Skocz do zawartości


Zdjęcie

Detektor Lawinowy, Plecak ABS


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 wrzesień 2013 - 09:34

Kuba, Pytek, Pinki i wszyscy inni jeżdżący poza trasą.

Czy macie plecaki z ABS i detektory lawinowe?
Jeśli tak to jakie i co możecie o nich powiedzieć. Jakie są różnice i z jakiego powodu wybraliście ten sprzęt który macie?

 

 


  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 30 wrzesień 2013 - 10:54

Plecaka ABS nie posiadam bo mnie na niego nie stac,ale to jest nastepna rzecz jaka kupie po odlozeniu  troche grosza.Jesli chodzi o detektor to ja juz z nowej szkoly jestem,czyli operowalem te mniej intuicyjne co roku uzywam inny model (wypozyczam)zeby troche sie podszkolic.Wszystkie modele 3 anenowe ale najbardziej przyjazny,ktory uzywalem byl:http://www.ellis-bri...nsceiver/298118

P.S.Ze wzgledu,ze w wiekszosci czasu poruszam sie w gorach sam wiec nie mam wielkiego doswiadzcenia w detektorach,ja musze bazowac na historii i prognozie pogody,charakterystyce terenu i warunkach sniegowych,zeby calo wrocic.Oczywiscie tez nie robie hardcoru.Niedawno sie przekonalem,ze nawet ja sie samemu jezdzi obok trasy warto miec detektor bo zawsze ktos zobaczy,wezwie patrol czy sam zanjdzie i odkopie,dziala to oczywiscie w druga strone zawsze my mozemy kogos zlokalizowac.


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:10

Kuba, Pytek, Pinki i wszyscy inni jeżdżący poza trasą.

Czy macie plecaki z ABS i detektory lawinowe?
Jeśli tak to jakie i co możecie o nich powiedzieć. Jakie są różnice i z jakiego powodu wybraliście ten sprzęt który macie?

 

 

 

co do plecaka - to pozyczam na miejscu. mialem jeden w przeszlosci, ale sprzedalem

 z jednego wielkiego wzgledu - przepisy lotnicze sa tak skonstruowane, ze praktycznie uniemozliwiaja przewoz ABS-ow w samolocie w stanie gotowym do uzycia. wiec jak sie ma  dany model, to pozniej trzeba szukac  miejsca, gdzie  mozna kupic naboj, albo nabic sprezonym powietrzem. traci si e na to wiecej czasu niz powinno .

moim zdaniem, wypozyczanie nabojow powinno byc w kazdej wypozyczalni sprzetu, moze od tego sezonu to zrobia - jezeli tak, to wtedy zdecyduje sie na , prawdopodobnie, mammut'a.

 

wazniejsze od ABS-u jest niewyruszanie samemu.........prawda, ze przyznasz mi racje, Pytek?????

 

przed poprzednim sezonem zmienilem  starsze ortovox-y i tracker'y na  baryvox'y - zdecydowanie lepsze pod wzgledem zasiegu i precyzji, ale nie az tak intuicyjnie proste jak starsze modele.... mimo, ze wszyscy w rodzinie  znamy technike poszukiwan, przy pierwszych  podejsciach delikwenci by nam  sie  zadusili.

po prostu te nowszej generacji potrzebuja wiecej treningu

 

BTW: nic mnie bardziej nie bawi jak widok

1/ Recco w kurtce obszytej  futerkiem

2/ detektor "dyskretnie" walniety na kurtke, zeby wszysscy  widzieli, jaki to  outdoorsman jestem...


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:48

ja mam bca - tracker i plecak float 32

 

oba produkty polecam, mimo, iż na szczęście z żadnego nie musiałem korzystać podczas prawdziwej akcji

 

detektor to podstawa. plecak w zależności od warunków i ilości osób w grupie oraz ich wiedzy i doświadczenia

 

co do linii lotniczych i plecaków to wszystkie systemy z nabojami rzczywiście odpadają. nabój nie poleci. jednak jeśli chodzi o bca i sprężone powietrze to ponoć wcześniej można wypełnić dokument, który uprawnia do zezwolenia na przewóz butli ze sprężonym powietrzem. kolega lecąc do norwegii przeszedł tą procedurę z sukcesem. poza tym można powietrze spuścić i napełnić na miejscu np na posterunku straży pożarnej


  • 2
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel

#5 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:50

aha..no i tylko trzy anteny. lepiej na nich nie oszczędzać


  • 1
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych