Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długa przerwa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:18

Witajcie serdecznie moi drodzy
Sporo czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na naszym forum :)
Od prawie dwóch miesięcy znów leczę mój staw skokowy i praktycznie cały czas chodzę o kulach
W końcu się zmobilizowałem i w czwartek poszedłem zrobić badanie USG - wynik mnie powalił - zerwane więzadła stawu skokowego. Część opisu: "więzadło strzałkowo skokowe przednie z widocznymi licznymi zwapnieniami, brak ciągłości więzadła, stan po całkowitym zerwaniu". :thumbdown:
Totalna porażka. W środę mam wizytę u lekarza ( podobno jeden z lepszych w Trójmieście ) i zobaczymy czy wystarczy unieruchomienie i rehabilitacja czy potrzebna będzie rekonstrukcja więzadeł.
Teraz tylko liczy się czy zdążę do sezonu zimowego czy niestety nie :(
Serdecznie Was pozdrawiam moi drodzy zapaleńcy narciarstwa :uklon2:
  • 1
Dołączona grafika

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 10 czerwiec 2013 - 11:06

Sie ma Max pozwol,ze dokonam malej korekty Twojego posta:

Teraz tylko liczy się czy zdążę do sezonu zimowego czy niestety nie

Powinno byc:

liczy się,ze zdążę do sezonu zimowego


Tylko taka mysl powinna byc w Twojej glowie.
Dasz rade.
Pozdro
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 11:15

Dzięki pytek za słowa otuchy :)
Masz rację,nie można się poddawać ale dopiero dojrzewam do tej wiadomości i trochę ciężko jest.
Tak czy siak trzeba się było już "zabrać" za naprawę stawu. Niech się dzieje co chce ale na następne spotkanie forumowiczów i tak przyjadę :)
Pozdro pytku
  • 2
Dołączona grafika

#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 10 czerwiec 2013 - 13:11

Witaj! Szybkiego powrotu do 100% sprawności życzę!
  • 1

#5 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 14:34

Dzięki Adaś. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się zakończy
  • 0
Dołączona grafika

#6 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:26

Szybkiego powrotu do zdrowia. Do sezonu masz jeszcze kawał czasu.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:54

Szybkiego powrotu do zdrowia. Do sezonu masz jeszcze kawał czasu.

Dzięki Pit :)
Niby kawał ale jeżeli dojdzie do operacji to wbrew pozorom tego czasu za dużo nie będzie
No ale o wszystkim mam nadzieję dowiedzieć się po wizycie u lekarza
  • 0
Dołączona grafika

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:57

Zdrowiej :cheers:
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:01

Dzięki :cheers:
  • 0
Dołączona grafika

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:36

Dzięki Adaś. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się zakończy

4-6 mies w zaleznosci od metody
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:41

Kuba a napiszesz coś więcej. Chodzi mi o to czy zabieg jest konieczny czy może są inne metody? Nie ukrywam, że bardziej uśmiecha mi się metoda bezinwazyjna ale nie wiem czy jest możliwa jeżeli chodzi o zerwane a nie naderwane więzadła
  • 0
Dołączona grafika

#12 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 10 czerwiec 2013 - 19:35

Cześc Maciuś :przytul:
Jejku jak dawno Cie tu nie było... ale nikt o Tobie nie zapomniał :)
Odwiedzaj nas częściej i wracaj do zdrówka! To straszne co Ci sie przytrafiło :(
Kurcze, a jak to sie wogole stało co? Jesli nie chcesz o tym pisac to ok, rozumiem :)
Pozdrawiam serdecznie, i głowa do góry, bedzie dobrze, i tak jak Pytek pisze badż dobrej myśli!
No ale zaglądaj tu częściej bo smutno tu bez Ciebie jakoś...
  • 1

#13 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 czerwiec 2013 - 22:02

Kuba a napiszesz coś więcej. Chodzi mi o to czy zabieg jest konieczny czy może są inne metody? Nie ukrywam, że bardziej uśmiecha mi się metoda bezinwazyjna ale nie wiem czy jest możliwa jeżeli chodzi o zerwane a nie naderwane więzadła

zacznij od tego, ze US nie jest tak dokladne jak MRI
duzo zalezy od badania klinicznego ("szuflada " przednia). czasami mozna cos wyniesc z tzw stress x-ray….
w sumie , jeei staw jest stabilny, mozna sprobowac rehabilitacji, mmimo tego wyniku US, ktory, jak zaznaczylem, nie jest 100% pewny
czyli powinien Cie ktos dobry obejrzec, moznliwe , ze zrobic MRI i wtedy powziac decyzje - to takie w sumie moze ogolniki, ale w przyp st skokowego czasami jest duza szara strefa i w sumie duzo zalezy od oceny klinicznej...
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#14 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 22:23


Kuba a napiszesz coś więcej. Chodzi mi o to czy zabieg jest konieczny czy może są inne metody? Nie ukrywam, że bardziej uśmiecha mi się metoda bezinwazyjna ale nie wiem czy jest możliwa jeżeli chodzi o zerwane a nie naderwane więzadła

zacznij od tego, ze US nie jest tak dokladne jak MRI
duzo zalezy od badania klinicznego ("szuflada " przednia). czasami mozna cos wyniesc z tzw stress x-ray….
w sumie , jeei staw jest stabilny, mozna sprobowac rehabilitacji, mmimo tego wyniku US, ktory, jak zaznaczylem, nie jest 100% pewny
czyli powinien Cie ktos dobry obejrzec, moznliwe , ze zrobic MRI i wtedy powziac decyzje - to takie w sumie moze ogolniki, ale w przyp st skokowego czasami jest duza szara strefa i w sumie duzo zalezy od oceny klinicznej...


Tak jak napisałeś prawdopodobnie będzie potrzebny rezonans magnetyczny ( niestety wszystko się wtedy wydłuży bo terminy są jakieś kosmiczne )
No nic, dzięki Kuba za pomoc :thumbsup:

Cześc Maciuś :przytul:
Jejku jak dawno Cie tu nie było... ale nikt o Tobie nie zapomniał :)
Odwiedzaj nas częściej i wracaj do zdrówka! To straszne co Ci sie przytrafiło :(
Kurcze, a jak to sie wogole stało co? Jesli nie chcesz o tym pisac to ok, rozumiem :)
Pozdrawiam serdecznie, i głowa do góry, bedzie dobrze, i tak jak Pytek pisze badż dobrej myśli!

No ale zaglądaj tu częściej bo smutno tu bez Ciebie jakoś...

Cześć Asiu :flowers:
Cieszę się, że ktoś jeszcze mnie pamięta :D
Ten mój staw skokowy to problem z którym się borykam bardzo długo. Ponieważ jest bardzo niestabilny postanowiłem zrobić badania żeby zobaczyć co się z nim dzieje. No i okazało się, że mam zerwane więzadła :blush:
A ostatnie skręcenie to od gry w tenisa, który jest moją drugą miłością po nartach :boogie:
Ja również serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za słowa otuchy

Użytkownik maxiklenczonu14 edytował ten post 10 czerwiec 2013 - 22:32

  • 1
Dołączona grafika

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2013 - 08:51

Maxi, zdrowiej. Wiele w temacie nie wiem, ale jesli terminy na MR dlugie, nie wahaj sie, plac z wlasnej kieszeni. Zdrowie masz jedno. Mnie czeka to samo z rezonansem kregoslupa. Terminy kosmiczne, cena 600-700 zl i chyba sie zdecyduje.

Odnosnie rekonstrukcji. Rozmawialem ostatnio z pewnym mlodym (jak dla mnie, bo nie przekroczyl 30-ki :)) narciarzem. Instruktor SITN BTW. Mial zerwane wiazadlo krzyzowe w kolanie. Wytlumaczyl mi mniej wiecej na czym polega rekonstrukcja. Nowe sciegno robione jest ze skreconego miesnia. Anyway, po kilkumiesiecznej rehabilitacji znow zaczal jezdzic. W pierwszym sezonie cos tam odczuwal, teraz, po mniej wiecej 2 latach od operacji, nie odczuwa prawie nic. Jedno co sie zmienilo to sposob jazdy - jezdzi ostrozniej.
  • 1

#16 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 11 czerwiec 2013 - 09:00

Hej Andrzejku :)
Tak, masz rację. Też doszedłem do wniosku, że nie ma co czekać i z własnej kieszeni wyłożę na rezonans.
Powiem Ci szczerze, że coraz bardziej "dojrzewam" do decyzji o rekonstrukcji. Myślę, że nie ma na co czekać.
Im wcześniej to zrobię tym szybciej wrócę do pełni zdrowia :)
  • 2
Dołączona grafika

#17 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 czerwiec 2013 - 12:31

Hej Andrzejku :)
Tak, masz rację. Też doszedłem do wniosku, że nie ma co czekać i z własnej kieszeni wyłożę na rezonans.
Powiem Ci szczerze, że coraz bardziej "dojrzewam" do decyzji o rekonstrukcji. Myślę, że nie ma na co czekać.
Im wcześniej to zrobię tym szybciej wrócę do pełni zdrowia :)


wez pod uwage pare rzeczy:
po rekonstrukcji st skokowego rehabilitacja jest zwykle krotsza niz ACL
but narc w sumie zapobiega ponownemu urazowi, bo "trzyma" st skokowy w odp pozycji

napisz, jak tylko cos bedziesz wiedzial wiecej - aha - Twoj staw jest niestabilny, - to gorzej niz myslalem...

Andrzej - po prostu mnie zmroziles tym zdaniem

Nowe sciegno robione jest ze skreconego miesnia.
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#18 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 11 czerwiec 2013 - 12:53

To prawda, mój staw jest niestabilny i wiem że to jest bardzo niedobrze.
Jutro o 20.10 mam konsultację lekarską i będę wiedział coś więcej.
Boję się tylko żeby specjaliści którzy będą "robić" nogę nie zepsuli czegoś :blush:
  • 0
Dołączona grafika

#19 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:34

zapłać za rezonans, reszte staraj się zrobić na fundusz. Powodzenia
  • 1

#20 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:39

Andrzej - po prostu mnie zmroziles tym zdaniem

Nowe sciegno robione jest ze skreconego miesnia.


Powtorzylem co sie dowiedzailem. Facet nie jest lekarzem a informatykiem. Byc moze cos pokrecil. Na pewno nowe sciegno pochodzilo od niego samego. Swoja droga przepytam go przy okazji, bo tez mi sie cos to skrecanie miesnia w celu wyprdukowania sciegna przestalo podobac.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych