Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilnie potrzebuję rady

Austria lodowiec

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 pitercyklop

pitercyklop
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic
  • Imię :Piotr

Napisano 04 marzec 2013 - 20:11

Witam, chcemy się wybrać z rodzinką na wyjazd w święta wielkanocne i udało mi się namówić wszystkich na Austrię.
Osobiście uparłem się na lodowiec. Jeżdżę ja, tata i brat każdy bardzo dobrze można by rzec.
Uparłem się na lodowiec, dlaczego ? Sam nie wiem. Najdalej byłem na Słowacji, więc zero doświadczenia. Zastanawiam się nad Kaprun bo najbliżej, a Stubaier Gletscher, ale jestem otwarty także na inne propozycję, bo chcę pojechać po prostu tam gdzie jest najlepiej. Moglibyście doradzić, gdzie nam się najbardziej może spodobać ? Dobrze ubite w miarę wymagające trasy, czarne też z ciekawości chętnie zobaczę to jedyne co mi potrzeba. Chyba, że macie jakieś Ferienwohnung zaznajomione gdzie można by się wybrać. Każda informacja będzie cenna, bo jak wspominałem, jeszcze nigdy nie byłem w Austrii.
Z góry dziękuję za każde info.
Pozdro
  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 04 marzec 2013 - 21:16

Oba te lodowce znam.Ciekawsze wspomnienia mam ze Stubaja.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 marzec 2013 - 21:18

na Stubaiu zdecydowanie wiecej jazdy
kiedy chcesz jechac ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 pitercyklop

pitercyklop
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic
  • Imię :Piotr

Napisano 04 marzec 2013 - 21:37

28.03 - 02.04. święta wielkanocne

Jest w ogole sens się napalać i jechać na lodowiec, czy może lepiej wybrać coś mniejszego a i tak będzie świetnie ?

Użytkownik pitercyklop edytował ten post 04 marzec 2013 - 21:59

  • 0

#5 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 06 marzec 2013 - 16:38

I jest i nie ma sensu.

Wszystko zależy od tego co jest dla ciebie/was priorytetem, a co na dalszym planie.

Czy checie się tylko po prostu bardzo dobrze bawić na stokach.
Czy najbardziej interesują was góry, aby były ładniejsze, wyższe i bardziej malownicze.
Czy chcecie przede wszystkim poznać coś nowegom i niecodziennego.
Czy interesują was głównie trasy i infrastruktóra dostosowane do waszych upodobań.
Czy najważniejsze jest dla was, aby ani chwili się nie nudzić nie tylko na nartach
Czy zależy wam najbardziej na tym aby wyjazd wyszedł w miarę tanio i oszczędnie
Czy nie lubicie jeździć zbyt daleko i szukacie w miarę możliwości jak najbliżej

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 06 marzec 2013 - 16:59

  • 0

#6 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 06 marzec 2013 - 16:41

Pytający chce apartament na Święta Wielkanocne, od czwartku do wtorku, bez wyżywienia.... :D
  • 0

#7 pitercyklop

pitercyklop
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic
  • Imię :Piotr

Napisano 06 marzec 2013 - 22:57

Chcemy jeździć na nartach przede wszystkim, co wiążę się z tym że chciałbym np. znaleźć coś na Stubaitital, ale w miarę ogarniętej cenie tzn. 5 noclegów dla 4 osób do 500 Euro. Mnóstwo jazdy po dobrych, różnych stokach najlepiej w wysokich górach i cena to dla mnie priorytety. I możliwość w miarę szybkiego dojazdu, czyli załóżmy pół godziny skibussem.

Użytkownik pitercyklop edytował ten post 06 marzec 2013 - 22:57

  • 0

#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2013 - 23:07

No to do roboty: http://www.stubai.at
Wyglada na to ze jeszcze jest jakis apartamment za 490Euro w tym terminie (tez mi w to ciezko uwierzyc, ale jednak da sie cos znalezc).
Nikt za Ciebie tu tego nie zrobi.
  • 0

#9 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 07 marzec 2013 - 11:00

To w takim razie Stubaitall raczej spełnia te oczekiwania. Przynajmniej powinien. Wyskoie góry, spora różnorodność tras na różnych wysokościach - nie tylko lodowiec. Skibusy jeźdżą po całej dolinie i powinny uwinąć się w rozsądnym czasie. Ceny jak na takie góry tą niby niewygórowane, ale i tak zwykle sporo wyższe niż gdzieś na peryferiach w niskich górach.

Oglądałem niedawno taki program o szwajcarii, to powiedzieli tam, że 'ceny w danym miejscu w alpach osiągają wysokość okolicznych szczytów.' I jest w tym sporo racji.

Ale generalnie polecam, bo miejsce jest bardzo urokliwe i jest tam co robić na nartach.

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 07 marzec 2013 - 11:12

  • 0

#10 pitercyklop

pitercyklop
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic
  • Imię :Piotr

Napisano 07 marzec 2013 - 20:35

A na Mölltaler Gletscher był ktoś ? Ja właśnie wysłałem zapytanie już do jakiegoś miliona ludzi i wszystko jest zajęte. A na tej stronie http://www.stubai.at mi nic nie znajduje jak wpiszę to co bym chciał :/
  • 0

#11 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 07 marzec 2013 - 22:27

A na Mölltaler Gletscher był ktoś ? Ja właśnie wysłałem zapytanie już do jakiegoś miliona ludzi i wszystko jest zajęte. A na tej stronie http://www.stubai.at mi nic nie znajduje jak wpiszę to co bym chciał :/


Na stronie Stubaia jest raczej wszystko... Co konkretnie chciał byś tam znaleźć?
  • 0

#12 pitercyklop

pitercyklop
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic
  • Imię :Piotr

Napisano 13 marzec 2013 - 18:22

napisałem do nich i powiedzieli mi, że ich wyszukiwarka znajduje tylko do 18 marca wolne rzeczy i, że się jeszcze odezwą. Nie udało mi się znaleźć nic wolnego na Stubaitital, ale dzisiaj tata zarezerwował z Neckermanna jakieś 2 dwójki w Zell am See, obok Kaprun. Wypowiecie się na temat tej okolicy czy warto czy lepiej zrezygnować i szukać dalej ?
  • 0

#13 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 14 marzec 2013 - 09:02

Jak podpisał umowę, jest to jednoznaczne że musi zapłacić
  • 0

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 marzec 2013 - 12:31

napisałem do nich i powiedzieli mi, że ich wyszukiwarka znajduje tylko do 18 marca wolne rzeczy i, że się jeszcze odezwą. Nie udało mi się znaleźć nic wolnego na Stubaitital, ale dzisiaj tata zarezerwował z Neckermanna jakieś 2 dwójki w Zell am See, obok Kaprun. Wypowiecie się na temat tej okolicy czy warto czy lepiej zrezygnować i szukać dalej ?

Zell am See wcale nie jest taki zły - wręcz na pierwszy wyjazd powiedziałbym idealny
Możecie sobie zrobić wycieczkę do Sallbach - Hinterglemm
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 14 marzec 2013 - 12:53

Jesli jeszcze masz jakies pole manewru mozesz poszukac kwatery na tiscover.com
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 14 marzec 2013 - 13:16

zawsze możesz napisać do mnie, ale w Stubai'u to mamy wolne tylko hotele. Jak chcesz gdzieś pensjonat/hotelik ...
  • 0

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 14 marzec 2013 - 17:20

Wypowiecie się na temat tej okolicy czy warto czy lepiej zrezygnować i szukać dalej ?


pewnie że warto, będziecie zachwyceni. Jedynym kłopotem może być dużo ludzi, ale to bardziej w szczycie sezonu. Teraz już powinno być luźno :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Austria, lodowiec

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych