Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZIELONY LIŚĆ NA STOKU


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 sensor

sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:fischer
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jaworzyna, Val Thorens

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:43

Zzaczynają się ferie i pewnie niejeden z nas doświadczy na sobie (dosłownie) obecność niejednego narciarza - urlopowicza. Przepisów jazdy nie ma i nie będzie (dekalogi narciarskie zwracają uwagę jak tapeta na ścianie) a i każdy z nartami na nogach wie najlepiej jak jeździć!!! On wie a reszta nie!

I tak przed jazdą stoją łypiąc nieskromnie wzrokiem czy obserwuje ich cała Polska (w końcu jest mistrzem!) a potem rusza z lekką nutą bufonady (ciężaru kowadła) i pewnością ołowianej mgiełki w dół patrząc tylko na własny (prywatny tor) na który nikt nie ma prawa wjeżdżać. Oznaczenie tras traktują jak ślaczek w zeszycie ucznia i nawet początkujący wie że i tak świetnie sobie poradzi na czarnej (będzie się czym chwalić - w tym to my jesteśmy mistrzami świata!) Więc do rzeczy :

- proponuję wprowadzić obowiązkowe (jak kaski) dla początkujacych naklejki ZIELONEGO LIŚCIA!!!!!

nie dotyczy to dzieci na obozach bo one mają ładne kamizelki odblaskowe i jeżdż w grupkach (bardzo mi się to podoba) Powinno to dotyczyć dorosłych szczególnie ze sprztętem za fortunę a umiejętnościami "0".....

p.s. może macie inne pomysły wię piszcie....może jakoś będzie bezpieczniej....

wiem że to utopia ale może ktoś kogo to dotyczy zastanowi się zanim kogoś połamie (po mistrzowsku oczywiście)


  • 2

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:48

Cześć

Oznaczenie niczego nie załatwi - tylko edukacja, reagowanie - nawet ostre - na każdy przejaw łamania stokowych zwyczajów, brak poszanowania innych, zachowania niebezpieczne itd.

Każdego można ze stoku usunąć wzywając odpowiednie służby - policja, Gopr, obsługa. Narciarstwo nie jest dla wszystkich tylko dla tych, którzy do niego dorośli.

Pozdrowienia serdeczne


  • 3

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:45


może macie inne pomysły wię piszcie....może jakoś będzie bezpieczniej....
ja mam taki głośny gwizdek piłkarski - prawie zawsze pomaga
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 sensor

sensor
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:fischer
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jaworzyna, Val Thorens

Napisano 16 styczeń 2015 - 16:00

ale problem w tym że albo mają słuchawkę komórki lub MP3 (?) albo słuchają samych siebie!...hi!hi! Janie! wielokrotnie słyszałem (w połowie stoku!!!) jak krzyczeli sami do siebie (?!) - hop! hop!...gwizdki jeżeli usłyszą to pewnie zrozumieją jako oznakę podziwu lub że to nie do nich sygnał.

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś ich opowieści na wyciągach czy w knajpach....Svindal przy nich to pryszcz


  • 1

#5 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 17 styczeń 2015 - 10:45

Nie pamiętam już w którym sezonie ale na Czarnej Górze-Sienna pojawiła się policja na nartach.Nie byli wyposażeni w radar i nie łapali suszarką z za krzaków ale w widoczny sposób wpływali na zachowania narciarzy.Może tędy droga do poprawy bezpieczeństwa???

Pozdro.


  • 1

#6 Zmora JB

Zmora JB
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2015 - 11:41


Każdego można ze stoku usunąć wzywając odpowiednie służby - policja, Gopr, obsługa. Narciarstwo nie jest dla wszystkich tylko dla tych, którzy do niego dorośli.

 

Wystarczy jakieś magnum i spoko zaraz pusto na stoku !


  • 1

#7 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 10 marzec 2015 - 14:54

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!


  • 1

#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 marzec 2015 - 15:45

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)


  • 2

#9 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 10 marzec 2015 - 20:09

 

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)

 

 

Ja krzyczę głośno "halo" albo "eeeee"...zawsze się obracają;)


  • 1

#10 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 marzec 2015 - 10:46

 

 

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)

 

 

Ja krzyczę głośno "halo" albo "eeeee"...zawsze się obracają ;)

 

Zgłuchym większe prawdopodobieństwo kolizji.Alejaki jest procent takich osób na stoku? Co do obco krajowców zawsze się odwracają czyli wzmagają czujność.


  • 0

#11 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 marzec 2015 - 10:48

 

 

 

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)

 

 

Ja krzyczę głośno "halo" albo "eeeee"...zawsze się obracają ;)

 

Zgłuchym większe prawdopodobieństwo kolizji.Alejaki jest procent takich osób na stoku? Co do obco krajowców zawsze się odwracają czyli wzmagają czujność.

 

Czyli warto dać znak że się jest w bliskiej odległości.


  • 0

#12 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 marzec 2015 - 10:52

 

 

 

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)

 

 

Ja krzyczę głośno "halo" albo "eeeee"...zawsze się obracają ;)

 

Zgłuchym większe prawdopodobieństwo kolizji.Alejaki jest procent takich osób na stoku? Co do obco krajowców zawsze się odwracają czyli wzmagają czujność.

 

Są jeszcze niewidomi narciarze. Widziałem takich we Włoszech ale jeżdżą pod specjalnym nadzorem z przewpdnikiem zaopatrzonym w dzwoneczek.


  • 0

#13 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 marzec 2015 - 14:36

 

 

Często zdarza się zwłaszcza na przejazdach łączących nartostrady że pewna ilość narciarzy jedzie wolno się na nich porusza.

Skutek jest taki że część drogi pokonują posiłkując się kijkami. Bardziej rozpędzeni chcący uniknąć mozolnej pracy kijkami są blokowani. Ja radzę sobie w ten sposób .ze okrzykiem lewa wolna uzyskuję wolną lewą stronę.Myślę że to dobry sposób na uniknięcie kolizji i sprawne pokonanie wypłaszczonego odcinka.

pozdro!

 

A co jak trafisz na kogos nie rozumiejacego po polsku, lub po prostu gluchego? :)

 

 

Ja krzyczę głośno "halo" albo "eeeee"...zawsze się obracają ;)

 

Są jeszcze niewidomi bo i taką grupę spotkałem na stoku.


  • 0

#14 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 12 marzec 2015 - 18:42


Są jeszcze niewidomi bo i taką grupę spotkałem na stoku.

 

Oni z reguły mają bardzo dobry słuch...miałem koleżankę w szkole muzycznej, na skrzypcach :)


  • 0

#15 nartowniczek

nartowniczek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2015 - 15:22

Kultura jazdy zależy od kultury osobistej a z tą wiadomo, że niestety bywa różnie. Może kiedyś zmini się jeszce kiedyś na lepsze.


  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 czerwiec 2015 - 16:51


niestety bywa różnie
myślę że jest coraz lepiej
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych