Skocz do zawartości


Zdjęcie

ulubiony samochod


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#41 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 październik 2013 - 01:49

Ale się kłócą, i na co to i poco to komu, każdy lubi to co ma i czym lub na czym  jeździ. Z tych powyższych wypowiedzi każdy kto ma lepszą zabawkę to chce udowodnić że jego jest lepsza pod każdym względem. Ciesz się chłopie i nie wydziwiaj. A SEICENTO i tak jest najlepsze.



No i juz zaluje. Ze zalozylwm ten temat
Okazuje sie, ze obrazam Michala - Michal, powaznie, nigdy nie mam takiego zamiaru,....

Jezdzilem i wrx i sti i zgodnie ( razem z corka ktora byla glownym kierowca wrx) orzeklismy, dla codziennego zycia wrx sie bardziej nadaje a ma dostc mocy zeby byl fun
Zreszta samochos nie ma byc bogiem - to TYLKO przedmiot
Obecnie jedyny emocjanalny stosunek ma do 22 letniej 4Runner
Mimo ze cos tam mam co sie chwali 0-100 w 5,7. Sec
I co z. Tego???
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#42 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 22 październik 2013 - 06:45

Kuba - Golfisko ma, dużo nie dużo, prawie 380 tyś przejechane.


  • 0

#43 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 październik 2013 - 07:46

Janusz, napiszesz cos o swojej himalajskiej wyprawie? Przez napisanie rozumiem tekst + zdjecia. :)

naturalnie że napiszę - muszę się tylko trochę obrobić z zaległą robotą


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#44 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 październik 2013 - 12:12

Kuba - Golfisko ma, dużo nie dużo, prawie 380 tyś przejechane.

 

a co w nim robiles?/wymieniles?


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#45 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 22 październik 2013 - 14:10

Można też na to spojrzeć bardziej sceptycznie. W dzisiejszych czasach samochód nie jest żadnym luksusem. Nie jest też ułatwieniem w życiu codziennym. Kiedyś, tak, kiedyś samochód był super.

Tak naprawdę w tych czasach samochód jest jednym wielkim podatkiem, mandatem, akcyzą, kosztem eksploatacyjnym, jednym wielkim generatorem kosztów własnego portfela i niczym więcej.

Pozornie wydaje nam się że spotkało nas coś miłego, coś super i wspaniała sprawa, a jak tak siąść i przeananlizować to, spotkało nas jedno wielkie wydawanie pieniędzy, a autobusem, metrem, pociągiem jest lepiej pod każdym względem w zależności od transportu i odcinka który mamy pokonać.

Auto na pozór szybkie stoi w korkach, terenowe nie jeździ po terenie tylko A1, wygodne śmiga po koleinach z ogrniczeniem prędkości do 70 km/h choć ma " na liczniku" 380 km, a kierowca tylko sprawdza Yanosika, bo co 10 km stoi radar lub inne gówno za przeproszeniem.

Nie siedziałem za kółkiem prawie trzy lata i mam porównanie. Nie straciłem niczego, na niczym i nie potrzebowałem auta do zrealizowania choćby najmnijszej potrzeby, zachcianki, wycieczki, wyjazdu etc. Nie był potrzebny. Choć ulubiony jak pisałem - jest :)


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#46 rotato

rotato
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:salomon 24R? i salomon verse7 plate
  • Imię :Tadeusz

Napisano 22 październik 2013 - 16:19

Popieram w całej rozciągłości, im droższy i szybszy samochód, tym większe są jego wydatki a i bardziej więcej wypadków nawet śmiertelnych. Ci co mają takie samochody być może nie zdają sobie z tego sprawy, uważają że są bezpieczne. A przy większych szybkościach to i Św. Krzysztof nie pomoże. Gdzie te czasy kiedy po naszych drogach jeździły Syrenki, Warszawy, Fiaty 126 p? A i było dużo bezpieczniej na drogach.  :(


  • 1

#47 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 22 październik 2013 - 18:08

Kuba, poza bieżącymi normalnym naprawami (wymianami)  typu, klocki, tarcze elementy zawieszenia itp. to z grubszych awarii były tylko trzy: sprzęgło coś koło 250tyś, niewiele później skrzynia i pompa ABS a tak tylko leję i jeżdżę.


  • 0

#48 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 październik 2013 - 21:15

Kuba, poza bieżącymi normalnym naprawami (wymianami)  typu, klocki, tarcze elementy zawieszenia itp. to z grubszych awarii były tylko trzy: sprzęgło coś koło 250tyś, niewiele później skrzynia i pompa ABS a tak tylko leję i jeżdżę.

 

prawdopodobnie trafiles na egzemplarz, ktory nie byl robiony przez Turkow?????


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#49 kato26

kato26
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2013 - 09:28

ja śmigam peugeotem 206 i bardzo mi się podoba


  • 0

Przeprowadzka. Zrób z nami ten krok.


#50 majkel_majki

majkel_majki
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2013 - 09:48

moje marzenie - bmw x6


  • 0

Przygotowaliśmy dla was ofertę:  Sprawdź koniecznie. 


#51 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 16 listopad 2013 - 15:45

moje marzenie - bmw x6

 

krotko rozpartywalem ten typ - ile kosztuje w PL?

 

tutaj jest wk………….a  polityka - BMW leci sobie w jajo - np w tej klasie samochodu, nawet za skore placi sie ekstra…… poza tym pewne pkg wykluczaja sie wzajemnie, tak, ze nie mozna dostac tego, co sie chce ….

 

w d…..e mam takie cos


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#52 Evelina

Evelina
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Stockholm
  • Narty:K2 T Nine One Luv

Napisano 18 listopad 2013 - 08:43

Ja lubię mojego Volkswagena  :)


  • 1

#53 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2013 - 10:38

 

moje marzenie - bmw x6

 

krotko rozpartywalem ten typ - ile kosztuje w PL?

 

tutaj jest wk………….a  polityka - BMW leci sobie w jajo - np w tej klasie samochodu, nawet za skore placi sie ekstra…… poza tym pewne pkg wykluczaja sie wzajemnie, tak, ze nie mozna dostac tego, co sie chce ….

 

w d…..e mam takie cos

 

W PL nie wiem. W UK od £48k.

Skora w standardzie.

 

Firmy na czyms musza zaoszczedzic sprzedajac wam taniej samochody w stanach, wiec sie nie dziw :)

Ten samo model samochodu na roznych rynkach moze sie sporo roznic...


  • 0

#54 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 listopad 2013 - 11:02

 
Cześć

moje marzenie - bmw x6

 
krotko rozpartywalem ten typ - ile kosztuje w PL?
 
tutaj jest wk………….a  polityka - BMW leci sobie w jajo - np w tej klasie samochodu, nawet za skore placi sie ekstra…… poza tym pewne pkg wykluczaja sie wzajemnie, tak, ze nie mozna dostac tego, co sie chce ….
 
w d…..e mam takie cos

Kuba przeciez Ty sie w miare znasz na samochodach i obchodzi Cie BMW?? ;)
Pozdrowienia
  • 0

#55 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2013 - 13:26

To ten typ tematu, który łatwo robi się dygresyjny i kontrowersyjny; doleję kilka kropelek oliwy ;) 

 

Używam w pracy wielu różnych samochodów – rocznie mam jakieś 40 delegacji – większość to kombinacja samolot + wynajęty samochód. W takich warunkach użytkowania obchodzi mnie jedna tylko rzecz: ergonomia. Kontrasty są tu ogromne: wsiadam do Citroena i wszystko jest (jak dla mnie) zupełnie bez sensu – ostatnio miałem przygody z DS 4 i 5 – oba traktuję jako swoiste popisy inżynieryjne: ofiara z praktyczności na korzyść oryginalności – za duża ofiara; a moi francuscy koledzy są z DS.-ów dumni – i bardzo dobrze. Z drugiej strony w takim Renault Megane czuje się jak w domu. Nie rozumiem samochodów typu BMW 1, Mercedes A itp. Nie czuję się dobrze w Oplach i Volkswagenach; Audi…  – jest OK., ale nie połknąłem bakcyla; jak tu mawiają niemieccy koledzy: jeder Raudi fährt nen Audi  J Lubię Kie, nie przepadam za Hyundaiami. Miałem nieco do czynienia z Subaru STi – fajna zabawka, nie chciałbym używać tego na co dzień. Kiedyś przez pewien czas jeździłem Acurą – żal się było rozstawać.

 

Prywatnie jeżdżę Mazdą – już trzecią, i bardzo sobie chwalę, nie chcę nic innego. Na baku robi ponad 1000 km, przewiezie w środku 2 rowery, albo cały narciarski kram (a i oba zestawy na raz tam wejdą). Raz nawet przewiozła małą sofkę  :)  Mazda 6 to mój ulubiony i idealny samochód all-round (do tego z bardzo korzystnym stosunkiem cena/możliwości-wyposażenie).

 

Dygresja o zimie, trakcji i oponach; jechałem ostatnio w Finlandii tylnonapędowym samochodem obutym w opony Nokian Hakkapeliitta R2…. Ciężko uwierzyć, że opony te nie maja kolców. Pierwsze zimówki, które uważam za znacząco lepsze od wielosezonowych Goodyear Vector 4seasons.


  • 2

#56 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 listopad 2013 - 13:31

Cześć
Zgadza się. Do jazdy w zimowych warunkach tylko opony z kraju gdzie panuje zima a nie jej kiepska podróbka.
Pozdrowienia
  • 0

#57 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2013 - 18:14

Mitku, co Ty masz przecwko BMW? :) Nie sa takie zle. Osobiscie nigdy bym takiego nie kupil, m.in. z powodu rozwiniecia skrotu: "Bolid Mlodziezy Wiejskiej". :)


  • 1

#58 maksyork

maksyork
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2013 - 09:51

dla mnie liczy się tylko wygoda, dobrze jeździ mi się samochodami volvo.


  • 0

#59 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 listopad 2013 - 13:16

Mitku, co Ty masz przecwko BMW? :) Nie sa takie zle. Osobiscie nigdy bym takiego nie kupil, m.in. z powodu rozwiniecia skrotu: "Bolid Mlodziezy Wiejskiej". :)

Cześć

Cos w tym jest. :) 

A poważniej to jest to najczęstrza marka samochodu parkująca na trawnikach. Nie chciałbym być źle kojarzony. ;)

Pozdrowienia


  • 0

#60 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2013 - 14:31


Nie chciałbym być źle kojarzony.

 

Na to to juz raczej za pozno...


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych