Skocz do zawartości


Zdjęcie

fani skoków narciarskich ;)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emka22

Emka22
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monika
  • Ulubiony stok:Azoty

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:52

Chciałabym zacząć nowy temat, a mianowice o skokach narciarskich. Czy są wsród was fani tej dyscypliny sportowej? A może ktoś z was trenuje skoki? ;)
  • 0

#2 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:43

Owszem, zawsze lubiłem i lubię oglądać skoki. Znacznie bardziej niż występy naszych piłkarzy... Skoki są nieprzewidywalne, w każdym z nich kryje się dramaturgia niepowtarzalnego fenomenu. Moim niekwestionowanym idolem w tej materii jest Noriaki Kasai. Ten japoński, upór, determinacja, niebywała dyscyplina międzykontynentalnych podróży, wytrzymałość organizmu na zmiany stref czasowych i ta niesamowita klasa, precyzja połączone z pokorą godną mistrza. Chylę czoła... 


  • 0

#3 Emka22

Emka22
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monika
  • Ulubiony stok:Azoty

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:13

Dokładnie Noriaki Kasai to wielki talent. Skacze już tyle czasu a jego skoki są nadal dobre, stylowe, wciąż odnosi sukcesy, wciąż chce skakać i sprawia mu to przeogromną radość. Większość jego rówieśników jest już na emeryturze ;) Ciekaw czy Adam Małysz dziś też byłby w czołówce?


  • 0

#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:05


A może ktoś z was trenuje skoki?

 

Oczywiscie - na Wii Fit U. Polecam ;)


Użytkownik JacK edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:06

  • 0

#5 Emka22

Emka22
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monika
  • Ulubiony stok:Azoty

Napisano 30 styczeń 2014 - 12:43

 


A może ktoś z was trenuje skoki?

 

Oczywiscie - na Wii Fit U. Polecam ;)

 

raczej nie o takie trenowanie mi chodziło ;p


  • 0

#6 Ilonka

Ilonka
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 styczeń 2014 - 14:29

oj tak:) bardzo lubie ogladać skoki:) jako dziecko ubóstwiałam Svena Hannawalda:p ale teraz już troche dorosłam i ogladam skoki głównie dlatego, że do konca nie można być pewnym co tam się wydarzy. I to trzymające aż do ostatniego skoczka napięcie jest w tym dla mnie fenomenalne:)


  • 1

#7 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:40

oj tak:) bardzo lubie ogladać skoki:) jako dziecko ubóstwiałam Svena Hannawalda:p ale teraz już troche dorosłam i ogladam skoki głównie dlatego, że do konca nie można być pewnym co tam się wydarzy. I to trzymające aż do ostatniego skoczka napięcie jest w tym dla mnie fenomenalne:)

 

Tradycyjne skoki dla mnie to taka dziwna dyscyplina - już przepisy kontrowersyjne bo po co ocena za styl?.Czy ktoś ocenia styl w skoku w dal? Liczy się odległość i tyle. Sumowanie odległości też chyba jedyne w swoim rodzaju (choć można się przyzwyczaić. Najważniejsze, że nudna (poza oczywiście nieprzewidywalnością - co stanowi jej jedyną atrakcyjność). Popatrzcie na umiejętności prezentowane przez freestylowców, tu szczęka czasem opada i człowiek po prostu nie może wyjść z podziwu. A już feestyle w terenie górskim, gdzie drobny błąd łatwo może skończyć się w kostnicy. Na tym tle Stoch & company to przedszkole...

 

 

 

 

Pozdro

Wiesiek


  • 2

#8 Ilonka

Ilonka
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 luty 2014 - 14:48

ja i tak doceniam chłopaków, bo trzeba byc naprawdę dobrym, żeby wziąc narty, wejśc na taką mamucią skocznie, zjechać i jeszcze oddać dobry skok...to nie jest takie hop siup tylko wymaga wiele lat pracy.. ja bym bała się z takiej belki startowej anwet spojrzeć w dół...


  • 0

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 luty 2014 - 14:54

 

oj tak:) bardzo lubie ogladać skoki:) jako dziecko ubóstwiałam Svena Hannawalda:p ale teraz już troche dorosłam i ogladam skoki głównie dlatego, że do konca nie można być pewnym co tam się wydarzy. I to trzymające aż do ostatniego skoczka napięcie jest w tym dla mnie fenomenalne:)

 

Tradycyjne skoki dla mnie to taka dziwna dyscyplina - już przepisy kontrowersyjne bo po co ocena za styl?.Czy ktoś ocenia styl w skoku w dal? Liczy się odległość i tyle. Sumowanie odległości też chyba jedyne w swoim rodzaju (choć można się przyzwyczaić. Najważniejsze, że nudna (poza oczywiście nieprzewidywalnością - co stanowi jej jedyną atrakcyjność). Popatrzcie na umiejętności prezentowane przez freestylowców, tu szczęka czasem opada i człowiek po prostu nie może wyjść z podziwu. A już feestyle w terenie górskim, gdzie drobny błąd łatwo może skończyć się w kostnicy. Na tym tle Stoch & company to przedszkole...

 

 

 

 

Pozdro

Wiesiek

 

Cześć

A byłeś kiedyś na początku rozbiegu i patrzyłeś w dół??

Pozdro


  • 1

#10 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 luty 2014 - 17:05

Cześć

 

A byłeś kiedyś na początku rozbiegu i patrzyłeś w dół??

Pozdro

 

 

Byłem, na pewno robi wrażenie choć można się przyzwyczaić.

Ale wobec tego jechałeś nad klifami z których skaczą narciarze-freestylowcy? Tam nie ma idealnie równych rozbiegów i wyliczonych krzywych balistycznych tak aby było łagodne przyziemienie. Po drodze drobiazg - robią salta i śruby

 

Pozdro

Wiesiek


Użytkownik Wujot edytował ten post 05 luty 2014 - 17:06

  • 0

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 luty 2014 - 20:09

 

Cześć

 

A byłeś kiedyś na początku rozbiegu i patrzyłeś w dół??

Pozdro

 

 

Byłem, na pewno robi wrażenie choć można się przyzwyczaić.

Ale wobec tego jechałeś nad klifami z których skaczą narciarze-freestylowcy? Tam nie ma idealnie równych rozbiegów i wyliczonych krzywych balistycznych tak aby było łagodne przyziemienie. Po drodze drobiazg - robią salta i śruby

 

Pozdro

Wiesiek

 

Cześć

Akurat zajmowałem się freestylem kiedy Ty jeszcze nie jeździłeś na nartach więc mniej więcej wiem o co chodzi.

Szczerze to tego typu porównania są raczej poniżej Twojego poziomu, nie myślisz?

Znałem paru skoczków narciarskich a jeden był bardzo dobrym narciarzem j zapewniam Cię, że na owe czasy (lata 80) to co robił na stoku w jeździe wolnej, skoki terenowe - było imponujące. Sam zresztą dobrze wiesz, ze większość ewolucji tak niesamowicie wyglądających na filmach jest szczegółowo przygotowana w terenie, poprzedzona próbami i dokładna analizą - tak jak w skokach.

Pozdro


  • 0

#12 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 05 luty 2014 - 21:24

 

 

 

 Po drodze drobiazg - robią salta i śruby

 

 

Z prędkością prawie 100 km/h jak nieraz skoczkowie?..... I tak można mnożyć okoliczności na korzyść poszczególnych dyscyplin, tylko po co?

 

Mam wrażenie, że chcesz udowodnić wyższość freestyle'u nad skokami. No chyba, że się mylę. Ale to jak dyskusja o wyższość samochodu z silnikiem diesla nad benzyniakiem, lub świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Dla mnie to dwie zupełnie różne dyscypliny.


Użytkownik ARN edytował ten post 05 luty 2014 - 21:25

  • 0

#13 Emka22

Emka22
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monika
  • Ulubiony stok:Azoty

Napisano 05 luty 2014 - 22:18

Panowie spokojnie ;) trzymajmy kciuki za naszych skoczków w Soczi, 9 lutego konkurs indywidualny, na kogo stawiacie?


  • 0

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 luty 2014 - 22:42

Tradycyjne skoki dla mnie to taka dziwna dyscyplina - już przepisy kontrowersyjne bo po co ocena za styl?.Czy ktoś ocenia styl w skoku w dal? Liczy się odległość i tyle. Sumowanie odległości też chyba jedyne w swoim rodzaju (choć można się przyzwyczaić.

Też się temu dziwię. Przecież to bardzo subiektywne, nie mówiąc, że świetne pole do przekrętów. Mnie najbardziej w skokach, tych tradycyjnych, nie freestylowych, denerwuje lądowanie telemarkiem. Jak dla mnie wygląda to pokracznie, nieestetycznie. A jest wysoko punktowane. Ba, jeśli skok kończy się bez telemarku, ujmowane są punkty. Wariactwo.


  • 1

#15 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 luty 2014 - 19:50

Przyniosłem telewizor z auta żeby Olimpiadę trochę pooglądać bo w domu telewizora nie mamy, a tu skoki grają :D

Pięknie o Polakach mówią (zupełnie inaczej niż w Polsce), Kamil Stoch na pierwszym miejscu :D

Generalnie fantastycznie.

Pozdrawiam
Michał 


  • 1

#16 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 luty 2014 - 21:07

No i wygrał :D Super!

Przy okazji dowiedziałem się ze Szwajcarskiej telewizji, że to pierwszy złoty medal w skokach od czasów Fortuny, że Kamil jest bardzo sympatyczny, że jego lądowanie to arcydzieło i Adam też był ekstra kozakiem co się z Simonem kolegował :D No i że Słowenia ma swój pierwszy medal :)

Pozdrawiam
Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 09 luty 2014 - 21:09

  • 1

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 luty 2014 - 08:58

I o to chodzi. Jak najwięcej sukcesów jakichkolwiek.


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 Kasix

Kasix
  • Zbanowany
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2014 - 14:28

Ja bardzo lubiłam oglądać Adasia jak skacze, zawsze całą rodziną emocje były ;) Teraz jednak wolę sama wybrać się na stok ze znajomymi i szusować na nartach :)


  • 0

#19 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 16 luty 2014 - 14:03

Noriaki Kasai - wspomniałem nieco wyżej o uznaniu dla tego skoczka. Zdobyte srebro to wspaniałe ukoronowanie kariery i dobitne potwierdzenie formy.


  • 0

#20 marcin20

marcin20
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 luty 2014 - 11:35

Dla mnie najlepszym skoczkiem był nasz Adam. Szkoda, że już nie skacze, ale skoki nadal lubię oglądać :)


  • 0

0sxtrtg2zc7w_t.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych