Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za duże buty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 marzec 2014 - 19:32

..ze moja lepsza polowka dopiero po roku czasu przyznala sie,ze ma za duze buty  .........wrrrrrrrrrrrrrrrrr...........

Cześć

Jak mogłeś do tego dopuścić??

Pozdro


  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 marzec 2014 - 19:44

Zaufalem jej he he


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 05 marzec 2014 - 20:04

Zaufalem jej he he

 

;)

 

 


  • 1

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 marzec 2014 - 20:49

Zaufalem jej he he

A to ona się na naciarstwie zna czy Ty?

Pozdrowienia


  • 0

#5 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 marzec 2014 - 20:53

Wiesz Mitek w bucie nie bylem to czuc nie moglem.Odpowiedziala na wszystkie kluczowe pytania pozytywnie,dostala instrukcje jak czuc sie powinna,powiedziala,ze OK wiec kupilismy.A po roku mowi,ze jej stopa na lata w poziomie i pionie,masakra.

P.S.Nigdy nie twierdzilem,ze sie znam na narciarstwie.


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 marzec 2014 - 21:08

Cześć

Miarka w sklepie i koniec.

Pozdrowienia


  • 0

#7 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 05 marzec 2014 - 21:14

 

..ze moja lepsza polowka dopiero po roku czasu przyznala sie,ze ma za duze buty  .........wrrrrrrrrrrrrrrrrr...........

Cześć

Jak mogłeś do tego dopuścić??

Pozdro

 

No tez sie zastanawiam jak to sie stało...Zonka kocha Cie ze HEj  :wub: ze czekała rok żeby sie przyznac... ale dlaczego tak dłuuuugo? ...może myślała ze po roku przemilczysz sprawe :) za kare 4 pary skarpet i jechane  :na narty:


  • 0

#8 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 marzec 2014 - 21:22

Cześć

Miarka w sklepie i koniec.

Pozdrowienia

Smieszne jest to,ze uzylismy miarki w pobliskim Decathlonie przy zakupie wiec kiedy powiedziala,ze ma luzy w bucie pomyslalem,ze but jest za szeroki,wczoraj w Intersporcie mierzymy i wychodzi nam 1,5 rozmiaru mniej.cuda jakies.

 

 


No tez sie zastanawiam jak to sie stało...Zonka kocha Cie ze HEj  ze czekała rok żeby sie przyznac... ale dlaczego tak dłuuuugo? ...może myślała ze po roku przemilczysz sprawe za kare 4 pary skarpet i jechane 

Tak latwo nie bylo.Mielismy dosyc dlugi plaski odcinek na niebieskiej trasie gdzie musielismy podejsc.Troche ja poganialem wiec odburknela,ze szybciej nie moze bo jej noga z buta wyleci.I sprawa sie rypla bo juz wiedzialem o co kaman.


Użytkownik pytek45 edytował ten post 05 marzec 2014 - 21:22

  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 marzec 2014 - 21:35

 

Cześć

Miarka w sklepie i koniec.

Pozdrowienia

Smieszne jest to,ze uzylismy miarki w pobliskim Decathlonie przy zakupie wiec kiedy powiedziala,ze ma luzy w bucie pomyslalem,ze but jest za szeroki,wczoraj w Intersporcie mierzymy i wychodzi nam 1,5 rozmiaru mniej.cuda jakies.

 

Cześć

Miarka powinna być firmowa. Do Decathlonu można iść kupić spodenki czy adidasy a nie buty narciarskie czy narty, nawet na wyspach.

Jak masz wątpliwości to wyciągasz kapeć wkłada go Pani na nóżkę i jak normalnie stojąc jest dopasowany to jest OK.

Jest jeszcze jedna sprawa o której należy pamiętać: jeżeli but jest dobrze dobrany to trzeba nauczyć osobę z niego korzystać - w praktyce oznacza to, że jeździcie razem minimum pierwszy sezon. I nie myślę tutaj o jakichś kwestiach związanych z technika jazdy. Zakładanie, chodzenie, zapinanie odpinanie itd.

Jak but jest idealnie dobrany to niedoświadczony narciarz powie Ci, że jest za mały (bo w nim stoi na prostych nogach) ciasny (bo zapina za mocno klamry) itd.

więc może lepiej że ,kupiła za duże. Wszyscy tak robią przecież. :)

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 05 marzec 2014 - 21:40

  • 1

#10 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 marzec 2014 - 21:41


Do Decthlonu można iść kupić spodenki czy adidasy a buty narciarskie czy narty sugeruje kupować w sklepach wyspecjalizowanych - nawet na wyspach.

No ostatnio bylem w wyspecjalizowanym sklepe na Wyspach.Chcielem obejrzec wiazania Salomon  Guardian 13 a tzw "member of staff" stwierdzil,ze ich nie maja w ofercie.Po udowodnieniu mu,ze jest w bledzie rzucilem mu serie pytan na temat roznic miedzy Guardianami,Baronami i Dukami chlopak byl bliski placzu...


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#11 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2014 - 22:24

 

No ostatnio bylem w wyspecjalizowanym sklepe na Wyspach.Chcielem obejrzec wiazania Salomon  Guardian 13 a tzw "member of staff" stwierdzil,ze ich nie maja w ofercie.Po udowodnieniu mu,ze jest w bledzie rzucilem mu serie pytan na temat roznic miedzy Guardianami,Baronami i Dukami chlopak byl bliski placzu...

 

 

Ty to okrutny jestes :boogie:

 

Snow&Rock?


  • 0

#12 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 marzec 2014 - 23:08


No ostatnio bylem w wyspecjalizowanym sklepe na Wyspach.Chcielem obejrzec wiazania Salomon  Guardian 13 a tzw "member of staff" stwierdzil,ze ich nie maja w ofercie.Po udowodnieniu mu,ze jest w bledzie rzucilem mu serie pytan na temat roznic miedzy Guardianami,Baronami i Dukami chlopak byl bliski placzu...

 
Ty to okrutny jestes :boogie:
 
Snow&Rock?
Ellis Brigham
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 marzec 2014 - 09:22

 


Do Decthlonu można iść kupić spodenki czy adidasy a buty narciarskie czy narty sugeruje kupować w sklepach wyspecjalizowanych - nawet na wyspach.

No ostatnio bylem w wyspecjalizowanym sklepe na Wyspach.Chcielem obejrzec wiazania Salomon  Guardian 13 a tzw "member of staff" stwierdzil,ze ich nie maja w ofercie.Po udowodnieniu mu,ze jest w bledzie rzucilem mu serie pytan na temat roznic miedzy Guardianami,Baronami i Dukami chlopak byl bliski placzu...

 

Cześć

Nie wiem o czym piszesz. Nie znam się na sprzęcie w sensie nazw itd. ale umiem na pierwszy rzuty oka rozróżnić chłam od wartościowej rzeczy jeżeli chodzi o narty i buty przynajmniej. W Decathlonie nie widziałem ani jednej sztuki wartościowego sprzętu nigdy.

A co do sprzedawców.... Pytek ... oni maja wiedzieć gdzie co leży a nie się na tym znać - przynajmniej jeżeli chodzi o narciarstwo nie spotkałem jeszcze sprzedawcy, który by wiedział coś ciekawego poza wymienianiem modeli oraz sztampowym doradzaniem. Najbardziej bawi mnie jak koleś mówi: pasuje, proszę dopiąć a teraz wstać i się przejść... I jak pasuje?? :) :)

Pozdrowienia


  • 0

#14 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 06 marzec 2014 - 09:58

Będzie Wam łatwiej dyskutować :) 


  • 0

#15 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 06 marzec 2014 - 10:52

a ja żonę Pytka rozumiem, też sobie kupiłam za duże buty. W tych dokładnie wymierzonych tak mnie stopy bolały, że w ramach odreagowania kupiłam o numer większe. No i mam problem jak trzeba podchodzić, albo jest bryja. A poza tym jest OK. Nic nie uwiera, nie marznę itp :)


  • 1

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 marzec 2014 - 11:59

a ja żonę Pytka rozumiem, też sobie kupiłam za duże buty. W tych dokładnie wymierzonych tak mnie stopy bolały, że w ramach odreagowania kupiłam o numer większe. No i mam problem jak trzeba podchodzić, albo jest bryja. A poza tym jest OK. Nic nie uwiera, nie marznę itp :)

nie jeżdżę...


  • 0

#17 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 06 marzec 2014 - 12:05

kto nie jeździ? Ja? no, właściwie masz rację, ja się zsuwam ze stoku :D


  • 0

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 marzec 2014 - 17:47

kto nie jeździ? Ja? no, właściwie masz rację, ja się zsuwam ze stoku :D

Cześć

Jak masz za duże buty nie masz czucia narty i nie możesz zaufać. Miałem też epizody, za dużych za miękkich itd. Chyba, że te za duże buty maja twardość wyczynowych to wtedy jeździsz na skorupie ale szczerze przy całym szacunku nie sądzę.

Pozdrowienia


  • 0

#19 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2014 - 18:12

Przesadzacie z za dużymi butami. Ja jeżdżę w albo za dużych albo za małych. Przekonałem się o tym mierząc dokładnie dlugość stopy w Decathlonie: lewa 44, prawa 44.5 cm. Poza tym stopę mam przeciętnie szeroką i tęgą. Może podbicie wyższe od średniej krajowej. :) Gdy kupowałem 44 były za małe. Nie dużo za małe, ale jednak za małe. Raz, dobrze to pamiętam, o mały włos nie odmroziłem sobie nóg na Kaprun. I od tej chwili postanowiłem, że nigdy nie kupię butów nawet ciut za małych. Dotyczy to nie tylko butów narciarskich. 45, które kupuję, są oczywiście trochę za duże, zwłąszcza lewy. Dokupiłem dodatkowe podkładki Siadasa i nie jest źle. Czucia mi nie brakuje. ;)


  • 1

#20 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 06 marzec 2014 - 19:41

Muszę się zgodzić z Andrzejem, lepiej deczko za duże niż deczko za małe.  Wydaje mi się jednak że,  w przypadku żony Pytka to deczko było trochę  większym Deczkiem.  Oczywiście nie ujmując nic naszemu wielkiemu koledze D_I :)  


  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych