Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains - Rinerhorn


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 styczeń 2013 - 13:45

Troszkę temat utknął w połowie zaniedbany. Podbijam, czyli jadę dalej bo jak się domyślacie Davos Klosters mountains nie kończy się na
Jakobshorn,

Dołączona grafika

Parsenn gdzie od 3 lat kolej szynowa ma nowe wagoniki,

Dołączona grafika

i Pischa

Dołączona grafika

Mamy jeszcze Rinerhorn.

Dołączona grafika

Niestety już po przerwie, więc na słów kilka i nieudolne zdjęcia zapraszam po "przerwie"


Pozdrawiam
Michał
  • 2

#2 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 styczeń 2013 - 13:40

Ski area Rinerhorn, mieści się na zboczach góry o tej samej nazwie. Dolna stacja 6 osobowej gondolki, która jest głównym sposobem komunikacji tutaj mieści się w miejscowości Glaris. Jest ona oddalona od Davos o 7km. Można tu dojechać pociągiem, którego stacja mieści się na przeciw budynku gondolki, można autobusem nr 7, można też oczywiście samochodem. Parking na miejscu jest bezpłatny.
Poza wspomnianą gondolką, której podróż na wysokość 2053mnpm zajmuje 8 minut znajdują się tu...... uwaga, same orczyki :D których budowę ukończono na początku lat 80. Jest ich, aż 6 z czego 2 są podwójne (czyli idą po tej samej trasie). Tak więc można powiedzieć, że jest ich 4.
Najdłuższy ma 2km i wywozi nas w bardzo fajne miejsce o nazwie Nullisch Grat 2490mnpm. Jest to jednocześnie najwyższy punkt osiągalny przy pomocy wyciągu na tej "górce". Podróż tym niekrótkim orczykiem jest prawdziwym wyzwaniem dla narciarzy o słabej kondycji. I tu niejako przy okazji dochodzimy do pewnych wniosków i odpowiedzi na pytanie:
Dla czego nie lubimy orczyków?
W/g mojej opinii w 90% jest to spowodowane tym iż nie mamy siły na nich jechać. W połowie trasy nogi wchodzą nam w d. Zwyczajnie nie jesteśmy przygotowani kondycyjnie do takiego wyzwani jakim jest całodniowa jazda długimi orczykami. I to wszystko, reszta to tylko usprawiedliwienie powyższego.

Odbiegając nieco od tematu Davos, a może przy nim zostając w końcu to kraina orczyków, chciałem Wam powiedzieć dla czego są one lepsze od reszty wyciągów :D
1) kolej szynowa czy linowa: masakra, trzeba zdjąć narty, "zmoczyć rękawiczki', wejść do budynku, czekać na godzinę odjazdu a potem tłoczyć się w dusznej kabinie. Jasne, że czasami jest szybka i wywozi nas daleko, ale jednak jak by zliczyć cały ten czas poświęcony na "jazdę" nie wychodzi to wcale szybko.
2) gondolka: mimo tego, że zazwyczaj nie trzeba na nią czekać, co jest dużym plusem, to niestety nie dość, że trzeba zrobic wszystko to co powyżej to jeszcze wlecze się godzinami. Najlepszy przykład tego to bardzo popularna w Davos gondolka na Parsenn, której podróż zajmuje 20minut! Fakt, że pokonujemy ogromny dystans, jednak 20 minut to kupa czasu. Wszyscy lubią gondolki bo można w niej zrobić przerwę. Tyle, że zazwyczaj ktoś się dosiądzie, kto się spocił - znaczy śmierdzi, albo wyciągnie kanapki z kiełbasą i tym samym nasz plan zjedzenia czekolady właśnie upadł ;)
3) krzesła: tak lubiane i kochane, najlepiej z podgrzewanym siedzeniem :D szybki, to fakt. Pomimo wielu plusów o których wszyscy wiemy mają jednak kilka przypadłości. Jak na stoku jest "tłoczno" to tłoczno jest do krzeseł a to może zaowocować niezłą glebą przy wysiadaniu z takiej kanapy dla 6 czy 8 osób jak się jedzie z 7 osobami co nie ogarniają ;) Do tego zimno jest w kolana które nie pracuje i zamarza, a jak jest ciepło to się człowiek tak rozleniwi, że nie chce mu się wysiadać - znaczy wstawać.
Takie talerze to oczywiście masakra w pełnym słowa tego znaczeniu ale prawdziwy 2 osobowy orczyk wygrywa tu znacząco :D
- nie dość, że jedzie przyzwoicie szybko to najczęściej wjeżdżamy na niego z 'biegu" i już jedziemy do góry. Do tego zabierasz ze sobą kolegę do pogadania, dziewczynę do potrzymania za rękę i pogadania, ewentualnie żonę i dwoje dzieci "przed siebie" i macie super rodzinną podróż. W ostateczności jak jedziecie sami to piszecie sms lub patrzycie jak inni ludzi "trenują" upadki.

To nie są moje słowa, też się pukałem w czoło jak to słyszałem pierwszy raz w pracy. Też uwielbiałem gondolki :D i wszystko oprócz orczyków jak jeździłem 10 czy 20 dni w sezonie. Wszystko się jednak zmieniło około 25 dnia pierwszego "pełnego" sezonu w Davos. 50 dnia zaś byłem już podpisany rękoma i nogami pod tym i do gondolek z własnej woli nie wsiadam.

Poza tym pamiętajcie jazda orczykiem to też jazda na nartach :D

Pozdrawiam
Michał

Ps zapomniałem dodać, że jest tam wypasiona trasa saneczkowa. Otwarta również w środy i piątki do 22. Wjeżdżasz gondolką, zjeżdżasz na sankach. Mega wypas.

I widok górnej stacji gondolki.

Dołączona grafika


Użytkownik Michał edytował ten post 18 styczeń 2013 - 13:51

  • 1

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 styczeń 2013 - 13:51

talerze to oczywiście masakra

a ja lubię wyprzęgane talerzyki POMA - obie ręce wolne, można robić zdjęcia
i zasuwają jak głupie do góry, dupę urywają na starcie - małoktóry deskarz to ustoi, fajnie jak mają kilka zakrętów po drodze
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 styczeń 2013 - 16:13

kolejny zwolennik orczyków :D Ja też je lubię, na stoku gdzie takowy jest jest mniej łamag, bo oni jadą tam gdzie sa kanapy :alegosc:
  • 1

#5 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 luty 2013 - 21:00

Miały być zdjęcia z Rinerhorn, ale ciągle nie ma. Jest za to radosny film :D Akcja oczywiście na Rinerhorn.




Użytkownik Michał edytował ten post 09 luty 2013 - 21:10

  • 1

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2013 - 21:17

Michal, a spotykasz tam czasem ducha Hansa Castorpa albo Settembriniego czy moze pieknej Rosjanki? ;)
  • 0

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 10 luty 2013 - 20:42

Cisza na forum jak makiem zasiał, więc jak przystało na pierwszego narciarza wirtualnego poszedłem dziś zaliczyć niedzielne nartowanie :D
Pogoda bajeczna. Padło na Rinerhorn, w końcu miałem zrobić jakieś zdjęcie :D
I tak są.

Dolna stacja gondolki.

Dołączona grafika

Rzeczony Rinerhorn 2528. Widok z trasy nr 4 oznaczonej kolorem czerwonym, o nie znanym mi nachyleniu i długości.

Dołączona grafika

Oraz widok z tego też miejsca w drugą stronę. Na pierwszym planie Strel 2674, podwójny po prawej Amselflue 2781 / 68.

Dołączona grafika

I na tym skończyła się moja radosna twórczość.

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 10 luty 2013 - 20:43

  • 1

#8 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 luty 2013 - 13:35

Bardzo fajne trasy i widoki :)
  • 1

#9 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 11 luty 2013 - 13:48

Mój szanowny przeczytał tyko "Lalkę", więc nie jesteś Michale osamotniony :lol:
  • 1

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2013 - 14:18

Mój szanowny przeczytał tyko "Lalkę", więc nie jesteś Michale osamotniony :lol:


Majka, nie ma sie czym chwalic. Wrecz przeciwnie. :) Faktem jest, ze i ja ostatnimi laty zalegam z czytaniem ksiazek. Zwlaszcza beletrystyki. Ale com sie w zyciu naczytal, to moje. A "Czerodziejska Gora" pozostanie jedna z ksiazek, ktore gleboko zapadly w swiadomosc i pod.
  • 0

#11 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 11 luty 2013 - 14:41

Toż to ja się nie chwalę, pocieszam tylko Michała. T czyta tylko książki techniczne, pracuje na PK. ja to jestem pospolity pochłaniacz słowa pisanego :alegosc:
  • 0

#12 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 luty 2013 - 20:39

Toż to ja się nie chwalę, pocieszam tylko Michała. T czyta tylko książki techniczne, pracuje na PK. ja to jestem pospolity pochłaniacz słowa pisanego :alegosc:


Zacznę od tego, że Michała pocieszać nie trzeba :D w tym zakresie oczywiście, choć mimo wszystko dziękuję. Jak już wspomniałem ta jedna była bez tych technicznych i jak widzę tajemniczy T również do takich zagląda. Tak to już jest, jedni czytają inni szukają odpowiedzi ;)

Bardzo fajne trasy i widoki :)


Trasy wbrew pozorom ( a tak można pomyśleć zagłębiając się w ilość/długość oraz ilość osób odwiedzających Rinerhorn w porównaniu do Parsenn czy Jakobshorn ) na Rinerhorn'ie są super. Mój dobry kolega, który odwiedził mnie w zeszłym roku z rodziną miał taki komentarz do Rinerhorn: Stary tu są takie niebieskie, że ja czerwonych nie widziałem. Możliwe nie wiem. Wiem jedno dziś przejechałem WSZYSTKIE trasy na Rinerhorn i rzeczywiście oznaczenie kolorystyczne jest raczej przypadkowe ;)

Przejechanie wszystkich tras zajęło mi dziś trochę ponad 4 godziny. Wychodzi z tego, że jestem bardzo wolny bo jest tam tylko 40km tras. Najdłuższa i podobno najtrudniejsza czarna 10 ma 6km 300m długości. W planie miałem zrobić dużo ładnych, no względnie do przyjęcia zdjęć obrazujących "jak jest fajnie", ale się nie udało. Pogoda jak w każdy poniedziałek nie dawała rozwinąć skrzydeł w tym zakresie.

To co udało się zmajstrować prezentuję poniżej.

Podróż wspomnianą wcześniej 6 osobową gondolką. Jest to główne źródło komunikacji na Rinerhor'ie przez co czasami trzeba poczekać chwilkę. Mój MAX to 10 gondolek. Zdarza się to gdy jest dużo jeżdżących na torze saneczkowym, który ma 3,5km długości i 600m różnicy wzniesień. Można na nim jeździć również w nocy w środy i piątki do 23 co jest dużą frajdą. Podróż gondolką zajmuje 8 minut. Kawałek toru saneczkowego widoczna w dolnej części zdjęcia. Podróż na nartach pod gondolką to take off piste dla początkujących ;) Jeśli chodzi o off piste to jest tu co robić, ale, że nie jeżdżę to nic nie mówię. Na zdjęciu widoczny również sam szczyt Rinerhorn 2528, na który wchodzi się z "buta".
Dołączona grafika

I przecieramy szlaki w pierwszej piątce na najdłuższym znanym mi orczyku. Ma 2km długości i wspomniany wcześniej kolega stwierdził: "o k.... to jest inny wymiar orczyka!" Wywozi nas ten orczyk na Nullisch Grat 2490.
Dołączona grafika

I widok z "wysiadki" z orczyka.
Dołączona grafika

Na drugim krańcu "górki" jest inny orczyk i mało uczęszczane przyjemne trasy. Nie za bardzo coś widać na tym zdjęciu, chciałem jednak zwrócić uwagę na to, że jedzie się jedną linią a pusty orczyk wraca inną. Wybudowali go w 1982r. i dalej działa :)
Dołączona grafika

To miała być panorama na Davos i Parsenn, ale jest zbyt biało, żeby było coś było widać.
Dołączona grafika

A to całe Davos Glaris.
Dołączona grafika

A tutaj kemping w Glaris. Tuż obok "gondolki". Otwarty cały rok. Jak widać połowa miejsc na domy na kółkach zajęta.
Dołączona grafika

Ciepło było za to tak bardzo, że Ice Tea było prawdą, nie tylko na etykiecie.
Dołączona grafika

No to tyle.
Pozdrawiam.
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 11 luty 2013 - 20:42

  • 2

#13 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:19

No i mamy początek końca sezonu. Dziś ostatni dzień otwarte były: Madrisa, Pischa i Rinerhorn. Wczoraj padało ostro, dziś kompletna blacha więc zakończenie pod względem warunków było wyśmienite.
Tym razem podczas dni świątecznych, mimo mojej miłości do Pischa, wybór padł na Rinerhorn.

Dołączona grafika
Zdjęcie przedstawia w pewnym sensie centrum "Rinerhorn" ze szczytem 2528 na który się nie wjeżdża. Orczyk po prawej wywozi nas na miejsce o nazwie Juonli 2388. Obok orczyka czerwona 5, potem miejsce ze skoczniami do nauki, orczyk dla dzieci i po lewej Kinderland. Nikogo nie ma bo akurat wszyscy jedli ;)

Dołączona grafika
Jatzmader 2053, godzina 17, zabawa pożegnalna trwa.

Dołączona grafika
Panorama z Jatzmader 2053.

I wracamy do domu. Wszyscy już w lesie ja pstrykam zdjęcie. Do zobaczenia w maju na rowerze górko :D
Dołączona grafika
Kolejna panorama przedstawia Jatzmader 2053 (restauracja i górna stacja gondolki) za nią szczyt Rinerhorn 2528. Po lewej wspomniany wyżej orczyk. Po jego prawej czerwona 6 z BARDZO ciekawym zakończeniem niewidocznym na zdjęciu a nad nim, na górce Hubel 2281, restauracja i wysiadka z orczyka o tej samej nazwie. Górka po prawej to Leidbachhorn 2908.

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 19:23

  • 4

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:48

Jeszcze jedno zdjęcie na koniec sezonu na Rinerhorn.
Zdjęcie zrobione z Weissfluhgipfel. Żeby zobrazować Wam długość dwukilometrowego orczyka zaznaczyłem go na czerwono.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#15 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:29

20 Grudnia 2013 Startuje Rinerhorn :D

Dołączona grafika

Użytkownik Michał edytował ten post 09 sierpień 2013 - 20:29

  • 0

#16 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 sierpień 2013 - 18:49


  • 1

#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:32

już myślałem że śnieg spadł


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:03

W niedzielę/poniedziałek jest w planie, co mnie w sumie nie cieszy bo miałem inne plany. Niestety u nas zawsze tak jak w Chamonix :(
Inaczej mówiąc już bliżej niż dalej, co mnie akurat cieszy :D

Pozdrawiam
Michał

 


Użytkownik Michał edytował ten post 22 sierpień 2013 - 20:06

  • 2

#19 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 styczeń 2014 - 19:53

rinerhorn16.JPG


  • 3

#20 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:59

Tegoroczna nowość w Davos Klosters mountains - "Nocne narty" zostały przeniesione z Parsenn na Rinerhorn.

 

d243488b01.jpg

 

Zostały "połączone" z "nocnymi sankami" i odbywają się nie tylko w piątki, ale również w środy. Startujemy o godzinie 19.00 kończymy o 23.00 Wieczorny karnet kosztuje 23CHF i są to dobrze wydane pieniądze :D

W przerwie można pojeść w restauracji Jatzmeder: w środy wieczór spagetti, w piątki wieczór fondue/raclette.

 

Startujemy z górnej stacji gondolki, miejsca zwanego Jatzmeder 2053mnpm.

rn02.JPG

 

Wybieramy interesującą nas opcje: restauracja, sanki, narty lub las i w drogę.

rn03.JPG

 

rn04.JPG

 

rn05.JPG

 

Zjeżdżamy trasą nr 4 która oznaczona jest kolorem czerwonym.

rn06.JPG

 

rn07.JPG

 

rn08.JPG

 

rn09.JPG

 

Długość tej trasy nie jest mi znana. Leniwy zjazd w moim powolnym stylu zajmuje ok. 10 minut.

 

rn10.JPG

 

W/g mnie trasa jest zdecydowanie fajniejsza niż znana z poprzednich lat 4 na Parsenn.

 

rn11.JPG

 

Ma kilka.... jeśli mogę się tak wyrazić "technicznych" elementów.

 

rn12.JPG

 

Nie jest tak monotonnie "na wprost".

 

rn13.JPG

 

rn14.JPG

 

Kończymy w Davos Glaris.

 

rn15.JPG

 

Na 1457mnpm. Tak więc różnica wzniesień wynosi ok 600m. Nie jest źle ;) Teraz pozostaje tylko ~10 minutowa podróż gondolką i można zacząć od nowa :D

 

rn16.JPG

 

Pozdrawiam
Michał


  • 5






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych