Wam się nie stało, na prawdę!


  • 0

#7 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 10 luty 2015 - 19:36

Kurczeee... motałam się na tablecie, i nawet nie zauwazyłam ze coś przeglądałam i odruchowo utworzyłam nowy temat nie w temacie... tak to jest jak sie tak rzadko pisze relacje... hihiiiii
  • 0

#8 rakso70

rakso70
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 800
  • Imię :Oskar

Napisano 13 luty 2015 - 14:24

Takie samochodowe kuku na drodze i to w czasie powrotu  z narciarskiej wyprawy, to przykra sprawa. Najważniejsze, że jestescie cali.

Wybieram się w poniedziałek do Karpacza na kilka dni. Odwiedzę Kopę.


  • 1

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 luty 2015 - 01:00

Cześć

Asia to tylko samochód. Nie ma tak naprawdę znaczenia. Ważne, że jesteście razem i nic Wam nie jest.

 

Pozdrowienia serdeczne


Użytkownik Mitek edytował ten post 14 luty 2015 - 01:01

  • 2

#10 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 05 maj 2021 - 10:16

Tylko data nie gra, a tak git.
Pogoda z rana dobra, potem zamieć.
Miękkie na twardym. A w sam raz.
Wyżej wywiane.

Załączone pliki


  • 1

#11 yaro1771

yaro1771
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maj 2021 - 15:53

Tylko data nie gra, a tak git.
Pogoda z rana dobra, potem zamieć.
Miękkie na twardym. A w sam raz.
Wyżej wywiane.

z kiedy to ?


  • 0

#12 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 06 maj 2021 - 16:03

 


Tylko data nie gra, a tak git.
Pogoda z rana dobra, potem zamieć.
Miękkie na twardym. A w sam raz.
Wyżej wywiane.

z kiedy to ?
 
No wczoraj. Dziś tez mnie kusiło ale wymiękłem, widać miekkiszon ze mnie. Pojechałem na płaski teren.

Załączone pliki


Użytkownik star edytował ten post 06 maj 2021 - 16:16

  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych