Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze butów


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:01

W pozycji narciarskiej pięta jest nieruchomo.

 

Ale podnosi sie przy ruchach przod-tyl. Czy tak? Nie powinna sie podnosic. Ja sie ratowalem wkladka. Na poczatek mozesz wyciac wkladke (obrys podeszwy kapcia czyli wewnetrznego buta) np. ze starej karimaty, grubosc 3-4 mm. Wkladasz miedzy skorupa i kapciem. Mnie pomoglo.


  • 0

#22 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:27

Dopiąłem klamry na tyle mocno, żeby stopy nie były odcięte od krwi i jest dużo lepiej. 

Co to znaczy "przod-tyl". Mam stawać na placach? bo tylko wtedy pięta delikatnie się podnosi


  • 0

#23 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:40

Dopiąłem klamry na tyle mocno, żeby stopy nie były odcięte od krwi i jest dużo lepiej. 

Co to znaczy "przod-tyl". Mam stawać na placach? bo tylko wtedy pięta delikatnie się podnosi

Najlepiej zapnij buty do nart (na dywanie!) i przyjmij pozycję zjazdową, poruszaj się jak na stoku, to będziesz więcej wiedział czy masz jakieś luzy, czy nie. Najgorsza sytuacja to jest taka, kiedy obniżasz pozycję i pochylasz się bardziej do przodu, bo czujesz stromiznę, a wtedy pięta Ci idzie do góry i lecisz na przody nart, chociaż wcale tego nie planowałeś. Właśnie w tym momencie but ma trzymać stopę w miejscu.


  • 1

#24 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:37

 

Dopiąłem klamry na tyle mocno, żeby stopy nie były odcięte od krwi i jest dużo lepiej. 

Co to znaczy "przod-tyl". Mam stawać na placach? bo tylko wtedy pięta delikatnie się podnosi

Najlepiej zapnij buty do nart (na dywanie!) i przyjmij pozycję zjazdową, poruszaj się jak na stoku, to będziesz więcej wiedział czy masz jakieś luzy, czy nie. Najgorsza sytuacja to jest taka, kiedy obniżasz pozycję i pochylasz się bardziej do przodu, bo czujesz stromiznę, a wtedy pięta Ci idzie do góry i lecisz na przody nart, chociaż wcale tego nie planowałeś. Właśnie w tym momencie but ma trzymać stopę w miejscu.

 

No wg mnie właśnie w takiej pozycji stopa stoi nieruchomo

 

 

W pozycji narciarskiej pięta jest nieruchomo.

 

Ale podnosi sie przy ruchach przod-tyl. Czy tak? Nie powinna sie podnosic. Ja sie ratowalem wkladka. Na poczatek mozesz wyciac wkladke (obrys podeszwy kapcia czyli wewnetrznego buta) np. ze starej karimaty, grubosc 3-4 mm. Wkladasz miedzy skorupa i kapciem. Mnie pomoglo.

 

Zrobiłem tak, ale wtedy w palcach prawie nie mam ruchu góra-dół. A stopa i tak się podnosi jak próbuję w stanąć na palcach w założonych butach, przy czym staram się nie odrywać butów a tylko stopy


Użytkownik Molek82 edytował ten post 22 styczeń 2015 - 11:40

  • 0

#25 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:18

Dopiąłem klamry na tyle mocno, żeby stopy nie były odcięte od krwi i jest dużo lepiej. 

Co to znaczy "przod-tyl". Mam stawać na placach? bo tylko wtedy pięta delikatnie się podnosi

Tzn. ze naciskasz goleniami na przody a potem na tyl butow. Bez wpiecia butow w narty troche trudno, ale da sie. Odrywanie sie piety w sumie nie ma znaczenia wiekszego na jazde (o ile nie jest duze), ale moze powodowac otarcia. Ja tak mialem.


  • 0

#26 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:30

Nie mam nart niestety. W sobotę mamy zamiar zrobić jednodniowy wypad, więc przetestuję.

Póki co, żona (która zaczyna się już ze mnie śmiać) przytrzymała mi buty ;) i pięta stoi. Podnosi się tylko wtedy, gdy próbuję zrobić to na siłę.

Wkładki z karimaty zrobiłem, ale różnicy nie czuję. Jest sens żeby je zostawiać w skorupie?


Użytkownik Molek82 edytował ten post 22 styczeń 2015 - 12:30

  • 0

#27 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:34

Stań na boso i zrób te zgięcia, to zobaczysz na czym polega różnica. Kiedy stajesz na palcach, zginasz staw przy linii palców, a kiedy pochylasz golenie do przodu nie odrywając stóp od podłoża, zginasz staw skokowy. Jeżeli możesz się wspiąć na palce w butach (oczywiście w pewnym zakresie), to chyba masz trochę luzu w przodzie buta. Ale to jest lepsze niż mieć luz w kostce z tego względu jak pisałam wyżej.


  • 1

#28 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:05

Stań na boso i zrób te zgięcia, to zobaczysz na czym polega różnica. Kiedy stajesz na palcach, zginasz staw przy linii palców, a kiedy pochylasz golenie do przodu nie odrywając stóp od podłoża, zginasz staw skokowy. Jeżeli możesz się wspiąć na palce w butach (oczywiście w pewnym zakresie), to chyba masz trochę luzu w przodzie buta. Ale to jest lepsze niż mieć luz w kostce z tego względu jak pisałam wyżej.

No czyli jest dobrze :) Pięta stoi w miejscu.

Dziękuję za porady.

Pzdr


  • 0

#29 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:00


Wkładki z karimaty zrobiłem, ale różnicy nie czuję. Jest sens żeby je zostawiać w skorupie?

 

Nie, nie ma. Ja wstawialem, poniewaz z biegiem lat but zrobil sie troche zbyt obszerny, a nawet mocne dociaganie klamrami nie pomagalo.


  • 0

#30 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:22

dobra, wykorzystałem dorobione wkładki i micro regulacje, dopiałem klamry, skorupa ściska stopę dość mocno ale nie uciska i pięta stoi w miejscu :-) Już więcej nie kombinuje i tak niedługo stok zweryfikuje:-)
Mimo wszystko,właśnie zdałem sobie sprawę, że buty mogłyby być pół numeru mniejsze ale to od razu byłaby skorupa o cały numer mniejsza i byłoby ciasno.
Jeden dwa sezony w nich wytrzymam a jak po sezonie trafię na jakaś promocje, to kupię a te odsprzedam na giełdzie.
pozdrawiam

Użytkownik Molek82 edytował ten post 22 styczeń 2015 - 17:24

  • 0

#31 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 styczeń 2015 - 02:11

 


Wkładki z karimaty zrobiłem, ale różnicy nie czuję. Jest sens żeby je zostawiać w skorupie?

 

Nie, nie ma. Ja wstawialem, poniewaz z biegiem lat but zrobil sie troche zbyt obszerny, a nawet mocne dociaganie klamrami nie pomagalo.

 

Andrzeju - a ile te buty maja lat???


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#32 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2015 - 10:15


Andrzeju - a ile te buty maja lat???

 

Juz ich nie ma, sprzedane. A mialy z 10 lat. :) A w nowych (tez juz maja dwa sezony) Salomonach tez wstawilem wkladke Sidasa, bo buty byly za obszerne. Niestety, o czym juz pisalem, moja lewa stopa jest o pol cm krotsza od prawej i musze kupowac za duze. buty. 


  • 1

#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2015 - 10:50


Niestety, o czym juz pisalem, moja lewa stopa jest o pol cm krotsza od prawej i musze kupowac za duze. buty. 

 

Polecam moje rozwiazanie :alegosc:

DSC_0047.JPG

  • 1

#34 Molek82

Molek82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 11 luty 2015 - 14:30

Witam,

Buty przetestowane. Są świetne. W domu, kiedy jest ciepło, są bardziej miękkie i dużo łatwiej je założyć ale na mrozie, zniknęły wszystkie problemy o których pisałem we wcześniejszych postach. We wkładkach z karimaty trochę gniotło mi górną część stopy (tą wystającą kość), więc je wyciągnąłem. Przy dużych prędkościach i nierównym terenie, trochę łapią skurcze/bóle po bokach stopy ale czuję to, dopiero jak skończę zjeżdżać :)

Tyle frajdy z jazdy jak przez te kilka dni, nie miałem nigdy wcześniej. Myślę, że już powoli, mogę się podpisać pod szóstym poziomem zaawansowania :) Duże nachylenie już w zasadzie nie straszy i czuję, że prędkość i jazda na krawędziach, to jest to, co mnie kręci najbardziej w jeździe. 

Jeśli chodzi o krawędzie, to wychodzą coraz lepiej (ale co ciekawe przy większych prędkościach dużo łatwiej mi to zrobić). Wiem jednak, że jeszcze muszę sporo ćwiczyć (szczególnie skręt w prawą stronę ;) ).

Już nie mogę się doczekać następnego wypadu :)

Dzięki

Pozdrawiam


  • 2

#35 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2015 - 14:41


mogę się podpisać pod szóstym poziomem zaawansowania
u nas to się nazywa "szalony" :boogie:

 

powodzenia i czekamy na pierwszą relację ze stoku narciarskiego


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#36 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2015 - 14:46

Fajnie się czyta takie entuzjastyczne posty :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych