Skocz do zawartości


Zdjęcie

ślepa uliczka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 robzon

robzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwiecień 2014 - 09:40

Cześć,

jak obiecałem postaram się odpowiedzieć na powyższe posty. czytam na bieżąco ale żeby napisać w sposób by być dobrze zrozumianym potrzeba więcej czasu, którego mi ostatnio najbardziej brakuje.

pośpiech i skróty myślowe powodują, że się nie rozumiemy do końca (np. sprawdzanie życiorysów). w zwykłej rozmowie szybciej byśmy doszli do porozumienia.

w ogóle przez internet trudno się dyskutuje i ciężko opisać jazdę na nartach. można wklepać parę stron opisu a na stoku kilka zdań i pokazać to w kilku skrętach.

 

jeśli nie będę na razie pisał to nie dlatego, że Was olewam jak sugeruje Michał (też jakiś sposób :D i chyba najprostszy). 

wystarczy dystans i przesiewanie o czym wspomniał o_andrzej.

 

pozdrawiam

robzon


  • 0

#42 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 kwiecień 2014 - 13:34


jeśli nie będę na razie pisał to nie dlatego, że Was olewam
Możesz przecież pisać także na inne tematy.

Sezon już zakończony czy jeszcze jakieś wyjazdy narciarskie w planie ?

Wydaje mi się że w przyszłym sezonie mógłbyś spokojnie zapisać się na kurs pomocników instruktora.

Jesteś młody, napalony, wysportowany więc jest szansa na postęp.

Pamiętaj że od pewnego wieku już nie robi się postępów a raczej powtarza te same błędy,

jak widać na filmiku JacKa


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#43 robzon

robzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:04

jeśli nie będę na razie pisał to nie dlatego, że Was olewam
Możesz przecież pisać także na inne tematy.

Sezon już zakończony czy jeszcze jakieś wyjazdy narciarskie w planie ?

Wydaje mi się że w przyszłym sezonie mógłbyś spokojnie zapisać się na kurs pomocników instruktora.

Jesteś młody, napalony, wysportowany więc jest szansa na postęp.

Pamiętaj że od pewnego wieku już nie robi się postępów a raczej powtarza te same błędy,

jak widać na filmiku JacKa

 

 

Na szybko i po kolei do Twoich zdań:

ad 1. wiem, wiem, tylko doba za krótka ;) - na SF głównie czytam i tylko tematy, które mnie interesują, przez rok napisałem zaledwie 100 parę postów

ad 2. niestety ni€€€€   ;)

ad 3. nie żartuj sobie ;) nigdy o tym nie myślałem, życia mi nie starczy by nauczyć się jeździć choćby w połowie tak jak tadeo 

ad 4. na ile mnie wyceniasz (wiek)? na postęp oczywiście liczę

 

pozdrawiam


  • 0

#44 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:13

....Wydaje mi się że w przyszłym sezonie mógłbyś spokojnie zapisać się na kurs pomocników instruktora.....

 

Cześć

Z całym szacunkiem dla Robzona... PO CO???
Pozdrowienia


  • 0

#45 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:33

 

....Wydaje mi się że w przyszłym sezonie mógłbyś spokojnie zapisać się na kurs pomocników instruktora.....

 

Cześć

Z całym szacunkiem dla Robzona... PO CO???
Pozdrowienia

 

poduczy się innej jazdy + trochę sportowej. Nikt mu nie każe zdawać egzaminu


  • 0

#46 robzon

robzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:42

poduczy się innej jazdy + trochę sportowej. Nikt mu nie każe zdawać egzaminu

 

 

dokładnie to jest u Tadeusza. film ze szkolenia to niewielki wycinek tego co się uczyliśmy.


  • 0

#47 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:40

Pamiętaj że od pewnego wieku już nie robi się postępów a raczej powtarza te same błędy,

jak widać na filmiku JacKa

 

 

Moze i sie robi bledy, ale tez sie wie/potrafi z nich wyjsc calym :)

Ladnie sie tam wybroniles (1m 22s) Nowicjusz by lezal :)


  • 0

#48 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:46

 

poduczy się innej jazdy + trochę sportowej. Nikt mu nie każe zdawać egzaminu

 

Cześć

Innej to znaczy jakiej? Tyłem? Pozdro


  • 1

#49 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:10

 

 

poduczy się innej jazdy + trochę sportowej. Nikt mu nie każe zdawać egzaminu

 

Cześć

Innej to znaczy jakiej? Tyłem? Pozdro

 

atakujesz mnie? :chair:

 

sytuacyjnej, WN, ześlizgów itp


  • 0

#50 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:17

N

 

 

 

poduczy się innej jazdy + trochę sportowej. Nikt mu nie każe zdawać egzaminu

 

Cześć

Innej to znaczy jakiej? Tyłem? Pozdro

 

atakujesz mnie? :chair:

 

sytuacyjnej, WN, ześlizgów itp

 

Cześć

Nie nie atakuję , po prostu uważam, że to głupi pomysł. Jak był na szkoleniu u Tadzia to z pewnością szkolenie było NORMALNE - o tym zresztą Robzon gdzies pisał.

Poza tym na kursach kadrowych raczej nie uczy się jeździć - tam sie juz jeździc umie, a przynajmniej powinno.

(Niestety nie jest to regułą a na a na kursach tzw. ministerialnych brak umiejetności jest statdartem. Szkoda bo później ie ma miejsca na najwazniejsze - uczenie jak uczyć) 

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 07:18

  • 0

#51 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:36

widzisz, Ty pewnie tego Tadzia znasz, ja nie. Więc nie wiedziałam, czego go uczył. Zresztą zobacz na kolejność wypowiedzi w tym wątku.

A o kursach ministerialnych to nawet nie pisz, tam bywa, że instruktor szkolący przyszłych instr. kiepsko jeździ. Porażka


  • 1

#52 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:53

widzisz, Ty pewnie tego Tadzia znasz, ja nie. Więc nie wiedziałam, czego go uczył. Zresztą zobacz na kolejność wypowiedzi w tym wątku.

A o kursach ministerialnych to nawet nie pisz, tam bywa, że instruktor szkolący przyszłych instr. kiepsko jeździ. Porażka

Cześć

Nie nie znam Tadzia ale kiedys trafiłem na jego filmy a później zapoznałem się z paroma relacjami ze szkoleń i jestem zdania, że robi świetna robotę.

Pozdrowienia


  • 0

#53 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwiecień 2014 - 11:07

 

 

Moze i sie robi bledy, ale tez sie wie/potrafi z nich wyjsc calym :)

Ladnie sie tam wybroniles (1m 22s) Nowicjusz by lezal :)

 

A dogoniles Jabola w koncu? :) Gdzie sie tak goniliscie? Jakis watek na forum z tego powstal?


  • 0

#54 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 kwiecień 2014 - 11:51


A dogoniles Jabola w koncu? :) Gdzie sie tak goniliscie? Jakis watek na forum z tego powstal?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#55 robzon

robzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:19

 


A dogoniles Jabola w koncu? :) Gdzie sie tak goniliscie? Jakis watek na forum z tego powstal?

....

 

 

możesz wkleić jeszcze jakiś film ale by lepiej było widać (bliżej) narciarza, niekoniecznie tego samego, może być nawet dowolny film z YT?

ale co ważne, jazdy nie "carvingowej" jak to było określane a takiej jaką najbardziej tu lubicie ale też w podobnych warunkach terenowo-śniegowych. 

 

chciałbym zadać parę pytań ale najpierw muszę się przyjrzeć

 

pozdrawiam


  • 0

#56 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2014 - 17:39

 

 

możesz wkleić jeszcze jakiś film ale by lepiej było widać (bliżej) narciarza, niekoniecznie tego samego, może być nawet dowolny film z YT?

ale co ważne, jazdy nie "carvingowej" jak to było określane a takiej jaką najbardziej tu lubicie ale też w podobnych warunkach terenowo-śniegowych. 

 

Rozumiem, ze prosba jest skierowana do Jana, ale sie wtrace Z filmami nie jest taka prosta sprawa. Od kilku lat staram sie filmowac przejazdy moich bliskich. Syna udalo sie sfilmowac dopiero w tym roku, poprzedni "krecilem" z nim dobrych 8-10 lat temu. Siebie samego nie jestem w stanie sfilmowac. Zreszta jezdzenie idzie mi coraz gorzej. :( Ale mysle, ze bylbym niezlym przykladem na jazde "polkarwingowa", ze sie tak wyraze. A wiec meiszanka klasycznego zeslizgu i jazdy na krawedzi. Jesli pogrzebiesz znajdziesz tu kilka filmikow z jazda forumowiaczy. Przypominam sobie kilka niezlych Michala, tego z Davos (dobrze pisze Michale?). Oczywiscie byla krytyka, zawsze jest w takim wypadku, ale widac, ze umie jezdzic, chyba Jacka, widzialem niezly smig w wykonaniu Mitka and company, ale Mitek to instruktor. Deczko zapodawal kilka niezlych filmikow ze swoja jazda i swojej corki. Ale to znow wysokie progi, niekoniecznie przydatne dla Ciebie.

 

Tak naprawde nie wiadomo co to znaczy jazda niecarvingowa. W zasadzie, ze wzgledu na konstrukcje typowej narty zjazdowj, kazda wspolczesna  jazda zawiera elementy carvingu. Dla mnie idealem takiego kompleksowego podejscia do narciarstwa zjazdowego, powiedzmy tego trasowego, jest jazda Richarda Bergera:

Zwroc uwage na pierwszy fragment, ten filmowany pod slonce i ten w okolicach 1:30 min, gdy dojezdza do jakichs krzaczkow. Facet jedzie swoim ulubionym stylem, czyms w rodzaju smigu, po trudnym, zmuldzonym (ale nie bardzo) terenie. Na nartach typu slalomka czy allround. Stosuje wszystkie mozliwe elementy techniki. Jest tam i typowy carving, i zeslizg i nawet tzw. avalement. Do tego prowadzi narty wasko i  - o zgrozo - jedzie bez kasku, ba, nawet bez czapki. :) Jedzie niezwykle skutecznie, zmienia rytm, gdy potrzeba i do tego , w przeciwienstwie do brzydkiego "tramwajowego" stylu wielu pseudocarvingowcow, jezdzie pieknie.

 

Jeszcze cos mi sie przypomnialo. Moj syn, ktory czyta nasze forum, dotkniety jest (w cudzyslowie :)) choroba karwingowa. Dla niego idealem jazdy jest taka bezzeslizgowa. Narty maja za soba pozostawic dwie czyste linie. Bez wzgledu na warunki. Oczywiscie to ideal, do ktorego nalezy dazyc, niegdy nieosiagalny, ale tak to juz jest z idealami. Nie sledze nowinek w zakresie ewolucji nauczania i kanonu jazdy, ale wydaje mi sie, ze takie podejscie sluszne bylo jakies 10 lat temu i od tego czasu swiat narciarski troche znormalnial. :) Ja zawsze bylem normalny.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 05 kwiecień 2014 - 18:04

  • 1

#57 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 kwiecień 2014 - 23:03


A dogoniles Jabola w koncu? :) Gdzie sie tak goniliscie? Jakis watek na forum z tego powstal?

 

 

 

Andrzej - martwi mnie, ze stale podkreslasz, ze juz nie jezdzisz itp/itd

 

proponuje nastepujaca rzecz

 

przed nastepnym sezonem zacznij chodzic na sale (tzn juz teraz). Jezeli DUZO jezdzisz rowerem, to  idz na sale 3-4x/tydzien i  zacznij robic nastepujace rzeczy

10 min rozgrzewki ( moze byc rower stacjonarny, elipticals lub rowing machine)

co druga wizyta:20 min  CORE (brzuch, skosne, grzbietu) - staraj sie  wszystkie cwiczenia, ktore mozesz, wykonywac na Bosu/podobnym przyrzadzie,  a w dni, wktorych nie bedziesz robil CORE -  walnij 20 min  ciezarkow na nogi i kk gorne

20 min proprioception 

10 min rozciagania, ze szczegolna uwaga na hamstrings i  quads….

 

GWARANTUJE - inaczej bedziesz mowil w nastepnym sezonie!!!!

 

 


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#58 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:29

Andrzej - martwi mnie, ze stale podkreslasz, ze juz nie jezdzisz itp/itd

 

proponuje nastepujaca rzecz: ...

Dokucza mi kregoslup. Ale sprobuje. W tym sezonie troche zaczalem cwiczyc i faktycznie bylo lepiej. Niestety nie jestem tak twardy jak Ty. ;) Obiecalem sobie codzienne cwiczenia na kregoslup. Do tego plywanie. Silownia jakos mnie bierze. Zdam relacje z postepow. :)


  • 0

#59 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 26 kwiecień 2014 - 15:32

 

Andrzej - martwi mnie, ze stale podkreslasz, ze juz nie jezdzisz itp/itd

 

proponuje nastepujaca rzecz: ...

Dokucza mi kregoslup. Ale sprobuje. W tym sezonie troche zaczalem cwiczyc i faktycznie bylo lepiej. Niestety nie jestem tak twardy jak Ty. ;) Obiecalem sobie codzienne cwiczenia na kregoslup. Do tego plywanie. Silownia jakos mnie bierze. Zdam relacje z postepow. :)

 

a widzisz, ze bylo lepiej??

a co do silowni - nie uzywaj tej nazwy - uzyj nazwy "gym" - bedzie sie mniej kojarzyla z miesniakami...

 

WYTRWALOSCI!!!!!!!

Pamietaj, im czlowiek starszy, tym bardziej powinien dbac o siebie


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych