Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lusti


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#41 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 26 luty 2015 - 12:42

Hehe, z butami sprawa wcale nie jest taka prosta

firma austryjacka

wyprodukowane w Rumunii

kupione w Kanadzie

z pomocą Anglii

jeżdżone w Polsce...

Dwie klamery zapięte, bo resztę trzeba oszczędzać na ciężkie czasy.

Mirku, sprawdziłem, bo miałem dane. Średnia prędkość Justyny jadącej na owym filmie po mokrym śniegu stylem rekreacyjno-badawczym, czyli takim jak jeździ większość narciarzy to ok. 30-32 km/godz. w linii spadku. Dokładając nadłożenie drogi w postaci kilku zakrętów to może by wyszło 33-35. Jestem prawie pewny, że moja prędkość była bardzo zbliżona. Na zmrożonym śniegu w podobnych warunkach trasowych (Doliny) średnia prędkość skacze do 40-46 km/godz. :)

 

No i dzisiaj w końcu doszło (z 24 godz. opóźnieniem) lekkie ochłodzenie z niewielkim, ale jednak opadem śniegu :thumbsup:


Użytkownik deczko inny edytował ten post 26 luty 2015 - 12:44

  • 4

#42 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 luty 2015 - 13:09

Hehe, z butami sprawa wcale nie jest taka prosta

firma austryjacka

wyprodukowane w Rumunii

kupione w Kanadzie

z pomocą Anglii

jeżdżone w Polsce...

Dwie klamery zapięte, bo resztę trzeba oszczędzać na ciężkie czasy.

Mirku, sprawdziłem, bo miałem dane. Średnia prędkość Justyny jadącej na owym filmie po mokrym śniegu stylem rekreacyjno-badawczym, czyli takim jak jeździ większość narciarzy to ok. 30-32 km/godz. w linii spadku. Dokładając nadłożenie drogi w postaci kilku zakrętów to może by wyszło 33-35. Jestem prawie pewny, że moja prędkość była bardzo zbliżona. Na zmrożonym śniegu w podobnych warunkach trasowych (Doliny) średnia prędkość skacze do 40-46 km/godz. :)

 

No i dzisiaj w końcu doszło (z 24 godz. opóźnieniem) lekkie ochłodzenie z niewielkim, ale jednak opadem śniegu :thumbsup:

Cześć

Buty rumuńskie??? - chyba cofnę wszystko co napisałem.;)

Do normalnej rekreacyjnej swobodnej jazdy, jeżeli ktoś - tak jak dwoje Państwa na filmie - umie jeździć nie trzeba zapinać butów jeżeli są w miarę sztywne, byle noga nie wypadła, a już z pewnością nie dolne klamry ( tym bardziej rumuńskich). ;)

Pozdrowienia


  • 2

#43 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 26 luty 2015 - 22:04

Buty rumuńskie??? - chyba cofnę wszystko co napisałem. ;)

 

Rumuni to twardy naród, więc robią twarde buty :D

RT Ti R to takie buty, że zapięcie w nich do jazdy dwóch górnych klamerów to już prawie zbytek, a zatrzaśnięcie pozostałych to rozpasanie :D

Jako że temat o Lusti PCT muszę zakomunikować rzecz niebywałą: zaglądnąłem na opis tego modelu i przeżyłem ogromne zaskoczenie. Nie znalazłem tam bowiem żadnych dyrdymałów znanych ze stron "wiodących producentów nart", a jedynie informację, że wydłużono w nich do przodu grubszą część co zlikwidowało telepanie przodów poprawiając jazdę w ciasnych zakrętach na twardej trasie. Od siebie dodam (rzecz wcale nie oczywistą) że na miękkiej też :)

 

Aaaa, bo ciągle zapominam zapytać. Jacku, czy Ty dysponujesz ekranem HD, czy większopixelowym?

Pytam, bo znajdujesz różne takie detale... :w00t:


Użytkownik deczko inny edytował ten post 26 luty 2015 - 22:13

  • 3

#44 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 27 luty 2015 - 09:41

Deczko
a czy możesz możesz jakoś porównać te lusti pct do Head magnum ? Przymierzam się do kupna nowych nart i już zasadzie zdecydowałem się na magnum Ale dopóki nic nie kupione to wszystko jest możliwe.
pozdrawiam

Użytkownik ciechowy edytował ten post 27 luty 2015 - 09:43

  • 1

#45 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 luty 2015 - 11:36

Przykro mi, ale niestety nie ponieważ nie jeździłem na magnum. Nawet jeśli miałbym takie porównanie było by ono mało obiektywne. Po prostu przez zmienność warunków i stopień "wjeżdżenia" w daną nartę nawet sam sobie nie do końca potrafię uwierzyć... :) a co dopiero radzić (wprowadzać w błąd?) innych.

O tych Lusti tyle klepię dlatego, bo ich założenia konstrukcyjne (najpierw potwierdzone "ręcznym" sprawdzeniem) są tak nietypowe, że nie mogłem sobie odmówić sprawdzenia, czy w ogóle będzie się dało na nich skręcać. Okazało się, że można i to wyjątkowo szwarnie, zdecydowanie lepiej niż na identycznych długościowo dynastarach na których w tym dniu również jeździłem.

Uwaga! Opinia wyrażona w ostatnim zdaniu jest tylko opisem moich subiektywnych odczuć :D


Użytkownik deczko inny edytował ten post 27 luty 2015 - 11:39

  • 4

#46 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 27 luty 2015 - 12:54


Opinia wyrażona w ostatnim zdaniu jest tylko opisem moich subiektywnych odczuć :D
a osoby występujące na filmie to nie Deczko i Bacteria :D
  • 4

#47 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 luty 2015 - 16:35

Deczko, jak już wspomniałam, ja bardzo chętnie dołączę moją subiektywną opinię na ten niezwykle interesujący temat :ph34r: :na narty:


  • 2

#48 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 luty 2015 - 18:40

Deczko, jak już wspomniałam, ja bardzo chętnie dołączę moją subiektywną opinię na ten niezwykle interesujący temat

 

Oczywiście pogadam z Bacterią. Skąpa ona jak nie wiem co :D ale coś się powinno udać załatwić ;)

Poza tym z tego co się orientuję mają być baaaaardzo ciekawe narty, ale nie jestem upoważniony do klepania na ten temat. Mogę jedynie napisać, że Maćkowski ma niezłe pomysły wyhaczenia ciekawego sprzętu na które w życiu bym nie wpadł mimo że ... dobra,  już lepiej skończę :)


  • 3

#49 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 luty 2015 - 19:20

Jak będą kamulce, to nie będziemy wymianek robić, bo szkoda stresu, a mamy się dobrze bawić c'nie?

Dzisiaj widziałam na kamerkach, że śnieg na Pilsku się trzyma nieźle, drzewa obielone do wieczora :thumbsup: Za to koło nas w najniższych górkach w Jesenikach.... :thumbdown: smutne widoki. Jakiś jeden porządny opad by się przydał, to by się zreanimowało co nieco...


  • 2

#50 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 luty 2015 - 21:11


Aaaa, bo ciągle zapominam zapytać. Jacku, czy Ty dysponujesz ekranem HD, czy większopixelowym?
Pytam, bo znajdujesz różne takie detale...

 

Na razie HD, ale mam pomysl zeby zmienic lokalizacje ekranu HD na scianie i zeby sie ta operacja zakonczyla jednym wielkim lubudubu:)

Wtedy mialbym mozliwosc powiesic na scianie nowe 4k zamiast HD:)

Nie ma szans zebym w inny sposob wytlumaczyl mojej drugiej polowie ze potrzebujemy 4k:)

No chyba ze masz jakis pomysl?


  • 2

#51 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 luty 2015 - 22:14

A co to jest 4K? :blink: W komputerach też jest? Znaczy, monitorach?


  • 1

#52 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 luty 2015 - 22:18

Jak będą kamulce, to nie będziemy wymianek robić, bo szkoda stresu, a mamy się dobrze bawić c'nie?

 

Tak nawiasem mówiąc z tą Bacterią to ja żartowałem :)

 

 

No chyba ze masz jakis pomysl?

 

Odpowiem max szczerze.... nimam :(  Ruszą z programami, cena (już dziś akceptowalna) zacznie znacząco spadać to się pomyśli. Jak Ty już dziś widzisz niezapięte buty (zakładam, że nie te na wyciągu) to 4K może zdecydowanie poczekać :D

 

 

A co to jest 4K? :blink: W komputerach też jest? Znaczy, monitorach?

 

To obraz 4x bardziej szczegółowy niż stosowany powszechnie HD. Ten z Lusti jest właśnie tak nagrany, ale żeby to zobaczyć trzeba mieć odpowiedni telewizor, albo monitor, choć na HD też lepiej wygląda, przynajmniej tak mi się wydaje.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 27 luty 2015 - 22:27

  • 2

#53 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 luty 2015 - 10:34


Ruszą z programami, cena (już dziś akceptowalna) zacznie znacząco spadać to się pomyśli. Jak Ty już dziś widzisz niezapięte buty (zakładam, że nie te na wyciągu) to 4K może zdecydowanie poczekać

 

Netflix i Amazon prime juz nadaje w 4k. Podobno Sky tez sie szykuje tej wiosny z nowym boxem, wiec na wyspach 4K szybko sie moze upowszechnic.

Tak, te klamry odpiete podczas jazdy zauwazylem.


  • 3

#54 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 marzec 2015 - 20:08

Ciekawi mnie czy zachwalana na forum narta PCT jest twarda?

Justyna jezdzilas? Jak wrażenia?

Użytkownik Michał edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:21

  • 1

#55 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2015 - 20:35

Jeździłam, uchachana, bardzo mi się jazda podobała. Wywalało mnie na te krawędzie, ja tylko nogi przekładałam, a miałam wrażenie, że prawie nic nie muszę robić i tak nie wiadomo kiedy byłam na dole. 

Jeździłam też na tych wcześniejszych Adasia, czyli RCT i też takie były, ale te PCT bardziej. 

Pierwszy raz odczułam w ogóle, że na mniejszym spadku mogę robić zakręty na krawędziach, ale wtedy automatycznie mi się bardziej obciąża wewnętrzna narta (żeby w ogóle zacząć skręt i tak do połowy mniej więcej). A na większym spadku, to albo po równo zaczynam, albo na zewnętrznej, ale raczej nie jestem pewna, bo za szybko się to odbywało :D  

No i w ogóle, to sobie chcę kupić, tylko nie wiem jaką długość. Jeździłam na 165 i było ok., więc trochę boję się przekombinować ze 170. Chociaż pewnie nie odczułabym jakoś znacząco...


  • 3

#56 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 marzec 2015 - 20:38

A ile masz wzrostu?

 

 

 

 

Też właśnie rozważam zakup. Pod naporem tych wszystkich pozytywnych opinji oraz aktualnej promocji. Nie mam szans tylko tego przetestować. No chyba, że kupisz szybko i przyjedziesz  :)  


Użytkownik Michał edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:41

  • 2

#57 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2015 - 21:08

Ja mam 174cm, długie narty nie robią na mnie wrażenia. Raczej źle się czuję w krótkich. Też czytałam pozytywne opinie, ale ja się nie znam na nartach, więc mnie wystarczają wrażenia z jazdy, a w tym przypadku są bardzo pozytywne i to od pierwszego skrętu. Nie wiem czy sztywne czy jakie one są, wierzę na słowo, że porządne.

No tak szybko to nie mam szans dojechać :)


  • 2

#58 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 marzec 2015 - 21:33

To jesteś wyższa niż ja, ale ja jestem karłem  :o 

A co ja mam powiedzieć? ja to nawet jeździć nie umiem, a co dopiero o wrażeniach z jazdy pisać.

 

 

Dzięki.

Pozdrawiam

Michał

 

 


No tak szybko to nie mam szans dojechać

 

no jak nie. jutro zamawiasz narty. do końca tygodnia je odbierasz i na koniec tygodnia jesteście u nas na wsi tak żebym mógł na nich w niedzielę pojeździć  :D  w zastępstwo na czas testów daje swoje stoeckli  :emesS:


  • 2

#59 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2015 - 22:08

:hysterical: właśnie przeczytałam jeszcze raz mój fachowy opis testu nart :zab: pisany kiedy mały mnie wołał z wanny, żeby pokazać Coś Niezwykle Ważnego .

Mogę jeszcze dodać, że czułam wyraźnie tego słynnego "kopa" przy końcu skrętu, który wrzucał w następny skręt. Zobacz, że promień skrętu mają 12m, a moje felki mają coś 16m, więc różnicę czułam. Później umiałam już moje narty też zmusić do takiej jazdy, ale one jednak są skłonne robić szersze skręty.

Weź mnie nie ndenerwuj, Michale, ja to pewnie, ale towarzystwo wyciągnąć, to już nie tak łatwo. Nie mają tyle zapału co ja, niestety :(  A do Was jakiś samolot lata (tak przy okazji...) ?


  • 1

#60 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 19 marzec 2015 - 09:31

Brejking njus!

 

Posiadamy 3 sztuki nart postestowych : PCT 165cm , SCT cross (szeroki) i RT GS 182cm. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji, zapraszam do wymiany PW :)


  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych