Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty dla narciarek?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 marta_ski

marta_ski
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:41

Dzień dobry!

 

Stoję przed koniecznością zakupu nowych nart - czy polecacie konkretny model dla dobrze/b.dobrze jeżdżących narciarek? Czy w ogóle sugerować się specjalnie "damskimi" modelami, czy płeć nie ma tu większego znaczenia? 

 

Będę wdzięczna za poradę!

 

Marta

 

 


  • 0

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:09


płeć nie ma tu większego znaczenia?

w Twoim wypadku bez znaczenia, jeśli nie musisz mieć koniecznie nart pasujących do butów i torebki :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 marta_ski

marta_ski
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:44

NIe muszę:) Zależy mi na dobrym, sprzęcie:) a co rusz w sklepach sportowych widzę "narty dla kobiet"... ;) 


  • 0

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:58

Marta, zdania sa bardzo podzielone. MSZ narty dla kobiet maja sens, nawet tych dobrze jezdzacych. Zreszta w katalogach znajdziesz w tej kategorii zarowno narty dla poczatkujacy narciarek jak i super jezdzacych.


  • 2

#5 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 styczeń 2015 - 21:25

ja wybieram tylko dobre, sportowe narty. Grafika mnie nie interesuje. 


  • 2

#6 marta_ski

marta_ski
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 17 styczeń 2015 - 16:24


ja wybieram tylko dobre, sportowe narty.

 

Majka, czyli jakie?

 

Masz może do polecenia konkretny model?:)

 

M.


  • 0

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2015 - 21:13

Marta, musisz sie troche dookreslic. Jak jezdzisz? Szybko, wolno, po ubitym, poza trasa? Wolisz dlugie czy krotkie skrety? Bez tego nikt sensownie nie doradzi. Gdybym ja kupowal swoim paniom teraz narty mniej wiecej wiedzialbym w co celowac, bo znam ich upodobania i mozliwosci. Corce na pewno cos ze slalomek i to z wyzszej polki. Niekoniecznie lekkie i raczej unisex. Zonie - jakas uniwerslana narte z serii kobiecych, ale tez raczej z wyzszej polki. Np. taka Chiare Volkla. 155 cm przy jej wzroscie 168, ale i pewnej wadze. :) A moze cos z Rossygnola? Ale to tylko przyklad.
  • 1

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 styczeń 2015 - 23:57

Cześć

A jeździć umiesz bo na razie poza gadaniem nic - czy chodzi o odwiedzenie jakiegoś bloga? Jak tak to goń się koleżanko.

Pozdro


  • 0

#9 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:24

Cześć

A jeździć umiesz bo na razie poza gadaniem nic - czy chodzi o odwiedzenie jakiegoś bloga? Jak tak to goń się koleżanko.

Pozdro

 

Miter nie wchodz prosze w uprwanienia administratora ani nie prezentuj proszę chamstawa na tym forum. Nie musisz barać udziału w kazdej dyskusji i jesli Ci wątek nie odpowiada to wykorzystaj okazję i nie odzywaj się.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 18 styczeń 2015 - 11:41

  • 4

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#10 SkiHoliday Martyna

SkiHoliday Martyna
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Martyna
  • Ulubiony stok:Mauriennaise

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:39

Hej, przyłączam się do pytania Marty.

W tym roku skradziono mi narty i jeździłam na pożyczonych rockerach Atomic Cloud six. Dobrz mi się na nich jeździło, stabilnie trzymały się powierzchni stoku, nie "myszkowaly", w puchu też nie przeszkadzały. Ogólnie byly OK. Czy ktoś z Was jeździl na nich? Co sądzicie o rockerach?

I jeszcze jedno, z tego, co słyszałam rockery mają być trochę dłuższe (sięgają do czoła) - czy to rzeczywiście ma duże znaczenie?

 

Dzięki za pomoc!

Martyna


  • 0

#11 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:49

Hej, przyłączam się do pytania Marty.

W tym roku skradziono mi narty i jeździłam na pożyczonych rockerach Atomic Cloud six. Dobrz mi się na nich jeździło, stabilnie trzymały się powierzchni stoku, nie "myszkowaly", w puchu też nie przeszkadzały. Ogólnie byly OK. Czy ktoś z Was jeździl na nich? Co sądzicie o rockerach?

I jeszcze jedno, z tego, co słyszałam rockery mają być trochę dłuższe (sięgają do czoła) - czy to rzeczywiście ma duże znaczenie?

 

Dzięki za pomoc!

Martyna

Rocker jest fragmentem wiekszej całości, czyli narty. Te są produkowane w różnych długościach. Ja ze wzrostem 180 cm i prawidłową wagą uzywam nart tych najdłuższych z serii lub numer mniejszych. W zależności od typu narty różnie mi siegają.  Czasami jade na shortach te nigdzie nie siegają bo maja 80 cm i tak zostały zrobione. Prawidłowo dobrane narty dla mnie maja 165 cm jak slalomka i 183 cm jak FR.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#12 marta_ski

marta_ski
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 18 styczeń 2015 - 15:27


Marta, musisz sie troche dookreslic. Jak jezdzisz? Szybko, wolno, po ubitym, poza trasa? Wolisz dlugie czy krotkie skrety?

 

Andrzej, rzeczywiście trochę mało precyzyjnie określiłam to w pytaniu - jeżdżę od 8 lat, zdecydowanie tylko po trasach - lubię dobrze przygotowane stoki i szybkie, krótkie skręty. Jazda w puchu i off piste to nie dla mnie. Te narty Volkl Chiara w opisie brzmią naprawdę dobrze! Dziękuję, przyjrzę się im!

 

Pozdrawiam

Marta


  • 0

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 styczeń 2015 - 08:49

 

Cześć

A jeździć umiesz bo na razie poza gadaniem nic - czy chodzi o odwiedzenie jakiegoś bloga? Jak tak to goń się koleżanko.

Pozdro

 

Miter nie wchodz prosze w uprwanienia administratora ani nie prezentuj proszę chamstawa na tym forum. Nie musisz barać udziału w kazdej dyskusji i jesli Ci wątek nie odpowiada to wykorzystaj okazję i nie odzywaj się.

 

Cześć

Rzeczywiście, sprawdziłem. Koleżanka przedstawiła siebie i bloga. Powinienem to zrobić przed napisaniem postu ale nie zrobiłem i teraz tylko głupio się czuć wypada. Niestety tak często mamy do czynienia z reklamą podlinkowywaną w stopkach czy jednorazowych pastach, że mnie poniosło.

Proszę przyjąć serdeczne przeprosiny

Mitek


  • 4

#14 SkiHoliday Martyna

SkiHoliday Martyna
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Martyna
  • Ulubiony stok:Mauriennaise

Napisano 20 styczeń 2015 - 12:44

 

Hej, przyłączam się do pytania Marty.

W tym roku skradziono mi narty i jeździłam na pożyczonych rockerach Atomic Cloud six. Dobrz mi się na nich jeździło, stabilnie trzymały się powierzchni stoku, nie "myszkowaly", w puchu też nie przeszkadzały. Ogólnie byly OK. Czy ktoś z Was jeździl na nich? Co sądzicie o rockerach?

I jeszcze jedno, z tego, co słyszałam rockery mają być trochę dłuższe (sięgają do czoła) - czy to rzeczywiście ma duże znaczenie?

 

Dzięki za pomoc!

Martyna

Rocker jest fragmentem wiekszej całości, czyli narty. Te są produkowane w różnych długościach. Ja ze wzrostem 180 cm i prawidłową wagą uzywam nart tych najdłuższych z serii lub numer mniejszych. W zależności od typu narty różnie mi siegają.  Czasami jade na shortach te nigdzie nie siegają bo maja 80 cm i tak zostały zrobione. Prawidłowo dobrane narty dla mnie maja 165 cm jak slalomka i 183 cm jak FR.

 

 

ale czy rockerowe narty maja być dłuższe od carvingowych bez rockera? mam 160 cm wzrostu, zezdzilam na carvingowych 148 cm, a w tym sezonie pozyczylam rockerowe 154 cm


  • 0

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2015 - 13:30


ale czy rockerowe narty maja być dłuższe od carvingowych bez rockera? mam 160 cm wzrostu, zezdzilam na carvingowych 148 cm, a w tym sezonie pozyczylam rockerowe 154 cm

 

Tak, bo maja krotsza aktywna krawedz. Przez te wygiecia z przodu i niekiedy z tylu czesc krawedzi, ktora ma stycznosc z podlozem, zmniejsza sie. I dlatego narty maja byc dluzsze. W sumie krotszy nierocker (camber) i dluzszy rocker maja te sama dlugosc aktywnej krawedzi. Moze jakis rocerowiec sie wypowie, bo ja jeszcze na rockerach (jakichkolwiek) nie jezdzilem.


  • 0

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 styczeń 2015 - 13:35

 


 

ale czy rockerowe narty maja być dłuższe od carvingowych bez rockera? mam 160 cm wzrostu, zezdzilam na carvingowych 148 cm, a w tym sezonie pozyczylam rockerowe 154 cm

 

Cześć

Zacząć należy od tego, że narty były generalnie za krótkie - zakładam, ze jesteś osobą jeżdżącą bo staż nie jest tu wykładnikiem umiejętności. Normalne narty zakładając przy 160 cm wagę około 50 kg to 155cm, slalomka 150 cm powiedzmy. Narty z rockerem minimum do wzrostu ale tu tez trochę zależy od tego co to za narta.

Pozdrowienia


  • 0

#17 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 styczeń 2015 - 20:55

 

 

Hej, przyłączam się do pytania Marty.

W tym roku skradziono mi narty i jeździłam na pożyczonych rockerach Atomic Cloud six. Dobrz mi się na nich jeździło, stabilnie trzymały się powierzchni stoku, nie "myszkowaly", w puchu też nie przeszkadzały. Ogólnie byly OK. Czy ktoś z Was jeździl na nich? Co sądzicie o rockerach?

I jeszcze jedno, z tego, co słyszałam rockery mają być trochę dłuższe (sięgają do czoła) - czy to rzeczywiście ma duże znaczenie?

 

Dzięki za pomoc!

Martyna

Rocker jest fragmentem wiekszej całości, czyli narty. Te są produkowane w różnych długościach. Ja ze wzrostem 180 cm i prawidłową wagą uzywam nart tych najdłuższych z serii lub numer mniejszych. W zależności od typu narty różnie mi siegają.  Czasami jade na shortach te nigdzie nie siegają bo maja 80 cm i tak zostały zrobione. Prawidłowo dobrane narty dla mnie maja 165 cm jak slalomka i 183 cm jak FR.

 

 

ale czy rockerowe narty maja być dłuższe od carvingowych bez rockera? mam 160 cm wzrostu, zezdzilam na carvingowych 148 cm, a w tym sezonie pozyczylam rockerowe 154 cm

 

Mając 160 cm nosisz pewnie 32-34 a wię najmniejszy rozmiar (S). Weź narty w najmniejszym rozmiarze ( długości), lub o numer dłuższe,  spośród długości oferowanych przez producenta w danym modelu narty. Rocker nie ma tu znaczenia, producent wie co robi i produkuje nartę w 4-5 długościach jak rozmiary: XS, S,M,L, XL

Swoją drogą, byłoby lepej, gdyby producent pisał na narcie rozmiar S, czy L a nie jakieś centymetry


Użytkownik Maciej S edytował ten post 20 styczeń 2015 - 21:07

  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#18 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:17

 

 

 

Hej, przyłączam się do pytania Marty.

W tym roku skradziono mi narty i jeździłam na pożyczonych rockerach Atomic Cloud six. Dobrz mi się na nich jeździło, stabilnie trzymały się powierzchni stoku, nie "myszkowaly", w puchu też nie przeszkadzały. Ogólnie byly OK. Czy ktoś z Was jeździl na nich? Co sądzicie o rockerach?

I jeszcze jedno, z tego, co słyszałam rockery mają być trochę dłuższe (sięgają do czoła) - czy to rzeczywiście ma duże znaczenie?

 

Mając 160 cm nosisz pewnie 32-34 a wię najmniejszy rozmiar (S). Weź narty w najmniejszym rozmiarze ( długości), lub o numer dłuższe,  spośród długości oferowanych przez producenta w danym modelu narty. Rocker nie ma tu znaczenia, producent wie co robi i produkuje nartę w 4-5 długościach jak rozmiary: XS, S,M,L, XL

Swoją drogą, byłoby lepej, gdyby producent pisał na narcie rozmiar S, czy L a nie jakieś centymetry

 

niektore narty biegowo/sladowe sa oznaczane w ten sposob

 

nawet widzialem niezly numer - u Rossi 184 na sezon poprzedni bylo M, na ten -L

I badz tu madry


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 styczeń 2015 - 00:02

Cześć

Tego typu oznaczenia są bzdurą z założenia dla kogoś kto choć trochę się na nartach porusza.

Pozdro


  • 0

#20 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 styczeń 2015 - 08:16

Cześć

Tego typu oznaczenia są bzdurą z założenia dla kogoś kto choć trochę się na nartach porusza.

Pozdro

NIe wiem czy bez sensu. Dzisiaj sprzedawca wbija mnie w sklepie w za krótkie narty, bo takie ma na stanie. Byłoby mu trudniej wmówić gościowi ubranemu w XL, że wygodnie mu będzie na narcie w rozmiarze M.


  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"




Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych