Skocz do zawartości


Zdjęcie

czas na sezon 2015/2016


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 luty 2015 - 03:56

w czasie weekend'u postaram sie  zaprezentowac troche nowosci na nast sezon, zaprezentowanych przez Dalbello, Volkl'a i Marker'a

 

zdradze tylko, ze moj faworyt na nast sezon to nowe shiro, w dlug.... 203cm!!!!!!!!!!!!!!!


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 luty 2015 - 13:20

w czasie weekend'u postaram sie  zaprezentowac troche nowosci na nast sezon, zaprezentowanych przez Dalbello, Volkl'a i Marker'a

 

zdradze tylko, ze moj faworyt na nast sezon to nowe shiro, w dlug.... 203cm!!!!!!!!!!!!!!!

Cześć

Tylko, żeby nie były za szerokie.

Pozdrowienia


  • 1

#3 marta_ski

marta_ski
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 04 luty 2015 - 16:54


w czasie weekend'u postaram sie  zaprezentowac troche nowosci na nast sezon, zaprezentowanych przez Dalbello, Volkl'a i Marker'a

 

Super! Czekam z niecierpliwością i mam nadzieję na przynajmniej jeden godny polecenia model w rozmiarze mniejszym niż 2m;)

 

Pozdrawiam

Marta


  • 1

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#4 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2015 - 01:49

 


w czasie weekend'u postaram sie  zaprezentowac troche nowosci na nast sezon, zaprezentowanych przez Dalbello, Volkl'a i Marker'a

 

Super! Czekam z niecierpliwością i mam nadzieję na przynajmniej jeden godny polecenia model w rozmiarze mniejszym niż 2m;)

 

Pozdrawiam

Marta

 

 

pora na recenzje:

Volkl wprowadza  tzw 3D ridge - pozyjemy, zobaczymy

kontynuuje UVO

 

Cywilne GS-y do 185 z tip rocker i UVO

 

Race  (RD, )

GS- do 191 z tip rocker

SL - bez tip rocker

 

seria Code: jedyna narta dla mnie w kregu zainteresowan to  Speedwall L with UVO  185 - na pewno jedna z najwszechstronniejszych nart na  twardym sniegu

seria RTM - dodano  szerokosc 86 - szkoda, ze nie dodano dlugosci  max 182

 

dodano cala serie VTA dla tour alpine , dodajac  Inuk, Amak, Nukka, Qaniknunataq,nanuq

 

Big mtn touring

V- werks BMT 122, 109 i 94

wiec mozna przebierac, co  podchodzi...

freeride, czyli prawdziwa jazdaL

 

shiro -  dlugosci 173, 183, 193, i ……..203   early taper  sprawia, ze juz sie szykuje na te narte

katana do 191 - jest to jedna z genialnych nart i dlugosc powiedzmy 201 nie byla by chybiona

seria one, two, three - znakomita seria do jazdy krotkim skretem w glebokim sniegu - chyba pierwsza narta o tych rozmiarach dla kobiet ( One Pink)

 

all mtn

mantra - musze sprobowac full rocker w tej serii - z calej oferty , mantra jest moim faworytem..

jak sprobuje wersje z full rocker dam znac

 

narty do park i  rental - pomine …….

 

volkl zawsze dbal o mlodszych jezdzcow - oferta "junior" dla mlpdych jezdzcow jest niesamowita……….

 

wiazania Marker:

 

nic nowego oprocz serii pin tour..

zawsze kocham bezpieczenstwo i marker mnie nigdy nie zawiodl…...

 

 

na nast rok na pewno wezme 

shiro 203

nowe GS RD 191

mantry

nie wezme SL RD bo  nie widze zmian


Użytkownik jan koval edytował ten post 07 luty 2015 - 02:04

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#5 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2015 - 18:27

MARKER:

 

 

chyba najwieksza zmiana to wprowadzenie  systemu KingPin do stosowania w butach tour'owych

compatibilne z butami  standard 9523

 

kingpin sa w 3 wersjach : 10 DIN, 13 DIN i 10 Demo

 

waga ze stoperami  to 730G

 

"podporki" pod pieta w 0, 7 i 13 stopnia uniesienia

 

reszta wiazan to w zasadzie  takie same w innych kolorach : Jester Pro w doskonalym design i DIN do 18

Scjoz  ma obecnie  mozliwosc przesuniecia  total 6 cm!

 

po raz pierwszy widze wyszczegolnienie akcesoriow - wazne przy wyborze np  ski stoperow!!!

 

skisstopery sa w 9 kategoriach:

Duke?jester?tour sa osiagalne w  szerokosciach  136/120/110/90

Duke/Jester :  85

Free i Free ten : 100

SDtandard brakes : 85

Junior : 70, 85

Tour brakes:80 i 85

KinPin:  100-125

 

Crampons Tour do  wiazan tour i  np Dukes  od 70 do 120 

i specjalne do KingPin: 100-125 

 


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 15 maj 2015 - 02:38

TROCHE PRZEGLADU - ZAWSZE LEPIEJ WYGLADA NA ZDJECIACH NIZ OPISQACH

 

16408256320_205719e8a0.jpg
Volkl always seems to be ahead of the pack when it comes to new innovations in the ski industry, and what they are rolling out for 2016 is certainly no exception.  One key theme you will start to notice in most of the Volkl ski line this year is the utilization of their 3D Ridge that started in the V-Werks Katana, and has been showing up on more models each and every year.  Five or six years ago, companies were all about refining their rocker stories and now it seems companies are focused on cutting as much weight as possible.  This is where the 3D Ridge technology really steps up the game.  This mold also reduces the inertia around the center of the ski to a minimum and significantly enhances agility.  The 3D Ridge that was used on the V-Werks Katana and BMT lines in the past, is now seen on the 100Eight, 90Eight, and the higher end RTM skis.

Click here to order Volkl skis from our shop, Powder7.com.

volkl-RTM-781x1024.jpg

2016 Volkl RTM Skis

As you can see, the RTM line for 2016 has received a complete overhaul in just about every aspect.  First and foremost, these skis are no longer reverse camber, which most people will be quite thankful for, especially the traditionalist rider.  As previously mentioned, they also feature the 3D Ridge design which really helps cut weight on these often heafty and heavy carving skis.  Possibly the coolest innovation I have seen in a while is the integrated binding system.  I know your thinking, “integrated bindings, that’s nothing new.”  Take a closer look at the image and you will see the term “integrated bindings” has new meaning.

 

20150129_1017291-e1422923952780-168x300.

New RTM Integrated Binding System

The 2016 Volkl RTM line are the only skis where the track binding system is built into the core of the ski.  This will drastically improve the weight and also power transmission from boot, to binding, to ski.  The two highest end skis in the line, the RTM 86 UVO and RTM 84 UVO, both feature the Ultimate Vibration Object, or UVO.  This is essentially a free floating 360 degree vibration absorbing tool which allows the engineers at Volkl to use lighter weight ski construction without sacrificing any performance.  It is also worth noting that the V-Werks RTM from last year is no longer available in lieu of these high end RTM UVO models.  Next down the line we have the RTM 81 and the RTM 78, meant for the more casual. recreational skier.  These skis are powered by steel instead of Titanium and do not have the UVO piece, which will keep the cost down and ease of use high.

Some other major changes for this year are in the All Mountain line.  For this category, everything over 100mm underfoot is now reverse camber and anything under will have camber combined with tip, and sometimes tail rocker.  I am sorry to inform all of the lovers of the famed Volkl Gotama, it is no longer in the Volkl lineup — sort of.  While the popular name of the Gotama will no longer be in circulation, there is still a ski that is pretty much the same, the all new 100Eight.  You still get the reverse camber and 108mm footprint, but the 100Eight now offers a lighter package due to the 3D ridge technology mentioned earlier.  We have had some employees test this ski and the feedback is that it feels almost identical to the previous year Gotama.

100eight-300x285.jpg

From Left to Right: 100Eight, 90Eight, 100Eight W, Aura, Kenja

Next down the line is the 90Eight, which will essentially take over last years (reverse camber) Bridge.  Now with camber underfoot and rocker in the tip and tail, you get a more versatile ski, and in my opinion, will do much better on hard snow than the bridge.  Similarly for the women, the Kiku (women’s Gotama) has now become the 100Eight W.  The new design of the Volkl Mantra and Aura last year were such a hit, all they updated here were the topsheet graphics.  Next down the All Mountain line, the Men’s Kendo and Women’s Kenja have received major updates as well.  The older models, while having tip rocker, were incredibly demanding and in my opinion not the most fun to ski all day long.  Now, by blowing out the tip shape a little, adding a bit of width, and giving you tail rocker, the ski is now much more user friendly and playful.  There are still two sheets of metal in these skis, so they are still meant for the expert riders.  Just in case anyone was wondering, the only changes in the big mountain line are topsheet graphics.  So, the One, Two, Three, and Shiro are structurally the same for 2016 as they were for 2015.

Now that you know what is in store for 2016, finish up 2015 with a bang, and give us a call to talk new skis!

 

16408066328_810a92f76e.jpg
Pictured above (left to right): Yumi, Kenja, Aura, 100Eight W

16594648362_bf406e9f71.jpg
Pictured above (left to right): Mantra, Kendo, Kink

16595277385_3d2f102993.jpg
Pictured above (left to right): BMT 122, BMT 109, BMT 94, and V Werks Katana.

16594094401_f19a422877.jpg
Pictured above (left to right): Volkl Three, Two, One, and Shiro.

16569292026_78764d17f3.jpg
Pictured above (left to right): Volkl Viola, Aurena, and Adora.

Tagged as: 2016 Gear Preview, 2016 Volkl, Volkl 100Eight, Volkl 100Eight W, Volkl 90Eight, Volkl Aura, Volkl Kendo, Volkl Kenja, volkl mantra, Volkl RTM 81, Volkl RTM 84 UVO, Volkl RTM 86 UVO


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 16 maj 2015 - 19:22

Cześć!

Miałem okazję jeżdzić na RTM 81 i 78. Szukam nart na trudniejsze warunki i sporadycznie poza trasę.

Lepiej jeżdziło mi się na 78. Warunki podczas testu były gorsze - śnieg ciężki mokry,muldy.

Praktycznie kasowały nierówności i dawały komfort jazdy.Na codzień jeżdżę na slalomkach Kneissl i tutaj w

tych warunkach jest to narta wymagająca więcej wysiłku. Nie chcę ich odstawiać bo na przygotowanej,stromej trasie są idealne(dla mnie). Druga para nart była by przeznaczona na cały dzień w gorszych warunkach. Mam jeszcze na oku dynastary z serii cham ale znam je tylko z opisu. Waham się co do wyboru . W nadchodzących sezonach chcę być dużo więcej na deskach.Dotychczas było to

dwa tygodnie z czego tydzień w naszych górach tydzień w Alpach. Nie do końca jestem pewien czy dwie pary nart to dobry pomysł.

Lubię jazdę krótkim skrętem ale czasem chciałoby się pociągnąć długi-gigantowy zjazd a do tego moje deski raczej się nie nadają.

Ciągnie mnie poza trasę ale tutaj moje doświadczenie jest bliskie zeru.Jako narciarz mam jeszcze dużo do zrobienia.

Pozdrawiam i proszę o cenne wskazówki. :zima2:


  • 0

#8 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 16 maj 2015 - 19:26

Cześć!

Miałem okazję jeżdzić na RTM 81 i 78. Szukam nart na trudniejsze warunki i sporadycznie poza trasę.

Lepiej jeżdziło mi się na 78. Warunki podczas testu były gorsze - śnieg ciężki mokry,muldy.

Praktycznie kasowały nierówności i dawały komfort jazdy.Na codzień jeżdżę na slalomkach Kneissl i tutaj w

tych warunkach jest to narta wymagająca więcej wysiłku. Nie chcę ich odstawiać bo na przygotowanej,stromej trasie są idealne(dla mnie). Druga para nart była by przeznaczona na cały dzień w gorszych warunkach. Mam jeszcze na oku dynastary z serii cham ale znam je tylko z opisu. Waham się co do wyboru . W nadchodzących sezonach chcę być dużo więcej na deskach.Dotychczas było to

dwa tygodnie z czego tydzień w naszych górach tydzień w Alpach. Nie do końca jestem pewien czy dwie pary nart to dobry pomysł.

Lubię jazdę krótkim skrętem ale czasem chciałoby się pociągnąć długi-gigantowy zjazd a do tego moje deski raczej się nie nadają.

Ciągnie mnie poza trasę ale tutaj moje doświadczenie jest bliskie zeru.Jako narciarz mam jeszcze dużo do zrobienia.

Pozdrawiam i proszę o cenne wskazówki. :zima2:

MOJA ULUBIONA ODPOWIEDZIA JEST....MANTRA

praktycznie prawie kazda narta 90-100 pod butem  bedzie w miare dobra. W mantra wszechstronnosc jest najwieksza  zaleta... Gotama  jezeli chcesz TT


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych