Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zieleniec


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 02 listopad 2015 - 19:25

Rossignol jestem z rodziną w Zieleńcu w terminie 23-27 grudnia. Chętnie się spotkam, jeżeli chcesz zabiorę jedną pare nart dodatkowych. Nie wiem jakiej jesteś postury, ale mam jedne narty Salomon x-wing 8 158 cm, a drugie komórki Elana 165 cm. Coś sobie dobierzesz tylko musisz mieć buty.
Pozdrawiam

Ok przyjadę . Dziekuję za zaproszenie. Mam tam kolegów i rodzinę to wypożyczą mi sprzęt ;-)  .

 

ps.  :cheers: :cheers: :cheers:


Użytkownik rossignol edytował ten post 02 listopad 2015 - 19:29

  • 2

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#42 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 grudzień 2015 - 17:36

Od tygodnia obserwuję kamerki, niestety śniegu ubywa z każdym dniem. I tak duże brawa dla ośrodka, że przy takiej pogodzie udaje mu się utrzymać jako takie warunki do jazdy. Najgorsze, że niewielkie ochłodzenie prognozowane jest dopiero po moim wyjeździe. Ale nie ma co się stresować, najwyżej narty zamienię na wędrówki piesze po okolicy.


  • 1

#43 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2015 - 20:28

Od tygodnia obserwuję kamerki, niestety śniegu ubywa z każdym dniem. I tak duże brawa dla ośrodka, że przy takiej pogodzie udaje mu się utrzymać jako takie warunki do jazdy. Najgorsze, że niewielkie ochłodzenie prognozowane jest dopiero po moim wyjeździe. Ale nie ma co się stresować, najwyżej narty zamienię na wędrówki piesze po okolicy.

Cześć

Zabierz rower. My jedziemy 28 w Polskę i bierzemy narty i rowery, rezygnujemy tylko z biegówek.

Pozdrowienia


  • 2

#44 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 grudzień 2015 - 21:16

Cześć
Zabierz rower. My jedziemy 28 w Polskę i bierzemy narty i rowery, rezygnujemy tylko z biegówek.
Pozdrowienia

Z roweru stacjonarnego właśnie zszedłem :). Nie ma tragedii, najwyżej jak te resztki śniegu które jeszcze są w Zieleńcu spłyną to trochę pochodzimy po górach. Będzie okazja odwiedzić Szczeliniec bo nie byłem tam ze 20 lat. Po 27 grudnia ma się ochłodzić to masz większe szanse jeśli nie na naturalny, to na sztuczny śnieg.
To maja być Święta w gronie najbliższych, wiec jeśli nawet nie uda się poszusować to i tak bedą mile spędzone.
Pozdrawiam
  • 2

#45 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:19

Cześć

Z roweru stacjonarnego właśnie zszedłem :). Nie ma tragedii, najwyżej jak te resztki śniegu które jeszcze są w Zieleńcu spłyną to trochę pochodzimy po górach. Będzie okazja odwiedzić Szczeliniec bo nie byłem tam ze 20 lat. Po 27 grudnia ma się ochłodzić to masz większe szanse jeśli nie na naturalny, to na sztuczny śnieg.
To maja być Święta w gronie najbliższych, wiec jeśli nawet nie uda się poszusować to i tak bedą mile spędzone.
Pozdrawiam

Dokładnie. To napięcie na narty i śnieg, które niektórzy wprowadzają jest dla mnie pretensjonalne. Fajnie może byc zawsze i tak trzymać. Ja jadę na przeciwny koniec Polski bo aż za Suwałki. Narty bierzemy bo może skoczymy na hale do Druskiennik. Nigdy na hali nie byliśmy i może ekipie się spodoba.
Co będzie to będzie.
Pozdrowienia i miłej zabawy
  • 2

#46 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:33

Dokładnie. To napięcie na narty i śnieg, które niektórzy wprowadzają jest dla mnie pretensjonalne. Fajnie może byc zawsze i tak trzymać. Ja jadę na przeciwny koniec Polski bo aż za Suwałki. Narty bierzemy bo może skoczymy na hale do Druskiennik. Nigdy na hali nie byliśmy i może ekipie się spodoba.
Co będzie to będzie.
Pozdrowienia i miłej zabawy

 

Dzięki, napięcia nie ma bo od rana boli mnie gardło, a córka od kilku dni jest przeziębiona, więc wyjazd zapowiada się bardziej jako rekonwalescencyjny :). Skipassy kupione w promocji też się nie zmarnują najwyżej wybiorę się ponownie do Zieleńca w okresie gdy będą dobre warunki do jazdy. Narty biorę, mimo że warunki na kamerkach wyraźnie pokazują że raczej jazdy nie będzie, ale może jakaś jedna trasa będzie chodzić. Chciałbym przetestować slalomki od Harpii, a do tego wystarczy mi kawałek terenu przykrytego śniegiem, może być mokry :).


  • 0

#47 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:16

Cześć

Dzięki, napięcia nie ma bo od rana boli mnie gardło, a córka od kilku dni jest przeziębiona, więc wyjazd zapowiada się bardziej jako rekonwalescencyjny :). Skipassy kupione w promocji też się nie zmarnują najwyżej wybiorę się ponownie do Zieleńca w okresie gdy będą dobre warunki do jazdy. Narty biorę, mimo że warunki na kamerkach wyraźnie pokazują że raczej jazdy nie będzie, ale może jakaś jedna trasa będzie chodzić. Chciałbym przetestować slalomki od Harpii, a do tego wystarczy mi kawałek terenu przykrytego śniegiem, może być mokry :).

No to masz poważne zadanie przed sobą bo o ile znam slalomki Harpii to tylko stromy stok i maksymalny napad - ianczej nie chcą jeździć. ;)
Pozdrowienia
  • 0

#48 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 grudzień 2015 - 12:35

E tam, nie znam nart które by nie jechały z góry na dół. Jeździłem na nartach o długości 210 cm, ale rownież na juniorskich syna 150 cm. Każde jechały gdy nachylenie było w dół :).
  • 2

#49 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 grudzień 2015 - 14:13

Taka sytuacja w Zielencu dzisiaj.
Mitek, narty tez rozprawiczone :).
  • 2

#50 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 24 grudzień 2015 - 17:28

No hmmm, trudno o zachwyt, skoro za oknem dzisiaj mieliśmy słońce, jak rzadko ostatnio :)

Ale jak już się człowiek przyzwyczai, to coś tam pozytywnego z tych okoliczności przyrody wyciągnie :)


  • 1

#51 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 grudzień 2015 - 11:50

Dzisiaj już sobie odpuściłem jazdę. Szkoda ślizgów. Dwa dni wystarcza. Chociaż po ilości aut na parkingu nie da sie tego powiedzieć o innych. Wczoraj warunki nie były rewelacyjne ale ślizgi nie ucierpiały. Obecnie wyglada to tak jak na fotce. I tak duże brawa ze przy temperaturach w okolicach 10 stopni i dodatnich w nocy udało sie utrzymać jako takie warunki do jazdy. Chemia tez pomogła, bo widziałem jak w miejscach najbardziej narażonych na operowanie słońca jej nie żałowano. Ale już od 29 grudnia ma sie niezle ochłodzić.
  • 1

#52 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:43

Mizeryja....:(
  • 1

#53 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 26 grudzień 2015 - 19:36

Dzisiaj już sobie odpuściłem jazdę. Szkoda ślizgów. Dwa dni wystarcza. Chociaż po ilości aut na parkingu nie da sie tego powiedzieć o innych. Wczoraj warunki nie były rewelacyjne ale ślizgi nie ucierpiały. Obecnie wyglada to tak jak na fotce. I tak duże brawa ze przy temperaturach w okolicach 10 stopni i dodatnich w nocy udało sie utrzymać jako takie warunki do jazdy. Chemia tez pomogła, bo widziałem jak w miejscach najbardziej narażonych na operowanie słońca jej nie żałowano. Ale już od 29 grudnia ma sie niezle ochłodzić.

Cześć!

 

prawdopodobnie po Nowym Roku zawitam do Zieleńca z adeptką narciarstwa (żona). Nie bardzo mam rozeznanie w możliwościach

kwater. Jeżeli mógłbyś w tym temacie pomóc wdzięczność moja będzie ~~~~

pozdrawiam.


  • 1

#54 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 grudzień 2015 - 19:49

Ja śpię w Strasznym Dworze. Warunki przyzwoite, cena umiarkowana a jedzenie bardzo smaczne. Nie wykorzystałem całego skipassu i pytałem o możliwości rezerwacji pod koniec stycznia ale nie maja wolnych miejsc tylko na początku stycznia maja jeszcze coś wolnego. Jest tu dużo pensjonatów, niektóre nowe ale w Zieleńcu jestem po 15 letniej przerwie i wiele się tu zmieniło na lepsze. Niestety nie znam dobrze bazy noclegowej, kierowałem się cena i opiniami z netu. Ośrodek w którym mieszkam ma jeszcze dwa budynki. O wyższym standardzie ale ze stołówka w Strasznym Dworze "Pod Orlica" i o niższym standardzie ale z lepszym położeniem "Stokłos" . Ze swej strony mogę polecić Straszny Dwor, a jeżeli będzie odpowiednio dużo śniegu i będzie chodzić nowa kanapa po drugiej stronie drogi to do jego położenia rownież nie będzie można mieć zastrzeżeń. Dodatkowym atutem jest sklep i restauracja w tym samym budynku. No i jeszcze sauna i wifi w cenie :).

Użytkownik kordiankw edytował ten post 26 grudzień 2015 - 20:01

  • 2

#55 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 26 grudzień 2015 - 20:34

Ja śpię w Strasznym Dworze. Warunki przyzwoite, cena umiarkowana a jedzenie bardzo smaczne. Nie wykorzystałem całego skipassu i pytałem o możliwości rezerwacji pod koniec stycznia ale nie maja wolnych miejsc tylko na początku stycznia maja jeszcze coś wolnego. Jest tu dużo pensjonatów, niektóre nowe ale w Zieleńcu jestem po 15 letniej przerwie i wiele się tu zmieniło na lepsze. Niestety nie znam dobrze bazy noclegowej, kierowałem się cena i opiniami z netu. Ośrodek w którym mieszkam ma jeszcze dwa budynki. O wyższym standardzie ale ze stołówka w Strasznym Dworze "Pod Orlica" i o niższym standardzie ale z lepszym położeniem "Stokłos" . Ze swej strony mogę polecić Straszny Dwor, a jeżeli będzie odpowiednio dużo śniegu i będzie chodzić nowa kanapa po drugiej stronie drogi to do jego położenia rownież nie będzie można mieć zastrzeżeń. Dodatkowym atutem jest sklep i restauracja w tym samym budynku. No i jeszcze sauna i wifi w cenie :).

Dzięki w Zieleńcu też byłem wiele lat temu ciekaw jestem zmian ?

Pozdrowienia.


  • 1

#56 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 grudzień 2015 - 21:19

Dzisiaj już sobie odpuściłem jazdę. Szkoda ślizgów. Dwa dni wystarcza. Chociaż po ilości aut na parkingu nie da sie tego powiedzieć o innych. Wczoraj warunki nie były rewelacyjne ale ślizgi nie ucierpiały. Obecnie wyglada to tak jak na fotce. I tak duże brawa ze przy temperaturach w okolicach 10 stopni i dodatnich w nocy udało sie utrzymać jako takie warunki do jazdy. Chemia tez pomogła, bo widziałem jak w miejscach najbardziej narażonych na operowanie słońca jej nie żałowano. Ale już od 29 grudnia ma sie niezle ochłodzić.

Cześć

No to ja właśnie takie warunki do jazdy uwielbiam. Nart zniszczyć się nie da jak nie hamujesz - powaga. Oczywiście na SL Harpii na takim stoku nie pojeździsz po jest płaski. Zresztą w Zieleńcu nie ma stromszych górek ale zawsze myślałem, że tam jest taki specyficzny mikroklimat a tu d...a.

Czy Ty wiesz, że kiedyś byłe  w Zieleńcu na nartach i spałem pod namiotem - jedyny taki wyjazd - gdzieś 83-84 rok.

Pozdrowienia


  • 2

#57 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 grudzień 2015 - 21:20


Dzięki w Zieleńcu też byłem wiele lat temu ciekaw jestem zmian ?
Pozdrowienia.

To się nieźle zdziwisz zmianami :D. Jeżeli śnieg dopisze będzie pan zadowolony :).


  • 1

#58 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 grudzień 2015 - 21:28


Cześć
No to ja właśnie takie warunki do jazdy uwielbiam. Nart zniszczyć się nie da jak nie hamujesz - powaga. Oczywiście na SL Harpii na takim stoku nie pojeździsz po jest płaski. Zresztą w Zieleńcu nie ma stromszych górek ale zawsze myślałem, że tam jest taki specyficzny mikroklimat a tu d...a.
Czy Ty wiesz, że kiedyś byłe  w Zieleńcu na nartach i spałem pod namiotem - jedyny taki wyjazd - gdzieś 83-84 rok.
Pozdrowienia

Jak już kiedyś pisałem, jazdy na nartach uczyłem się w Zieleńcu w 91 roku. Był to 3 tygodniowy obóz z czego narty były przez pierwsze dwa tygodnie, a później tydzień działań specjalnych w okolicach Szczytnej. Ten twój nocleg pod namiotem nie robi na mnie wrażenia :). Tydzień spędziłem pod chmurką, bazę mieliśmy w 8 stacji drogi krzyżowej w skałach przy klasztorze w Szczytnej. Wówczas w naszej armii nie było jeszcze goretex-ów i innej cudownej bielizny, a buty mieliśmy typowe opinacze wojskowe które przemakały po godzinie chodzenia w śniegu. Temperatury podczas tamtej zimy również znacznie spadały poniżej -10 w dzień :). Trza być twardym a nie "miętkim" :D.


  • 0

#59 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 grudzień 2015 - 01:17

 


Cześć
No to ja właśnie takie warunki do jazdy uwielbiam. Nart zniszczyć się nie da jak nie hamujesz - powaga. Oczywiście na SL Harpii na takim stoku nie pojeździsz po jest płaski. Zresztą w Zieleńcu nie ma stromszych górek ale zawsze myślałem, że tam jest taki specyficzny mikroklimat a tu d...a.
Czy Ty wiesz, że kiedyś byłe  w Zieleńcu na nartach i spałem pod namiotem - jedyny taki wyjazd - gdzieś 83-84 rok.
Pozdrowienia

Jak już kiedyś pisałem, jazdy na nartach uczyłem się w Zieleńcu w 91 roku. Był to 3 tygodniowy obóz z czego narty były przez pierwsze dwa tygodnie, a później tydzień działań specjalnych w okolicach Szczytnej. Ten twój nocleg pod namiotem nie robi na mnie wrażenia :). Tydzień spędziłem pod chmurką, bazę mieliśmy w 8 stacji drogi krzyżowej w skałach przy klasztorze w Szczytnej. Wówczas w naszej armii nie było jeszcze goretex-ów i innej cudownej bielizny, a buty mieliśmy typowe opinacze wojskowe które przemakały po godzinie chodzenia w śniegu. Temperatury podczas tamtej zimy również znacznie spadały poniżej -10 w dzień :). Trza być twardym a nie "miętkim" :D.

 

A co to jest 8 stacja drogi? Gdzie to jest bo nie kojarzę w rejonie?

Pozdrowienia serdeczne


  • 0

#60 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 grudzień 2015 - 04:26

To jest droga krzyżowa : http://www.polskatim...-mapa,id,t.html A w Szczytnej zaczynała się bodajże przy Klasztorze widocznym z szosy do Zieleńca na skarpie po lewej stronie i biegła wzdłuż ścieżki na wzgórzu, a poszczególne stacje były m.in w skałach. 8 stacja o ile dobrze pamietam to było coś w rodzaju groty z dwoma wejściami nie zasklepione u góry ze dało się rozpalić ognisko w środku. http://www.globtrote...,krzyzowa.html#

Użytkownik kordiankw edytował ten post 27 grudzień 2015 - 05:37

  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych