Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instruktor freestyle dla 7 letniego dziecka w okolicy Warszawy poszukiwany


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbój

Zbój
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2013 - 22:08

Jak w temacie,

Młodemu znudziło się jeżdżenie na krawędziach dla samej jazdy i postawił sobie nowy cel w życiu. Wszystko na czym się da wyskoczyć to on musi zaliczyć. W związku z tym na Czantorii na ściance on zamiast walczyć o życie (jak prawie wszyscy) jeździł sobie od muldy do muldy i na nich skakał. Tak naprawdę to przez całą Czantorię tak robił.
W związku z tym wzięliśmy go najpierw na snow park na Palenicy gdzie zaliczał jednego boxa i cztery skocznie tak z sześć zjazdów pod rząd (i gdzie raczył złamać swoimi zębami mój kijek i sobie dziąsła poharatał).
To z kolei doprowadziło do w sumie jakichś 8 godzin lekcji freestylu na małej Palenicy gdzie:
- uczył się jazdy tyłem,
- uczył się robić graba
- uczył się robić 180 switch (czy jak to się nazywa - najazd przodem, lądowanie tyłem)
- jazdy po rurze
- i diabeł wie czego jeszcze bo profilaktycznie nie patrzyliśmy.

W każdym razie te rzeczy, których się uczył to mu nawet zaczęły wychodzić.
Ponadto młody na krawędziach jeździ i w WKNie się w sztuce narciarstwa alpejskiego klasycznego doszkala.

W związku z tym poszukuję kogoś, kto by mógł albo wspomóc (ukierunkować) albo zająć się na dłużej obywatelem, tak by przez okres wiosenno-letnio-jesienny przygotował się fizycznie, akrobatycznie i technicznie do kolejnego sezonu a i w sezonie go poprowadził jeśli to możliwe, bo młody by chciał jak Aspen Spora dawać.

Mieszkamy w okolicach Piaseczna (dokładniej przy Lesznowoli) i preferowalibyśmy kogoś od południowej strony Warszawy ale nie będziemy wybredni :D

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Zbój
  • 0
Pozdrawiam,
Zbój

#2 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 maj 2013 - 16:36

No dobra, pora na podsumowanie.

Po pierwsze - takiego instruktora brak.

Próbowałem znaleźć takowego różnymi metodami. Przez kluby narciarskie, przez stowarzyszenia działające w Warszawie, przez fora itp. Null, zero.

W desperacji zadzwoniłem do PZNu. Z sekretariatu przełączyli mnie do szefa wyszkolenia, który to podał mi numer telefonu do szefa wyszkolenia freestylu. Ogólnie dowiedziałem się, że ponieważ narciarski freestyle będzie na olimpiadzie w Soczi to zaczynają się temu przyglądać i w Polsce jest już ..... jeden .... tak, tak ... jeden klub w Polsce, z sekcją freestylową narciarską i jest to AZS AWF Katowice. Dostałem też telefon na trenera sekcji freestyle w tym klubie.
Okazało się, że trener nie jest już trenerem bo jest nim ktoś inny, ale dał mi namiary na trenera dzieci. Ten na szczęście nadal nim jest więc jak śnieg spadnie to pewnie zacznę młodego w weekendy dowozić do Istebnej (bo tam jest baza narciarska klubu) na treningi.

Jeśli coś więcej wynajdę to dam znać.
  • 0
Pozdrawiam,
Zbój

#3 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 25 maj 2013 - 21:33

Przyjedź w Sudety dam Ci instruktora.
Tylko jak w sobotę i niedzielę to musimy się umówić bo chłopak studiuje zaocznie i czasami go nie ma.
W tygodniu nie ma problemu.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#4 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 26 maj 2013 - 14:50

Osobiście uważam, że powinnieneś dogadać się z jakimiś dobrym "zawodnikiem freestylowym", polskim oczywiśce, który czynnie uprawia freeskiing np. Jasiek Krzysztof Junior (wiem, że szkoli dzieciaki od czasu do czasu). Słowo trener, w przypadku freestylu, a w szczególności freeskiingu i dodatkow w tym kraju jest utopią. Szkoda kasy na kogoś, kto tak na prawdę się na tym nie zna. Nie wiem, kto jest trenerem na AWF w Katowicach, ale wątpie, by ta osoba uprawiała freeskiing. Nie słyszałem, by w Istebnej znajdował się snowpark, choćby 1/4 snowparku. Każdy, nie tylko dziecko będze się mógł rozwijać tylko i wyłącznie korzystając z dobrej i bezpiecznej infrastruktury. Dobrze wyszejpowane skocznie, bezpieczne raile, boxy i najazdy na nie. W naszym przypadku jest to m.in. Gubałówka i Witów, reszta snowparków to snowparki wyłącznie z nazwy. Lepiej zrobić to z głową, by dzieciak się nie zraził, a nasz kraj słynie z wielu pseudo specjalistów, szczególnie, jeśli chodzi o sport.
  • 4
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel

#5 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 26 maj 2013 - 21:21

W naszym przypadku jest to m.in. Gubałówka i Witów, reszta snowparków to snowparki wyłącznie z nazwy.


Na ilu snowparkach Polskich jeździłeś? Byłeś na PFO z Zieleńcu?
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#6 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 27 maj 2013 - 16:39

Na wielu, przez wiele sezonó, ale "niestety" bywałem również w zagranicznych snowparkach, a one zmieniają pogląd na profesjonalizm, który jest wdrażany w polskich "snowparkach", pod każdym względem.

Na PFO w Zieleńcu byłem kilka razy
  • 1
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel

#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 28 maj 2013 - 17:48

Który numer miałeś to popatrzę sobie na filmy. :)

Ale chyba źle w Zieleńcu nie było?
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 29 maj 2013 - 09:09

Nie pamiętam, któy miąłem numer:)

Park był ok, jak na tamte czasy. Jednak był rozłożony tylko pod zawody. Regularne parki są u nas problemem. Jest kilka miejsc, któe mogły by pretendować do miana snowparku, ale poza pierwszym dniem otwarcia nikt się nimi już później nie interesuje np. snowpark na Julianach w Szczyrku. Służą tylko do rozwieszenia baneró reklamowych i zagrnięcia kaski za nie.
  • 0
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel

#9 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 maj 2013 - 20:23

Dzięki za podpowiedzi.

W sumie o sezon zimowy to się nie martwię. Szukałem raczej kogoś kto by młodego mógł poprowadzić również w sezonie letnim. Jak się popatrzy na szkołę amerykańską freestylu to zajęcia akrobatyczne są podstawą przygotowania do sezonu zimowego. Do tego dochodzą rolki i pewnie jakiś trening ukierunkowany (chociaż w tym wieku to młodemu ogólnorozwojówka + akrobatyka + rolki + coś magicznego o czym raczej nie wiem, powinny wystarczyć). Zajęcia z akrobatyki w Wa-wie też udało mi się w końcu znaleźć (to już osobna historia) ale odbywają się tylko raz w tygodniu i na dodatek w soboty w tym samym czasie co zajęcia WKNu
:(

Ze względu na zamieszkanie w okolicach Wa-wy to dojazd do Wisły/Szczyrku mam najlepszy (nie wspominając o lokum u rodziny w Ustroniu gdzie mamy nocleg for free). 4h i jesteśmy na miejscu. Z Zakopanem gorzej jest na weekend. W Istebnej mają ten snowpark otworzyć w przyszłym roku (choć na stronach się odgrażali już na ten rok), a jak rozmawiałem z kilkoma osobami z Wa-wy uprawiającymi freestyle to nazwiska z AZSu były znane i poważane, więc mam nadzieję, że jednak coś z tego wyjdzie :)
  • 0
Pozdrawiam,
Zbój

#10 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 czerwiec 2013 - 15:00

Ogólnie masz rację i nie masz racji.
Wszystkie zajęcia akrobatyczne są ok. Wyrabiają nawyki i przełamują opory.
Jak liczysz na trening w stylu amerykańskim to przyjedź do nas ( Sudety nie szczurk).
Masz u nas skocznię w hali na gąbki i młody oswoi się z free.

Co prawda Pinki pisze że u nas jest gówno ale tak nie jest.
To my byliśmy prekursorami skakania a reszta tylko nieudolnie naśladuje i potrafi tylko lamentować o pieniądze.\\

Załączone pliki


Użytkownik rossignol edytował ten post 07 czerwiec 2013 - 15:03

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#11 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 09 czerwiec 2013 - 12:05

Życia nie oszukasz. Dla mnie snowpark to trochę więcej niż 8 przeszkód i jedna skocznia. Snowaprk powinien wyglądać tak. Przykład z Les 2 Alps

Dołączona grafika

Powinien być codziennie szejpowany i odpowiednio zabezpieczony. Im dłużej bęziemy się oszukiwać, tym wolniej będzie następował progress tego typu infrastruktury w naszym kraju. Bez odpowiednich inwestycji nie da się tego zrobić. Pozdrawiam
  • 1
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel

#12 barb

barb
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 obsethed,K2 domain, Elan SLX
  • Imię :Maciek
  • Ulubiony stok:STOCK 84
  • Właściciel:WeSki.pl
  • Instruktor:SITN-PZN , SITS

Napisano 15 październik 2013 - 23:06

Ogólnie masz rację i nie masz racji.
Wszystkie zajęcia akrobatyczne są ok. Wyrabiają nawyki i przełamują opory.
Jak liczysz na trening w stylu amerykańskim to przyjedź do nas ( Sudety nie szczurk).
Masz u nas skocznię w hali na gąbki i młody oswoi się z free.

Co prawda Pinki pisze że u nas jest gówno ale tak nie jest.
To my byliśmy prekursorami skakania a reszta tylko nieudolnie naśladuje i potrafi tylko lamentować o pieniądze.\\

 

te zdjęcia nie dosc ze są z zawodów, i to nie z tego roku to wrazenia nie robią. w tym roku jak na zieleniec bylo ok, bo od czasu do czasu ktos najazdy wyszejpował , ale nie zmienia to faktu ze nie bylo ani jednej skoczni. no ale niewazne.

 

powaznie w zielencu jest basen z gąbkami ?


  • 0
YOU WILL NEVER SKI ALONE

#13 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2014 - 23:03

Mały update.
 
Ze względu na to co mamy za oknami i co udaje zimę, to niewiele się udało w tym roku zdziałać. Raz w tygodniu chodzimy na lekcje akrobatyki, na narty ile się dało, to pochodziliśmy (w sumie ok. 25 dni i to w Polsce), odwiedziliśmy zawody w Zakopanem na Harendzie i trochę na snowparku dla dzieci poćwiczyliśmy (szkoda, że był jeden dzień).
Ale jednak coś się udało. W Wiśle podczas ferii trafiliśmy na fajnego instruktora freestylu, który podjął się dość ciężkiej sztuki nauczania bez snowparku (a po paru dniach również bez małej skoczni, bo ją ratrakowcy zniwelowali). Jednak jazdę tyłem, pozycję, odbicie, lądowanie i kilka innych rzeczy dało się ćwiczyć. Zwieńczeniem był wyjazd na Czarny Groń, gdzie rozstawiona była poducha i gdzie młody pierwszy raz w życiu miał okazję na skoczni prawdziwej być.
 
A jak to było w filmiku jest pokazane (dobór muzyki przez młodego...) zaczynając od podstaw na zmęczeniu materiału kończąc ... http://www.kochamnar...m-groniu-7-lat/
 
Młodszy brat młodego też zapałał miłością do freestylu i jego wyczyny (a raczej zabawę) można zobaczyć tu: http://www.kochamnar...m-groniu-5-lat/

  • 2
Pozdrawiam,
Zbój

#14 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 03 marzec 2014 - 10:39

Ale świetnie dzieciaki jeżdżą. Młodszy chyba podobnie do mojego. Ma teraz 5 lat i 6 miesięcy, ciekawa jestem, czy będzie tak dawał za 2 lata, jak Twój starszy :)


  • 0

#15 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2014 - 12:50

Ale świetnie dzieciaki jeżdżą. Młodszy chyba podobnie do mojego. Ma teraz 5 lat i 6 miesięcy, ciekawa jestem, czy będzie tak dawał za 2 lata, jak Twój starszy :)

Na pewno tak.

Trzeba tylko znaleźć kogoś kto pomoże w szkoleniu freestylowym, bo bez instruktora, to starszy by na tej skoczni nie odważył się skoczyć (w końcu była tylko coś ze dwa razy od niego wyższa).

Jak odpowiednio dużo dzieciaków zacznie się bawić freestylem to za jakieś 8-12 lat na olimpiadzie nie tylko w ski crossie będzie Polska reprezentowana ;)


  • 0
Pozdrawiam,
Zbój

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 marzec 2014 - 08:20


za jakieś 8-12 lat na olimpiadzie nie tylko w ski crossie będzie Polska reprezentowana
i niedaleko będą mieli bo tylko do Krakowa.

Fajnie uczysz dzieciaki, normalnie miałbym stracha skoczyć na taką poduszke


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych