Skocz do zawartości


Oddaje sie pod krytyke i prosze o porady


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 maj 2014 - 16:44

zgadzam się z Mitkiem, powinno być łatwiej...


  • 0

#42 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 maj 2014 - 20:34

Z przykrością, ale nie mogę zgodzić się z Wami Mirku i Majko. Jeśli dobrze się przypatrzycie zobaczycie, że mój kolega Pytek wykonuje skręty na płaskiej narcie przy pomocy rotacji stóp, czyli tańczy ski-twista. Jeśli byłoby twardo i równo to mógłby się zatrzymać i dalej wywijać w lewo i w prawo, a w prędkości wywijania byłby ograniczony bezwładnością nieopartych na śniegu przedniej i tylnej części "zrokerowanych" nart.

Ja wolę takie skręty wykonywane techniką narciarską, czyli przy pomocy krawędzi i jej odciążenia, mniej więcej chodzi mi o takie coś, tu akurat wykonane niechlujnie, bo przypadkowo:

 

https://www.youtube....5_Ay-jSC4#t=175

 

Znalazłem też swoje 50 lub 70 metrów. Gdybym wtedy wiedział, że jest to kręcone na jutuba tobym się przyłożył i zrobił nie 20, a 40 skrętów :lol:

 

 

 


  • 3

#43 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 maj 2014 - 20:46

dobrze, że się ze mną nie zgadzasz :)  Ja tylko stwierdziłam, że na narcie opartej o podłoże tylko na krótkim kawałku spodów łatwiej jest kręcić "twista".

A na Twoim filmiku jedziesz na ołówkach, inny skręt, inny styl, no i wewnętrzną nartę przekładasz :alegosc:  Widać naukę jazdy na dolnej narcie :D


  • 2

#44 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maj 2014 - 20:50

Kompletna zgoda z Deczkiem. Tak by ski twist Pytka wygladal na twardym i rownym:

 

 

:D


Użytkownik Jack edytował ten post 07 maj 2014 - 20:51

  • 4

#45 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 maj 2014 - 21:15

twist na krawędzi :D świetnie gość jeździ :hi:


  • 0

#46 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 maj 2014 - 21:24

Kompletna zgoda z Deczkiem.

 

:hysterical:

 

Swoją drogą dobrze się chłopina trzyma, a piosenka poprawiła mi humor...


  • 2

#47 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 07 maj 2014 - 21:32

Kompletna zgoda z Deczkiem. Tak by ski twist Pytka wygladal na twardym i rownym:

 

 

:D

;D :D :D haha fajny taki ski twist :) w moim wykonaniu było by jeszcze do tego aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! i bum ;)


  • 1

#48 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 maj 2014 - 13:12

Z przykrością, ale nie mogę zgodzić się z Wami Mirku i Majko. Jeśli dobrze się przypatrzycie zobaczycie, że mój kolega Pytek wykonuje skręty na płaskiej narcie przy pomocy rotacji stóp, czyli tańczy ski-twista. Jeśli byłoby twardo i równo to mógłby się zatrzymać i dalej wywijać w lewo i w prawo, a w prędkości wywijania byłby ograniczony bezwładnością nieopartych na śniegu przedniej i tylnej części "zrokerowanych" nart.

Ja wolę takie skręty wykonywane techniką narciarską, czyli przy pomocy krawędzi i jej odciążenia, mniej więcej chodzi mi o takie coś, tu akurat wykonane niechlujnie, bo przypadkowo:

 

https://www.youtube....5_Ay-jSC4#t=175

 

Znalazłem też swoje 50 lub 70 metrów. Gdybym wtedy wiedział, że jest to kręcone na jutuba tobym się przyłożył i zrobił nie 20, a 40 skrętów :lol:

 

 

 

Cześć

Dokładnie jest tak jak piszesz. Stanie i wywijanie będzie łatwiejsze na zrockerowanych i możliwe w jeździe jeżeli człowiek będzie dobry i nie zgubi rytmu. Co do jazdy natomiast to i Ty i Hansi i częściowo Pytek jedziecie z lekkiego odbicia bo tak dla dobrego narciarza jest najłatwiej. Trzeba mieć jednak wtedy znakomite czucie narty oraz synchronizację odciążenia z rotacją. Swoją droga Hansi nie jedzie ani przez moment twista o którym piszesz. Zwróć uwagę jak w momentach gdy nie jest w stanie tak szybko zmienić jedzie na jednej narcie. Jako znakomitemu giganciście ale i slalomoście wydchodzi to łatwo bo ma genialne wyczucie krawędzi i synchronizację.

Swoja droga jak fantastycznie i lekko wygląda taki naturalny narciarz w porównaniu z tymi zakutymi w kaski, gogle wyposażonymi w specjalne narty rycerzami stoków. Ciekawe ile par nart objeździł przy kręceniu tego filmu.

Przypomina mi w niektórych ujęciach takiego jednego kolegę, który wygląda równie naturalnie i lekko na stoku....

Pozdrowienia


  • 3

#49 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 czerwiec 2014 - 18:39

Raz na jakis czasu kiedy kilka planet ustawia sie w jednej linii nachodzi mnie ochota na proby jazdy na krawedzi.Robie to glownie po to,ze jak od swieta udaje sie spotkac z Panem Deczkiem to zeby calkiem jak pokraka przy jego jezdzie nie wygladac jednak proby sa bezskuteczne.

Jako,ze ostatnio nie mial mnie kto nagrywac na trudniejszych trasach wpadlem na pomysl zamocowania kamerki na narcie coby sylwetke bylo widac.

I tak:1.Nie podoba mi sie ulozenie reki prowadzacej skret(zewnwtrznej) prze co uklad nie jest do konca frontalny

       2.Narta dolna(zewnetrzna) zostaje za bardzo z tylu

Prosba do technikow o weryfikacje i moze mala porade jak i co poprawic.

Wideo troche skacze czego mozna oczekiwac po mocowaniu na narcie.


  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#50 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 10 czerwiec 2014 - 21:47

Pogratulować taśmy, czy innej przyssawki. Mi kiedyś dawno tak przyczepiona odpadła po 20 metrach. I jeszcze jedno: pod krytykę niech się oddają różne boroczki co lubią być krytykowane i pouczane, a Ty po prostu wrzucaj filmiki :)

Ps. Mitek, śniłeś mi się... gdzieś byliśmy, nie wiem gdzie, ale nie na nartach :zeby:


  • 3

#51 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 czerwiec 2014 - 06:22

z tej pozycji kamery to trudno cokolwiek skrytykować :)


  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#52 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 11 czerwiec 2014 - 07:46

Cześć

Dokładnie jest tak jak pisze Jan - ujęcie bajeranckie i nic poza tym. No może asymetria skrętów - lewy lepszy prawy gorszy - ale to tez może być wynik usytuowania kamery na lewej narcie.

Pozdro

 

Deczko co ja tam robiłem w tym  Twoim śnie... nic nie pamiętam...

Pozdro


  • 3

#53 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 czerwiec 2014 - 20:36

z tej pozycji kamery to trudno cokolwiek skrytykować

 

Nie byłbym taki pewny, ponieważ nie jedną "analizę" już widziałem, choć muszę przyznać, że nie spotkałem się z "trenerką" z jazdy z kija czy z z głowy w dół (moje ulubione ujęcia)

 

 

ujęcie bajeranckie i nic poza tym

 

 

No i właśnie o to chodzi. Ja osobiście wolę 30 sekund czegoś ciekawego, niż 30 minut wszechotaczającego badziewia.
 

 

Deczko co ja tam robiłem w tym  Twoim śnie... nic nie pamiętam...
 

 

Jakiś dom, czy ośrodek, jakieś spotkanie (?) jacyś inni ludzie... Nie wyrąbaliśmy nawet po kielichu nie mówiąc o większym litrarzu. Ja przynajmniej coś pamiętam... z Tobą widzę jest gorzej, kurna :lol:


  • 5

#54 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 czerwiec 2014 - 07:17

poczekajcie jeszcze trochę -

kupicie sobie takie urządzenie

 

pre_1402553765__quadrocopter.jpg

 

będzie leciało nad głową i filmowało wszystkie błędy - odpadnie problem mocowania


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#55 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:08

Cześć

 

W zeszłym roku podczas kręcenia filmu takie urządzenie nawaliło i przypikowało w grupę ćwiczących dzieci. Moje dzieci do tej pory to wspominają jako niezłą zabawę połączoną z niezłą adrenalinką.

 

 

 

 

 

ujęcie bajeranckie i nic poza tym

 

 

No i właśnie o to chodzi. Ja osobiście wolę 30 sekund czegoś ciekawego, niż 30 minut wszechotaczającego badziewia.
 

 

Deczko co ja tam robiłem w tym  Twoim śnie... nic nie pamiętam...
 

 

Jakiś dom, czy ośrodek, jakieś spotkanie (?) jacyś inni ludzie... Nie wyrąbaliśmy nawet po kielichu nie mówiąc o większym litrarzu. Ja przynajmniej coś pamiętam... z Tobą widzę jest gorzej, kurna :lol:

 

Cześć

Nic ciekawego w sensie analizy techniki tam się dopatrzyć nie można ze względu na ujęcie. Fajne ale właśnie poprzez tę/tą fajność wypacza obraz jazdy, dynamizuje ją itd.

A co do spotkania to jak widać ja piłem i za siebie i jeszcze Twoje wypiłem stąd amnezja. ;)

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 08:12

  • 1

#56 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:56

poczekajcie jeszcze trochę -

kupicie sobie takie urządzenie

 

pre_1402553765__quadrocopter.jpg

 

będzie leciało nad głową i filmowało wszystkie błędy - odpadnie problem mocowania

Czytasz w moich myslach ...


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#57 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:32

poczekajcie jeszcze trochę -

kupicie sobie takie urządzenie

 

pre_1402553765__quadrocopter.jpg

 

będzie leciało nad głową i filmowało wszystkie błędy - odpadnie problem mocowania

 

Ja pojde na calosc i kupie sobie od razu takie cudo:

 

 

Do nabycia np tu:

 

http://kopterworx.co...mmer-x8-20.html


  • 2

#58 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 czerwiec 2014 - 12:47

poczekajcie jeszcze trochę -

kupicie sobie takie urządzenie

 

Fajne to, ale filmowanie taką zabaweczką znudzi się po max trzech dniach

 

Czytasz w moich myslach ...

 

Spoko, niedługo coś poradzimy

 

Ja pojde na calosc i kupie sobie od razu takie cudo:

 

Dzięki lokalnej myśli technicznej mamy to znacznie taniej ;)


  • 0

#59 miodzio

miodzio
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:wschodnie mazowieckie

Napisano 19 czerwiec 2014 - 16:54

 

 

......Swoja droga jak fantastycznie i lekko wygląda taki naturalny narciarz  .....

 

 

 

Coś nie udało się podczas edytowania  :blush:

 

Miało być następująco :

 

- o ! tak tak  ! ! ! 

- poza tym widzę że film z Hansim robi karierę na naszych narciarskich portalach   :)

pozdrawiam


  • 0

#60 jagodowa

jagodowa
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:voelkl essenza chiara
  • Imię :Basia

Napisano 02 lipiec 2014 - 09:51


Napisano 13 czerwiec 2014 - 13:47

J@n, dnia 12 Cze 2014 - 08:17, napisał:

poczekajcie jeszcze trochę -

kupicie sobie takie urządzenie



Fajne to, ale filmowanie taką zabaweczką znudzi się po max trzech dniach


 

to daje ogromne możliwości - jak to może się znudzić? takie rzeczy to przyszłość m.in w narciarstwie :)

podejrzewam że jakieś pro-szkoły narciarstwa w USA stosują tego typu videocoaching - swoją drogą chętnie bym w takim wzięła udział :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych