Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains- Pischa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:00

Dziś 21.12.2012 wystartowały wszystkie pozostałe górki i wyciągi, można wybierać i przebierać.
Sezon otwarty na full'u.
Jeszcze cisza przed burzą na stokach ale w niedzielę pewnie będzie już sporo narciarzy turystów.
Naszą drugą ulubioną górką jest Pischa, górka oddalona zupełnie od miasta, po drodze na przełęcz Fluelapass.
Mówią, że to raj dla Freeraidowców i pewnie mają rację. Można tam również bardzo przyjemnie rodzinnie pojeździć na nartach. Górka zarówno dla maluszków jak i dla starszych osób. Nie ma tłoku na trasach, zawsze dobrze przygotowane, jedyny minus to same orczyki i tylko jedna kolejka linowa.
Jak tam jesteś czujesz się jak byś był daleko od całej cywilizacji, jest dziko, wysoko i cicho.

Użytkownik Michał edytował ten post 21 grudzień 2012 - 20:05

  • 3

#2 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:03

Krótki film reklamowy nt Pischa.


  • 1

#3 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 grudzień 2012 - 22:33

Mapka Pischa

Dołączona grafika

I kilka zdjęć:

1 i 2) Pischa - Kinderland.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3) Widok z górnej stacji w kierunku Fluelapass.

Dołączona grafika

4) Tłum na "krótkim" orczyku o nazwie Fluelamader.

Dołączona grafika

5) Kolejny widok w kierunku Fluelapass, tym razem z "wysiadki" z powyższego orczyka. A jednak ktoś jechał przede mną :D

Dołączona grafika

6) Widok na Davos.

Dołączona grafika


Pozdrawiam
Michał
  • 3

#4 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 02 styczeń 2013 - 19:53

Jeszcze dwa słowa o Pischa zanim przejdę do kolejnej "górki" w Davos Klosters mountains.
Skiarea odległa jest od Davos o 4 kilometry. Dolna stacja kolei linowej mieści się w pustej dolinie Fluela, której zwieńczeniem jest przełęcz o tej samej nazwie i wysokości 2382mnpm.

Dołączona grafika

Do Dorfji, bo tak nazywa się osada z budynkiem kolejki, dowozi nas autobus miejski numer 4. Można też przyjechać autem - na miejscu duży bezpłatny parking.
Górna stacja mieści się na 2483mnpm, znajduje się tam restauracja i wspomniany wyżej Kinderland. Pischa oprócz tego, że jest wspaniałym miejscem dla freerajdowców, zimowych spacerów (jest tu kilka lekkich, przygotowanych, tras spacerowych) jest też bardzo fajnym, spokojnym miejscem "rodzinnej" jazdy.
Pischa mimo, że mała. Jest tu tylko 20km tras. Mimo, że stara. Jest dla mnie prawdziwie magicznym miejscem, ze wspaniałymi widokami, zazwyczaj lepszą pogodą niż w okolicy, słońcem do samego końca dnia i fajną atmosferą. Bardzo lubię to miejsce. Często w maju gdy dzień jest długi, wyciągi zamknięte, a śniegu ciągle pod dostatkiem robimy sobie mini wycieczki skiturowe po "trasie".

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Ps A orczyki całkiem szybko jeżdżą.
  • 1

#5 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:54

Fantastyczne relacje.


Apropo ja urodziłem się w górach, mieszkam teraz niestety na nizinie, ale zawsze mnie bardzo ciagneło w góry i bedzie ciągneło nadal. Zawsze dużo marzyłem także o tym, aby móc zamieszkać w jakieść górzystej okolicy, w Polsce w Beskidach lub lepiej w Alpach. Od kilku lat dążę do tego kombinując jak koń pod górę, co tu zrobić, by się przeprowadzić na stałe w takie miejsce. Trzy razy zmieniałem zawód (aby nieco zwiększyć zarobki i móc zamieszkać w jakieść pięknej górzystej okolicy), od inspektora budowlanego, przez finanse i ubezpieczenia, po programowanie. Teraz zajmuję się tym ostatnim i mam nadzieję, że w końcu uda mi się. Chcę nie tylko jeździć tam raz na jakiś czas, ale zamieszkać tam na stałę. A Gryzonia to powiem ciekawe miejsce. Jeszcze z 2-3 lata myślę i się uda. Trzeba będzie założyć profil na forum "Szwajcaria dla Polaków" :P

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 02 styczeń 2013 - 21:22

  • 2

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2013 - 09:04

oj kusisz , kusisz tym Davos
dzięki za relacje, czekamy na następne :)
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 marzec 2013 - 20:45

Wielki Piątek wolny, pięć górek do wyboru a my znowu na Pischa :D Co ich tam tak ciągnie? :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 30 marzec 2013 - 20:45

  • 1

#8 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:52

Na Pischa też już sezon skończony.

Jedno zdjęcie zrobione gdzieś z Parsenn.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#9 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 kwiecień 2013 - 15:21

PISCHA INACZEJ.

Choć sezon na Pischa skończył się w "lany poniedziałek" to dziś rano postanowiłem wybrać się właśnie tam.
Zestaw bojowy pod "turystycznym" butem i jedziemy :D
Dołączona grafika


Powoli się przejaśnia.
Dołączona grafika


Dość szybko powstało pytanie: "po co ja tam idę? byłem już z "buta" 6 razy. może to taka "tradycja" na koniec?"
Dołączona grafika


Troszkę ponad godzinka dreptania, nowy zestaw dużo lżejszy od monstera z diamir a w głowie to samo pytanie co zawsze: "gdzie tu się kotwicę odczepia?"
Dołączona grafika


No nic czas na przerwę. Dobrze, że nie mam camelbaka bo bym już wszystko wypił. Śpiesząc z odpowiedzią na pytanie: Czy te "foczki na tej sztachecie" nie przeszkadzają?
odpowiadam: przeszkadzają, muszę atakować na wprost non stop. ale co zrobić takie mam z monsterów i na razie musi wystarczyć.
Dołączona grafika


Przejaśnia się na całego, widać już górną stację na 2483mnpm.
Dołączona grafika


Ja idę dalej, dziś w planie jest grań.
Dołączona grafika


Po drodze, drogowskaz.Dołączona grafika


Grań już jest, jeszcze kawałek.
Dołączona grafika


Pischahorn następnym razem.
Dołączona grafika


Na dziś wystarczy. Krótka przerwa.
Dołączona grafika


I lecę na dół zanim śnieg się rozpuści.
Dołączona grafika


Śniegu starczyło do samego parkingu.
Dołączona grafika


No tak, auta ani autobusu nie ma. Trzeba czekać.
Dołączona grafika



Pischa to jest miejsce które uwielbiam.
Pozdrawiam
Michał
Dołączona grafika
  • 3

#10 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 23 kwiecień 2013 - 16:16

Haha, ja już też prawie, jeszcze tylko osobiście zwiedzić w celu potwierdzenia :D
  • 0

#11 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 kwiecień 2013 - 17:50

Na Pischa też już sezon skończony.

Jedno zdjęcie zrobione gdzieś z Parsenn.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał


Michal - moglbys sie pokusic o podanie najlepszego miejsca w kategorii (moze 3 pierwsze miejsca)


1/ stromych stokow
2/ dostepu do jazdy pozatrasowej (moze byc troche podejscia tak do 1/2h)
3/ najlepsze drzewa
4/ najwieksze opady sniegu

z gory dziekuje
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:58

Kuba u mnie na wsi? Bo jeśli w ogóle to nie czuję się kompetentny.
  • 0

#13 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:08

Co prawda do sezonu zimowego na Pischa jeszcze szmat drogi. A sezonu letniego od kilku lat tutaj nie ma. Jest za to zdjęcie przedstawiający znak z ostatniej zimowej wycieczki z innej perspektywy :D

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Haha, ja już też prawie, jeszcze tylko osobiście zwiedzić w celu potwierdzenia :D

Powstaje pytanie: gdzie jesteś?
  • 2

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:34

20 Grudnia 2013 startuje również Pischa :D

Dołączona grafika
  • 1

#15 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 styczeń 2014 - 20:06

Kto rano wstaje....

pischa59.JPG

 

pischa53.JPG

 

pischa54.JPG

 

pischa55.JPG

 

pischa56.JPG

 

pischa57.JPG

 

pischa58.JPG

 

ten sam jeździ ;)

Pozdrawiam
Michał


  • 3

#16 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 07 styczeń 2014 - 00:40

Masakra...


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 styczeń 2014 - 09:06

Rewelacja. Pełne ręce roboty... ;)


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 luty 2014 - 22:08

Pischa wczoraj :D

 

pischa12.JPG

 

pischa15.JPG

 

pischa16.JPG

 

pischa13.JPG

 

pischa14.JPG

 

pischa17.JPG

 

I będzie gleba ;)
pischa18.JPG

 

Koniec na drodze. To jak się to "kantry" nazywa?

pischa19.JPG

 

 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 1

#19 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 luty 2014 - 00:03

Ale zes mnie teraz podraznil Michale...


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 luty 2014 - 08:28

dzięki Michale że wpędzasz nas regularmie

w głembokom frustrację :)

zapytaj okolicznych górali czy jest w Wyżniej Engadynie szansa na słoneczną pogodę w w 2 tygodniu marca


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych