Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains - Parsenn


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#81 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 listopad 2014 - 11:02

A propos dzieci jeżdżących na nartach: 
 
W zeszłą środę miałem przyjemność gościć na wernisażu (nie wiem czy to dobre słowo) takiej oto książki:
 
parsenn91.JPG
 
Co się okazało oprócz tego, że większość opisanych wariantów jest zaliczona? A no to, że została zaliczona w towarzystwie mojego małego przyjaciela. Który miał wówczas od 5lat do 5lat i 4miesięcy. I tak np: Gipfel-Sud
 
parsenn92.JPG
 
Wariant 12A oceniony został na dwie gwiazdki w trzygwiazdkowej skali.
Prezentacja "górki".
 
parsenn90.JPG
 
Przejazd został już co prawda zaprezentowany nieco wyżej, mimo to dla ułatwienia ;) chwalę się jeszcze raz.
 
parsenn48.JPG
 
parsenn46.JPG
 
parsenn49.JPG
 
parsenn50.JPG
 
parsenn58.JPG
 
parsenn59.JPG
 
Tak więc Kuzon bez strachu ;) nigdy nie jest za wcześnie. A czy to niespełnione nasze marzenia? No cóż. Moje na pewno.
 
 
Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 06 listopad 2014 - 11:04

  • 3

#82 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 10 listopad 2014 - 20:43

Najświeższe doniesienia :) wszystko pod kontrolą,

parsenn93.JPG

parsenn94.JPG

startujemy w piątek :)


Pozdrawiam
Michał
  • 3

#83 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 10 listopad 2014 - 23:28

Fajnie tam sobie poczyniacie :thumbsup:

 

 

Tak więc Kuzon bez strachu ;) nigdy nie jest za wcześnie. A czy to niespełnione nasze marzenia? No cóż. Moje na pewno.

 

 

Tez bede mial takie zdjecia w tym roku :luz: ... mam nadzieje :stres: Na razie plan jest "Tatry na nartach" Duzo zalezy od pogody, licze na to, ze w wyzszych partiach sniegu bedzie pod dostatkiem. Choc jak w lutym bylismy na kursie lawinowym w Murowancu (syn byl z nami i swietnie sie bawil), to snieg pojawil sie dopiero kilkaset metrow przed schroniskiem! Jeszcze nie mamy konkretnego planu, generalnie ma to byc 3-4 dni przemieszczania sie pomiedzy schroniskami. Tak sobie mysle, ze trasy powinny miec max 6h efektywnego lazenia (zima, szybko robi sie ciemno). Sprzet dla zony i dla mnie z wypozyczalni (ABC lawinowe, narty, raki itd.). Nosz w morde, doczekac sie nie moge!!! :w00t:


  • 3
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#84 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 listopad 2014 - 08:20

widzę że znów zielono i mokro się we wsi zrobiło

7182_2014-11-13_0800_442f20de20dbdb4f.jp

 

:dry:


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#85 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 13 listopad 2014 - 08:29

To nie u mnie, to w Klosters. 425m nizej. Chociaż faktem jest, że całą noc padało do tego plusowa temperatura i większość śniegu zeszło. Choć wyżej śniegu pewnie przybyło. Co potwierdzimy jutro przy pięknej pogodzie bo dziś chmura zaczyna sie na wysokości 4 pietra.

gallery_3468_329_168986.jpeg


Pozdrawiam
Michał

ps lepsze kamery są pod prognozą pogody po prawej ;)

http://www.davos.ch/...cams-berge.html

Użytkownik Michał edytował ten post 13 listopad 2014 - 08:41

  • 2

#86 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 listopad 2014 - 21:40

Sezon w Davos Klosters mountains uważamy za otwarty :)

 

parsenn_sanki.JPG

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 2

#87 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 14 listopad 2014 - 22:26

Hik, hik, ookeej obejsze sobie to zdjacie jak wytrzexwiaje, bo cos mi wodka z oczmi porobila i krasnoludki na sankach widze :eek:    :napoje10:  :D


  • 2
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#88 PiotrB

PiotrB
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr

Napisano 17 listopad 2014 - 13:52

Widzę, iż autor wątku zna na wylot Davos i pewnie wszystkie jego trasy. Po moich dogłebnych analizach (w przypadku Davos niestety tylko teoretyczntych) wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie. I tutaj pytanie do Michała. Czy masz porównanie z innymi topowymi ośrodkami narciarskimi ze Szwajcarii, Austrii, Włoch czy Francji. Czy wg Ciebie gdzieś jest porównywalnie lub lepiej niż w Davos?

 

Pozdrawiam,

Piotr


  • 2

#89 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 listopad 2014 - 13:56

 wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie.

Piotr

 no to MALO wiesz..........................niestety


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#90 PiotrB

PiotrB
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr

Napisano 17 listopad 2014 - 14:20

 

 wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie.

Piotr

 no to MALO wiesz..........................niestety

 

Otóż niestety mylisz się, wiem bardzo dużo na temat narciarstwa i duże pieniądze bym postawił, że więcej od ciebie. Ale na to nie będziemy tracić czasu, może jednak najpierw dasz szanse napisać temu, do kogo kierowałem swoje pytanie...


  • 3

#91 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 listopad 2014 - 14:41

 

 

 wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie.

Piotr

 no to MALO wiesz..........................niestety

 

Otóż niestety mylisz się, wiem bardzo dużo na temat narciarstwa i duże pieniądze bym postawił, że więcej od ciebie. Ale na to nie będziemy tracić czasu, może jednak najpierw dasz szanse napisać temu, do kogo kierowałem swoje pytanie...

 

 

 

PiotrB - na spokojnie :D JanKoval na każdym kroku nam przypomina, że to w USA jest to NAJ NAJ :)

 

I każdy ma rację, bo ma swój "najlepszy ośrodek narciarski" na Świecie.  Jeśli znajdziesz chwilę to podziel się z nami swoją wiedzą i opiniami na temat miejsc, w któych było dane Ci jeździć na nartach.

Pozdrowienia!


  • 0

#92 PiotrB

PiotrB
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr

Napisano 17 listopad 2014 - 14:50

No trudno być spokojnym jak ktoś po paru słowach stwierdza "mało wiesz"...Ale już jest Ok:)

W gwoli ścisłości napisałem iz Davos to jeden z najlepszych ośrodków.

Jeśli o Swiss chodzi to byłem w 4V, ale teraz mimo wszystko będe czekał na opinie Michała


  • 0

#93 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 listopad 2014 - 14:58

według  Bergfexu jest na 12 miejscu w Szwajcarii

 

  1.  
     
  2.  
     
  3.  
     
  4.  
     
  5.  
     
  6.  
     
  7.  
     
  8.  
     
  9.  
     
  10.  
     
  11.  
     
  12.  
     
  13.  
     
  14.  
     
  15.  
     
  16.  
     
  17.  
     
  18.  
     
  19.  
     
  20.  
     
  21.  
     
  22.  
     
  23.  
     
  24.  
     
  25.  
     
  26.  
     
  27.  
     
  28.  
     
  29.  
     
  30.  
     
    o i nawet już widzę Michała na dzisiejszej kamerce
    gallery_10_119_41556.jpg
    :)
     

  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#94 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 listopad 2014 - 16:41

 

 

 wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie.

Piotr

 no to MALO wiesz..........................niestety

 

Otóż niestety mylisz się, wiem bardzo dużo na temat narciarstwa i duże pieniądze bym postawił, że więcej od ciebie. Ale na to nie będziemy tracić czasu, może jednak najpierw dasz szanse napisać temu, do kogo kierowałem swoje pytanie...

 

po  prostu zamykanie sie w Europie traci zasciankiem - nieo brazaj sie, wiesz moze duzo, ale WYLACZNIE , prawdopodobnie , odnosnie Europy. A to dopiero poczatek. nie wszystko w USA jest naj................. - ale nieznajomosc innych czesci swiata nie upowaznia do takich stwierdzen.

poza tym, te wszystkie klasyfikacje ( w wiekszosci oparte na ilosci  bezjajowych tras, ktorych glownym atutem jest to, ze sa ubite), mozna sobie gdzies wsadzic.

 jezeli DUZO wiesz o nartach, przyznasz  mi racje - zreszta, nie o racje chodzi, a o skale porownan i skale wymagan

kazdy ma inne preferencje - np osobiscie, czesto znajduje teren, ktory jest fascynujacy, w malych osrodkach, ktore nawet nie maja co marzyc o pierwszej 200, a co dopiero setce. A ktorego to terenu nie znajdziesz  zadnym, wypolerowanym dla KONSUMENTOW, osrodku. wlaczajac te z pierwszej setki....... 


Użytkownik jan koval edytował ten post 17 listopad 2014 - 16:42

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#95 PiotrB

PiotrB
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr

Napisano 17 listopad 2014 - 17:42


po  prostu zamykanie sie w Europie traci zasciankiem - nieo brazaj sie, wiesz moze duzo, ale WYLACZNIE , prawdopodobnie , odnosnie Europy. A to dopiero poczatek

 Brzmi to tak jakby Europa miała niewiele wspólnego z narciarstwem i dopiero reszta świata ukazywała prawdziwe oblicze. Otóż jest to nieprawda. To w Europie jest najwięcej ośrodków narciarskich, wyciągów tras, pieniędzy, infrastruktury narciarskiej. 

 

Zdagłeś (tym razem) - nie znam ośrodków w USA( tylko niewielka wiedza teor.). Mimo to wiem na pewno, iż Alpejskie ośrodki są w czołówce światowej(setki argumentów tutaj mam), co nie zmiania faktu, iż te z USA być może też.

Jednak ja jako mieszkaniec Europy nie wyobrażam sobie dopłacać do wyjazdu ok. 6000zł (za bilety lotnicze, 2 os ), zeby w USA pojeździć.


  • 1

#96 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 listopad 2014 - 18:57

Widzę, iż autor wątku zna na wylot Davos i pewnie wszystkie jego trasy. Po moich dogłebnych analizach (w przypadku Davos niestety tylko teoretyczntych) wiem, że to jeden z najlepszych ośrodków na świecie. I tutaj pytanie do Michała. Czy masz porównanie z innymi topowymi ośrodkami narciarskimi ze Szwajcarii, Austrii, Włoch czy Francji. Czy wg Ciebie gdzieś jest porównywalnie lub lepiej niż w Davos?

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

Cześć,

 

widzę, że jak zwykle mała burza się rozpętała o wyższości produktu made in usa i "masówką" ze starego kontynentu, ale przecież Kuba po sztruksie nie jeździ więc się praktycznie nie zna :D szkoda tylko, że zawsze musimy usłyszeć o bezsensownym nabijaniu kilometrów. Ja tam lubię je nabijać. Za dwa tygodnie przez dwa tygodnie zrobię zupełnie bez sensu 1000km i co jestem gorszy bo nie zjadę z niebieskiej trasy? Może i jestem gorszy i bez mózgu nabijam kilometry, może i nie umiem jeździć, za to BARDZO LUBIĘ i już :D

Odpowiedź na Twoje pytanie jest dla mnie o tyle skomplikowana, że ja jestem dość specyficzny. Coś jak Kuba, tylko inaczej. Byłem w kilku miejscach, niestety w niezbyt wielu. Po prosu zimą muszę być u siebie. I tu jest kolejny problem bo wszędzie gdzie byłem (Molltaler, 4Valles, Chamonix, Port du Soleil, St.Moritz i kilkanaście malutkich miejsc jak Chopok, Mallnitz czy Malbun) byłem tylko gościem a tu znam każdy kamień. Do tego ja najbardziej lubię las na Pischa, choć to totalnie bez sensu i począwszy od Kuby skończywszy na Janie jest to totalnie dla nikogo niezrozumiałe. Ale mój syn to lubi to i ja też ;)

Najlepiej będzie jak zapytasz Jana, on był WSZĘDZIE co prawda oprócz Davos, ale wszystko co w jego zestawieniu będzie lepsze od St.Moritz będzie też lepsze od Davos ;)

A tak naprawdę to najlepiej by było jak byś podał kontekst swojego pytania? Pod jakim względem najlepsze, albo co jest dla Ciebie najlepsze. Wtedy będzie łatwiej. Jedno co mogę tylko napisać Davos jest inne niż reszta. Tak jak inne jest Parsenn, Rinerhorn, Pischa, Jakobshorn, Madrisa, Schatzalp. Ta inność może się podobać, ale może też obrzydnąć.

 

Pozdrawiam

Michał

 

ps Jan Twoje zestawienie jest trochę ...... dziwne. Davos jest tam kilka razy w rozbiciu na każdą górkę. 

 

gallery_3468_329_14105.jpg


Użytkownik Michał edytował ten post 17 listopad 2014 - 18:58

  • 1

#97 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 listopad 2014 - 21:13

 


po  prostu zamykanie sie w Europie traci zasciankiem - nieo brazaj sie, wiesz moze duzo, ale WYLACZNIE , prawdopodobnie , odnosnie Europy. A to dopiero poczatek

 Brzmi to tak jakby Europa miała niewiele wspólnego z narciarstwem i dopiero reszta świata ukazywała prawdziwe oblicze. Otóż jest to nieprawda. To w Europie jest najwięcej ośrodków narciarskich, wyciągów tras, pieniędzy, infrastruktury narciarskiej. 

 

Zdagłeś (tym razem) - nie znam ośrodków w USA( tylko niewielka wiedza teor.). Mimo to wiem na pewno, iż Alpejskie ośrodki są w czołówce światowej(setki argumentów tutaj mam), co nie zmiania faktu, iż te z USA być może też.

Jednak ja jako mieszkaniec Europy nie wyobrażam sobie dopłacać do wyjazdu ok. 6000zł (za bilety lotnicze, 2 os ), zeby w USA pojeździć.

 

Powiem prosto - jezdzilem w Europie w sposob ograniczony (zaledwie  ok 10 osrodkow ) i jest to jedna z przyczyn, dlaczego mieszkam tutaj, a nie w Europie. Nie znaczy, ze w Europie nie da sie jezdzic. po prostu - dla kazdego cos innego jest wazne. Mi, typowe narciarstwo europejskie, wlaczajac te bezsensowne rankingi, po prostu nie odpowiada. I osrodki w Am pln czy Pd, ktore wzoruja sie na osrodkach europejskich (bo jest zdecydowany snobizm "na Europe " po tej stronie Oceanu) po prostu nie sa w moim rozkladzie. Od dawna klasyfikacje typu: X km tras, wielkosc itp itd nie mialy dla mnie sensu. Co nie znaczy, ze komus innemu moze tego brakowac. I jezeli ktos jezdzi po sztrukcie z usmiechem na ustach, w dodatku z Rodzina i nie bije swoich dzieci, jezeli  nie wyjdzie Mu skret - baaaaaaaaaaardzo dobrze.

 

a zapewniam Cie - doplacenie, zeby zobaczyc cos nowego jest zawsze sensowne - jezeli mozna doplacic.

 

gdybym tak rozumowal, to bym tylko jezdzil w promieniu 3h wokol mojego domu - bo po co wydawac pieniadze, skoro mozna taniej "przy domu"...

 

tylko, jak juz zaplacisz ten haracz, nie jedz do osrodkow wzorujacych sie na europejskich...........wtedy to bedzie mialo sens....

 

PS nie jest to licytowanie sie. I przepraszam, jezeli sie za ostro odezwalem po twoim pierwszym poscie - moglem to wyrazic inaczej. natomiast sens jest taki sam (moich wypowiedzi)....

 

PS zgadzam sie, ze zycia chyba nie starczy, zeby zwiedzic wszystkie dobre osrodki europejskie. to tez dla mnie takie zaliczanie, chyba, ze dolaczysz sie do osob, ktorych takze tutaj jest kilku, ktorzy Ci pokaza prawdziwe oblicze gor, takze Alp....


Użytkownik jan koval edytował ten post 17 listopad 2014 - 21:16

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#98 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2014 - 23:19


według  Bergfexu jest na 12 miejscu w Szwajcarii

 

Z tej 11'ki powyzej Davos tylko w 5 miejscach bylem i rzeczywiscie byly lepsze od Davos :D

Ale i pozycja 30'ta wg mnie byla lepsza od Davos :D

Nie zeby Davos bylo takie beznadziejne, ale jak dla mnie brakowalo mi tam typowego Alpejskiego klimatu, ktory lubie.

Wiec w sumie moze by to nawet JK sie spodobalo :boogie:

 

Wszystkie te rankingi sa bardzo subiektywne i nie mozna ich brac na powaznie...

 

Jeszcze tylko 6 tygodni i znow bede w Gryzoni... jeszcze tylko 6....


  • 1

#99 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 listopad 2014 - 00:08

Cześć
Jaki jest sens tego typu rankignów? Każdy pamięta je jak tam był a rzadko komu (oprócz kolegi Jacka oczywiście) zdarza sie tam być cały czas.
 
Pozdrowienia

...Jeszcze tylko 6 tygodni i znow bede w Gryzoni... jeszcze tylko 6...

Albo będziesz w Gryzonii albo będziesz u gryzoni - zdecyduj się.
Jak będziesz to zapytaj czy siekacze ciągle im rosną.
Pozdrowienia

Użytkownik J@n edytował ten post 18 listopad 2014 - 08:09
- połączenie postów

  • 0

#100 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 listopad 2014 - 08:18

ps Jan Twoje zestawienie jest trochę ...... dziwne. Davos jest tam kilka razy w rozbiciu na każdą górkę.

to nie moje - akurat byłem na stronie szwajcarskiego bergfexu
i to są ośrodki z największą ilością "klików" na ich stronach
 
 
 

ktorych takze tutaj jest kilku, ktorzy Ci pokaza prawdziwe oblicze gor, takze Alp....

a to ciekawe Kuba - możesz w wolnej chwili rozwinąć co masz na myśli ?
 
 
 

Jaki jest sens tego typu rankignów?

odpowiedź masz piętro wyżej
 
 

Wszystkie te rankingi sa bardzo subiektywne i nie mozna ich brac na powaznie...

:thumbsup:
 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych