Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zieleniec


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 maj 2011 - 16:36

Zieleniec to bardzo miły ośrodek narciarski. Polecam.
Karnet na cały sezon 1400 zł. Wyciągi czynne ponad 100 dni.
Kolejki tylko w ferie, normalnie można jeździć na okrągło.
Szerokie stoki dają poczucie bezpieczeństwa i możliwość wyboru trasy.
Może nie ma wymagających stoków ale spokojnie można ćwiczyć umiejętności narciarskie.

Ogólna ocena ośrodka +4
Warunki śniegowe - ocena +4
Przygotowanie stoków dobre, naśnieżane, ratrakowane, bez niespodzianek, w miarę bezpieczne - ocena 4
Wyciągi nowoczesne i dla każdego coś miłego - ocena 4
Jazdy nocne na 4 wyciągach, w tym roku nie ratrakowane na nocną i za to duży minus - ocena 4
Parkingi bezpłatne ale bez nawierzchni - ocena 3
Brak bezpłatnych toalet - ocena 2
Dojazd zawsze odśnieżony bo właściciele ośrodka sami oto dbają. - ocena 5
Promocje. Grudzień i marzec : karnet za 50 zł za cały ośrodek, śpisz w Zieleńcu karnet masz za darmo.- ocena 5
Gastronomia, drogo - ocena 4
Hotele - ocena +4

W przypadku pytań udzielę odpowiedzi bo siedzę w tej stacji non-stop. Po sezonie nart jest sezon rowerowy.

Wkleję parę fotek tego ośrodka.

Skrzyżowanie wyciągów

Załączony plik  zieleniec 03032011 063.JPG   74,25 KB   47 Ilość pobrań

Mostek na drogą.

Załączony plik  zieleniec 03032011 077.JPG   74,84 KB   56 Ilość pobrań

Hoteliki nie są takie skromne. Spa, basen, sklepy alpejskie, itp.

Załączony plik  zieleniec 03032011 087.JPG   70,01 KB   50 Ilość pobrań

Szeroko jest ale i miejsca pod dostatkiem mimo że parkingi pełne.

Załączony plik  06032010 Zieleniec 109.JPG   70,15 KB   43 Ilość pobrań

Pozdrawiam.
  • 3

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#22 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 maj 2011 - 14:55

W przypadku pytań udzielę odpowiedzi bo siedzę w tej stacji non-stop

mieszkasz może w Zieleńcu?

ostatni raz byłem tam przed ponad 30 laty i widzę niebywałe zmiany
w skali krajowej to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#23 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 09 maj 2011 - 22:27

mieszkasz może w Zieleńcu?

ostatni raz byłem tam przed ponad 30 laty i widzę niebywałe zmiany
w skali krajowej to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków


Nie mam dom blisko Zieleńca i spędzam tam średnio 100 dni w roku.
Wszystkie ośrodki w Sudetach zrobiły postęp. Duża w tym zasługa dopłat z UE. Można by zrobić więcej ale od dwóch lat kryzys niestety zastopował inwestycje.

Załączony plik  26.03.2011 Zieleniec 018.JPG   60,29 KB   19 Ilość pobrań
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#24 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 październik 2011 - 17:37

Uzupełnię jeszcze informacje o warunkach dla dzieci.

Na Zieleńcu polecam 3 ośrodki gdzie dzieci będą czuły się bezpiecznie.

Najbardziej uniwersalny to Mieszko który posiada 4 wyciągi w tym 2 typowo dla dzieci starszych i jeden malutki talerzyk dla najmłodszych narciarzy. Na jednym z wyciągów rodzice spokojnie też wypoczną.
Ośrodek posiada pokoje i restauracje. Z ośrodka wychodzimy na stok.

Winterpol posiada piękny plac zabaw z taśmą. Można wynająć instruktora lub jeździć samemu.
Powyżej jest krótki talerzyk dla dzieci starszych. Starsi wypoczną na 3 wyciągach kanapowych.

Na końcu Zieleńca jest ośrodek Nartorama z 4 wyciągami dla dzieci. To bardzo fajne miejsce do nauki jazdy.

Wszystkie cenniki i więcej informacji na stronie : http://www.zieleniec.pl/

Wklejam parę zdjęć jak znajdę więcej do dołożę.

Załączone pliki


Użytkownik ROSSIGNOL edytował ten post 07 październik 2011 - 18:04

  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#25 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 10 grudzień 2011 - 22:03

Zieleniec sezon 2011/2012 otwarty.
Od wczoraj (9 grudnia) ośrodek jest czynny.
Warunki są dobre. Nocna jazda na 2 wyciągach i 2 kanapach.
Jak komuś wystarczy sił by na stoku o długości 650 metrów pokonać 50 tyczek to dobrze trafił.

Przypominam że z Bielska-Białej przez Czechy to tylko 2,5 godzinki jazdy. :)

Załączone pliki


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#26 averon

averon
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Elan Speedwave 8 160
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:sztruks

Napisano 13 luty 2012 - 18:52

to i ja dodam kilka zdjęć z Zieleńca ;)

Załączone pliki


  • 5

#27 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 14 luty 2012 - 13:10

Byłem i przyznam szczerze, że dramat. Spodziewałem się, że szału nie będzie ale jednak jakieś czerwone się na mapkach pojawiały więc do końca miałem nadzieje.
Nie da się tam jeździć ale z drugiej strony dzieciaki na naukę bym do Zieleńca zabrał bo do tego się nadaje idealnie.

Jeśli ktoś ma mało czasu na jazdę i każdy wyjazd sobie ceni to zdecydowanie odradzam bo to strata czasu. Do tego nie daj boże kolejki przy wyciągach.. - trzeba bardzo kochać narty żeby wytrzymać zwłaszcza, że parę kilometrów dalej u pepików trasy o kilka rzędów dłuższe i ciekawsze.
  • 2

#28 aniołek

aniołek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 marzec 2013 - 15:52

Wczoraj wrócilam ze stoku Mieszko w Zieleńcu .Było wspaniale . Jestem początkującą narciarką i uważam , ze jest to cudowne miejcse . Ludzie - czyli obsługa była fantastyczna , nie tylko można było zasięgnąć wiedzy , ale też zwyczajnie pogadać i pośmiać się . Gratuluję !
  • 2

#29 Aniakf

Aniakf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Ania

Napisano 15 listopad 2013 - 11:05

My w zeszłym roku byliśmy w Zieleńcu między świętami a Sylwestrem i zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że był tam śnieg, a całą drogę z Trójmiasta było +10. Jak najbardziej polecam dla początkujących ewentualnie średniozaawansowanych. Jeździliśmy głównie na Mieszku. Szkółka narciarska super, "przedszkole" dla dzieci też fajne-podobało nam się :)


  • 2

#30 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 listopad 2013 - 12:19

Masz może jakieś zdjęcia? Jak tak, to poproszę.


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#31 asall

asall
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 październik 2015 - 12:57

W Zieleńcu Ski Arena trwa właśnie przedsprzedaż karnetów, dzięki której możesz kupić ski-pass nawet 25% taniej!
 Od 16 października do 15 listopada 2015 proponowany rabat wynosi aż 25% na karnety 3 dniowe i 6 dniowe do wykorzystania w dowolne dni przez cały sezon.

Ponadto z rabatem 20% dostępne są karnety 2, 3 i 6 dniowe ważne dzień po dniu.
 Do końca promocji pozostało 20 dni, więc nie czekaj i zapewnij sobie białe szaleństwo na stokach Zieleniec Ski Arena!
Szczególy oferty oraz możliwość zakupu karnetu online znajdziesz na http://zieleniec.pl/


  • 1

#32 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 październik 2015 - 13:20

witaj na forum KN - zapraszam do wątku

http://www.kochamnar...um-narciarskie/

jaką funkcję pełnisz w Zieleńcu ?

W Zieleńcu Ski Arena trwa właśnie przedsprzedaż karnetów

 

PS. trochę to na spam wygląda ale informacja cenna - więc pozostawiamy w tematach :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#33 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 październik 2015 - 14:20

Przed chwilą odebrałem od kuriera karnety. Kupiłem jeszcze przed 15 października gdy promocja była korzystniejsza niż obecnie. Pomysł na Zieleniec podrzuciła małżonka po powrocie z wycieczki na której świeżo poznane koleżanki narciarki tak zachwalały walory tej stacji ,że nie było już możliwości wyperswadować jej tego pomysłu. Ja Zieleniec znam, bo w 1991 roku tu przez dwa tygodnie uczyłem się jeździć na nartach i zawsze miło go wspominam. Od tamtego czasu byłem w Zieleńcu jeszcze dwukrotnie, ale ostatni raz jakieś 10 lat temu, więc mam nadzieję że miło spędzimy tam okres Świąteczny. Traktuję to jako rozruch przed poważnym nartowaniem po Nowym Roku w Kitzbuchel i Saalbach. W Zieleńcu będę od 23 do 27 grudnia, więc jeżeli ktoś miałby ochotę na wspólne szusy to proszę o info.


  • 2

#34 Buddhini

Buddhini
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 27 październik 2015 - 09:51

Ciekawi mnie ten Zielieniec. Wybieram się tam na kurs w okresie miedzy swietami a nowym rokiem i zastanawia mnie czy brac tylko slalomki ze soba czy cos 120 pod butem tez sie przyda. HAHA :D


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#35 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 październik 2015 - 10:12

 Panowie nie ma się o co spierać :cheers: .

Macie w Zieleńcu 10 stycznia zawody SITN i potem w marcu memoriał Bronisława Haczkiewicza zawsze można gigant przejechać.

Jest jeszcze kilka imprez ale nie znam kalendarza na ten rok.


  • 2

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 październik 2015 - 12:29


Zieleńcu piszemy
naturalnie że piszemy ale w dziale http://www.kochamnar...orum/61-sudety/

może jak spadnie śnieg znajdziesz chwilkę czasu na wycieczkę do Zieleńca i zrobisz parę fotek ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 październik 2015 - 13:09

Nie da rady Jan :-(  narty odłożyłem na półkę - kryzys :-(.

Jak chcesz to w niedzielę pojadę na wycieczkę i zrobię aktualne fotki  Zieleńca. Słyszałem że podobno mój kolega buduje tam nowy wyciąg - kanapa 4 miejscowa. Nie wiem gdzie ale chyba będzie bardziej przypominała kanapę na oslej łące jak na  Czarna Górze


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 październik 2015 - 19:27


Jak chcesz to w niedzielę pojadę na wycieczkę i zrobię aktualne fotki  Zieleńca. Słyszałem że podobno mój kolega buduje tam nowy wyciąg - kanapa 4 miejscowa

 

Jedź, zrób fotki. Jestem ciekawy co się tam maluje :)


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 31 październik 2015 - 09:25

Ok. ale dopiero w przyszłym tygodniu, dzisiaj na drogach ruszyło szaleństwo świąteczne to strach na rower siadać.


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#40 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 02 listopad 2015 - 18:54

Rossignol jestem z rodziną w Zieleńcu w terminie 23-27 grudnia. Chętnie się spotkam, jeżeli chcesz zabiorę jedną pare nart dodatkowych. Nie wiem jakiej jesteś postury, ale mam jedne narty Salomon x-wing 8 158 cm, a drugie komórki Elana 165 cm. Coś sobie dobierzesz tylko musisz mieć buty.
Pozdrawiam


Użytkownik kordiankw edytował ten post 02 listopad 2015 - 19:15

  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych