Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gruzja genialnym miejscem na trekkingi i egzotycznym pomysłem na "inne" narty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2013 - 09:34


byłeś na Kazbeku i Uszbie ?
jak jest gdzieś w sieci relacja i zdjęcia to proszę o linka a jak nie to mógłbyś napisać na naszym forum trochę więcej o tej wyprawie ?

Opisu wyprawy ani nawet selekcji zdjęć, jeszcze nie zdążyłem zrobić – ciągle wyjazdy i na razie nie mam kiedy, ale się zabiorę. Bylo to 17 dni w czesko-słowacko-polskiej grupie (byłem rodzynkiem). Na Kazbegu mieliśmy pecha z pogodą - już do stacji było podejście prawie zimowe, powyżej, sieg, wiatr, deszcz mgła - ogólnie wszystkie najpaskudniejsze zjawiska. Nie przeczekaliśmy - zeszliśmy w dół. Na Uszbę nie mieliśmy awet planu się wspinać - nie ten charakter wyprawy - zrobiliśmy jedynie dwa trekingi w okolicy - na grzbiet powyżej jeziorek Koruldi (na górze jest taka strzaszeczna ścianka, z której coś się non-stop sypie - bardzo nieprzyjemne, ale wleźlismy)... także stworzę za jakiś czas tą foto-relację.

 

 

 


Pytanie mam z czego wnosisz, że :"jakośc stoków nie powali" - krótkie?, płaskie?, strome? itd.

Co do warunków stokowych… precyzowanie, co miałem na myśli zajęłoby trochę, ale po krótce i z mojej luksemburskiej perspektywy (czyli Alpy stosunkowo blisko, Kaukaz tylko samolotem) wygląda to tak, że lecieć za jakieś 350 € (absolutne minimum z LUX), jechać nabitą po dach marszrutką (tak zwą busiki, które jeżdżą praktycznie po całej Gruzji zahaczając o Armenię, Turcję i co tam wkoło jest), wbić się między tabuny Rosjan (którzy są w sumie fajni na sztuki, ale po osiągnięciu masy krytycznej… dają efekt deterministyczny)… To wszystko super – jeśli traktować w kategoriach przygody. Nie daje to większego sensu, jeśli wziąć pod uwagę nakłady (z mojej perspektywy, gdzie w 7 godzin dotrę samochodem w (prawie) każdy zakątek Alp. Inna rzecz, gdy ktoś mieszka np. w Warszawie. Lot-em da się do Tbilisi za mniej niż 200€. Wczesnym rankiem jest się na miejscu, później marszrutka i już przed południem można być pod wyciągiem (jest to wykonalne). Karnet na 4 dni jeżdżenia to jakieś 25 €, hotel około 30-40+ €. Ci, co tam jeździli, podkreślają offowe walory Gadauri – samych uprawianych (i podobno różnie z tą uprawą bywa) tras jest relatywnie niewiele (dokładnie nie powiem, ile km, ale myślę, że w tym sezonie 20 nie przekroczą), za to off-piste jest ponoć super. Z resztą cała Gruzja to takie trochę off-piste kraj i po to się tam głównie jeździe – dla tej atmosfery i tej nieskrępowanej zasadami swobody (scena: jedzie się marszrutką przez wieś, droga dziurawa, na środku niej swobodnie rozłożone stadko krów – marszrutka wali slalom ponad 80km/h, muzyka rąbie, kierowca spoziera w lusterko napawając się bladymi twarzami podróżujących – jest super, ale trzeba to lubić, albo przynajmniej zaakceptować). Do tego, jeśli ktoś jest a takie rzeczy, fajnie poobserwować progresywność architektury – budynki użytku publicznego, a szczególnie te, należące do Policji… ale Saakaszwili i jego wizje to osobna historia.

 

Inna rzecz, że tam z roku na rok sporo się zmienia – może się okazać, że walną nagle nową gondolę i stworzą kilometry nowych tras, albo, że nagle stworzy się osuwisko i droga na Gadauri będzie nieprzejezdna przez kilka dni…

 

Last bat not list – jedzenie – smaczne, może (nie musi) być tanie, ale… w naszej grupie nie było ani jednego delikwenta, który nie przesiedziałby, a raczej nie przewisiałby dnia-do-trzech nad "stopami Lenina" – to ponoć naturalna reakcja na pierwszy kontakt z tamtejszą florą bakteryjną – w lecie nie jest to aż taka masakra – po prostu trzeba się na to wy@#ać i realizować plan wędrówek – w zimie może to skomplikować życie trochę więcej… jednak tym bym się nie przejował – raczej wziął ze sobą jakiś zestaw prochów na te okazje i popijał profilaktycznie Czaczę (choć nam nie pomagała).

 

Czyli: Gruzja jest jak dla mnie genialnym miejscem na trekkingi i takim egzotycznym pomysłem na "inne" narty - ale fakt, ciągnie mnie teraz na ten Kaukaz...


  • 5

#2 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 10 wrzesień 2013 - 10:01

w tym sezonie jest zaplanowany charter od 18.01 do 29.03, loty z Warszawy

Guduari - tereny narciarskie od 1990 - 3300m n.p.m, długość tras 57km, w tym 30% trasy czarne, 30% - czerwone, 40% - niebieskie. Do dyspozycji 1 gondola, 5 krzesełek, 1 orczyk + taśmociągi dla dzieci, 6 dniowy karnet ok 95usd

map_201112_lupa.jpg


  • 2

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 wrzesień 2013 - 12:56

w soboty i wtorki lata Wizz-air z Katowic do Kutaisi

w marcu lot w obie strony kosztuje 449 PLN

 


  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Bolek74

Bolek74
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2013 - 15:29


Dzięki za garść wrażeń. Już widzę, że Gruzja by mi sie podobała co zreszta potwierdza moje dotychczasowe opinie. Niestety ani słowa o stokach i ich ocenie nie napisałeś a o to pytałem. Nie pytałem o kwestię dojazdów, kosztów, Rosjan czy luksemburska perspektywę.
- no tak, ale to była dla mnie podstawa do oceny szeroko pojętych "stoków".

 

Perspektywa przy ocenie jest moim zdaniem bardzo ważna – bez kalibracji pomiary i oceny nie maja sensu. Jak pisałem, byłem tam w sierpniu, więc ciężko było ocenić jak z tym stokami jest w zimie – mam za mało danych do oceny. Co widziałem, to łąki – maja je baaardzo rozległe, wygląda to na dość długą jazdę – różnica wzniesień jakieś 700 metrów (jak pamiętam z ulotek), nachylenie też na oko ok., jednak to wszystko obserwacje "na sucho", więc nie chcę się o tym rozpisywać.

Rozmawiałem z Rosjanami, którzy tam zwykli jeździć, mówili, że "Alpy to to nie są", ale dla nich blisko i, ze z roku na rok się rozwija, podkreślali, że jest tam super na off-piste. Widziałem też kilka hoteli w budowie - dzieje sie tam.  Z dołu widziałem krzesło w średnim wieku i świeżo wyglądającą gondolę. "Jakość stoków" to pojęcie dość względne (inne preferencje inne odniesienia…) – użyłem go, do określenia całości tamtejszej infrastruktury narciarskiej, która, na oko, nie trzyma konkurencji z ośrodkami Alpejskimi. Z drugiej strony, nie o to przy takiej wyprawie chyba chodzi. Do Gruzji będę chciał wrócić i jakby była grupa jeździecka – skusiłbym się na kaukaskie narty.


w soboty i wtorki lata Wizz-air z Katowic do Kutaisi
w marcu lot w obie strony kosztuje 449 PLN

Zajrzałem - 22-29/03 robi się z tego pod 1000PLN (włączając bagaż + sprzęt sportowy) - ale to wciąż bardzo dobra cena.


  • 3

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 wrzesień 2013 - 17:10


Gruzja jest jak dla mnie genialnym miejscem na trekkingi

 

i na bardzo dobre wina w super cenach ;)


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 wrzesień 2013 - 19:27

Cześć

 

 


Dzięki za garść wrażeń. Już widzę, że Gruzja by mi sie podobała co zreszta potwierdza moje dotychczasowe opinie. Niestety ani słowa o stokach i ich ocenie nie napisałeś a o to pytałem. Nie pytałem o kwestię dojazdów, kosztów, Rosjan czy luksemburska perspektywę.
- no tak, ale to była dla mnie podstawa do oceny szeroko pojętych "stoków".

 

Perspektywa przy ocenie jest moim zdaniem bardzo ważna – bez kalibracji pomiary i oceny nie maja sensu. Jak pisałem, byłem tam w sierpniu, więc ciężko było ocenić jak z tym stokami jest w zimie – mam za mało danych do oceny. Co widziałem, to łąki – maja je baaardzo rozległe, wygląda to na dość długą jazdę – różnica wzniesień jakieś 700 metrów (jak pamiętam z ulotek), nachylenie też na oko ok., jednak to wszystko obserwacje "na sucho", więc nie chcę się o tym rozpisywać.

Rozmawiałem z Rosjanami, którzy tam zwykli jeździć, mówili, że "Alpy to to nie są", ale dla nich blisko i, ze z roku na rok się rozwija, podkreślali, że jest tam super na off-piste. Widziałem też kilka hoteli w budowie - dzieje sie tam.  Z dołu widziałem krzesło w średnim wieku i świeżo wyglądającą gondolę. "Jakość stoków" to pojęcie dość względne (inne preferencje inne odniesienia…) – użyłem go, do określenia całości tamtejszej infrastruktury narciarskiej, która, na oko, nie trzyma konkurencji z ośrodkami Alpejskimi. Z drugiej strony, nie o to przy takiej wyprawie chyba chodzi. Do Gruzji będę chciał wrócić i jakby była grupa jeździecka – skusiłbym się na kaukaskie narty.

 

 


w soboty i wtorki lata Wizz-air z Katowic do Kutaisi
w marcu lot w obie strony kosztuje 449 PLN

Zajrzałem - 22-29/03 robi się z tego pod 1000PLN (włączając bagaż + sprzęt sportowy) - ale to wciąż bardzo dobra cena.

 

Stok to stok i tyle. Nie ma co dorabiac ideologii. Jeździmy na nartach z góry a reszta nie ma znaczenia jeżeli chodzi o jazdę. Reszta to dodatek dla wygodnickich czy też czasami frajerów (to Ci którzy nie widzą juz stoków tylko te dodatki ;))

Jeszcze raz dzięki za interesujące spostrzeżenia z Gruzji.

Pozdrowienia serdeczne


  • 0

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:17

Stok to stok i tyle. Nie ma co dorabiac ideologii. Jeździmy na nartach z góry a reszta nie ma znaczenia jeżeli chodzi o jazdę. Reszta to dodatek dla wygodnickich czy też czasami frajerów

hej Mitek - Ty chyba jeszcze myślami w PRLu żyjesz?

czy to jest frajerstwo by :

- wygodnie i w miarę szybko dojechać na narty

- mieszkać w ludzkich warunkach przy stoku

- po nartach odprężyć się w saunie czy na basenie

- wieczorem odwiedzić jakąś miłą knajpkę, pub albo disco (wedle wieku i upodobań)

?


  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:44

mnie wystarczy czysty i ciepły kibel, mogę wpieprzać kanapki i spać w zbiorówce. Ale potrzebuję szybkie wyciągi i mało ludzi :alegosc:


  • 2

#9 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:52

tydzień od 01.02, lot z Warszawy, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie podstawowe przy zakwaterowaniu w apartamentach kosztuje 2100zł a w hoteliku z dwoma posiłkami 2700zł. Nie jest tak źle. Do tego skipass za 330zł. I wychodzą najtańsze narty na które można polecieć samolotem. Może tylko Turcja jest tańsza, ale tam - patrząc na poprzedni sezon - nie ma gwarancji śniegu


  • 1

#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2053 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 wrzesień 2013 - 10:02

Spojrzalem na heli skiing tam i nie wyglada to zle, powiem wiecej, calkiem przyzwoicie.

Jedyny problem to pogoda - trzeba by z nia trafic...


  • 0

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 wrzesień 2013 - 10:11

 
Cześć

hej Mitek - Ty chyba jeszcze myślami w PRLu żyjesz?
czy to jest frajerstwo by :
- wygodnie i w miarę szybko dojechać na narty
- mieszkać w ludzkich warunkach przy stoku
- po nartach odprężyć się w saunie czy na basenie
- wieczorem odwiedzić jakąś miłą knajpkę, pub albo disco (wedle wieku i upodobań)
?

Tak w PRL-u jak i teraz priorytetem były zawsze narty. Raz zdarzyło mi sie nawet mieszkac pod namiotem (Zieleniec) :).
Frajerstwo zaczyna sie wtedy kiedy to co opisujesz staje sie celem a nie jazda na nartach a obecnie obserwujemy to nader często.
Pozdrowienia serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 13 wrzesień 2013 - 10:11

  • 0

#12 SNOWBEAR

SNOWBEAR
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:LUSTI

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:28

Dzisiaj wpadła mi w oko info o tanich lotach z katowic do Gruzji.

 

http://www.tanie-lot...wie-strony.html

 

Pytanie czy w tym terminie da się nartować??:)

I ile kosztuje przewóz sprzętu??

 

Ja się tam nie wybieram ale może komuś się przyda


  • 0

#13 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 21 wrzesień 2013 - 14:50

mnie wystarczy czysty i ciepły kibel, mogę wpieprzać kanapki i spać w zbiorówce. Ale potrzebuję szybkie wyciągi i mało ludzi :alegosc:

 

DUUUUUUUUUZO sniegu

wariackie stromizny

malo ludzi

duuuuze gory

kapiel po  nartach

jedno piwo po nartach (bo po wiecej bylbym chyba  gone)

 

AMEN


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:12

 mieszkac pod namiotem :).

polecam camping w Colfosco

current.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych