Skocz do zawartości


Zdjęcie

coś bardziej sensownego :)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 sierpień 2013 - 18:59

Ledwo Swissalpin się skończył a już kolejna impreza o tematyce biegania po górach startuje w piątek w mojej okolicy. Tym razem coś MEGA mocnego Irontrails 201,4km w poziomie 11,15km w pionie pod górkę i 11,4km w dół. Mega.
Kibicujemy przedstawicielowi Polski na T201 - Koszyk Rafał z Opola

Pozdrawiam
Michał



  • 1

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:44

Jak by to powiedzieć.....
Jedni pracują by inni mogli biegać.

http://youtu.be/xfxlzq2Nfno


Pozdrawiam
Michał

Zresztą może to i dobrze przynajmniej się nie skompromitowałem, wszak mój największy dystans to 200m na przystanek autobusowy :D

Wyobrażacie sobie, że te 78km przez góry jedna Pani lat 40 z mojej mieściny przebiegła w czasie 6h53m! Wygrywając trasę K78 w kategorii żeńskiej. Najszybszy Pan, Szwed, miał 6h13m28s! Dla mnie KOSMOS!
Najbardziej podoba mi się to, że startuje na wszystkich trasach prawie 4500 ludzi. Jedni walczą z samym sobą żeby ukończyć 10km Nordik Walking inni żeby wygrać 42km "po płaskim", jeszcze inni próbują swoich sił w 42km przez góry no i ponad tysiąc ochotników sprawdza się na K78.
Przy okazji pozdrawiam 17 zadeklarowanych Polaków startujących na różnych trasach. Oraz swoją rodzinę co zadeklarowała się inaczej :D


a jaki byl total vertical climb na tej trasie??

bo czas, jezeli bylo to faktycznie gora - dol, nie do uwierzenia - to jest czas na poziomie beigaczy kenijskich....
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:28

Kuba szału nie ma jak myślisz o Irontrail ;) Tyle, że Swissalpine to maraton górski więc nieco inna bajka mimo wszystko. +/-2650m. Jeśli interesuje Cię jak to wygląda na przekroju to proszę.

Pozdrawiam
Michał


  • 0

#24 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 sierpień 2013 - 21:13

"Lato w mojej okolicy"
Dołączona grafika

Plan jest taki żeby każdego tygodnia być wyżej niż 3km nad poziomem morza, nie będąc w samolocie. Na razie od dłuższego czasu się to udaje. W tym tygodniu na celowniku był Fluela Wisshorn. Co prawda tylko 85m ponad 3000, ale za to poza szlakami ;)

Wisshorn 3085 został wybrany nieprzypadkowo. Nieprzypadkowość tą dobrze obrazuje poniższe zdjęcie.
Po prawej Fluela Schwarzhorn po lewej Fluela Wisshorn.
Dołączona grafika

Choć droga na szczyt zaczyna się w dolinie Fluela to prawdziwą przygodę rozpoczynamy dopiero na przełęczy Winterlucke 2787mnpm. Poniżej widok z przełęczy w stronę Joriseen, których nie widać.
Dołączona grafika

Droga z przełęczy na szczyt prowadzi granią o nazwie "NW-Grat", jest oznaczona katalogowo w książce SAC nr333. Piszą również, że ma trudność WS co odpowiada mniej więcej II-III w skali UIAA. Inaczej mówaiąc słabo trudno :D
Dołączona grafika

Ogólnie te "słabo trudno" było dużo trudniejsze niż wejście z Tete Rousse do Gouter. I było na granicy tego co mogę zrobić w adidasach bez asekuracji.
Dołączona grafika

Zdjęcia nie oddają tego jak miałem mokro w gaciach gdy miałem do wyboru 7 metrów ścianki (na moje oko IV) bez asekuracji na grani szerokości 1m lub obejście trawersem z lewej, rysą na płycie, która ciągnęła się od szczytu po lodowczyk Jori.
Dołączona grafika

Na zdjęciu powyżej ostatnie metry grani do najwyższego punktu. Na zdjęciu poniżej widok w drugą stronę.
Dołączona grafika

Widok "ze szczytu" na Joriseen - to te wypasione turkusowe jeziorka. Najwyższy po lewej, obiekt moich westchnień Pischahorn 2979. Bliżej grań NW i lodowczyk Jori. Po prawej najwyższe Piz Linard 3410. No i moja wyluzowana małżonka :D
Dołączona grafika

To na tyle
Dołączona grafika


Pozdrawiam
Michał

Ps tym razem bez muzyki bo już późno :D

Użytkownik Michał edytował ten post 07 sierpień 2013 - 21:17

  • 2

#25 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 sierpień 2013 - 06:55

Plan jest taki żeby każdego tygodnia być wyżej niż 3km nad poziomem morza,


z takimi warunkami mógłbyś wykonywać zawód tragarza w Himalajach :)
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 10 sierpień 2013 - 21:57

Jan, nie ma szans. Kim ja jestem? Nikim! Właśnie wróciłem z mety Irontrail zwycięzcy już są! Królewską trasę wygrał Allwang Andreas z Monachium. Pokonał 201,4km w poziomie 11,15km w pionie pod górkę i 11,4km w dół w 38h 14m 58s! Na mecie czekała na niego mama.
Dołączona grafika

W formie ciekawostki dodam, że
T141 zrobiono w 19h54m
T81 zrobiono w 11h 47m
T41 zrobiono w 5h 59m

Fajnym motywem było wbiegniecie na metę pary. On 3 na T81 "męskiej" Ona najszybsza wśród kobiet.

Poniżej drugi na T81 dziennikarz z Madrytu De Pablo José Antonio.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#27 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 sierpień 2013 - 20:09

Jan, nie ma szans. Kim ja jestem? Nikim! Właśnie wróciłem z mety Irontrail zwycięzcy już są! Królewską trasę wygrał Allwang Andreas z Monachium. Pokonał 201,4km w poziomie 11,15km w pionie pod górkę i 11,4km w dół w 38h 14m 58s! Na mecie czekała na niego mama.
Dołączona grafika

W formie ciekawostki dodam, że
T141 zrobiono w 19h54m
T81 zrobiono w 11h 47m
T41 zrobiono w 5h 59m

Fajnym motywem było wbiegniecie na metę pary. On 3 na T81 "męskiej" Ona najszybsza wśród kobiet.

Poniżej drugi na T81 dziennikarz z Madrytu De Pablo José Antonio.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał



Michal
ZAWSZE z zaciekawieniem oczekuje na Twe relacje!!!!!!!!!!!!!!! sa takie ozywiajace

ja w tym roku nawet wakacje letnie mialem takie sobie ( bo nie moglem jechac na narty lub w gory wysokie)
co nie wykluczylo, ze wczoraj walnalem sie na rowerze w super-glupi sposob - pedal mi sie zahaczyl na skale i walnelo mnie prosto w drzewo. na szczescie bez "ofiar w ludziach" , ale chyba juz drugi derailer w tym sezonie poszedl do gazu.........................
  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#28 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 sierpień 2013 - 22:19

Coś się zepsuło i się nie wysłało :(

Dołączona grafika

Użytkownik Michał edytował ten post 13 sierpień 2013 - 22:21

  • 1

#29 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 sierpień 2013 - 20:40

"Lato w mojej okolicy / Projekt 3000+"
pischahorn00.JPG

Tak na prawdę to tych 3000+ w zasięgu wzroku to tu nie ma zbyt wiele. No ale przecież nie będę kręcił nosem z powodu 21m. Tym bardziej, że to jedno z tych miejsc, które po prostu mnie wzywają.

Pischahorn 2979mnpm

Jak zawsze kiedy wychodzę z domu tak i teraz do końca nie wiedziałem gdzie idę. Pewne założenia są w głowie, ale tak na prawdę o wszystkim decyduje czas.
pischahorn01.JPG

11 lat temu kiedy ostatni raz jeździła kolej linowa na Pischa zdobycie Pischahorn było "spacerem" po obiedzie. Dziś bez kolejki szczyt jest dalej o 2h.
pischahorn02.JPG

Pierwszy etap poszedł nadspodziewanie szybko. Idę więc dalej.
pischahorn03.JPG

pischahorn04.JPG

pischahorn05.JPG

Kuba, coś specjalnie dla Ciebie - tutaj się jeździ.
pischahorn06.JPG

pischahorn07.JPG

I widok w drugą stronę, zima nie odpuszcza :D
pischahorn08.JPG

Za to szczyt wita mnie wiosną.
pischahorn09.JPG

No i jest.... informacja gdzie nie wolno jeździć. Z tyłu widoczna jest menażka. Wiecie co w niej jest?
pischahorn10.JPG

Gipfelbuch - tutaj wpisujesz swoją obecność :D
pischahorn12.JPG

Na koniec wizyty mała panorama.
pischahorn11.JPG

No i lecę na dół. Zimą tędy - łatwiejszy wariant z końcem na drodze.
pischahorn13.JPG

Jeszcze raz "zima". Tutaj lata chyba się nie doczekają w tym roku.
pischahorn14.JPG

Jest i Pischa.
pischahorn15.JPG

Jest i Pischahorn.
pischahorn16.JPG

Czas przyśpieszyć zmierzch się czai.
pischahorn17.JPG

To też jest górna stacja kolei linowej! Pana rolnika :D
pischahorn18.JPG

I na koniec wycieczki widok na Seehorn 2238mnpm.
pischahorn19.JPG


Pozdrawiam
Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 15 sierpień 2013 - 20:46

  • 2

#30 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 sierpień 2013 - 20:09

"po poludniu gorskie wedrowki,ktore na Tobie nie zrobia wrazenia bo mieszkasz tam gdzie mieszkasz."

 

 

 

Pytek, właśnie tak jest, że mieszkam tu gdzie mieszkam bo wszystkie wędrówki górskie robią na mnie wrażenie. Nawet takie malutkie, jakie można zrobić na przerwie obiadowej. Czasami nie jem tylko jadę kolejką gdzieś w górę i schodzę do pracy.  


Tym czasem w "letnich opowieściach" właśnie taka mała przechadzka Seehorn 2238mnpm

seehorn01.JPG

 

na koniec maja :D

seehorn02.JPG

 

seehorn03.JPG

 

seehorn04.JPG

 

seehorn05.JPG

 

seehorn06.JPG

 

seehorn07.JPG

 

seehorn08.JPG

 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 3

#31 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 sierpień 2013 - 06:15

Michale, rewelacja.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#32 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 20 sierpień 2013 - 21:55

Jakie piekne zdjecia!


  • 0

#33 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:30

Byłem ostatnio pojeździć.......... autem :D

Jedna z moich ulubionych "miejscówek" zaliczona.
furkapass02.JPG

 

furkapass03.JPG

 

Pozdrawiam
Michał


  • 1

#34 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:39

scharl00.JPG

 

Asia, Pit, zapomniałem podziękować :D

Pozdrawiam
Michał

 


  • 1

#35 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:43

Nie dziekuj tylko wrzucaj te przepiekne foty! bo napatrzec sie nie mozna! zazdroszcze-ale tak pozytywnie :D takich miejscówek, i widoków... nawet nasze pikne Tatry sie kryja...


  • 0

#36 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:35

Czad!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 sierpień 2013 - 23:03

Nie dziekuj tylko wrzucaj te przepiekne foty! bo napatrzec sie nie mozna! zazdroszcze-ale tak pozytywnie :D takich miejscówek, i widoków... nawet nasze pikne Tatry sie kryja...

Cześć

Tatry nie mogą być porównywane do Alp.

Pomyśl!

A że się kryją to fakt - mieszczą się w jednej większej walnej dolinie alpejskiej - i w tym ich urok.

Pozdrowienia


  • 1

#38 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 28 sierpień 2013 - 19:36

 

Nie dziekuj tylko wrzucaj te przepiekne foty! bo napatrzec sie nie mozna! zazdroszcze-ale tak pozytywnie :D takich miejscówek, i widoków... nawet nasze pikne Tatry sie kryja...

Cześć

Tatry nie mogą być porównywane do Alp.

Pomyśl!

A że się kryją to fakt - mieszczą się w jednej większej walnej dolinie alpejskiej - i w tym ich urok.

Pozdrowienia

 

Tatry MOGĄ być porównywane do Alp bo są nimi..... tylko w miniaturze :D i w tym ich urok.

 

Pozdrawiam
Michał
 

stelvio_09_2012.JPG


Użytkownik Michał edytował ten post 28 sierpień 2013 - 19:44

  • 1

#39 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:57

"Lato w mojej okolicy / Projekt 3000+"
 
Tym razem to miało być coś mocniejszego. Nie ograniczał mnie czas. No może trochę, miałem jeden dzień. Żeby dobrze to wykorzystać udałem się do Biblioteki Publicznej wypożyczyć jakąś książkę o okolicy. No dobra, macie mnie. Ja nic nie kumam, moja małżonka wypożyczyła mi książkę.
Książka ta wydana przez SAC (Club Alpin Suisse) zatytułowana Engadin Gipfelziele ma właśnie w swojej treści kilka ciekawych propozycji dla takich leszczy jak ja. Tak w skrócie narodził się projekt trójząb :D
 
 
chciałem powiedzieć projekt małej, jednodniowej wycieczki z celem na trzech szczytach 3000+
 
Dzień zacząłem od podróży samochodem do FANTASTYCZNEJ miejscowości o nazwie S-charl (czytamy skarl) położonej na wysokości 1810mnpm. Na prawdziwym szwajcarskim zadupiu.
Tym razem trasa wycieczki nakreślona wyraźnie więc bez zastanowienia. Parking i w drogę.
 
Punkt pierwszy - ostatnie gospodarstwo Sesvenna 2098mnpm.
scharl02.JPG
 
Dolina Sesvenna.
scharl03.JPG
 
scharl04.JPG
 
scharl05.JPG
 
scharl06.JPG
 
scharl07.JPG
 
Dość monotonnie ;) widok na szczyt Sesvenna 3204mnpm i lodowiec Sesvenna. (z lewej Muntpitschen 3162mnpm) A ja jestem na przełęcz Sesvenna 2819mnpm.
scharl08.JPG
 
I tutaj zaczynamy.
scharl10.JPG
 
1) Schadler 2948mnpm.
scharl09.JPG
 
scharl11.JPG
 
2) Piz Rims 3067mnpm.
scharl12.JPG
 
scharl13.JPG
 
scharl14.JPG
 
3) Piz Cristanas 3091mnpm.
scharl15.JPG
 
scharl16.JPG
 
scharl17.JPG
 
scharl18.JPG
 
4) Przełęcz Cornet 2853mnpm.
scharl19.JPG
 
5) Piz d'Immez 3033mnpm na jednym koncu i 3026mnpm na drugim.
scharl20.JPG
 
scharl21.JPG
 
scharl22.JPG
 
scharl23.JPG
 
scharl24.JPG
 
6) Jezioro na przełęczy I'Aua 2856mnpm.
scharl25.JPG
 
scharl26.JPG
 
Tutaj nie ukrywając byłem już lekko zmęczony. Przypomniałem sobie również, że nie jadłem śniadania poza jedną suchą bułką. Zrobiłem krótką przerwę, zjadłem Knopersy popijając Ice Tee i postanowiłem zahaczyć jeszcze jeden szczyt.
scharl27.JPG
 
7) P 2944mnpm.
scharl28.JPG
 
8) Trudno w to uwierzyć ale tutaj niektóre miejsca się nie nazywają! To jest po prostu punkt 3044mnpm.
scharl29.JPG
 
scharl30.JPG
 
9) Piz Lischana 3105mnpm.
scharl31.JPG
 
scharl32.JPG
 
scharl33.JPG
 
scharl34.JPG
 
scharl35.JPG
 
10) Teraz wystarczy tylko wrócić do przełęczy I'Aua, potem na Alp Sesvenna i na koniec do S-charl.
scharl36.JPG
 
scharl37.JPG
 
scharl38.JPG
 
scharl39.JPG
 
scharl40.JPG
 
A tak wygląda koleszka po 10 godzinach marszu.
scharl01.JPG
I to wszystko w nowych butach. Pierwszy odcisk pojawił się po 2 godzinach, kolejne zauważyłem dopiero w domu. Po tygodniu ten pierwszy ciągle psuje mi nastrój.
 
Pozdrawiam
Michał 
 

  • 2

#40 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 02 wrzesień 2013 - 18:19

Pojechałem w sobotę na kolację do BARDZO znanej i lubianej (może nawet kochanej) przez polskich narciarzy miejscowości.

 

Jest tam taki garaż...... znaczy warsztat co specjalizuje się w obsłudze najfajniejszego samochodu na świecie.
livigno01.JPG

 

Problem polega na tym, że nie stać mnie na jego eksploatację :( 

No ale mniejsza o to, nie o tym chciałem.
Pojechałem tam przez tunel. Muszę się przyznać, że nigdy tym tunelem nie jechałem. Choć wstępnie jechałem w inne miejsce to tunel mnie skusił. Płatny 16CHF jak by ktoś pytał. Zdjęcia nie ma.

livigno02.JPG

 

Idę do Pizzeri w końcu to Włochy i obmyślam jak tu sklecić te parę zdań po włosku. Wchodzę do środka a tam menu PO POLSKU! Do tego DUŻO taniej niż ostatnio we Francji! No i nieporównywalnie smaczniej! Ludzie uśmiechnięci - to pewnie włożyło ten smak do środka którego brakowało u ponuraków we Francji.

 

Nigdy mi się tam nie podobało, aż do teraz. Zmieniłem zdanie - podoba mi się. Zaczynam rozumieć czemu to miejsce się podoba. O "śniegu" nie dyskutuję bo to inna para kaloszy.  

 

livigno03.JPG
 

Pozdrawiam
Michał


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych