Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeżdżę na nartach, gram na nerwach i.... na czym jeszcze ??


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 piteruska

piteruska
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monia

Napisano 25 styczeń 2014 - 21:41

"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."

Pitagoras

 

Wiele mamy pasji, zainteresowań, bzików itp. Często należy do nich także gra na instrumentach muzycznych.

Jeśli są tutaj takie osoby albo chętni do nauki gry to zapraszam do wpisów :)

 

Ja osobiście ubolewam, bo obecnie nie gram (bierny grajek), ale niegdyś grałam na klarnecie i gitarce basowej...

Był damski zespół... była orkiestra... człowiek był piękny i młody ;) nie to co dziś te... 27 lat na karku ;)

Choć różnie wtedy bywało to dzisiaj z perspektywy czasu widzę jak niesamowicie ta nauka gry na instrumentach mnie ubogaciła wewnętrznie, rozwinęła moją osobowość, pozwoliła poznać nowe osoby... to były czasy... :)

 


  • 1
Bo w życiu chodzi o to, żeby być trochę szalonym...

#2 rotato

rotato
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:salomon 24R? i salomon verse7 plate
  • Imię :Tadeusz

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:15

W zimę na narty albo deskę!!!

 To jest temat o muzyce a nie o reklamie- chciałem zauważyć. :dry:


Użytkownik jabol edytował ten post 26 styczeń 2014 - 14:56

  • 2

#3 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:47

Kiedyś, jeszcze w czasach licealnych - gitara klasyczna. Ale wtedy grywał prawie każdy w naszym środowisku... To jak dziś mieć komórkę... Chwyty pamiętam do dziś; jakieś tam szlagiery polskiego rocka też bym pewnie "sprofanował"...


  • 0

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:35

Jestem melomanem, uwielbiam muzykę. Każdą, ale najbardziej tą poważną. Niestety prócz krótkiego epizodu gitarowego na niczym w życiu nie grałem, z wyjątkiem nerwów u innych rzecz jasna. :) Ale moje dorosłe dzieci przeszły szkoły muzyczne. Syn też grał na klarnecie i trochę fortepianie. A córka (chyba w Twoim wieku) głównie na fortepianie i trochę gitarze. Skończyła nawet średnią szkołę muzyczną. Łatwo nie było, również mnie, bo byłem głównym zaprowazaczem do szkoły. Ale nikt tego "straconego" czasu nie żałuje. Właśnie to, ubogacenie cokolwiek to nadużywane w kręgach kościelnych słowo znaczy. Coś ta muzyka aktywnie grana wyrzeźbiła w ich głowach i rękach. Wydają się inne i ciekawsze te moje dzieci od tych nieszkolonych muzycznie. Do tego poznały innych muzykujących i porobiły znajomości na całe życie. I jeszcze jeden aspekt pozytywny, zwłaszcza dla panienek. Córka nie miała czasu na głupstwa i nudę. No prawie, bo i tak udawało się jej nieźle poszaleć tu i tam. Włącznie z wagarami. Dodam, że oboje bardzo dobrze jeżdżą na nartach. Córka najlepiej w całym Ischgl dokąd wybieramy się po raz trzeci z rzędu. :) Wreszcie zobaczę jak jeździ syn, którego nie widziałem nartującego od wielu lat. A mały wnuczek, jak dobrze pójdzie, zacznie jeździć za rok w wieku 3 lat.


  • 2

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 27 styczeń 2014 - 09:12

Kompletnie nie umiem grać na każdym sprzęcie. Kiedyś jako dzieciak chciałem nauczyć się grać na gitarze, ale niestety nie miałem technicznych możliwości. Wszyscy którzy mieli gitarę i chcieli mnie nauczyć grać, byli praworęczni. Trzeba byłoby przekładać struny itd. Nikomu się nie chciało.
I na tym moja kariera się skończyła. Poza tym jednak nie miałem i nie mam zdolności muzycznych.


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:27

Grałem na trąbce. W szkolnej orkiestrze dętej, oraz małym zespole gdzie graliśmy dla własnej przyjemności. Raz, poproszeni o ratowanie imprezy na którą nie dojechała zamówiona orkiestra dowiedzieliśmy się że jest to bardzo dochodowe zajęcie. Tak zaczęło się regularne chałturzenie.

Moją muzyczną karierę zakończył wyjazd do innego miasta na studia.

 

 


Ale nikt tego "straconego" czasu nie żałuje. Właśnie to, ubogacenie cokolwiek to nadużywane w kręgach kościelnych słowo znaczy. Coś ta muzyka aktywnie grana wyrzeźbiła w ich głowach i rękach.

Zgadzam się z tym.

 

Słuchanie i przeżywanie muzyki jest tylko namiastką tego czego może doznać jej wykonawca. Kiedy czujesz że jesteś częścią muzyki, która jest czymś pięknym i dobrym, sam czujesz się lepszym i to uczucie przenosisz na innych.

Warto jest dobrze opanować jakiś instrument i warto grać w orkiestrze.

Trąbkę niedawno odnalezioną na strychu, przyniosłem do mieszkania jako dekorację. Budzi przyjemne wspomnienia i kusi aby znowu zacząć ćwiczyć.


Użytkownik waldek k edytował ten post 29 styczeń 2014 - 16:28

  • 0

#7 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 01 luty 2014 - 00:12

"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."

Pitagoras

 

 nie to co dziś te... 27 lat na karku ;)

Ciesz sie ze tylko 27 :)

 

...w szkole bo musiałam to troszkę grałam na flecie, próbowałam swych zdolnosci na organach -ale nic z tego, na dzien dzisiejszy perfekcyjnie wychodzi mi gra na nerwach :D


Użytkownik asiuta82 edytował ten post 01 luty 2014 - 00:16

  • 0

#8 longa

longa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 październik 2015 - 19:16

uwielbiam grac na gitarze, żona nie lubi jak żpolę ale chodze sobie do piwnicy i podgrywam:) marzeniem moim zawsze była perkusja- próbowałem ale brak mi zdolności do tego


  • 0

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 październik 2015 - 21:15


żona nie lubi jak żpolę ale chodze sobie do piwnicy i podgrywam
to nowoczesne z Was małżeństwo :zawstydzona:
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 skor88

skor88
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2016 - 21:37

Gram na perkusji, teraz w prawdzie tylko jak jeżdżę do rodziców bo w moim mieszkaniu ciężko rozstawić sprzęt i walić w bębny przez cały dzień. ;)


  • 1

#11 ArmadaGunner

ArmadaGunner
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Armada
  • Imię :Piotr

Napisano 18 marzec 2016 - 09:00

Ja gram na gitarze elektrycznej, ale do Tony'ego Iommy'ego to mi jeszcze daleko :D


  • 0

#12 marya

marya
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 sierpień 2016 - 08:53

Gram na wiolonczeli od 5 lat :D


Użytkownik J@n edytował ten post 19 sierpień 2016 - 09:16
- edit - Link w podpisie tylko za zgodą administratora

  • 0
 
 
 

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 sierpień 2016 - 09:17

Gram na wiolonczeli od 5 lat :D

witam na forum - a na nartach jeździsz ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Wrzos

Wrzos
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 luty 2017 - 00:25

Zawsze moim marzeniem była gitara elektryczna, los zesłał mi basową. ale tak czy siak okazało się, że mam totalny antytalent muzyczny. Bas co prawda stoi w domu od wielu lat, ale bardziej z niego mąż korzysta niż ja. Także on mi przygrywa, a mi zostaje jedynie ta przysłowiowa gra na jego nerwach. ;)


  • 2

#15 Kowadelko751

Kowadelko751
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2017 - 06:33

Grałem kiedyś na altówce, zazdro :)... Mi jakoś przeszło.


  • 0

#16 paolomario

paolomario
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor 800, Salomon X-Drive 8.0Ti
  • Ulubiony stok:Southampton

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:05

Jeszcze chyba pod koniec podstawówki założyliśmy z kumplami kapelę i przez całą szkołę średnią całkiem nieźle łoiliśmy :) Ja na garach. Niestety, gdy rozjechaliśmy się po uniwersytetach granie się skończyło (jeden kolega udziela się nadal na gitarze w znanym zespole, a nasz były wokalista zaszedł dosyć daleko w jednym z telewizyjnych muzycznych show). Ja, po dwudziestu latach, dzięki technologii, dzięki której nie muszę absorbować sąsiadów i właśnie grać im na nerwach, mogłem powrócić do dawnej pasji i naparzać w bębenki znowu. :)
  • 0

#17 Gość_Rillcora_*

Gość_Rillcora_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2018 - 18:08

W dawnych czasach była gitara i kontrabas. Było to jedno z ulubionych zajęć. Teraz dorosłość i obowiązki nie pozwalają już tak regularną grę, ale lubię czasami sobie coś zagrać :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych