Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w regulacji wiązań


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 g3rman

g3rman
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2014 - 10:00

Witam,
Niedługo planuje jakiś wyjazd na narty i zastanawiam się nad wyregulowaniem wiązań.

W poprzednim sezonie, wiązania ustawiali mi w serwisie na maszynie: przednie wiązania na 5, a tylne na 7.
Nie wiem czemu mi tak ustawili, skoro w wynikach jest napisane, że "wartość rzeczywista OK". Przeważnie spotykałem się z jednakowym ustawieniem wiązań.
Mam 23 lata i 180 cm wzrostu, ważyłem wtedy 83 kg.

 

Moje narty to:
- Fischer RX 8 FIRE, długość 165,
- wiązania Fischer FSX 11
- długość buta 325mm

O to wyniki z maszyny:
http://zapodaj.net/9...0a9560.jpg.html

Obecnie ważę ok. 10 kg mniej.

Czy ustawić wiązania według tabel DIN dostępnych na internecie, czy zostawić tak ustawione wiązania jak są?


Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik g3rman edytował ten post 27 styczeń 2014 - 10:14

  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 27 styczeń 2014 - 10:04

Umiejetnosci dwa,to znaczy ile dni na stoku masz za soba.


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 JG77

JG77
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Speed Omeglass Wc SL
  • Imię :Jerzy
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 27 styczeń 2014 - 18:35

Witam serdecznie ,na bratnim forum koledzy wyjaśnili Ci to dokładnie ,czyżbyś nie wierzył? :)


  • 0

#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:14

Witam serdecznie ,na bratnim forum koledzy wyjaśnili Ci to dokładnie ,czyżbyś nie wierzył? :)

Warto czerpać wiedzę z różnych źródeł :D Kolega najwidoczniej na podstawie wielu opinii znajdzie "złoty środek" :)  Ja ustawił bym na ok. 6 


  • 0

#5 g3rman

g3rman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:48

Witam serdecznie ,na bratnim forum koledzy wyjaśnili Ci to dokładnie ,czyżbyś nie wierzył? :)

Witaj,

Owszem na innym forum poruszana była kwestia różnicy rzeczywistej siły wypięcia, a podziałki na wiązaniu. Ale nie o to mi chodziło :) A o serwisantach różne rzeczy już czytałem.

 

Czy po przeczytaniu tych wyników z maszyny można stwierdzić, że siła wypięcia różni się od tej na podziałce na wiązaniach?

Czy tylko podczas badania wyskakuje taka informacja i serwisant wtedy odpowiednio ustawia?

 

Pytam, bo na wydruku jest napisane: "wartość rzeczywista OK". To jeżeli jest OK to po co na tylnym wiązaniu inna wartość?


Użytkownik g3rman edytował ten post 27 styczeń 2014 - 19:49

  • 0

#6 JG77

JG77
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Speed Omeglass Wc SL
  • Imię :Jerzy
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:09

 

Witam serdecznie ,na bratnim forum koledzy wyjaśnili Ci to dokładnie ,czyżbyś nie wierzył? :)

Witaj,

Owszem na innym forum poruszana była kwestia różnicy rzeczywistej siły wypięcia, a podziałki na wiązaniu. Ale nie o to mi chodziło :)  A o serwisantach różne rzeczy już czytałem.

 

Czy po przeczytaniu tych wyników z maszyny można stwierdzić, że siła wypięcia różni się od tej na podziałce na wiązaniach?

Czy tylko podczas badania wyskakuje taka informacja i serwisant wtedy odpowiednio ustawia?

 

Pytam, bo na wydruku jest napisane: "wartość rzeczywista OK". To jeżeli jest OK to po co na tylnym wiązaniu inna wartość?

 

 

To drugie co zaproponowałeś ,ok to siła w Nm wyliczona z danych ,które zapewne podałeś i jak maszyna "mówi"ok.to jest to ta prawidłowa wartość i tak się reguluje sprężyny w czasie rzeczywistej próby tzn.kilku krotnie maszyna wpina i wypina buta w/g wyliczonej wartości a serwisant w tym czasie kręci śrubą regulacyjną aby but wypięło ,nie ważne ile będzie na skali Twoich wiązań waże ,że jest ustawione w praktycznych testach.Śpij spokojnie ,maszyna się nie myli masz na pewno dobrze o ile podałeś dane zgodne z prawdą ,bo co niektórzy potrafią sobie dla animuszu podkręcić umiejętności i wtedy może być gorzej ,pęka najsłabsze ogniwo czyli kosteczki :)


Użytkownik jabol edytował ten post 28 styczeń 2014 - 08:04
- kosmetyka cytatu

  • 0

#7 g3rman

g3rman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:42

Śpij spokojnie ,maszyna się nie myli masz na pewno dobrze o ile podałeś dane zgodne z prawdą ,bo co niektórzy potrafią sobie dla animuszu podkręcić umiejętności i wtedy może być gorzej ,pęka najsłabsze ogniwo czyli kosteczki :)

Dzięki za wyjaśnienie :) .

 

Dane podałem prawdziwe. Problem w tym, że to było rok temu, a od tamtej pory schudłem ok. 10-12kg i zastanawiam się, czy dłubać coś w tych ustawieniach, czy nie :-P

Co prawda teraz trochę dynamiczniej jeżdżę,


Użytkownik jabol edytował ten post 28 styczeń 2014 - 08:06
-kosmetyka cytatu

  • 0

#8 JG77

JG77
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Speed Omeglass Wc SL
  • Imię :Jerzy
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 27 styczeń 2014 - 21:13

Wiesz co ,zastanawiam się ale tak poważnie- co Ci szkodzi dać w tym roku jeszcze raz taki test zrobić -chyba wiem -25 złoty ,wiem nikt nie chce nawet 1 złotówki wyrzucać niepotrzebnie ale potraktuj to jako inwestycja ,tak właśnie ,bo jak będziesz zdrowy będziesz pracował i zarabiał a tak wydawał a nie zarabiał z bólem do tego.10 kg. to duża różnica ,nie mówiąc o zmianie parametrów sprężyn z czasem choć to akurat najmniej istotne ,kolego wiesz ile kosztuje ACL ? i ile bólu przysparza ? Jeszcze jeden argument coraz więcej odszkodowań wypłacanych jest w razie wypadku przez ubezpieczycieli w oparciu ale nie tylko ,o aktualny test wiązań i posiadany wydruk z br.sezonu ,nie jest to decydujące ale coraz częstsze stają się praktyki żądania tego rodzaju wydruku a na pewno będzie to dodatkowy plus na Twoją korzyść -nad czy Ty się zastanawiasz skoro współczesne metody dają takie możliwości ?Pozdrawiam -wysupłaj te 2 dychy :)


  • 0

#9 g3rman

g3rman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2014 - 22:11

Wiesz co ,zastanawiam się ale tak poważnie- co Ci szkodzi dać w tym roku jeszcze raz taki test zrobić -chyba wiem -25 złoty ,wiem nikt nie chce nawet 1 złotówki wyrzucać niepotrzebnie ale potraktuj to jako inwestycja ,tak właśnie ,bo jak będziesz zdrowy będziesz pracował i zarabiał a tak wydawał a nie zarabiał z bólem do tego.10 kg. to duża różnica ,nie mówiąc o zmianie parametrów sprężyn z czasem choć to akurat najmniej istotne ,kolego wiesz ile kosztuje ACL ? i ile bólu przysparza ? Jeszcze jeden argument coraz więcej odszkodowań wypłacanych jest w razie wypadku przez ubezpieczycieli w oparciu ale nie tylko ,o aktualny test wiązań i posiadany wydruk z br.sezonu ,nie jest to decydujące ale coraz częstsze stają się praktyki żądania tego rodzaju wydruku a na pewno będzie to dodatkowy plus na Twoją korzyść -nad czy Ty się zastanawiasz skoro współczesne metody dają takie możliwości ?Pozdrawiam -wysupłaj te 2 dychy :)

20 czy 30 zł to nie problem :), prędzej brak czasu. Spadło w ostatnim czasie trochę śniegu i jest chęć pojeżdżenia na okolicznych stokach, a wyjazd taki jest dość spontaniczny. Do serwisu mam ok. 25 km, a godziny jego otwarcia pokrywają się z moimi godzinami pracy.

Więc stwierdziłem, że skoro w tamtym roku były ustawiane na maszynie, to mam już jakieś odniesienie i jeżeli teraz moja waga spadła to trzeba trochę poluzować tu i ówdzie :D


Użytkownik g3rman edytował ten post 27 styczeń 2014 - 22:12

  • 0

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 styczeń 2014 - 08:10

hej g3rman (milej było by po imieniu) witam na forum KN

 

Jeśli utrata na wadze nie była spowodowana chorobą to nic bym nie kręcił  i nie luzował przy tym wiązaniu.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:36

To drugie co zaproponowałeś ,ok to siła w Nm wyliczona z danych ,które zapewne podałeś i jak maszyna "mówi"ok.to jest to ta prawidłowa wartość i tak się reguluje sprężyny w czasie rzeczywistej próby tzn.kilku krotnie maszyna wpina i wypina buta w/g wyliczonej wartości a serwisant w tym czasie kręci śrubą regulacyjną aby but wypięło ,nie ważne ile będzie na skali Twoich wiązań waże ,że jest ustawione w praktycznych testach.

 

 

 

Mimo wszystko watpliwosci powstaja. Tez w zeszlym roku oddalem na maszyne kilka par nart. W tym jedna z podobnymi wiazaniami FS10 (czyli Tyrolia). Troche inaczej wygladal wydruk, ale w sumie informacja byla podobna: :L - left, R - right (wypiecia boczne) i F - forward (wypiecie do przodu). Roznice pomiedzy wskazaniem maszynowym i na skali tez byly, ale niewielkie, nie przekraczaly 1 i to w druga strone, tzn. z tylu maszyna kazala ustawiac nieco slabiej niz wychodziloby z tabeli. W tym przypadku roznica wynosi az 2. Jak wiadomo, teoretycznie ustawiamy przod i tyl na tej samej kresce. Roznica 2 na obu stronach miedzy przodem i tylem? Dziwne. Moze serwisant wpisal zla wartosc na tyl? Powtorzylbym pomiar gdzie indziej by sie upewnic.


  • 0

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 styczeń 2014 - 14:10

poczytaj temat:

http://www.kochamnar...ch-a-iso-11088/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 28 styczeń 2014 - 19:36

 

To drugie co zaproponowałeś ,ok to siła w Nm wyliczona z danych ,które zapewne podałeś i jak maszyna "mówi"ok.to jest to ta prawidłowa wartość i tak się reguluje sprężyny w czasie rzeczywistej próby tzn.kilku krotnie maszyna wpina i wypina buta w/g wyliczonej wartości a serwisant w tym czasie kręci śrubą regulacyjną aby but wypięło ,nie ważne ile będzie na skali Twoich wiązań waże ,że jest ustawione w praktycznych testach.

 

 

 

Mimo wszystko watpliwosci powstaja. Tez w zeszlym roku oddalem na maszyne kilka par nart. W tym jedna z podobnymi wiazaniami FS10 (czyli Tyrolia). Troche inaczej wygladal wydruk, ale w sumie informacja byla podobna: :L - left, R - right (wypiecia boczne) i F - forward (wypiecie do przodu). Roznice pomiedzy wskazaniem maszynowym i na skali tez byly, ale niewielkie, nie przekraczaly 1 i to w druga strone, tzn. z tylu maszyna kazala ustawiac nieco slabiej niz wychodziloby z tabeli. W tym przypadku roznica wynosi az 2. Jak wiadomo, teoretycznie ustawiamy przod i tyl na tej samej kresce. Roznica 2 na obu stronach miedzy przodem i tylem? Dziwne. Moze serwisant wpisal zla wartosc na tyl? Powtorzylbym pomiar gdzie indziej by sie upewnic.

 

 

 

Po przeczytaniu tego jak i innych postów w temacie "wiązań" wychodzi mi na to, że Tyrolia to największy szajas na rynku i bez ustawienia wiązań tej marki na maszynie lepiej tego na nogi nie zakładać.

W tym roku oddałem 4 pary nart na ustawienie wiązań na maszynie.

Marker, pomyłka na skali = 0. To samo Head i Salomon który zaliczył kilka wypięć. Tyrolia siła zadana 5.5 na jednej narcie pomyłka na skali 0 (ustawiono 5.5) na drugiej 2 (ustawiono 7.5). Wiązania kompletna nówka! Do servisu 100% zaufania, pełna kompetencja tak piszę żeby zaraz spekulacji jak powyżej nie było ;)

Z drugiej strony patrząc na ceny wiązań nie mam pytań. Tyrolia jest po prostu najtańsza. 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 1

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:38

Znalazlem w szufladzie zeszloroczne "badania" na maszynie Jetbond Montana. Jedno dotyczylo FS10 (Fischer, ale de facto Tyrolia), drugie Atomic Neox 310. Dla obu stron wyszlo to samo. Podaje sile wypiecia w Nm i ustawienie wiazan:

 

FS10: przod 47.4  5.0

           tyl    185.3  4.0

 

Atomic: przod 63.1  6.0

             tyl    252.8  7.0

 

Ten drugi pomiar jest bardzo bliski autora watku. Wydaje sie zatem, ze g3man ma dobrze ustawione, choc warto sie zastanowic czy zmiana ciezaru nie ma wplywu. Czy Tyrolie sa marne? Serwisowcy tego nie potwierdzali. Owszem, slyszalem zle opinie o wiazaniach Atomica, ale nie o Tyrolii.


  • 1

#15 g3rman

g3rman
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:07

Na narty wybieram się dopiero na weekend, także podrzucę narty kumplowi to je zawiezie do serwisu na diagnozę na maszynie, bo akurat ma po drodze :)

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

 

Pozdrawiam,


  • 2

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 styczeń 2014 - 12:10

wiecie że po tej dyskusji

także zwątpiłem i dzisiaj zaniosłem narty do warsztatu

miałem nastawione wg tabelek internetowych czyli "na oko"

w obu parach nart nastawione na 6,5 tak przód jak i tył

 

wynik nastawiania komputerowego:

 

Rossignole

 

przód  6  -  tył 6

 

Markery

 

przód 6 - tył w jednej narcie 7 a w drugiej 8

 

tak więc moje nastawienie na oko wiele od maszyny nie odbiega


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:03

przód 6 - tył w jednej narcie 7 a w drugiej 8

tak więc moje nastawienie na oko wiele od maszyny nie odbiega

Roznica 2 to juz duzo. Czyli miales ustawione tyly za slabo. Wypinaly Ci czasem niechcaco?


  • 0

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:19


Wypinaly Ci czasem niechcaco
nigdy w tym modelu (grizzly z markerami)

a trzeba przyznać że jeździłem na nich nie tylko po trasie


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych