Skocz do zawartości

Zdjęcie

Davos Klosters mountains - Parsenn

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 941 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 December 2012 - 19:32

Dość dużo napisałem o Jakobshorn'ie co mogło by sugerować, że to moja ulubione miejsce w okolicy. Prawda jest jednak zgoła odmienna. Złego słowa nie powiem , choć rzadko tam bywam. Po prostu nie jest to miejsce dla mnie. Zdecydowanie bardziej wolę wspomniane już wcześniej Parsenn.

Dołączona grafika

Jest to największy "ośrodek" w okolicy, łączy ze sobą Davos i Klosters. Są tutaj bardzo długie trasy. 15 czy nawet 20km samego zjazdu bez zaglądania na wyciągi to jest coś czym charakteryzuje się to miejsce. Najbardziej znaną trasą ze względu na legendarną długość jest trasa z Weissfluhgipfel do Kublis.
Moja ulubiona wariacja to zjazd do Klosters ok 16km jazdy i szybki powrót do góry na Gotschnagrat za pomocą kolei linowej. Trasa zaczyna się ścianą na czarnej 2 a kończy krajobrazowym trawersem przez las przeplatanym małymi ściankami, polankami i nawrotami. O tej właśnie trasie opowiada poniższy film:

Najpopularniejsze czyli najbardziej uczęszczane są trasy nr 4 , 15 i połączenie (17+21+22), przez co przy wyciągach krzesełkowych Rapid, Totalp oraz przy gondolce Schiferbahn zdarzają się "kolejki". Przyznam się szczerze, że ja osobiście nie doświadczyłem czekania dłuższego niż 5 krzeseł czy gondolek. Możliwe, że to przez to iż jak widzę więcej jak 10 osób przy jakimś wyciągu to po prostu jadę dalej. Możliwe też, że przez to iż mieszkam tu na stałe wiem kiedy nie należy iść na Parsenn czy Jakobshorn. Sam nie wiem dokładnie czemu, ale ja tu kolejek nie doświadczyłem. A jeżdżę w każdy wolny dzień i są to za równo dni świąteczne, niedziele jak i dni w tygodniu.

W piątki na Parsenn "Davos" od 19 do 22 jest nocna jazda. Na trasie nr 4 z Weissfluhjoch do Hoehenweg.

Dla mnie osobiście fantastyczne na Parsenn jest to, że nie można się znudzić jazdą po jednej czy kilku krótkich trasach. Można układać dowolne kombinacje i ciągle być gdzie indziej. Np wczoraj przy zamkniętej połowie tras zrobiłem lekko ponad 100km będąc praktycznie bez przerwy gdzie indziej.
Kolejnym plusem jest to, że jeśli czujemy się na siłach możemy na koniec już po zamknięciu kolejek zostaje nam jeszcze ciągle kilka kilometrów i wariacji do zrobienia. Można zjechać wspomnianą trasą do Kublis czy Klosters skąd można wrócić do Davos pociągiem, który na tej trasie jest w cenie Karnetu. Warto choć raz wrócić pociągiem bo jego trasa jest również dużą atrakcją. Można też zjechać bezpośrednio do Davos czarną 7, która o tej porze dnia jest prawdziwą czarną trasą. Można też zjechać czarną trudniej 13 lub łatwiej 16 do Wolfgang prosto na przystanek autobusu miejskiego nr 1, który również zabierze nas do centrum. I tym sposobem jeździć do 18 :D

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 18 December 2012 - 20:13

• 3

#2 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1001 postów
  • Narty:Fischer RC4 WC
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 18 December 2012 - 20:44

Nie wiem ile dni byliście, ale wystarczy 5 dni żeby wszystko zaliczyć. Ewentualnie +1 jeśli chcesz również na Schatzalp pojeździć. 1 dzień na jedną "górkę" w zupełności wystarczy, żeby się dobrze z nimi zapoznać. Oczywiście wszystko zależy jak jeździsz, jaką masz kondycję itd. bo mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę, że na Parsenn masz 115km tras z czego dłuższe zjazdy mają 15km do pokonania na raz

6 dni na nartach. W Klosters Dorf mieszkalismy. 5 minut spacerek od gondoliki n Madrise, albo 2 minuty hotelowym busikiem.
Pewnie jakbysmy sie uparli to by sie dalo zaliczyc wszystko, ale... mlodego, wtedy niespelna 2 latka odstawialismy do zlobka przy gornej staji gondolki na Madrisa i przez to sprawy sie komplikowaly.
Podobny numer w Zermatt 3 miesiace pozniej swietnie sie sprawdzal - tam wszystko jest bardziej 'na kupie'.
No ale wiekszosc tras w Klosters udalo sie zaliczyc.
Zreszta wtedy na Madrisie najlepsze warunki panowaly - lampa non stop, a gdzie indziej cien, zimno, mgla.
A do Davos zrobilsmy sobie wycieczke po nartach pociagiem.
Super widoczki i rewelacyjne klimaty takiej wycieczki.
  • 4
What we do during our working hours determines what we have;
what we do in our leisure hours determines what we are. -George Eastman

#3 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 18 December 2012 - 21:19

Nie wiem ile dni byliście, ale wystarczy 5 dni żeby wszystko zaliczyć. Ewentualnie +1 jeśli chcesz również na Schatzalp pojeździć. 1 dzień na jedną "górkę" w zupełności wystarczy, żeby się dobrze z nimi zapoznać. Oczywiście wszystko zależy jak jeździsz, jaką masz kondycję itd. bo mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę, że na Parsenn masz 115km tras z czego dłuższe zjazdy mają 15km do pokonania na raz

6 dni na nartach. W Klosters Dorf mieszkalismy. 5 minut spacerek od gondoliki n Madrise, albo 2 minuty hotelowym busikiem.
Pewnie jakbysmy sie uparli to by sie dalo zaliczyc wszystko, ale... mlodego, wtedy niespelna 2 latka odstawialismy do zlobka przy gornej staji gondolki na Madrisa i przez to sprawy sie komplikowaly.
Podobny numer w Zermatt 3 miesiace pozniej swietnie sie sprawdzal - tam wszystko jest bardziej 'na kupie'.
No ale wiekszosc tras w Klosters udalo sie zaliczyc.
Zreszta wtedy na Madrisie najlepsze warunki panowaly - lampa non stop, a gdzie indziej cien, zimno, mgla.

W takim razie rozumiem problem i z jednej strony powiem, że źle mieszkaliście jak chcieliście wszystko zobaczyć. Z drugiej zaś napiszę, że to było WŁAŚCIWE miejsce by z 2 latkiem się zjawić. Co do "kolejek" to pewnie tak jak piszesz w tym czasie do tych gondolek (ja myślałem o innych pisząc posta wyżej) na Madrisa faktycznie trzeba było postać chwile. Wszak te setki dzieci jakoś muszą wjechać do góry a do tej gondolki tylko 4 osoby wchodzą.

A do Davos zrobilsmy sobie wycieczke po nartach pociagiem.
Super widoczki i rewelacyjne klimaty takiej wycieczki.

O to to :D cieszę się, że ktoś podzielił moje zdanie odnośnie wycieczki pociągiem na trasie Klosters -> Davos.
  • 5

#4 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 30 December 2012 - 19:50

Kto rano wstaje temu Pan Bóg puste nartostrady daje :D

Dołączona grafika

niestety też kto rano wstaje ten dłużej pracuje :( więc jazda skończyła się o 10.

Pozdrawiam
Michał

Zdjęcie przedstawia początkowy fragment nartostrady nr 7 na "Parsenn". Zaczyna się na stacji pośredniej Parsennbahn - Hohenweg (2219mnpm) kończy zaś w Davos Dorf (1560mnpm). Trasa o długości 3920m oznaczona kolorem czarnym. Trudność polega przede wszystkim na dużym nachyleniu terenu, a po godzinie 14 na dużym tłoku i dużym jej "rozjeżdżeniu". Stanowi drogę powrotną do miasta i praktycznie 75% zjeżdżających do Davos ją właśnie wybiera.

Użytkownik Michał edytował ten post 30 December 2012 - 19:51

• 3

#5 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 06 January 2013 - 20:38

Dzięki Stefan01, też wiele lat, można nawet powiedzieć 20, myślałem o przeprowadzce w góry. Teraz żałuję, że tak długo myślałem ;) Jak się okazało było to 100 razy łatwiejsze niż się wydawało. Może to zabrzmi banalnie, ale najważniejsze jest wiedzieć co się tak na prawdę chce. A to już wcale nie jest łatwe.

Jabol, kuszę a co :D

1 stycznia 2012 godzina 8.33, słońce już wstaje :) my już na Weissfluhjoch 2662mnpm widok na Davos, jeśli można tak powiedzieć :D

Dołączona grafika

W pierwszej kolejce byli sami miejscowi, zero turystów. Nie dali rady się obudzić ;)

godzinę później - Weissfluhgipfel 2844mnpm, po godzinnej "rozgrzewce" startujemy na czarną nr 2 - 1120m długości i jakieś 250m deniwelacji.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Ps dziś niestety odpuściliśmy, za duża wiosna. Chyba jednak koniec świata idzie ;)

Użytkownik Michał edytował ten post 06 January 2013 - 20:41

• 2

#6 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1001 postów

Napisano 06 January 2013 - 22:31

1 stycznia 2012??? A nie 2013?;)

My wtedy bylismy w pociagu na Kleine Scheidegg:) Uwielbiam w pierwszy dzien Nowego Roku jezdzic na nartach - puste stoki, zero kolejek do wyciagow... Co wiecej potrzeba do szczescia?
  • 2

#7 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Imię :Marcin

Napisano 07 January 2013 - 00:53

Dzięki Stefan01, też wiele lat, można nawet powiedzieć 20, myślałem o przeprowadzce w góry.

Ja o przeprowadzce w takie miejsce piszę w 300% SERIO!

Ja w każdym razie dokładnie wcześniej (już dawno) rozeznałem się w temacie mojego nowego zawodu. Ok 6-8 tys franków w Szwajcarii dają Polakom (mniej niż Szwajcarom rodowitym) za programistów Ruby & Rury on Rails, którym teraz jestem (nieco inny zawód niż się wyuczyłem w "UW") i pracuję w tym zawodzie teraz w pewnej Korporacji (nie po moim kierunku bazowym, ale muszę się dostosować do runku pracy w Europie). Wiadomo, człowiek przystosowuje się szybko do zmian w potrzebach rynku. Tylko żony brak.......................

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 07 January 2013 - 01:02

• 0

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5754 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 January 2013 - 13:48

My wtedy bylismy w pociagu na Kleine Scheidegg:) Uwielbiam w pierwszy dzien Nowego Roku jezdzic na nartach - puste stoki

hej Jacku
może trochę cuś więcej o tej Dziewicy napisałbyś proszę :)
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 07 January 2013 - 19:37

1 stycznia 2012??? A nie 2013? ;)

My wtedy bylismy w pociagu na Kleine Scheidegg:) Uwielbiam w pierwszy dzien Nowego Roku jezdzic na nartach - puste stoki, zero kolejek do wyciagow... Co wiecej potrzeba do szczescia?

Rzeczywiście to było w tym roku, znaczy 2013. W zeszłym byliśmy na Pischa i było jakieś 50% więcej śniegu niż teraz. Mam takie zdjęcie to obrazujące.

Dołączona grafika

Generalnie w zeszłym roku było tyle śniegu, że ciężko to opisać. Nikt już nie wiedział co z nim robić ;)

Dzięki Stefan01, też wiele lat, można nawet powiedzieć 20, myślałem o przeprowadzce w góry.

Ja w każdym razie dokładnie wcześniej (już dawno) rozeznałem się w temacie mojego nowego zawodu. Ok 6-8 tys franków w Szwajcarii dają Polakom (mniej niż Szwajcarom rodowitym) za programistów Ruby & Rury on Rails, którym teraz jestem (nieco inny zawód niż się wyuczyłem w "UW") i pracuję w tym zawodzie teraz w pewnej Korporacji (nie po moim kierunku bazowym, ale muszę się dostosować do runku pracy w Europie). Wiadomo, człowiek przystosowuje się szybko do zmian w potrzebach rynku. Tylko żony brak.......................

Jeśli tego sobie życzysz, to nie pozostaje nic innego, jak poszukać interesujących ofert pracy i działać ;) Powodzenia.

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 07 January 2013 - 19:39

• 3

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5754 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 January 2013 - 13:37

czy to prawda że taksa klimatyczna dla turystów w Davos wynosi 10 franków na dzień ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1001 postów

Napisano 11 January 2013 - 14:14

czy to prawda że taksa klimatyczna dla turystów w Davos wynosi 10 franków na dzień ?

Troche mniej (CHF 5.90 w zimie), w koncu Szwajcaria slynie z niskich podatkow :alegosc:

http://www.davos.ch/...uest-taxes.html
  • 0

#12 web

web
  • Użytkownik
  • 1293 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 11 January 2013 - 15:23

1 stycznia 2012??? A nie 2013? ;)

Rzeczywiście to było w tym roku, znaczy 2013. W zeszłym byliśmy na Pischa i było jakieś 50% więcej śniegu niż teraz. Mam takie zdjęcie to obrazujące.

Dołączona grafika

Generalnie w zeszłym roku było tyle śniegu, że ciężko to opisać. Nikt już nie wiedział co z nim robić ;)

Jeśli tego sobie życzysz, to nie pozostaje nic innego, jak poszukać interesujących ofert pracy i działać ;) Powodzenia.

Pozdrawiam
Michał

a już myślałam, że mu żony poszukasz :boogie:
  • 0

#13 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 20 January 2013 - 20:46

Nie wiem jak jest, ale jak widzę odpowiedź już masz. Ja ostatnio pomyślałem, że tak na prawdę jeśli masz ekipę mobilną w miarę dobrze jeżdżącą to można taki wyjazd do Davos Klosters mountains rozpykać taniej i w pewnym sensie ciekawiej. A mianowicie:
Szukasz apartamentu w Kublis, jest tam pewnie sporo taniej i taxa też mniejsza. Przynajmniej tak mi się zdaje :D Codziennie rano wcinasz szybko śniadanie i meldujesz się na dworcu przed 8.00. Jedziesz do Klosters za darmo (w cenie karnetu) W Klosters praktycznie na dworcu jest stacja kolejki na Parsenn (Gotschnagrat) wbijasz do góry pierwszą jazdą o 8.15 Robisz fajny bezpośredni lub kombinowany, długi zjazd do Davos. W Davos wsiadasz w autobus miejski i jedziesz. Pierwszego dnia na Rinerhorn (7). Drugiego Jakobshorn (1 i 3). Trzeciego Pischa (4). Obskakujesz te "górki", żadna nie jest warta dłuższej wizyty tym bardziej że masz pewnie 6 dni. Po południu wracasz na Parsenn ostatnim wjazdem o 16. Jesteś na Weissfluhjoch może gipfel na zakończenie o 16.30 i zostaje Ci 20km zjazdu do Kublis :) Ostatecznie zjeżdżasz do Klosters i wracasz pociągiem. Madrisa robisz podobnie tylko z pominięciem Parsenn.
Tak mi przyszło do głowy. Ja tak robię z Madrisa. Rano Parsenn -&--#62; Klosters -&--#62; Madrisa -&--#62; Klosters -&--#62; Parsenn i długi zjazd do Davos na koniec dnia. Czasami też po prostu z Parsenn zjeżdżamy do Klosters na koniec dnia i wracamy pociągiem do Davos. Fakt, że to trochę męczące może być bo trzeba się pilnować z czasem, ale jest to ciekawa sprawa w/g mnie.

Na koniec kilka zdjęć z Parsenn. Niestety dzisiaj na Rinerhornie nie udało się zrobić żadnego, bateria padła :(

Kolejka na Weissfluhjoch:
Dołączona grafika

Widok z Weissfluhgipfel w stronę "Klosters" początek trasy nr 1.
Dołączona grafika

Widok ze zbocza Gotschnagrat na Davos / Jakobshorn.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 20 January 2013 - 20:47

• 3

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 21 January 2013 - 19:54

Dzisiaj znowu "zaliczyłem" Parsenn do obiadu i Rinerhorn po obiedzie. Niestety od 12 ani na dole, ani u góry nie było już nic widać do tego gruba śnieżyca więc znowu nie ma zdjęcia z Rinerhorn :( Jest za to z Parsenn :D kilka ujęć. Ciągle pracuję nad jakością :D tych ujęć.

Kolej linowa z Weissfluhjoch 2662 na Weissfluchgipfel 2844. Podróż trwa 2 minuty i przenosi nas w inny świat. Widok z trasy nr 2.
Dołączona grafika

Widok z Weissfluhgipfel w kierunku Gotschnagrat 2285 na przeciwległym końcu ośrodka Parsenn (najniższy przed chmurami).
Dołączona grafika

Widok z trasy nr15 okolice Totalp w kierunku doliny Fluela. Widać też na tym zdjęciu Pischa, ale mniejsza o to ;)
Dołączona grafika

Weissfluhgipfel - gondolka która wjeżdża do "jaskini". Tak żeby żyło się bezpieczniej :D
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 5

#15 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5245 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 January 2013 - 20:46

Extra zdjęcia.
  • 1
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#16 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 22 January 2013 - 13:34

Dziękuje :) Staram się jak mogę.

Weissfluhgipfel 2844 - Bo neutralności nie buduje się na zasadzie mówienia o niej ;) A gondolka po coś w tą skałę wjeżdża :D
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#17 web

web
  • Użytkownik
  • 1293 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 22 January 2013 - 13:38

Dziękuje :) Staram się jak mogę.

Weissfluhgipfel 2844 - Bo neutralności nie buduje się na zasadzie mówienia o niej ;) A gondolka po coś w tą skałę wjeżdża :D
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Co tam jest? Wyrzutnia rakiet? najlepszy radar na świecie? broń kosmiczna?
  • 1

#18 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 23 January 2013 - 13:41

Web, nie mam pojęcia. Wygląda na stację radarową. Cały szczyt jest jak "baza wojskowa".

Tym czasem krotki film reklamowy :)

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#19 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna
  • Ulubiony stok:sztruksowy z naturalnym śniegiem

Napisano 23 January 2013 - 13:56

Bardzo fajny filmik, bez zadęcia.
  • 1

#20 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 941 postów

Napisano 03 February 2013 - 19:40

Czytając inny wątek natchnęło mnie, żeby odświeżyć swój :D

(...)
jazda nocna w szklarskiej Porębie na Najkrótszej trasie -Puchatku 18-22 62zł!

Powiem tyle o fak?
U mnie w piątek wieczorem nocna jazda, od 19 do 23, kosztuje 22CHF czyli niech będzie 70PLN. Należy dodać, że startujesz z Weissfluhjoch z 2662mnpm i kończysz na Hohenweg 2219mnpm. Trasa czerwona o długości 3360m.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych