Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze przygody z kolanem (urazy kolan)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ewa

Ewa
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 maj 2009 - 19:24

Jaśko....powrotu do szybkiego zdrówka życzę...
I nie każ zbyt długo na siebie czekać ...
  • 1

#22 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2009 - 19:32

Badz twardy jak Tommy Lee Jones w "Sciganym" i wszystko bedzie OK, drogi Jabolu.
  • 0

#23 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 12 maj 2009 - 21:23

jeszcze troche pomarudzę o mom kolanie, niestety proces gojenia nie przebiega pomyślnie, po konsultacji z 3 ortopedami i 2 chirurgami, wykonaniu 2 rezonansów i tomografii kolanko (a właściwie kość poniżej) będzie pojutrze na nowo rozwalona, ustawiona we właściwy sposób i skręcona śrubami. Nie będzie mnie na forum przez troche czasu, trzymajcie się


Janusz to chyba Twój pierwszy smutny post,który mi dane było przeczytać...
Będzie dobrze! Zdrowiej i wracaj tu szybko!!!!...
..i ja też się wstawię za Tobą u Kogo trzeba...
  • 1
Dołączona grafika

#24 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 13 maj 2009 - 09:48

Nie będzie mnie na forum przez troche czasu, trzymajcie się

To Ty się trzymaj
  • 1
pozdrawiam
Jarek

#25 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 maj 2010 - 12:29

witam serdecznie po przebudzeniu z narkozy, śrubki wyciągnięte :houk:
i mam nadzieję że na tym kończy się historia mojego zeszłorocznego lądowania
dostałem na pamiątkę:
Załączony plik  P1100359.JPG   576,33 KB   34 Ilość pobrań
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 maj 2010 - 13:14

witam serdecznie po przebudzeniu z narkozy, śrubki wyciągnięte :beer:
i mam nadzieję że na tym kończy się historia mojego zeszłorocznego lądowania
dostałem na pamiątkę:
Załączony plik  P1100359.JPG   576,33 KB   34 Ilość pobrań



nie powiem ,robi wrażenie...aż mnie kolanko zabolało :houk:

dużo zdrówka życzę :)

Użytkownik funcarving edytował ten post 28 maj 2010 - 13:16

  • 1

#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 maj 2010 - 14:56

witam serdecznie po przebudzeniu z narkozy, śrubki wyciągnięte :houk:
i mam nadzieję że na tym kończy się historia mojego zeszłorocznego lądowania


I tego Ci zyczymy. Swoja droga imponujace sa te sruby.
  • 1

#28 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 28 maj 2010 - 15:07

.....mały majsterkowicz
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#29 Eddie

Eddie
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2010 - 13:40

dostałem na pamiątkę:

To musiało boleć :)
  • 1

#30 mgr

mgr
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 17 październik 2010 - 17:28

Odświeżam w swojej sprawie :crazy_pilot:
Współczuje wszystkim którzy doznali kontuzji lecz mój problem polegał na czym innym.

Po ostatnim sezonie(nie był on długi ponieważ byłem na obozie tygodniowym, lecz jeździłem bardzo dużo i dużo doskonaliłem)przy kucaniu a dokładniej wstawaniu strasznie bolały mnie kolana. Tak jakby coś tarło.Pierwsze kroki po wstaniu z pozycji kucanej były bardzo bolesne lecz potem przechodziło.
Przy spontanicznej rozmowie z nauczycielką biologii powiedziała ona, że mogę mieć zbyt mało "mazi" w kolanach spowodowane tym to może być, że rosnę zbyt szybko i organizm nie nadąża jej po prostu wytwarzać. Sam tak myślałem i uznałem wizytę lekarską za zbędną. Ból po około półtora - dwa miesiące przeszedł.
Orientujecie się co mogę robić, zażywać aby nie powtórzyło się to w następnym sezonie ? Oby tylko nie na nartach...

(Widziałem reklamę w TV takiego czegoś jak 4Flex, to właśnie na bolące i trące kolana)

Co o tym wszystkim sądzicie ?
pozdrawiam, mgr.
  • 0
Dołączona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#31 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 październik 2010 - 17:46

Cześć

Co o tym wszystkim sądzicie ?
pozdrawiam, mgr.

Mgr nic nie zażywaj - przynajmniej bez kosultacji z lekarzem.
Nauczycielka może mieć rację, mogą to być tez po prostu zwykłe bóle zmęczniowe. Proponuję mimo wszystko, jeżeli taka sytuacja się powtórzy skontaktować się z ortopedą.
Pozdrawiam
  • 0

#32 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 październik 2010 - 18:21

Rafale

w Twoim wieku, o tym czy jakis specyfik zażyjesz lub nie, powinni decydować rodzice, a wrazie ich wątpliwoscie powinni skonsultować się z lekarzem np pediatrą.

Ja znam jeden specyfik, który sam stosowałem (polecony przez innego narciarza), ale mimo zapewnien na opakowaniu o braku jakichkolwiek przeciwskazań i skutków ubocznych, nie odważe się polecic go tak młodej osobie.

Edit: Dla jasnosci bo widze ze wzbudza to kontrowersje - przesłanie postu jest takie: NAWET JESLI NA SPECYFIKU JEST NAPISANE, ZE JEST NIESZKODLIWY NIE POWINIENES NIC ZAZYWAC BEZ KONSULTACJI Z LEKARZEM

Użytkownik kiedar edytował ten post 17 październik 2010 - 21:06

  • 1

#33 mgr

mgr
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 17 październik 2010 - 19:05

Nie, no ja nie chce nic ćpać ;p Zorientuję się w aptece co jest ewentualnie dobre na takie rzeczy i wydawane bez recepty.
To będzie chyba najlepsze rozwiązanie gdy przyjdzie jakiś wyjazd :crazy_pilot:
Pozdrawiam
  • 0
Dołączona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#34 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 20:03

Nic nie bierz przyzwyczajaj sie do bolu,to nieodlaczny element zycia.
P.S.Bol moze byc spowodowany tym,ze rosniesz jak przestaniesz wszystko bedzie ok.
  • 0

#35 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 październik 2010 - 20:46

Cześc

Nie, no ja nie chce nic ćpać ;p Zorientuję się w aptece co jest ewentualnie dobre na takie rzeczy i wydawane bez recepty.
To będzie chyba najlepsze rozwiązanie gdy przyjdzie jakiś wyjazd :D
Pozdrawiam

Nie - nic nie zażywaj tylko skontaktuj się z ortopedą w razie powtórzenia się tego typu dolegliwości. Ani rodzice ani kiedar nie mają w tej sprawie głosu tylko lekarz specjalista. Najlepiej przyjąć zasadę, że bez jednoznacznego zalecenia pewnego lekarza nie przyjmujemy żądnych lekarstw i innych środkó farmaceutycznych chocby były bez recepty i dostępne w szkolnym kiosku. Zapewniam Cię, że będziesz wtedy zdrowszy.:crazy_pilot:
Pozdrowienia serdeczne
  • 0

#36 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 październik 2010 - 21:40

Nic się nie martw, bóle kolan to częsta sprawa, miałem podobnie przez jakiś czas, ale przeszło z "wiekiem". Chyba, że kiedyś miałeś jakiś porządny uraz - to wbudowany barometr do końca życia :crazy_pilot:
  • 0

#37 martyna08

martyna08
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 20:28

Po pewnym upadku, moja rzepka po porstu wyskoczyła ze swojego miejsca ;) a leczylam sie w gdansku na ulicy lendziona w centrum rehabilitacji funkcjonalnej, po zdjeciu gipsu noga byla bardzo słaba, ale przywrocili mnie do sprawnosci i juz ostrze narty na ta zime ;)
  • 2

#38 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 30 listopad 2010 - 20:31

Martyna długo trwała rehabilitacja ???
Sama wyskoczyła :) czy miałaś jakąś kolizję

Pozdrawiam
  • 1

#39 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2010 - 22:07

Po pewnym upadku, moja rzepka po porstu wyskoczyła ze swojego miejsca ;)


Tak po prostu wyskoczyla. Jesli tak po prostu wyskoczyla, to i leczenie proste. Niepotrzenie sie rehabilitowalas.
  • 1

#40 Mateo

Mateo
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Limanowa
  • Imię :Mateusz
  • Ulubiony stok:Limanowa-ski

Napisano 30 listopad 2010 - 22:33

Orientujecie się co mogę robić, zażywać aby nie powtórzyło się to w następnym sezonie ?

Edit: Dla jasnosci bo widze ze wzbudza to kontrowersje - przesłanie postu jest takie: NAWET JESLI NA SPECYFIKU JEST NAPISANE, ZE JEST NIESZKODLIWY NIE POWINIENES NIC ZAZYWAC BEZ KONSULTACJI Z LEKARZEM

nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale myślę, że Glukozamina jest ok i można ją zażywać bez żadnych przeszkód. pomaga zwłaszcza na kolana, ale nie tylko.
  • 2






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych