Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie kijki???


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 kwiecień 2009 - 18:12

Witam

...Tadeuszu, z mojego podglądania/kobiet,bo wolę/ to mi wychodzi, że sposób nr 1 jest nagminnym, stąd pytanie było moje... wiem też, że Ty trzymasz kije właściwie...i właściwie nie masz się czym martwić, bo przy tym sposobie /wbrew pozorom/dłonie są mniej narażone na urazy/w tym skręcenie/ przy zablokowaniu kijka, a i łatwiej się od niego uwalniają/przykładem mogą być dłonie mojego szwagra, które wielokrotnie uwalniały się od kijków w momencie gwałtownego uwalniania się wymienionego od nart/

Niby taki detal a naprawdę bardzo ważny. Ukłony dla Simana za zwrócenie uwagi i dla Tadeusza za poruszenie tematu.
Pozdrawiam
  • 0

#22 axyz

axyz
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2009 - 18:40

...Tadeuszu, z mojego podglądania/kobiet,bo wolę/ to mi wychodzi, że sposób nr 1 jest nagminnym, stąd pytanie było moje...

Jestem kobieta:( czy moze jestem kobieta:)!!! Tylko jedynka...ta dwojka to jakos nawet mi sie w glowie nie chce ulozyc...Dziekuje bardzo Adamie, bede usilnie wlaczala dwojke w akcji narty;)
...ale mam wyobraznie i patrzac na Twoj obrazek rozumiem dlaczego numer dwa:) Czyli nie jest tak zle ze mna;)

Tylko kijki węglowe chyba nie wytrzymają brutalnego traktowania - bocznych uderzeń o buty. A ja już się tego nie oduczę.

Walilam ile wlezie po butach;) i nic sie nie stalo:) Choc moze zbyt delikatnie:D
Pozdrawiam
Ania
  • 0

#23 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 16 kwiecień 2009 - 18:51

bede usilnie wlaczala dwojke w akcji narty;)
Pozdrawiam
Ania

Witaj A'nieuku
...to jest po prostu włożenie dłoni w "strzemię" kija od dołu... a jak już dopracujesz wszystkie elementy, to drżyjcie znawcy stylów wszelkich...
Pozdrawiam
  • 0
Dołączona grafika

#24 axyz

axyz
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2009 - 19:03

...to jest po prostu włożenie dłoni w "strzemię" kija od dołu...

Cos mi sie kojarzy...ze czasami tez tak wkladam...ale znacznie rzadziej...moze wtedy jakies geny poprawnosci dochodza do wladzy...??? bo chyba nie meskie;))) (chodzi mi o wykluczenie polaczenia slow jak poprawny mezczyzna:DDD)

a jak już dopracujesz wszystkie elementy, to drżyjcie znawcy stylów wszelkich...

Stylow przedziwnych i przeroznych...i z pewnoscia to nastapi...pamietaj, ze dalam sobie okres 20letni na nauke:))) Do skutku...bardziej lub mniej zywa;)))
Uczacy sie chetnie Aniouk:)
  • 0

#25 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 kwiecień 2009 - 06:51

3 grosze:
Gdyby bezpieczniki w kijach były tak ważne jak to się niektórym "wydawa", to każde kije by je miały. To żaden koszt jest
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 Gość_jarek_*

Gość_jarek_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2009 - 07:02

Moja znajoma trzyma kijki w taki sposób, że nie używa pasków... ot dyndają one sobie swobodnie.
W tym roku wyłożyła się niegroźnie na stoku, a że nie puściła kijków, tylko je kurczowo trzymała to kciuk prawej rączyny doznał urazu .... do dziś walczy z bólem.
Ja kiedyś po dość spektakularnym ucałowaniu stoku, tak nie fortunnie upadłem, że kijkiem (pasek na ręku) dostałem w klatkę piersiową, ... po prostu się na niego nadziałem - dosłownie mnie zamroczyło.
Czy w tych dwóch przypadkach bezpieczniki by zadziałały, nie wiem.
W każdym bądź razie, jak znajdę kije z bezpiecznikiem w rozsądnej cenie, to kupię i sam sprawdzę na ile to jest skuteczne.
  • 0

#27 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 kwiecień 2009 - 07:28

Z drugiej strony:
narty się wypinają a kolana i kości i tak pękają
Wiadomo że czasami to ratunek, a czasami nic nie daje.
To samo z kijami.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#28 Tadeusz T

Tadeusz T
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 17 kwiecień 2009 - 09:08

Z drugiej strony:
narty się wypinają a kolana i kości i tak pękają
Wiadomo że czasami to ratunek, a czasami nic nie daje.
To samo z kijami.

Dokładnie!
Ale czy to oznacza, że od przyszłego roku zaczniesz jeździć w kandaharach???
  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#29 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 17 kwiecień 2009 - 09:39

Talerzyk to nawet bym znalazł, ale obejrzyj czubek lewego kijka. Tego nie da się zreanimować , jak armaty co ją Kmicic pod Klasztorem Jasnogórskim...

A coś tego typu nie będzie dobre?
http://taniewspinanie.pl/product_detail ... 1&idpv=716
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#30 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:13

Jakie kijki kupić???
Najchętniej to bym kupił bambusowe ze skórzanymi rączkami i talerzykami, ale niestety nie spotkałem takich w sprzedaży...

Co radzicie???


Witaj Tadeuszu
...w sprzedaży nie ale ostatnio porządkując chatkę, na strychu znalazłem przedmiot Twoich westchnień... niestety troszkę nadgryziony czasem i tylko jeden...kierując się Twoja oceną zawiesiłem go w należnym mu miejscu...

Załączone pliki

  • Załączony plik  kijek1.JPG   190,58 KB   25 Ilość pobrań

  • 0
Dołączona grafika

#31 Snow

Snow
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 październik 2009 - 08:26

Witam. Warto zastanowić sie nad kijkami firmy Blizzard. Sa bardzo wytrzymałe i maja sportowy wygląd. Oczywiscie wszytsko jest kwestia gustu,ale z doswiadczenia moge polecic.
  • 0
Narty&Snowboard

#32 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 04 grudzień 2009 - 21:53

Dylemat kijkowo - moralny.
Spotkałem się ostatnio (przypadkiem) ze stwierdzeniem że kijki gigantowe to tzw. lans.
Co o tym myślicie? Czy takie kijki w rękach "nie zawodowca" to jakaś profanacja czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam - zniecierpliwiony, pozbawiony śniegu, zniesmaczony dodatnimi temperaturami, złymi prognozami i tym wszystkim z brakiem zimy związanym - Adam
  • 0

#33 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 04 grudzień 2009 - 22:21

Dylemat kijkowo - moralny.
Spotkałem się ostatnio (przypadkiem) ze stwierdzeniem że kijki gigantowe to tzw. lans.
Co o tym myślicie? Czy takie kijki w rękach "nie zawodowca" to jakaś profanacja czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam - zniecierpliwiony, pozbawiony śniegu, zniesmaczony dodatnimi temperaturami, złymi prognozami i tym wszystkim z brakiem zimy związanym - Adam


Trudniej je w aucie upakować, trudniej postawić w kącie, są na ogół drogie jak jasna cholera, a podczas jazdy spełniają taką samą rolę jak te za 50 czy 100 złotych. Profanacja na pewno nie, ale lansik jak najbardziej.
  • 0

#34 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 grudzień 2009 - 23:07

Dylemat kijkowo - moralny.

pamiętam w latach 70 tych był taki lans że zamiast talerzyków zakładało się kulki
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#35 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2009 - 09:27

Dylemat kijkowo - moralny.
Spotkałem się ostatnio (przypadkiem) ze stwierdzeniem że kijki gigantowe to tzw. lans.
Co o tym myślicie? Czy takie kijki w rękach "nie zawodowca" to jakaś profanacja czy coś w tym stylu?


Adamie, nie przyjmuj do siebie tego co Ci mówią ludzie przynajmniej w 90% puszczaj uchem i tyle.
Kijki jeśli Ci się podobają, kupuj i się nimi ciesz. Są eleganckie, trwałe i będziesz z nich zadowolony.
Lans- a dlaczego nie ? Dlaczego nie mieć czegoś ładnego, czegoś co Tobie się podoba ? Bo ktoś, coś powiedział ?
Phi-nie słuchaj. Jeśli masz fundusze :hysterical: , to kupuj.
Sam się zastanawiam nad tym czy sobie takich jak na zdjęciu nie zafundować i to najdroższych jakie mają :hysterical: :cheers:

Załączone pliki

  • Załączony plik  kije.jpg   26,6 KB   29 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#36 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:28

Cześć

Dylemat kijkowo - moralny.
Spotkałem się ostatnio (przypadkiem) ze stwierdzeniem że kijki gigantowe to tzw. lans.
Co o tym myślicie? Czy takie kijki w rękach "nie zawodowca" to jakaś profanacja czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam - zniecierpliwiony, pozbawiony śniegu, zniesmaczony dodatnimi temperaturami, złymi prognozami i tym wszystkim z brakiem zimy związanym - Adam

A co ro są kijki gigantowe?
Pozdro
  • 0

#37 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:45

A co ro są kijki gigantowe?
Pozdro

Miciu,
a Ty uprawiasz sobotnie lamerstwo? :hysterical:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#38 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:59

Cześć

Dylemat kijkowo - moralny.
Spotkałem się ostatnio (przypadkiem) ze stwierdzeniem że kijki gigantowe to tzw. lans.
Co o tym myślicie? Czy takie kijki w rękach "nie zawodowca" to jakaś profanacja czy coś w tym stylu?

Pozdrawiam - zniecierpliwiony, pozbawiony śniegu, zniesmaczony dodatnimi temperaturami, złymi prognozami i tym wszystkim z brakiem zimy związanym - Adam

A co ro są kijki gigantowe?
Pozdro



Mitku, jeśli byś mógł ubogać nas swoją wiedzą na temat nazewnictwa kijów...
  • 0

#39 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2009 - 13:31

Dobrze,że ja się nie znam, bo od tej fachowości i poprawności bym oszalał. Naszczęście kupując kieruje się tylko tym, czy są dobre dla mnie i czy mi się podobają - i co gorsza jak sie nie podobają, to za boga ojca, nie kupie :hysterical: :hysterical:
  • 0

#40 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 06 grudzień 2009 - 00:29

Janek Koval nastraszył mnie, że kije powinny mieć bezpiecznik, albo należy jeździć nie wkładając rąk w pętle. W tym roku wypróbowałem ten pomysł, bardzo mi przypadł do gustu, więc się nie upieram przy bezpiecznikach.

Lamer jesteś :hysterical: czyli jest nas dwóch :buziak: no właściwie trzech, bo jeszcze Koval (ale on się nie liczy, bo on nie z tego miejsca)
Lamer (z ang. lamekulawy) – potoczne i pejoratywne określenie osoby niekompetentnej w określonej dziedzinie lub mało inteligentnej, niedojrzałej, upośledzonej społecznie.


Dobrze,że ja się nie znam, bo od tej fachowości i poprawności bym oszalał. Naszczęście kupując kieruje się tylko tym, czy są dobre dla mnie i czy mi się podobają - i co gorsza jak sie nie podobają, to za boga ojca, nie kupie :cheers: :hysterical:


Ooo! Normalny :cheers:
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych