Skocz do zawartości


Zdjęcie

Madonna di Campiglio – ferie w styczniu 2015


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 16 styczeń 2015 - 17:15

Nie obiecuję, że będzie to relacja on-line bo mam nadzieję, że coś się tutaj poprawi w sensie warunków pogodowych i po prostu nie będzie czasu (na koniec na pewno zrobię podsumowanie). Na razie to deszcze pada, siedzimy w apartamencie i generalnie to do d…y jest. Ale po kolei.

 

Wyjazd zaplanowany na 9 dni tj. 15-23 stycznia 2015 r.

 

Dzień pierwszy 15/01/2015

Do Madonny dojechaliśmy o 15.30, wyjazd własnym samochodem, prawie 1500 km, wyjechaliśmy 14go o 22.30. Madonna przywitała nas piękną słoneczną pogodą, świeżym górskim powietrzem (to się czuje, zwłaszcza po wyjściu z samochodu J), temperaturą ok. 0 stopni i … brakiem śniegu. Trasy które schodzą do samej Madonny widać, że białe i narciarze zjeżdżają więc może nie będzie źle. Rozpakowujemy się, wrzucamy coś na ząb i idziemy odebrać zarezerwowane narty z wypożyczalni co by rano czasu nie marnować. Wieczorem idę z córkami na krótki spacer „na miasto”, żona śpi J. W centrum Madonny trafiamy na fajny pokaz sztucznych ogni, rozstawiona jest scena z jakąś imprezą, gra muzyczka, ludzie tańczą J. Dzisiaj musiało być jakieś święto bo wyraźnie widać że dojechało sporo Włochów, w naszym pensjonacie kwaterowało się kilka rodzin a to przecież zwykły dzień roboczy. Po drodze kupujemy kilka rodzajów serów. Dlaczego 1 kg dobrego twardego sera kosztuje tutaj od 10 EUR w górę a w Polsce od 80 PLN ??? !!!. Wieczorem padam na łóżko i zasypiam.

 

Dzień drugi 16/01/2015

Zonk !!!  Pogoda zmieniała się diametralnie. W nocy zaczął padać śnieg, rano pada intensywnie, jest mgliście i mroczno. Iść, nie iść ? Decyzja zapada: idziemy (żona śpi J). Parę minut po 9.00 jesteśmy w gondolce na Pradalalgo. Na górze nie jest tak źle, śnieg pada ale nie ma wiatru, widoczność nie pozwala na podziwianie widoków ale wystarczająca do zjazdu. Zjeżdżamy niebieską do Groste, tam wsiadamy w gondolkę i jedziemy na Passo Groste.  Warunki bez zmian, zjeżdżamy niebieską w dół, trasa po świeżyn opadzie ale mniej zdemolowana niż z Pradalago. Pierwszy odcinek bardzo przyjemny ale druga połowa to dramat, więcej kijkowania pod górę niż zjeżdżania. Chcieliśmy zjechać do samego dołu ale przy krzesełku na Monte Spinale odechciewa się nam dalszego kijkowania. Wsiadamy na krzesełko i jedziemy na Monte Spinale. Wymarźliśmy się na tych dwóch krzesełkach niemiłosiernie. To stare krzesło, jedzie bardzo wolno. Na Monte Spinale dramat – jakby się mleko rozlało, nic nie widać. Po omacku zjeżdżamy czerwoną 73 i później czerwoną 77 do Groste. W dole już lepiej, śnieg dalej pada intensywnie ale widoczność lepsza.

W Groste przejeżdżamy na drugą stronę i wsiadamy na kanapę nr 32 która jedzie pod Pradalago. Kanapa osłonięta, nic nie widać bo śnieg zalega na osłonie ale czujemy się, że dzieje się coś niedobrego z wiatrem bo zaczyna huczeć i bująć kanapą. Po zejściu z kanapy – dramat jeszcze większy niż na Monte Spinale, bo nie dość, że nic nie widać to jeszcze wiatr okrutny i zadyma z padającego śniegu, który w zasadzie przeszedł w deszcz. Po omacku i całkiem zmoknięci dojeżdżamy do najbliższej knajpki ratować życie. Coś jemy i zastanawiamy się co robić dalej. Za oknem jakaś apokalipsa: mocno wieje, mgła i zadymka ze śniego-deszczu. Decyzja: zjeżdżamy w dół i wracamy do pensjonatu. Po omacku (jeszcze bardziej niż z Monte Spinale) i do tego zmoknięci zjeżdżamy najpierw niebieską 50, później czerwoną 53 i na koniec niebieską 56 i 85 do dolnego odcinka czarnej 3Tre. Odpinamy narty i kompletnie mokrzy wracamy ok. 14.00 do pensjonatu. Po prostu dramat, jeśli warunki się nie zmienią to będzie to najgorszy urlop narciarski z wszystkich dotychczasowych.

Tak ok. 15.00 wygląda 3Tre z naszego balkonu

 

pre_1421424476__imag0039.jpg

 

 

a tak widok na Madonnę.

 

 

pre_1421424405__imag0038.jpg

 

Krótko mówiąc: na razie kompletna klapa.


Użytkownik ciechowy edytował ten post 16 styczeń 2015 - 17:16

  • 3

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:08

hej Wojtek , może być tylko lepiej

bergfex prognozuje od niedzieli znaczną poprawę pogody

dzięki za relację :hi:


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:35

Oby było Janie tak jak piszesz. Inaczej moja wątroba tego nie przetrzyma :-) Dzisiaj to naprawdę był dramat. Szkoda kasy na karnety i narty z wypożyczalni. Żona miała rację z tym spaniem :-)
  • 2

#4 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 17 styczeń 2015 - 10:14

Wojtas, głowa (narta) do góy. W końcu jesteście w Dolinie Słońca. Nam ktoś w zeszłym roku powiedział, że tam na 10 dni pobytu 9 ma być właśnie słonecznych... Życzę wam szczerze tego słoneczka bo widoki np z Passo Groste albo z Pradalago na Dolomiti di Brenta po prostu niesamowite. Mocno wierzę, że pogoda się poprawi i wyjazd będzie udany. Narta !!!

A, no i koniecznie nie ustawaj z relacjami, proszę :)


  • 1

#5 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 17 styczeń 2015 - 10:40

No to ja na razie na 2 dni pobytu mam 0 dni słońca. Teraz siedzę z młodsza córka w knajpce na 5 laghi i rozgrzewamy się herbata. Starsza córcia zjeżdża jeszcze raz, śnieg sypie widoczność bardzo słaba żona śpi dalej :-). Zobaczymy co będzie dalej.

Użytkownik ciechowy edytował ten post 17 styczeń 2015 - 10:42

  • 1

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 styczeń 2015 - 11:06

Właśnie patrzę na kamerki, w Tonale podobna pogoda, a Presena chyba stoi w ogóle. Chociaż tyle dobrego, że w końcu spadł śnieg i to dość dużo. My jedziemy za 2 tygodnie, to mnie to cieszy. Według prognoz dzisiaj cały dzień opad śniegu, a już jutro ma być częściowo słonecznie i koniec opadów :) Te ich prognozy zazwyczaj się sprawdzają :)


  • 1

#7 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 17 styczeń 2015 - 12:43

Hurrrra Przestało padać ! Przejasnia się widać wreszcie pipierwsze góry.Fotka będzie wieczorem.
  • 2

#8 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 17 styczeń 2015 - 14:59

Cześć to znowu ja może się wam jeszcze nie znudziłem. Jeździmy dalej. Mlodsza córcia wróciła na kwaterer za trudne warunki dla.niej po.takim opadzie śniegu. Ja ze starszą jeszcze jeżdżę. Tak dokładnie to ja tere odpoczywam na 5 Laghi a córka jeździ :-) ale za chwilę wychodzę. Pogoda się poprawiła nie pada widać już trochę gór. Czynne są tylko 2 gondolki i kilka krzesełek. Wiele tras zamkniętych. Podobno nie zdążyli przygotowywać po takim opadzie i trasy są niebezpieczne. Faktycznie wczoraj wieczorem nie widziałem ratraków. Za to były dzisiaj od rana. Ale widać nie wszystko zdążyli przygotować. Rano nawet udało się nam pojechać po sztruksie bezpośrednio za ratrakiem.
  • 2

#9 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 styczeń 2015 - 15:03

No to jutro powinniście mieć super wypas :)


  • 1

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 styczeń 2015 - 15:35

No to jutro powinniście mieć super wypas :)

nastepny "tragiczny" dzien po opadzie sniegu - nie rozumiem tego - to zawsze jest najlepszy dzien


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 marta_ski

marta_ski
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 17 styczeń 2015 - 16:12

Kuba, od poniedziałku ma być lepiej z pogodą w Madonnie: http://www.dolomitim...mpiglio/monday/.

 

Zazdroszczę VdS i Groste!! Tam jest cudownie:) W jakiej miejscowości mieszkacie? w samej Madonnie?

 

M.


  • 1

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#12 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 styczeń 2015 - 17:42

 

No to jutro powinniście mieć super wypas :)

nastepny "tragiczny" dzien po opadzie sniegu - nie rozumiem tego - to zawsze jest najlepszy dzien

 

No przecież to napisałam - będą mieli świetny śnieg.


  • 1

#13 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 17 styczeń 2015 - 21:35

Dzień drugi 17/01/2015

Wstajemy rano (żona kazała się nie budzić), śnieg sypie bez opamiętania, na szczęście nie ma zadymki. Tak bajecznie wygląda drzewko przed pensjonatem

 

pre_1421525665__imag0046.jpg

 

 

 

a tak samochód który szykuje się chyba do wyjazdu

 

pre_1421525703__imag0047.jpg

 

 

Jemy śniadanie i zastanawiamy się co robić. Wczoraj wieczorem ratraki w ogóle nie wyjechały ale widać że chodzą teraz ! Zatem idziemy licząc że warunki może będą przynajmniej znośne skoro ratraki wyjechały dopiero rano.

Jest sobota, widać że dojeżdżają pierwsze autokary. Tego śniegu jeszcze dwa dni temu w ogóle nie było

 

pre_1421525735__imag0048.jpg

 

 

Idziemy pod wyciąg przy 3Tree ale wyciąg stoi. Nie ma żadnej obsługi, nawet kogoś kogo można się zapytać. Parę kroków dalej mamy gondolę na 5 Laghi. Dochodzimy, tam kawałek kolejki przed bramkami, gondola chodzi ale pusta, bramki zamknięte. O co chodzi ? Jest 9.15 a trasy otwarte maja być od 8.30. Zakładam, że czekają aż zjadą poranne ratraki. Po jakichś 10 minutach otwierają bramki i jedziemy na 5 Laghi. Na górze też pada i trochę zadymka ale  zapinamy narty i jedziemy w dół. Widoczność dosyć słaba ale warunki na trasie dosyć znośne, widać że rano musiał tu jechać ratrak bo inaczej było by z 0,5 metra świeżego śniegu. Na jednej z tras jedziemy nawet po świeżym sztruksie i doganiamy ratrak J.

Ćwiczymy kilka zjazdów z 5 Laghi różnymi wariantami, nie wszędzie tak dobrze jak na początku. Dużo świeżego śniegu, ciężko się jedzie jak na nasze umiejętności. Na szczęście nie ma dużo ludzi, więc pojawiają się tylko delikatne odsypy, wysokich muld na razie nie ma. Zjeżdżamy pod gondolkę na Pradalago a gondolka niestety stoi. Tylko przy tej stacji jak do tej pory widziałem tablicę świetlną pokazującą co chodzi a co stoi. Na pewno powinni to poprawić, taka informacja powinna być przy każdej dolnej stacji. Nie ma stąd nawet jak zjechać, odpinamy narty i z buta przez pół miasta wracamy pod 5 Laghi. Po drodze młodsza córka zostaje w pensjonacie, zmęczyły ją te odsypy na czerwonych trasach spod 5 Laghi. Ja ze starszą idę dalej pod 5 Laghi. Okazało się, że działają tylko gondole na 5 Laghi i Monte Spinale oraz chyba 3 krzesełka. Pozostałe trasy nieprzygotowane więc nie uruchomili wyciągów. Pozostaje nam więc tylko jazda z 5 Laghi, jest kilka wariantów, z córką zjechałem nawet czarną 3Tree, ja tyko raz, ona powtórzyła J

Około południa przestaje padać i przejaśnia się, widać pierwsze góry:

 

pre_1421525970__imag0058.jpg

 

 

Na 5 Laghi też już nie jest źle.

 

pre_1421526174__imag0059.jpg

 

 

 

Zjeżdżamy sobie po zatłoczonych trasach:

 

 

pre_1421526215__imag0061.jpg

 

 

Wszystkich ludzi wymiotło, widać nie chcieli dłużej czekać na poprawę pogody. Pojawia się nawet trochę błękitu nieba, trasy dalej niesamowicie zatłoczone.

 

 

pre_1421526265__imag0062.jpg

 

 

 

Przed południem młodsza córka powiedziała: jak w opowieściach z Narnii tylko tam trasy nie były wyratrakowane. Jeździmy dalej, tłumy na górnej stacji 5 Laghi

 

pre_1421526509__imag0063.jpg

 

 

Ja kończę około 15.30 bo nogi już bolą, starsza córka jeszcze zostaje i jak ją znam to nie odpuści nawet ostatniemu wjazdowi gondolki o 16.30.

Madonna się odśnieża.

 

pre_1421526535__imag0064.jpg

 

 

 

Operator tego ustrojstwa zapomniał zmienić kierunek tego żygacza i walnął w witrynę sklep. Że to się nie pobiło i nikomu się nic nie stało to jakiś cud. Ludzie wylecieli ze sklepu, przed sklepem jakaś pani zamiatała śnieg i rzuciła się na tego stalowego rumaka okładając go miotłą J. Ale ten dostojnie pojechał sobie dalej.

Wieczorkiem rodzinny spacer po Madonnie. Wszystko ma jeszcze świąteczny wystrój.

 

pre_1421526656__imag0066.jpg

 

 

 

Tylko czy na pewno jesteśmy we Włoszech w  Madonna di Campiglio ?

 

 

pre_1421526594__imag0065.jpg


Użytkownik ciechowy edytował ten post 17 styczeń 2015 - 21:40

  • 4

#14 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 17 styczeń 2015 - 21:44


W jakiej miejscowości mieszkacie? w samej Madonnie?

Tak, jesteśmy w samej Madonnie, pensjonat Torre del Brenta, jakieś 50 m od gondolki na Pradalago.

 

Pozdrawiam
Wojtek


  • 1

#15 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 styczeń 2015 - 22:00

Ale bajkowo, widoki fantastyczne! :thumbsup:


  • 1

#16 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:29

Jest git !!!
  • 0

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:50

Cześć

Zazdroszczę jazdy po świeżaku. W tym sezonie to nieczęsta przyjemność.

Pozdrowienia


  • 0

#18 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:35

Pora wrzucić coś na ząb. Jakaś polenta i ravioli. Jedziemy spod 5 laghi na pradalago. Dzisiaj Jeździmy już w czwórkę. Żonie też się podoba.
  • 2

#19 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:09

Jest cudnie !!! Oby tak dalej. Odpoczywamy na Monte Spinale . Wieczorem wrzucę parę fotek.
  • 1

#20 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 19 styczeń 2015 - 22:41

Dzień trzeci i czwarty 18/19 stycznia 2015

W zasadzie nie ma o czym pisać J. Pogoda dopisała, trasy dobrze przygotowane, ludzi mało. Żyć nie umierać.

W niedzielę rano znowu startujemy gondolką na 5 Lagi żeby pojeździć po trasach, które były wczoraj zamknięte. Tak ok. 10.00 wygląda świat z gondolki jadącej na 5 Laghi:

 

 

pre_1421702322__imag0068.jpg

 

 

pre_1421702364__imag0069.jpg

 

A taki jest widok z górnej stacji 5 Laghi:

 

pre_1421702384__imag0070.jpg

 

 

pre_1421702398__imag0071.jpg

 

Ok 14.30 żona i młodsza córka są już zmęczone (jeździmy od 8.30 a dla żony to pierwszy dzień) więc odwozimy jej do dolnej stacji Pradalago skąd idą już sobie do pensjonatu. Mnie i starszej córce szkoda jeszcze tych dwóch godzin więc zostajemy. Córka jedzie na czarną 3Tree, ja niestety muszę sobie odmówić przyjemności jazdy razem z nią, to nie na moje zdrowie żeby czarną trasę zrobić kilka razy z rzędu. Rozdzielamy się więc i ja obieram kierunek na Marilleva 1400.

W drodze ma Marillevę ok. godz. 15.00:

 

 

pre_1421702430__imag0079.jpg

 

 

Zjazd czerwoną z Monte Vigo do Marilleva 1400 bardzo fajny. Trasa długa i urozmaicona chociaż nie tak widokowa jak trasy w Madonnie. Pech chciał, że po drodze cały czas mijałem szkółki wracające po zajęciach. Minąłem chyba z 10 grup a że trasa nie jest raczej szeroka to bardziej skupiałem się na bezpieczeństwie niż na frajdzie z jazdu.

Marilleva 1400 zdobyta:

 

pre_1421702442__imag0080.jpg

 

 

Krótki odpoczynek i pora wracać bo zamkną mi wyciągi. Ale widać różnicę: grzane wino w Madonnie 4 euro w Marillevie 2,5 euro J.

W drodze powrotnej już Monte Vigo na Pradalgo – jakieś megakrety chyba przeszły pod tą trasą. Zdjęcie tego nie oddaje ale te odsypy miały ponad 50cm wysokości.

 

 

pre_1421702481__imag0082.jpg

 

I już wieczorny zjazd do samej Madonny:

 

pre_1421702476__imag0084.jpg

 

Dzisiaj o 8.30 jesteśmy już w gondolce na Pradalgo. Poranny sztruksik. Tatuś, jedziesz z nami czy nie ? Bo sztruksu szkoda J

 

pre_1421702526__imag0090.jpg

 

Ćwiczymy poranne zjazdy z Pradalago pod krzesełko na Groste i tak kilka razy na okrętkę. Ludzi brak, słońce świeci, sztruks na trasie, moje trzy kobiety zjeżdżają, ja fotografuję:

 

pre_1421703227__imag0097.jpg

 

Jedziemy na Passo Groste. Widokowo fantastycznie ale trasy nas trochę rozczarowują. Sporo ludzi. Pocztówkowe „klasyki” z Passo Groste:

 

 

pre_1421703409__imag0100.jpg

 

 

pre_1421703430__imag0102.jpg

 

 

pre_1421703454__imag0105.jpg

 

 

pre_1421703462__imag0107.jpg

 

Przeskakujemy na Monte Spinale i katujemy czerwoną 73 i 77. Starsza córka zjeżdża też czarną 70. To chyba najlepsze trasy jakie do tej pory odkryliśmy. Jeździmy tu do końca dnia, ok. 17.00 z wywieszonymi jęzorami wracamy do pensjonatu. Równe 8h na nartach z jedną przerwą na herbatkę i jedną na mały lunch. Kilka fotek z Monte Spinale już pod koniec dnia:

 

 

pre_1421702608__imag0136.jpg

 

pre_1421702600__imag0122.jpg

 

 

pre_1421702572__imag0121.jpg

 

pre_1421702560__imag0120.jpg

 

 

pre_1421702531__imag0119.jpg


  • 5






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych