Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains - Parsenn


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#21 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 03 luty 2013 - 20:19

Super to wygląda :) Mam nadzieję, że dane mi będzie kiedyś odwiedzić te rejony :D
  • 1
Dołączona grafika

#22 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 luty 2013 - 12:39

Powiem tyle o fak?
U mnie w piątek wieczorem nocna jazda, od 19 do 23, kosztuje 22CHF czyli niech będzie 70PLN. Należy dodać, że startujesz z Weissfluhjoch z 2662mnpm i kończysz na Hohenweg 2219mnpm. Trasa czerwona o długości 3360m.

Dołączona grafika


a do domu to potem jak ? - trzeba zabrać pochodnie ?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#23 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 04 luty 2013 - 16:56

Do domu zjeżdża się kolejką szynową. Pierwszą sekcją. Taką jak na zdjęciu.

Dołączona grafika

Ja zazwyczaj zjeżdżam na dół z czołówkami, ale trzeba w tym miejscu powiedzieć, że trasa jest zamknięta i jest to zabronione. Panowie z ratraków mocno się denerwują. Nie bez powodu, kilka lat temu ktoś wjechał pod ratrak. Niewiele zostało.

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 04 luty 2013 - 16:57

  • 2

#24 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 luty 2013 - 21:37

Myślę, że mogę odsłonić karty bo i tak zostałem już wsadzony do tej szuflady. W życiu przeczytałem tylko jedną książkę o tematyce innej niż "wiedza techniczna". Tytuł tej książki to Przedwiośnie. Myślę, że mogę to tu powiedzieć ponieważ dokonałem tego wyczynu podczas dwutygodniowych ferii zimowych, spędzanych na nartach w Mallnitz. A jak wiemy wieczory długie zimą są. Tak zgadza się, wynika z tego, że nie przeczytałem żadnej innej lektury szkolnej. Z matury z Polskiego miałem 4 i 4. Można? Można.
Inaczej mówiąc bohaterowie Ci są mi obcy, więc mnie nie odwiedzają.

Tym czasem jak w każdy piątek byłem na nocnych nartach na Parsenn. Pogoda dopisywała.
http://youtu.be/0GIn9oRkeoI
Potem troszkę się przejaśniło i na "pogodynce" wyświetliła się cyfra:

parsenn20.JPG

Zrobiło się troszkę luźniej wink.png

parsenn21.JPG

Przeglądając zdjęcia Pana "Jabola" z "nocnych nart" postanowiłem wrzucić dla porównania, gorzej doświetlony stok. Zdjęcie przedstawia mój wariant jazdy nocnej. Troszkę "z boku".

parsenn22.JPG


Pozdrawiam
Michał


  • 3

#25 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 marzec 2013 - 17:57

Dziś pierwszy dzień końca sezonu. Co prawda prawdziwy początek końca nastąpi 2 kwietnia kiedy zamknięte zostaną Madrisa, Rinerhorn i Pischa. I tak do 21 kwietnia zostanie nam Parsenn i Jakobshorn. W każdym razie dziś po 3 miesiącach została zamknięta trasa do Kublis. Pierwszy raz od 20 grudnia i to na poważnie, ponieważ zdjęli całe oznaczenia.

Poniżej Arosa, widok z Weissfluhgipfel 2844.
Dołączona grafika
oczywiście nie dzisiaj :D
bo dzisiaj było widać tyle
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 25 marzec 2013 - 17:58

  • 3

#26 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 19:10

Smutno. Wydawało mi się, że Twoje relacje będziemy czytać w lipcu na leżaczku :D
  • 1

#27 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 28 marzec 2013 - 13:49

Justyna, tego nie można wykluczyć :D

Tym czasem zdjęcie dachu lodowiska :D
Dołączona grafika

No i moja ulubiona górka - Pischa oczywiście.
Dołączona grafika
W prawym końcu górna stacja kolejki. Najwyższy to Pischahorn 2980.

Ciągle "Pischa" z innej perspektywy.
Dołączona grafika
Fluelatal. Od lewej najwyższe Pischahorn 2980, Fluela Wisshorn 3085, Fluela Schwartzhorn 3146 i w chmurach Piz Kesch 3418

To tyle.
Pozdrawia
Michał
  • 3

#28 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 28 marzec 2013 - 17:11

Ale czad! Co ja robię na tej płaszczyźnie.....:(
  • 1

#29 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 28 marzec 2013 - 17:16

Boże już nawet z dachu sobie nie można zjechać. :houk:
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#30 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:39

Dziś na Parsenn mimo niedzieli było bardzo mało ludzi. Wręcz nikogo nie widziałem :D

Dołączona grafika

Poniżej przedstawiam jedną z najfajniejszych tras na Parsenn.
Czarna 13 :D

Zaczyna się na końcu czy raczej na początku krzeseł o nazwie Meierhoftali dosyć niewinnie.
Dołączona grafika

Kiedy nie ma już odwrotu stajemy przed pierwszym wyzwaniem. Kuba lubi liczby, więc specjalnie dla niego sprawdziłem na mapie z nachyleniami i jest więcej tych stopni jak 30. Mapa mówi tylko czy jest więcej. Ile więcej nie wiem.
Dołączona grafika

Z dołu wygląda to tak.
Dołączona grafika

Tuż za rogiem jest jeszcze ciekawiej. Tutaj już też jest więcej jak 30 stopni i to dużo więcej.
Dołączona grafika

Na zdjęciu zrobionym z dołu nie wygląda to tak strasznie jak w rzeczywistości.
Dołączona grafika

Na końcu czeka już nas tylko taka ścieżka.
Dołączona grafika

Która kończy się na pewnym legendarnym przystanku w Davos Wolfgang.
Dołączona grafika

Wracamy do kolejki autobusem nr 1 :D

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:39

  • 3

#31 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 12 kwiecień 2013 - 21:04

Parsenn trochę inaczej niż się spodziewacie.
Akcja rozgrywa się pomiędzy stacją pośrednią na Gotschnagrat 2285 o nazwie Gotschnaboden 1779 a Klosters 1124. W tajemnicy Wam powiem, że mój syn bardzo lubi ten las.
http://vimeo.com/35478656
Pozdrawiam
Michał


  • 1

#32 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 kwiecień 2013 - 14:04

Parsenn trochę inaczej niż się spodziewacie.
Akcja rozgrywa się pomiędzy stacją pośrednią na Gotschnagrat 2285 o nazwie Gotschnaboden 1779 a Klosters 1124. W tajemnicy Wam powiem, że mój syn bardzo lubi ten las.

http://vimeo.com/35478656

Pozdrawiam
Michał


Michal - lubie liczby, bo od razu wszystko staje sie jasne - sa tzw Strach ma duze oczy" i ocena trasy zalezy od stopnia zaawansowania - skoro nie widzialem nikogo tutaj piszacego na zywo (chociaz po filmach i zdjeciach mozna sobie cos wyobrazic) - wiec podanie nachylenia od razu wklada dana trase (lub nie) w grono potencjalnego zainteresowania. od 30 stopni w gore zaczyna sie zabawa......
wiele ludzi nawet nie wyobraza sobie roznicy miedzy 30 a 35, nie mowiac o 35 vs 40 - bo nigdy na takich stokach nie jezdzili (nie mowie 0 20 m nachylenia o podanej wartosci , a o przyzwoitej scianc, ciagnacej sie , ze stalym nachyleniem, albo o zlebie, dluuuuugim zlebie)
a roznica jest kolosalna mimo , ze "tylko" 5 stopni roznicy. wiec, jezeli tyko masz dane, podaj je prosze - w IPhone mam app, ktora mierzy na bierzaca....
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#33 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 kwiecień 2013 - 19:26

Natrafiłem ostatnio na temat Jabola odnośnie długich trasach. Jego kryterium to 1000m deniwelacji i 10000m długości. Natchniony niejako tym tematem chciałem Wam przybliżyć krainę długich tras - Parsenn. Zazwyczaj wszystkie dostępne są od świąt Bożego narodzenia do końca marca. Potem różnie bywa.

Na początek zdjęcie miejsca gdzie wszystko się zaczyna. Weissfluhgipfel 2844m.
Widok na "zachód", tam nie ma wyznaczonych tras.
Dołączona grafika
Widok na wschód tam jeździmy.
Dołączona grafika

Przypuszczam, że większość z Was NIE LUBI takich tras. Nudnych, krajoznawczych szlaków przez las. Ja lubię bardzo.
Tak czy siak kilka wariantów spełniających założenia Jabola.
1) Weissfluhgipfel 2844 -> Kublis 810 -> 2034 metry deniwelacji -> (2,17,24,56) razem 20810m.
2) Weissfluhgipfel 2844 -> Kublis 810 -> 2034 metry deniwelacji -> (1,"21",22,56) razem 17200m.
3) można jeszcze te warianty zmiksować oczywiście
Minus tego przedsięwzięcia to powrót pociągiem. Jednak nawet jak skończymy przy ostatnim wyciągu w Schifer ciągle mamy w dłuższej wersji 1282m deniwelacji 12410m jazdy.
4) Weissfluhgipfel 2844 -> Serneus 990 -> 1854 metry deniwelacji -> (2,17,24,53) razem 17730m jazdy.
To jest jednak opcja dla mieszkających w Serneus i na zakończenie dnia. Inaczej nie ma sensu. Lepiej jeździć do Klosters.
5) Weissfluhgipfel 2844 -> Klosters ~1180 -> 1664 metry deniwelacji -> (2,17,21) razem 17360m jazdy.
6) Weissfluhgipfel 2844 -> Klosters ~1180 -> 1664 metry deniwelacji -> (1,21) razem 16100m jazdy.
Inna prosta koncepcja to jazda do Wolfgang
7) Weissfluhgipfel 2844 -> Davos Wolfgang 1631 -> 1213 metry deniwelacji -> (2,15,42,16) razem 13160m jazdy.
Ciekawsza kilkakrotnie jest kombinacja (2,11,13) ale ma tylko 6900m długości.
Długi zjazd bezpośrednio do kolejki poniżej.
8) Gotschnagrat 2285 -> Klosters ~1180 -> 1105 metry deniwelacji -> (47,21) razem 12500m jazdy.

Dla tych co lubią duże przebiegi nie ma chyba lepszego miejsca :D

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 19:30

  • 3

#34 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:25

Już niedługo :D

Dołączona grafika

15 Listopada 2013 startujemy na Parsenn :D
  • 1

#35 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 listopad 2013 - 21:11

Chciałem tylko wspomnieć, że jutro startujemy :) 

 

30dee5871d.jpg


  • 1

#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 listopad 2013 - 09:43

Chciałem tylko wspomnieć, że jutro startujemy :)

pozwolisz że będziemy kibicować

pre_1384504939__360_parsenen.jpeg

 

http://www.bergfex.c.../webcams/c3025/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 15 listopad 2013 - 09:51

Chciałem tylko wspomnieć, że jutro startujemy :)

 

30dee5871d.jpg

 

 a niech Cię :russian:   ja też chcę...


  • 1

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 listopad 2013 - 12:20


że jutro startujemy

 

:narciarz:


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 listopad 2013 - 19:08

Piątek jak na panoramie od Jana, dziś jak na zdjęciu poniżej :D

 

e4c0958f8b.jpg

 

Dużo ludzi, ale bez tragedii z tym związanej. Wszyscy "spragnieni" jazdy z bananem na twarzy - tak więc miło i sympatycznie. Na razie 3 trasy otwarte (łącznie ok 11km - główne 4760m widoczne na zdjęciu powyżej). Śniegu dużo jak na ten czas, tak więc góra już rozjechana gdzie tylko można ;) "szlak" do miasta przetarty, choć tutaj jednak ciut za wcześnie było i kilka kamieni zostało zahaczonych, co zrobić. 

Pozdrawiam
Michał


  • 3

#40 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 listopad 2013 - 11:08

Zazdroszczę :) i cieszę się że już macie takie warunki...


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych