Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie pojechać 6 - 13 kwietnia 2013 (2 dorośli + 1dziecko 4,5l)?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 marzec 2013 - 21:44

Kuba, a kiedy Ty byłeś? Jak ja byłam, to Rosjanie nieśmiało zaczynali...
Ja mam inne w tej chwili priorytety. Ponieważ synek uczy się z każdą godziną, chcę żeby sobie utrwalił na max ile możliwe, specyfikę poruszania się na nartach (czucie głębokie, nawyki ruchowe, otrzaskanie z różnymi sytuacjami). Podczas ostatniego zjazdu na przykład, instynktownie zahamował, idealnie unikając kolizji z jakimś dorosłym palantem, w ogóle nie patrząc się w kierunku tego narciarza. Mam to na filmiku. Piszę, że palant, bo w tym momencie na stoku było słownie 3 narciarzy...
Ile ja zdołam pojeździć tak jakbym chciała, to nie wiem :)


4 lata temu.
prawdoopdpbnie dla malego bedzie swietnie - dlugie dnie i wybor stokow….

jedna rzecz, ktora warto zapamietac - czasami dzieci maja duuuza tendencje do siadania na tylach - dodanie kijow zdecydowanie przesuwa sylwetke do przodu..
  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 24 marzec 2013 - 21:53

On na razie się pilnuje i trzyma rączki na kolankach. Sam zauważył, że wtedy jest bardziej sterownie. Będziemy się starać urównoleglić narty po skręcie, a potem samo wejście w skręt. Ja go uczę wchodzenia na krawędzie, sama się ucząc jednocześnie :)
  • 1

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 marzec 2013 - 08:43

hej Justyna
tak jak patrzę na pogodę i prognozy
to najlepsze warunki będą w Zieleńcu
masz krótki dojazd i sporo kwater na stoku
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 12:31

Ale mam sentyment do Zillertalu i Hintertuxa :D
Już za późno, zanim tu zajrzałam, najpierw zarezerwowałam, bo dostałam odpowiedź :)
http://www.tiscover....egi/hottererhof
To dopiero będzie przygoda! Wczoraj zaczęłam przeglądać mapki, żeby coś pokapować. Mały będzie jeździł specjalnym pociągiem dla narciarzy, wiesz jaki bajer dla niego?
Z tego co widzę, najbliższa od nas górka ma najwięcej czerwonych tras, w tym dojazdówek do innych wyciągów. Muszę wymyślić, skąd zacząć, żeby się nie przestraszył.
Ale ostatnio w Białce zauważyłam, że lubi zmieniać trasy - on się rozwija z każdym zjazdem i tłuczenie jednej trasy już chyba go nudzi! Z drugiej strony nigdy nie można przewidzieć jak będzie. Dlatego wybrałam dom z dużym ogrodem, żeby miał jakąś alternatywę w razie czego. Poza tym popołudnia są już długie, a wyciągi się zamykają o 16 - to może być za mało dla jego niespożytej energii :D I wtedy będzie mógł sobie jeszcze dohasać po ogródku.

Użytkownik hintertux edytował ten post 25 marzec 2013 - 12:32

  • 1

#25 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 marzec 2013 - 12:47

zabierzcie rowery :)
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 13:06

A masz jakieś długoterminowe prognozy?
  • 1

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 marzec 2013 - 13:14

A masz jakieś długoterminowe prognozy?


narazie jest taka
http://www.bergfex.a...-ziller/wetter/

czyli wiosna idzie od Wielkiej Nocy
myślę że u góry pojeździcie bez problemu
a na dole będzie cieplutko i można będzie rowerem na basen pojechać
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 13:30

Właściwie to na to liczyłam, żeby na górze pojeździć. Patrzyłąm teraz na kamerki to na Penkenie jest fajnie. Dość dużo ludzi tak mi się wydaje. Ciekawe, jak wszyscy turyści się ścisną na tej górze....no to będzie tłoczno :) Na Hinertuxie w tej chwili mgła.
Aha, dzięki za tę stronkę, zapisałam sobie.

Użytkownik hintertux edytował ten post 25 marzec 2013 - 13:31

  • 1

#29 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 16:20

Zmontowałam krótki filmik z tą akcja hamowania. Filmik miał być o zjeździe z czerwonej trasy. Ale nie bardzo wyszedł, bo trasa już troszkę była zmrożona i agent ciągle hamował, a wcześniej jeździł pięknymi zakosami. W dodatku zatrzymał się w połowie, żeby mi pokazać, że tato jedzie krzesełkiem, a po pocięciu i zmontowaniu można to całkiem inaczej zrozumieć :D

P.S. Dzisiaj na kamerkach to cały region wygląda nieciekawie :( chyba tylko ten Penken jakoś znośnie.
Trzeba będzie codziennie rano sprawdzać kamerki i prognozy zanim się zdecyduje gdzie jechać.
  • 2

#30 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 marzec 2013 - 17:27

Dzisiaj to wszystko wygląda nieciekawie ;) U nas pada śnieg, w Klosters deszcz. Chmury zaczynają się u mnie na 3 piętrze na 1560 i nie kończą do Weissfluhgipfel na 2844. Wszędzie kompletnie nic nie widać. Dałem radę tylko od 8.30 do 13.30 Jeszcze jeden zjazd i bym się zrzygał.
Nie ma co rozpaczać, robią trochę świeżego na święta :D

A gościu już fajnie popyla :)

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#31 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 marzec 2013 - 17:39

Nie no, MUSI być ekstra pogoda....może być i na Swięta (ja tam źle nikomu nie życzę, niech sobie ludzie poużywają). Tydzień po świętach dajemy szanse na świeże opady, a kiedy MY będziemy, to już tylko słoneczko i -2 max na dole a niech będzie -6 na górze :D
  • 1

#32 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 25 marzec 2013 - 18:47

wcześniej jeździł pięknymi zakosami. W dodatku zatrzymał się w połowie, żeby mi pokazać, że tato jedzie krzesełkiem, ........ :D


Brawo - Tatowie górą :boogie: :boogie: Świetny film, przyjemnie popatrzeć na następców. :)

Użytkownik rossignol edytował ten post 25 marzec 2013 - 18:47

  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2013 - 21:00

zabierzcie rowery :)


Ale chyba nie po to zeby dojezdzac na nich pod Tuxa? ;)
  • 1

#34 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 marzec 2013 - 13:39

Dzisiaj na Penken świeży śnieg i -6 stopni. Ludziów jak mrówków, przynajmniej tam, gdzie kamera kameruje. Na pewno są jakieś bardziej puste miejsca.
  • 1

#35 tedy

tedy
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:podkarpacie
  • Narty:Progressor 8+, K2 Hellfire
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Kitzs, Stub
  • Pracownik:Tak

Napisano 27 marzec 2013 - 08:08

My będziemy mieć najbliżej do Areny, ale ja bym chciała zacząć od Penken albo Hoch(coś tam jeszcze nie pamiętam tych nazw :D), żeby zacząć jakąś łagodną niebieską trasą i żeby było w miarę pusto.
EDIT: łorany właśnie piszę w wątku o HOCHZILLERTAL I HOCHFUGEN :D
Tutaj się spytam tylko, bo to może byc ciekawe dla innych - czy na skipasie jest wydrukowana mapka tras, a jeżeli nie, czy są ogólnodostepne (gdzie?) mapki w formie prospektów, które można sobie włożyć do kieszeni i zaglądać w razie potrzeby.


Jeżeli chcesz zacząć na w miarę spokojnych, bezludnych i łatwych trasach (fajna niebieska dla dzieci), polecam z pelnym przekonaniem osrodek Spieljoch w Fugen.
http://ski3.intermap...uch.asp?lang=de

Zresztą zobacz relację z pobytu w dolinie ziller w dniach 16-23.03 zacnej ekipy z innego forum :)

A tutaj kilka zdjęć z tego ośrodka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Na skipasie nie ma mapek, ale przy każdej kasie masz je dostępne, a czasami są też przy górnej stacji gondolki.

Użytkownik tedy edytował ten post 27 marzec 2013 - 08:10

  • 3
pozdr. tadek

#36 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 marzec 2013 - 08:40

Dzięki! Dokładnie o coś takiego mi chodziło! Obawiam się, że tam utkniemy na dłużej :D Czytałam o tym ośrodku, ale nie trafiłam na takie fajne zdjęcia.
Na razie nie mam specjalnej presji na objeżdżenie wszystkiego, ale dobrze jest mieć wybór warunków. Skipasy tam są drogie, ale łącznie z ceną kwatery wychodzi nawet na mniej niż np. w Solden albo nawet na tym Kaunertalu. To znaczy nie nastawiam się nawet na odwiedzenie wszystkich ośrodków, chociaż byłoby miło, gdyby się udało :)
Kurczę, jak dla nas, ekstra! :thumbup:
  • 1

#37 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 27 marzec 2013 - 14:59

O Spieljoch również myśleliśmy. Jednak na planach się skończyło... Skipass dla Waszego malucha otrzymacie gratis. Tak naprawdę, to w każdym ośrodku znajdziecie trasy, które będą dla niego odpowiednie. Ja wybrałbym Penken i Rastkogel. Dlaczego? Ponieważ ten ośrodek może pogodzić oczekiwania wszystkich uczestników wycieczki, także tych starszych ;) . Niebieskie trasy na stokach Rastkogel są fenomenalne - nasłonecznione, szerokie, długie i w miarę puste. Oczywiście - ważna będzie pogoda. Nie znam jednak możliwości Waszego malucha...Infrastruktura typowo dziecięca (zadaszone taśmociągi, przeszkody ze zwierzakami itp.), która zwróciła moją uwagę - znajduje się na Arenie, przy górnej stacji Rosenalmbach (patrz foto z relacji w Arenie). Spotkaliśmy tam małżeństwo z PL z czterolatkiem. Są tam również dwa krótkie orczyki przy niebieskich trasach. Na Spieljoch ludu pewno mniej... Musicie wybrać sami, by wilk był syty i owca cała ;) .
Komunikacja w dolinie opiera się na wąskotorowej kolei (dojeżdża do Mayrhofen) i skibusach. Przejazdy nimi są wliczone w cenę skipassów co najmniej dwudniowych. Skibusy kursują najczęściej do najbliższego ośrodka. Komunikację dłuższą zapewnia kolej. Połączenia są skorelowane - przy każdej stacji kolejowej znajduje się przystanek, skąd skibus zabiera pasażerów. Ja, niestety nie korzystałem z tej opcji - wiąże się to z pewną niedogodnością logistyczną (noszenie nart swoich i malucha, dreptanie w butach narciarskich itp.) i jakąś tam stratą czasu. Najbardziej sensownym wykorzystaniem tej możliwości (ze względu na dystans) wydaje się podróż na Hintertux'a. Pociągiem do Mayrhofen i spod dworca skibusem Green Line pod dolną stację funitiela. Pozostaje jeszcze samochód, który daję największą swobodę. Ale...nie wszyscy lubią. Parkingi przy dolnych stacjach kolejek wszędzie gratis. Uwaga - w Mayrhofen nie ma parkingu przy Penkenbahn. Tu pozostaje wybór któregoś z płatnych parkingów miejskich.

:hi:
  • 3

**********************************ŚNIEGU!


#38 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 marzec 2013 - 19:00

bum, krótki filmik dałam w poście 29. Taśmociąg prawdopodobnie go już nie zainteresuje, chociaż nigdy nie wiadomo.
Możesz w przybliżeniu napisać jak czasowo wychodzi przejazd drogą z Zell am Ziller do Fugen?
tutaj jest większa mapka:
http://ski3.intermap...uch.asp?lang=de
tutaj nasz dom na mapce:
http://hottererhof-z...ry,map/map.html
  • 1

#39 tedy

tedy
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:podkarpacie
  • Narty:Progressor 8+, K2 Hellfire
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Kitzs, Stub
  • Pracownik:Tak

Napisano 27 marzec 2013 - 19:18

Możesz w przybliżeniu napisać jak czasowo wychodzi przejazd drogą z Zell am Ziller do Fugen?


Max 10 - 15min.
  • 1
pozdr. tadek

#40 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 marzec 2013 - 19:22

Ale skibusem czy trzeba łączyć z pociągiem? Chodzi mi o ten pierwszy raz, bo potem to już się chyba połapię :) Wymyśliłam wyjazd, to muszę ekipę poprowadzić bez błądzenia :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych