Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co potestować?

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti
  • Imię :Dżoana :)
  • Ulubiony stok:...nie zatłoczony!

Napisano 20 March 2013 - 21:16

Justynko poszukam zaraz na allegro i zobacze jak to sie ta cenowo mają :) ale wpierw sobie je wypozycze i zobaczymy :)
a jak to faktycznie jest z tymi promieniami skretu co? lepszy jest niższy np.11 czy np. 17? BO 15 to taki standard raczej...
  • 0

#42 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna
  • Ulubiony stok:sztruksowy z naturalnym śniegiem

Napisano 20 March 2013 - 21:19

Zależy do jakiej jazdy :) Jak na tyczki to 11m. Jak do jazdy na Kopie albo Szrenicy, to 14-15. Jak na trasach alpejskich to 17 na zmianę z 12 (2 pary nart). Te 15 to tzw. "złoty środek".
Ja nie lubię jeździć TYLKO krótkimi skrętami, więc slalomki u mnie odpadają.
Najwiekszą radość miałam na nocnej jeździe w niedzielę na Rusińskim - całe pole dla mnie, zmiatałam skrętami na pewno większymi niż 15m :)

Użytkownik hintertux edytował ten post 20 March 2013 - 21:26

• 0

#43 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 20 March 2013 - 21:21

a mozesz mi to tak troszke konkretniej wytłumaczyc? :) prooosze :)
  • 0

#44 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1070 postów
  • Narty:Fischer RC4 WC
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 20 March 2013 - 21:23

bo co mam powiedziec gościowi w wypozyczlni? (zanim oczywiscie kupie swoje idealne narty) dzien dobry, chce dobre narty :) zeby były szybkie, ale nie expresowe, napewno nie 150cm, ale nie 168! żeby były łatwe do opanowania, dało się na nich skrecać na krawedziach, (albo przynajmiej tego nauczyc ) nie miały babskiego akcentu, żebym się trochę musiała nastarać a nie zeby same jeździły i najlepiej instruktora w gratisie ktory oceni moje wygibasy! haha
Nie no luuuuzik :thumbsup:

Asia, na moj gust za bardzo myslisz o tym na czym jezdzic a nie jak jezdzic.
A czytanie tych bzdury ktore my tu czasami wypisujemy nie pomaga w wyborze narty...
Czasami sobie zartujemy na temat dlugosci nart, innym razem wojenki prowadzimy z stereotypami.

No ale jak juz musisz tak kombinowac...

Najlatwiej skretu na krawedzi jest sie nauczyc na narcie mocno taliowanej (waska w tali, szeroka na dziobach i z tylu).
Nie znaczy to ze jak kupisz taka narte to wlasnie tego skretu sie nauczysz, a nie np rozwalisz sobie kolana (maly ruch nie koniecznie zamierzony wprowadza narte w skret).
Sa wady i zalety takiej narty o czym wielu na tym forum sie przekonalo i dlatego woli dluzsze narty (stabilniejsze, bardziej uniwersalne etc).

Chcesz jezdzic na trasie i krotkim skretem i uwazasz ze masz wystarczajaco sily na to to wlasnie szukaj narty o malym promieniu skretu to prosze bardzo...
W przypadku fischera o ktorym pisalac to szukasz narty z serii race ktora bedzie mial w nazwie SC.
Czyli np. RC4 WORLDCUP SC PRO (czasami pisza WC zamiast WORLDCUP a nie WR tak jak uzywalas w bodajze 2 postach tutaj ;))
lub RC4 SUPERRACE SC.

Dlugosc 150 bedzie OK do nauki krotkich skretow, ale niekoniecznie do calodniowej jazdy w roznych warunkach. Od razu mowie ta narta nie jest do nauk, no ale jak musisz uczyc sie na topowych nartach to nie bedziemy Ci bronic :D
Jak Ci one nie pomoga to bedziesz wiedziec ze to nie narta, tylko pora szukac... przystojengo instruktora ;)

A jak chcesz jezdzic szybko to bierz dlugie narty i posmaruj je dobrym smarem ;) Bo na tych co podalem to tak max do 100'ki mozna wyciagnac a potem strach ;)
  • 1
What we do during our working hours determines what we have;
what we do in our leisure hours determines what we are. -George Eastman

#45 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 20 March 2013 - 21:35

Dzięki JacK :) cenię sobie takie rady, choc wiadomo ze kazdy ma inne zdanie i moze mi inaczej doradzic :)
Kurcze, wiesz pisze tak szybko ze rzeczywiscie mogłam pomylic WC z WR -szybki nie przemyslany skrot od World ;) no ale najwazniejsze ze wiedzieliscie o co mi chodzi :)
Kurczeee ja naprawde tak kocham jeździć na nartach, ze moze chciałabym już robić to znakomicie i stąd to wszystko! wieeem ze tak sie nie da, a ja nie mam mozliwosci czesto bywac w gorach bo mam daleko :( ale to nie jest az tak dosłownie! Chciałabym, ale jak jestem na stoku to jestem w 7niebie, jeździmy bez przerwy od 9-16, z godzinna przerwa na obiad bo tak mi sie to podoba! a jak jest okazja na nocna jazde to tez smigamy! Kombinuje, ucze sie i jestem wtedy najszczesliwsza -i wcale nie mysle o tym wszystkim podczas jazdy! Dopiero jak juz wracam z wyjazdu... siadam przed kompem i właczam forum wczytując sie w rózne sprawy to włacza mi sie intensywne myslenie na temat tego co ja robie i jak i stad to wszystko :)

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 20 March 2013 - 21:37

• 0

#46 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 20 March 2013 - 21:37

A no właśnie tak sobie tu pisałam powolutku....moim zdaniem, Asia, kiedy nabierze przekonania, że ma dobrane idealne narty, to zacznie na nich dobrze jeździć, bo nie będzie miała innego wyjścia :)
A poprzez wybieranie nart nastawia się psychicznie na jazdę i to wcale nie jest takie złe.
  • 1

#47 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 20 March 2013 - 21:46

wypozycze sobie przy najblizszej okazji z 2 pary nart jakis lepszych według rady Jacka i Twojej Justyno i zobaczymy, a potem to juz sie zdecyduje bo naprawde szkoda mi kasy zostawiac w wypozyczalniach bo te lepsze nie są tanie a wkoncu uzbiera sie suma dobrych uzywek! Kupie coś w stylu co testowałam na czym mi sie dobrze jeździło-bede musiała się w nich zakochać! od dupy strony ale moze i dobrze! Przeciez nie bedą na całe zycie! haha
Moj Kris jak kupił Blizzardy wpierw był zadowolony chociaz mu czegos w nich brakowało, potem stwierdził ze je sprzeda bo sa mało skretne i cos tam jeszcze, a ostatnio stwierdził ze nie bedzie sprzedawał bo to sa fajne narty -hihiii szczegolnie jak je nasmarował!

jejku juz ta godziny, siedze tu na forum od popołudnia non stop i sie cuuuś nie moge oderwac... a czekają mnie zaległości z angielskiego ktore musze do jutra opanowac:(
Uciekam bede w nocy :)

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 20 March 2013 - 21:49

• 0

#48 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 20 March 2013 - 22:56

W innych miejscach piszą, że te narty to jakieś siekiery dla ekspertów :D Chyba, że te z sezonu 10/11 były inne.
Najtańsze też nie są. Ale piszą o tym nowym rodzaju taliowania, to może być ciekawe. Przody jak do slalomu a tyły jak do giganta i pośrednia szerokość pod butem.
  • 0

#49 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Narty:Rosoły 9X prawie ołówki
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 21 March 2013 - 08:30

Ten w czerwonych spodniach to Marecki na Lusti, a ten w czarnym to Jelcyn na Lusti hahahaha. Widziałam raz z góry (z krzesełka) Karola jak zamiatał śnieg kolanami....robiło wrażenie. No, ale ja tak nigdy nie będę jeździć i włosów z głowy sobie nie mam zamiaru zrywać z tego powodu :)

No dobrze, wydało się, choć jak widzisz nie było się czym chwalić!

JacK w sumie podsumował wszystkie Twoje wątpliwości i pewnikiem dalej masz problem z tym co kupić.
Te proponowane przez Ciebie Nordiki nie będą złe, popatrz również na Rossignol np. Zenith, o Fisherach chyba już wiesz wszystko.
Najważniejsze, nie kupuj krótszych niż wzrost minus 10cm i chyba jednak nie slalomki, a promień to za duży nie będzie przy tych mniejszych długościach więc wyjdzie w praniu.

Niestety, to znowu tylko moje podpowiedzi, ja bym tak dla Ciebie szukał. Naprawdę jak widzisz każdy ma tu swoje preferencje i wizje w doborze sprzętu. Jednak może uda Ci się z tego galimatjasu informacji wydobyć esencję najlepszych dla Siebie!!

Powodzonka :)

Użytkownik marecki edytował ten post 21 March 2013 - 08:32

• 1

#50 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 21 March 2013 - 11:45

Skromny Mr marecki słuchaj no... widocznie coś mi się spodobało choć nie wiem jak śmigasz, ale bez powodu nie wkleiłam Twojego zdjęcia od pasa w dół :zawstydzona: hihiiii
Narazie to jeszcze cuś przetestuje :) tylko zeby mi sie jeszcze udało wyjechac choc na jeden dzionek... Taka pikna wiosenka pełna śniegu, ze nie pamietam kiedy tak było... :)
No właśnie, problem główny tkwi w tym, ze gdybyście widzieli jak jeżdże to napewno łatwiej byłoby Wam doradzić coś konkretniej, a tak to tylko każdy probuje mi pomoc na podstawie tego co pisze-czego mniej wiecej oczekuje :)
Ale jak juz pisałam kazda rada jest dla mnie cenna :) Dzięęęęęęęki :)
Uciekam bede wieczorkiem. Miłego dzionka życze wszystkim :)
  • 0

#51 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2403 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 21 March 2013 - 13:12

Skromny Mr marecki słuchaj no... widocznie coś mi się spodobało choć nie wiem jak śmigasz, ale bez powodu nie wkleiłam Twojego zdjęcia od pasa w dół :zawstydzona: hihiiii
Narazie to jeszcze cuś przetestuje :) tylko zeby mi sie jeszcze udało wyjechac choc na jeden dzionek... Taka pikna wiosenka pełna śniegu, ze nie pamietam kiedy tak było... :)
No właśnie, problem główny tkwi w tym, ze gdybyście widzieli jak jeżdże to napewno łatwiej byłoby Wam doradzić coś konkretniej, a tak to tylko każdy probuje mi pomoc na podstawie tego co pisze-czego mniej wiecej oczekuje :)
Ale jak juz pisałam kazda rada jest dla mnie cenna :) Dzięęęęęęęki :)
Uciekam bede wieczorkiem. Miłego dzionka życze wszystkim :)

nie wiem czyje to nogi, ale miedzy zdjeciem 1 i 2 - przepasc.................uklad nog, krawedz, wygiecie narty mowiace o szybkosci i jakosci zazebienia ze sniegiem, uklad nog..........................co prawda raczej za bardzo na boisku :D nie przebywam na lyzwach :D , ale to widac.....

Asia - to co Jack napisal wez pod uwage

pare rzeczy
1/ wiem, ze radosc z jazdy to piewrsze primo, ale czasami nalezy zwolnic, zeby
2/ wziac lekcje WYLACZNIE u dobrego instruktora
3/ stanac na chwilke i przeanalizowac, co wlasnie nie poszlo jak trzeba
4/ jak tylko mozna - BIERZ UDZIAL W ZAWODACH na tyczkach!!!!!! - to wydaje si estrata czasu, bo trzeba czekac na swoja kolejke ale doswiadczenie nie do zastapienia
  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#52 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1070 postów
  • Narty:Fischer RC4 WC
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 21 March 2013 - 14:34

pare rzeczy
4/ jak tylko mozna - BIERZ UDZIAL W ZAWODACH na tyczkach!!!!!! - to wydaje si estrata czasu, bo trzeba czekac na swoja kolejke ale doswiadczenie nie do zastapienia

Doskonala uwaga z ta jazda na tyczkach - to naprawde poprawia technike i uczy... pokory (tak jak jazda poza trasa i na nieprzygotowanym stoku).
Ostatnio przekonalem sie o tym na slalomie ustawionym w Wengen - moja lepsza polwoka stwierdzila ze tak beznadziejnie mnie jadacego to jeszcze w zyciu nie widziala.
Ja oczywiscie zwalilem wine na nieostre krawedzie, zle narty i lod na trasie, a prawda jest taka ze i z sila byly braki i z technika.
  • 0
What we do during our working hours determines what we have;
what we do in our leisure hours determines what we are. -George Eastman

#53 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 21 March 2013 - 22:38

pare rzeczy

Doskonala uwaga z ta jazda na tyczkach - to naprawde poprawia technike i uczy... pokory (tak jak jazda poza trasa i na nieprzygotowanym stoku).
Ostatnio przekonalem sie o tym na slalomie ustawionym w Wengen - moja lepsza polwoka stwierdzila ze tak beznadziejnie mnie jadacego to jeszcze w zyciu nie widziala.
Ja oczywiscie zwalilem wine na nieostre krawedzie, zle narty i lod na trasie, a prawda jest taka ze i z sila byly braki i z technika.

JacK ... na kogoś/coś trzeba zwalić wine :P

Kuba instruktora dawno bym wzięła -zastanawiam sie nad tym od grudnia...ale jak widze takie slamazary (nikogo konkretnego nie obrażając)na stoku ktorzy pewnie sami nie maja pojecia o tym jak sie porządnie i poprawnie jeździ, to naprawde szkoda mi kasy zostawiac u takich ludzi!
Jak juz kiedys pisałam...gdyby tylko ktos mógł mi polecić NAPRAWDE DOBREGO PROFESJONALISTE to bez wachania bym wykupiła chociaz ze 2 godzinki, ale po tym co ostatnio widziałam np.na Szrenicy to ręce mi opadły... wpierw (widząc ową I.od tyłu) myslałam ze to Pani instruktor ktora okazała sie panem... jechał z grupką dzieci -on na czele jako pierwszy z tyłkiem wypietym do tych maluchów, uda złączone, od kolan szeroko -jakby zwieracze zaciskał...haha a jeszcze takim delikatnym głosikiem wołał jedziemy jedziemy... Myslałam ze sie w gatki zleje... i ja mam płacić takim ludziom żeby mnie czegos nauczyli???

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 21 March 2013 - 22:58

• 0

#54 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2403 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 March 2013 - 00:03

pare rzeczy

JacK ... na kogoś/coś trzeba zwalić wine :P

Kuba instruktora dawno bym wzięła -zastanawiam sie nad tym od grudnia...ale jak widze takie slamazary (nikogo konkretnego nie obrażając)na stoku ktorzy pewnie sami nie maja pojecia o tym jak sie porządnie i poprawnie jeździ, to naprawde szkoda mi kasy zostawiac u takich ludzi!
Jak juz kiedys pisałam...gdyby tylko ktos mógł mi polecić NAPRAWDE DOBREGO PROFESJONALISTE to bez wachania bym wykupiła chociaz ze 2 godzinki, ale po tym co ostatnio widziałam np.na Szrenicy to ręce mi opadły... wpierw (widząc ową I.od tyłu) myslałam ze to Pani instruktor ktora okazała sie panem... jechał z grupką dzieci -on na czele jako pierwszy z tyłkiem wypietym do tych maluchów, uda złączone, od kolan szeroko -jakby zwieracze zaciskał...haha a jeszcze takim delikatnym głosikiem wołał jedziemy jedziemy... Myslałam ze sie w gatki zleje... i ja mam płacić takim ludziom żeby mnie czegos nauczyli???

jest taki czlowiek, od ktorego mozesz nauczyc sie wszystko…..
problemem jest to, ze mieszka w Calgary……
ja, osobiscie, mimo,ze daje sobie rade na nartach, nie mam uprawnien do nauki
to,ze moje corki jezdza tak, jak jezdza, to sprawa "podsuwania" coraz trudniejszego terenu w odpowiedni wieku/czasie
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#55 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 22 March 2013 - 00:09

No niestety az tam mnie nie wywieje :(
...czemu mój tato nie jeździ na nartach??? :aaaaa:
  • 0

#56 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Moderator
  • 2296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 04 February 2014 - 17:16

Tym razem LUSTI potestować będzie można już w sobotę 8 lutego w SkiSuche w Poroninie. Jeśli ktoś będzie w okolicy - zapraszamy! 

• 0

#57 asiuta

asiuta

asiuta

• Użytkownik
  • 1098 postów

Napisano 04 February 2014 - 19:43

A gdzie wogole można zasięgnąc informacji o testach nart, gdzie jakie i kiedy?

• 0

#58 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Moderator
  • 2296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 04 February 2014 - 19:44

o tu : https://www.facebook.com/lustipolska

• 2

#59 Rillcora

Rillcora
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Imię :Ela

Napisano 21 May 2018 - 13:01

dzięki za link, może się przydać ;)

Może Was trochę ożywię :D
Znalazłam, że na Rusińskim jest fajna wypozyczalnia i centrum testowe!
http://www.rusin-ski...lep-serwis.html
Jak myślicie, co by wziąć na początek, jeżeli na przykład będzie twardy śnieg taki jak na normalnych alpejskich trasach? Chciałabym spróbować rasową slalomkę, żeby w końcu zobaczyć (poczuć) o czym Wy piszecie :D Do wyboru mają:
Blizzard, Salomon, K2, Atomic w wypożyczalni
i Blizzard i K2 w centrum testowym - tam łącznie z nartami zawodniczymi.
Ci co mnie widzieli może wpadną na jakiś pomysł. Co na przykład z ciężkością nart, czy lepsza dla mnie by była damska narta zawodnicza, niż męska sklepowa itd...Albo od razu brać 2-gą?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych