Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze plany na sezon 2013/14


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 05 wrzesień 2013 - 08:35

No i jak moi drodzy, co tam planujecie? :D

Nie wiem, jak Wy, ale ja już się nie mogę doczekać, ostatnio nawet śniło mi się, ze jeźdżę na nartach :)

W gudniu planuję wyskoczyć na study do Val di Sole - tak, wiem, byłam parę razy, ale darowanemu...

w marcu  bedziemy chyba mieć grupe do Val di Fiemme i może trzeba bedzie z nią jechać.... a może razem z przyjaciółmi do St. Anton.... albo la Plagne....

W międzyczasie może gdzieś spotkamy się z userami KN :D  Jak nas jeszcze zaproszą :russian:


  • 1

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 wrzesień 2013 - 08:48

Sny o nartach to codziennosc...Ja planuje sie nauczyc robic hand drag 180.


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 web

web
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 05 wrzesień 2013 - 09:02

Sny o nartach to codziennosc...Ja planuje sie nauczyc robic hand drag 180.

 

a potem wstać? :stres: To już nie na moje lata...


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 wrzesień 2013 - 09:14

jedno jest u mnie pewne (jak dożyję naturalnie cały i zdrowy)

od 1 lutego czyli termin feryjny w Polsce na szczęście wszyscy jadą wtedy do Val di Sole 

a w Alpach Francuskich pustki

pre_1378368463__1valloire.jpg

 

święta BN i  Sylwester tradycyjnie już w Dolinie Rodanu


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 wrzesień 2013 - 09:22


To już nie na moje lata...

Moja cialo mowi mi to samo ale duch jeszcze mlody :)


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#6 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2053 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 wrzesień 2013 - 09:28

Sylwester spedzamy podobnie jak Jabol w dolinie Rodanu - tym razem padlo na Bettmeralp.

Poczatek kwietnia (od 5'go) okolice St Anton, miejscowka w St. Christoph am Arlberg.

No i jeszcze mnie kusi Chamonix pierwszym weekendem majowym, ale to jeszcze nic pewnego.


  • 1

#7 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:04

jedno jest u mnie pewne (jak dożyję naturalnie cały i zdrowy)

od 1 lutego czyli termin feryjny w Polsce na szczęście wszyscy jadą wtedy do Val di Sole 

a w Alpach Francuskich pustki

pre_1378368463__1valloire.jpg

 

święta BN i  Sylwester tradycyjnie już w Dolinie Rodanu

 

Czy ja wiem? Przecież nawet specjalne samoloty latają z Warszawy do Grenoble żeby się tam dostać.

 

Sylwester spedzamy podobnie jak Jabol w dolinie Rodanu - tym razem padlo na Bettmeralp.

Poczatek kwietnia (od 5'go) okolice St Anton, miejscowka w St. Christoph am Arlberg.

No i jeszcze mnie kusi Chamonix pierwszym weekendem majowym, ale to jeszcze nic pewnego.

Też mnie te Chamonix w tym terminie zaprasza ;)


Poza tym u mnie plan prosty: 20 października startujemy na Diavolezza. Jeśli starczy kasy męczymy jedną trasę do 17 listopada kiedy przenosimy się do nas na wieś i tu do 27 kwietnia. Potem trzeba coś zrobić z wolnym więc Corvatsch jest w planie, może Verbier i Chamonix. No i na koniec Diavolezza do 25  maja. Może znowu dostaniemy bon z pracy to pojedziemy w jakieś "egzotyczne" miejsce jak Malbun ;) Chciałbym też pojechać na Diavolleza w szczycie sezonu, ale pewnie nie dam rady.

 

Pozdrawiam życząc przynajmniej tyle powder ile było u mnie na wsi w zeszłym roku.
Michał 


  • 1

#8 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 05 wrzesień 2013 - 21:21

a ja nie wiem gdzie co i jak... dla mnie to najwazniejsze pojeździc, czas nie pozwala na dłuższe wyjazdy wiec lipa :( ale nie ukrywam ze po nowym roku mamy w takich malutkich planach może Austrie... ciężko zdecydowac gdzie wogole mamy jechac zeby sie nie zrazić stokami jak na nasz pierwszy wypad poza PL ale wiem jedno ze pierwszy snieg (ktory jest juz bliżej niz dalej) =pierwszy wypad w tym roku gdziekolwiek by pojeździc... tradycyjnie pewnie padnie na Szklarską, Sylwester jak dobrze pojdzie to tez w górach, a reszte czas pokarze... oby ten sezon był bardziej owocny niż poprzedni!


  • 1

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 wrzesień 2013 - 00:30

Cześć

Jeszcze się lato nie skończyło a tu takie teksty...

Porażka.

Pozdro


  • 0

#10 web

web
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:42

Cześć

Jeszcze się lato nie skończyło a tu takie teksty...

Porażka.

Pozdro

 

godzina duchów....Mitka chyba upiory męczą :alegosc:


  • 4

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 wrzesień 2013 - 08:07

Jeszcze się lato nie skończyło

Mituś nie ściemniaj - zima idzie, dni krótsze noce zimniejsze
niedługo w Tatrach spadnie pierwszy śnieg.
W ubiegłą sobotę jeździłem prawie 2 godzinki na nartach :boogie:

Poza tym u mnie plan prosty: 20 października startujemy na Diavolezza.

jak tam będziesz to możesz popatrzeć czy te budynki "Surlej - Margun) naprawdę stoją 50m od trasy ?
http://pl.ski-suisse...-margun-c/?sr=1

Użytkownik jabol edytował ten post 06 wrzesień 2013 - 08:17

  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 wrzesień 2013 - 09:34

Cześć
Szykuje sie do spływu. W perspektywie jeszcze co najmniej dwa weekendy grzybowe. Narty jak narazie mam serdecznie w d...
Takie lamenty i odliczania dla mnie tchna pretensjonalizmem albo brakiem zajęcia. ;)
Pozdro serdeczne
  • 0

#13 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 wrzesień 2013 - 12:28

W Surlej wszystkie domy są 50 do 100m od trasy :D Tyle, że z Diavolezza ma to mało wspólnego. Bo to jest pod Corvatsch ;) 

Pozdrawiam
Michał

Mitek ciekawe co tu robisz skoro masz to w d..... ? Jedź na te grzyby, kajaki, rower i wróć jak spadnie śnieg, nieco bardziej wyluzowany ;) No i niech będzie że jestem pretensjonalny, choć w sumie nie wiem co to znaczy. 
 


  • 5

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:40

W Surlej wszystkie domy są 50 do 100m od trasy :D Tyle, że z Diavolezza ma to mało wspólnego. Bo to jest pod Corvatsch ;) 

Pozdrawiam
Michał

Mitek ciekawe co tu robisz skoro masz to w d..... ? Jedź na te grzyby, kajaki, rower i wróć jak spadnie śnieg, nieco bardziej wyluzowany ;) No i niech będzie że jestem pretensjonalny, choć w sumie nie wiem co to znaczy. 
 

nie kazdy ma komfort zycia z dnia na dzien - ja  musze robic plany na kazdde 6 mies z odpowiednim wyprzedzeniem - plan dyzurow jest ustalony na pocz czerwca dla lipiec-grudzian,a na pcz grudnia dla miesiecy styczen-koniec czerwca.....


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 06 wrzesień 2013 - 21:09

Takie lamenty i odliczania dla mnie tchna pretensjonalizmem albo brakiem zajęcia.  ;)

 

 

 

Daruj sobie takie obrażanie innych, bo to jest forum narciarskie wiec wiekszośc jest tu ludzi którzy naprawdę kochaja narty, wiec chyba nic dziwnego że każdy odlicza dni do pierwszego śniegu czy zjazdu!

Może czas na okres jesienny przeniesc sie na forum "kochamGrzyby.pl"


Użytkownik asiuta82 edytował ten post 06 wrzesień 2013 - 21:10

  • 3

#16 WIKRYST

WIKRYST
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 11:56

Witajcie, na majówce byłem na Pitzlatu >>>> miodzio było. Tupie kopytkami i nie mogę się doczekać sezonu. Wszystko oczywiście uzależnione będzie od aktualnej sytuacji finansowej, ale chciałbym zacząć, jak w tamtym sezonie, od rozpoczęcia sezonu na PŚ w Solden z mym sześciolatkiem. Potem chcemy rodzinnie w pełnym składzie przed świętami freeski wykorzystać i skoczyć do val di fiemme(w tamtym roku livigno było grane).Nie wiem gdzie na ferie z Dzieciakami, w tym roku późno bo od 17 lutego... gdzie polecacie ???? 


  • 1

#17 marker

marker
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:EBE
  • Imię :Mariusz
  • Ulubiony stok:jeszcze nie wiem ;)

Napisano 08 wrzesień 2013 - 12:08

Cześć. Mi letnia pora wcale nie przeszkadza myśleć o nartach, nakręcony jestem na maxa  :boogie:  i nie mogę się doczekać. Z racji tego, że jestem bardzo początkujący na ten rok kalendarzowy planuje  wywrotki w Białce, po nowym roku chciałbym wybrać się do Korbielowa. Poza tym jak najczęstsze wizyty na Górce Kamieńsk. Przy okazji zapytam… jakieś sprawdzone kwaterki w Białce w rozsądnej cenie poleci ktoś? Pozdrawiam.


  • 1

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 wrzesień 2013 - 13:02

Cześć

 

nie kazdy ma komfort zycia z dnia na dzien - ja  musze robic plany na kazdde 6 mies z odpowiednim wyprzedzeniem - plan dyzurow jest ustalony na pocz czerwca dla lipiec-grudzian,a na pcz grudnia dla miesiecy styczen-koniec czerwca.....

 

Masz rację Kuba. Mam ten komfort ale wiąże sie to z innymi brakami czasem.;) Ostatnio próbujemy dograć termin spływu i nie możemy się zgrać a to tylko 4 osoby.

 

Co do kochania i robienia tutaj czegoś czy nierobienia:

Napisałem: "dla mnie" czym wyraźnie zasugerowałem, że to moje zdanie i tyle. Ktos może uważać mnie za kretyna i może to spokojnie napisac - nie obrażam się bo to będzie jego zdanie.

Po ponad 40 latach na nartach wiem, że narta nie kocham a jedynie lubię na nich czasami pojeździć i tyle.

Na forach jestem dlatego bo swego czasu zauważyłem jak wiele na nich bzdur wypisywano a że w niektórych tematach związanych z nartami cos tam wiem to piszę - traktuje to jako pewną misje.

Poznałem dzięki forom kupę genialnych ludzi a nawet zdobyłem przyjaciół. Na KN nie pisałem dośc długo z wiadomych starszym forumowiczom powodów poza tym jest tu Deczko. Ostatnio było o kajakach i się odezwałem bo to znakomita forma spędzania wolnego czasu, która ostatnio - podobnie jak juz jakiś czas temu narciarstwo - ulega wynaturzeniu ze względu na upowszechnienie.

Warto więc korzysta póki jeszcze się da.

Pozdro serdeczne   


  • 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 wrzesień 2013 - 07:25

jak widzę Mitek napisał 3 posty w tym temacie zawierając w nich tezy na kilka innych wątków

niestety wszystko nie na temat

proszę o rozwinięcie w odpowiednich działach np:

- Kochasz narty czytylko lubisz ?

- Kto ma w lecie  narty w dupie ?

- Misjonarstwo narciarskie w początkach 21 wieku

- Jak poznać kupe genialnych ludzi i zdobyć przyjaciół ?

- Deczko postrachem forów narciarskich

- Przejawy wynaturzeń w spoortach rekreacyjnych

 

tutaj piszemy o planach na sezon 13/14

 

Moim zdaniem temat ważny i na czasie bo wrzesień to najwyższa pora

aby nie tylko planować ale wręcz rezerwować swoje wyjazdy

zwłaszcza jeśli chcemy pojechać :

-   w większej grupie

-  w terminie ferii albo świąt czy karnawału

-  i mieszkać w jednym budynku który stoi na stoku

-  i ma być niedrogo


Użytkownik jabol edytował ten post 09 wrzesień 2013 - 07:26

  • 6
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 web

web
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 wrzesień 2013 - 10:28

Mitek najwyraźniej jest dobrze zorganizowany, ma czas na odpoczynek i przyjemności o każdej porze roku.

Niestety ja nie mam tej zdolności i jedynie w zimie udaje mi się złapać trochę oddechu.

Przeglądam zdjęcia z minionych lat, nie da się ukryć...tęsknie :russian:


  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych